Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
9. zář 2010

@tanuki To je dobře, no doktor nám říkal, že nezná případ, kdy by se ta operace nepovedla, tak se tím uklidňuju 😔

@blka Brečela jsem kvůli tomu strašně už v těhotenství, když mi řekli, že má na to podezření. Ale řekla jsem si, že to mít třeba nebude, že mě jen straší. Pak po porodu jsem na to nemyslela, v porodnici to vůbec neřešili, i když jsem se na to ptala, tak jsem si říkala, že asi dobrý. Ale jak mu ta hlavička začala růst hodně dozadu, radši jsem se dětské začala vyptávat a začali jsme s tím chodit na tu neurologii a na Vojtu... a došli jsme až do Ostravy. Takže tam už jsem s tím i počítala, že to asi bude ono. A bylo. A stejně, když nám to ten doktor řekl, tak jsem zalapala do dechu. Ale zarazila jsem se, že brečet nebudu, že to stejně nemá cenu, akorát bych děsila Vašíčka. Brečím jen když není u mě ☹ Nejhorší bude teď to čekání. Ještě přes dva měsíce. Víme to den a nic moc teda zatím... Pokaždý, když se usměje nebo udělá něco úžasný, se málem fakt rozbrečím 😢

blka
9. zář 2010

@hankazamecnikova aha, to je to, co vyšetřovali v těhotenství? Jsem myslela, že to bylo kvůli nečemu jinému. I když to je momentálně mimo téma, tak mi to přijde úžasné, že už u miminka v bříšku to poznají.
to je ale bezva, že dr. zná jen úspěšné operace 🙂
To jsi silná, že brečíš jen, když nejsi s ním. to já bych nedala. a ty pocity, kdy tě to nutí brečet, když se na tebe usměje, úplně chápu, taky bych je měla 😔 . Mně se chce úplně brečet jen to čtu.
to čekání bude těžké, ale vy to všechno určitě zvládnete, neboj 🙂

hankazamecnikova
9. zář 2010

@blka Zase si říkám, že si aspoň všechno připravím, když je tolik času. Třeba jak pak bude dva nebo tři dny na jipce, tak asi nebudu moct kojit, bude mít prý hodně oteklou hlavičku, tak chci koupit dobrý flaštičky, aby si neodvyknul se přisávat, taky něco na ohřívání mlíka, nespolíhám se už na nemocnici, že by mi něco takovýho půjčili, Jarda mi asi bude každý den vozit zmražený mlíko, co tady střádám do těch pytlíčků od tebe 🙂 Jestli budu moct jen odstříkávat, tak vezmu homeopatika na zvýšení tvorby mlíčka, protože toho neodstříkám tolik, co by malej vypil, tak aby se mi netvořilo míň a míň... Chci toho prostě co nejvíc zjistit, jak to tam asi bude probíhat, abych se na to připravila a měla tam všechno, co budu potřebovat. V tom těhotenství jim vadila velikost hlavičky, tvrdili, že je menší. No a pak, jak to podrobně prohlíželi na tom UTZ mi říkali, že má divný tvar a že to trochu připomíná právě ty srostlé švy... Je to fakt dobrý, že jsme to takhle podchytili. Ale stejně jsem pořád doufala, že to není ono, i když tu hlavinku má šišatou šíleně teda 😒 Jak mě všichni doktoři i dneska fyzioterapeutka uklidňují, že co znají tyhle případy, tak to vždycky bylo všechno v pořádku, tak se mi daří ten pláč přemáhat... ale asi to nepůjde pořád, vsadím se, že do týdne dostanu pěknou depku z toho 😔

tanuki
9. zář 2010

@hankazamecnikova fotky, co jsem viděla po operaci, tak i kosmetický efekt byl dokonalý 😉 Když to vezmu kolem a kolem, co tak teď pročítám dětskou chirurgii, tak je to ještě opravdu "fajn" vada - hlavně se to yvřeší a do budoucna to nebude mít důsledky.
Je to opravdu záhada, proč se ten či onen šev rozhodne předčasně srůst. Můžou taky srůst všechny a hlava roste jen nahoru..to už se pak ale moc dobře řešit nedá...

blka
9. zář 2010

@hankazamecnikova Hani, depky asi budou, ale zase bude líp, neboj. A když všichni říkají, že to bude dobré, tak určitě bude 🙂

hankazamecnikova
9. zář 2010

@tanuki Přesně, doktor to taky říkal, že třeba některý ty srůsty jsou dědičný, ale tady ten navrchu je prostě záhada, proč někomu sroste a někomu ne. A že je to ten nejlehčí, to jsem fakt moc ráda, aspoň že tak. Nedokážu si moc představit, jak bude malej vypadat, až mu tu hlavičku porovnají... zvykla jsem si na to, jakou ji má teď. Jestli bude ještě hezčí, tak ho asi už sežeru láskou 😀

@blka Už aby byly Vánoce, všechno za náma, Vašíček zahojenej a v pořádku... Dneska mi ve škole zapsali poslední předmět a mám konečně uzavřenej čtvrtej ročník. Myslela jsem, že mě to potěší víc, momentálně je mi to úplně jedno...

blka
10. zář 2010

@hankazamecnikova To se nedivím, že ti to je jedno, teď máš jinčí starosti. ale gratuluju k ukončení ročníku 😉

hankazamecnikova
12. zář 2010

Ahoj holky, tak mám dalšího brouka v hlavě ☹ Byla jsme teď 8 týdnů po porodu na prohlídce po 6nedělí a hned ten den jsem začala krvácet. Nic moc co se týká množství, ale krev je to čerstvá, tak nevím, jestli to je nebo není ms, jestli se ta prohlídka zrovna trefila do dne, kdy bych to dostala, a doktor to jen spustil jak mě mačkal, nebo je možný, že mi tam doktor tou prohlídkou něco udělal? říkal, že jsem úplně v pořádku... Moc se mi nechce se tam znova táhnout na prohlídku a hledat hlídání pro malýho, když to třeba je normálně ms.

butt
12. zář 2010

@hankazamecnikova me zacal menzes tri dny pred koncem setinedeli, nejdriv jsem jen spinila a pak se to rozjelo 🙂 bavila jsem se o tom s kamoskou PA a ona rikala, ze to klidne muze byt menzes a ze k doktorovi mam jit, az bych krvacela neumerne dlouho...

hankazamecnikova
12. zář 2010

@butt Prý je to poprvé po porodu normální i 14 dní, ou... Hm, akorát mě trochu vyděsilo, že to začalo hned tak po tom vyšetření. A tak brzo po porodu? Ach jo. Hned jsem začala myslet na to, jestli není načase znovu otěhotnět 😝

tanuki
13. zář 2010

@butt to máš z toho, že Ti ta malá, tak krásně spí 😉 My, co jsme mnohokrát za noc udržovaly laktační hormóny, tak dorazila za 13měsíců 😅
Holky, tak jsem tu státnici zas zabalila. 🤐 😔 njn, tentokrát už jsme byla téměř připravená, ale pár mezer stále a já neměla na to si případně blbě vytáhnout a jí na 2. termín

tanuki
13. zář 2010

@hankazamecnikova já si matně vzpomínám, že jsme po vyšetření taky ještě něco..ale myslím, že to byl ejště dozvuk očistků

butt
13. zář 2010

@hankazamecnikova to slysim prvne o tech 14 dnech...u me to probihalo naprosto standartne 🙂 ale u me jsou tady ty veci asi trosku jiny, kdyz jsem rodila cisarem...

@tanuki taky jsem si rikala, ze to je dan za spanek 😀 skoda, zes to vzdala, ale tak snad vis, co delas 🙂

k.ate
13. zář 2010

@tanuki já jsem zvědavá, kdy dorazí k nám 😀 zatím pořád nic. Teda nestěžuju si, ale je hezky na prd netušit, kdy... :-/ 😀

tanuki
14. zář 2010

@k.ate a jak to kojíš večer-interval-ráno? Mně teda spíš štve, že vlastně skoro rok menstruuju a neovuluju= bývala nemusela být žádná ochrana, ale my moc neriskovali.. 😠
@butt bych to příště klidně brala MS a klidný spánek 😀 Tak už mám zamluvenou stáž na začátku roku- od 29.9. 6týdnů 😝 pak týden volna a státnice..a pak teoreticky za 2týdne bych konečně mohla na tu chirurgii 😀 to jsme teda zvědavá 😀

k.ate
14. zář 2010

@tanuki jak kdy 😀 když byk malej mladší spal v noci parádně, třeba 12 hodin s jednou pauzou 🙂 ted je to v noci horší, ale kojím jak kdy, občas celej den ne a jen ráno a večer, ale většinou i přes den aspoň jednou ještě jo, podle situace a malýho 🙂

butt
15. zář 2010

@tanuki taky si rikam 😀 a urcite to zmaknes 😉

adelka89
15. zář 2010

@k.ate Prejeme Kubickovi vsechno nejlepsi k dnesnim narozeninkam 🙂

tanuki
15. zář 2010

To už je rok? 😕 Taky se připojujeme ke gratulaci 🙂
@hankazamecnikova jak je?

k.ate
15. zář 2010

@adelka89 děkujeme za gratulaci 🙂

@tanuki jo jo, už je to rok, ani se mi tomu nechce věřit 😀 jak to rychle uteklo 🙂 děkujeme

blka
15. zář 2010

@k.ate Jé, taky se připojuji ke gratulaci všeho nejlepšího. Hlavně zdravíčko 🙂

hankazamecnikova
15. zář 2010

@tanuki Dneska nic moc. Potkala jsem známou a neměla nic lepšího na práci než mi vykládat, že její známé dcerka byla taky na operaci s lebečním švem, ale zase jí pak srostl a musela tam znova a teď je postižená ☹ Prostě tahle známá je fakt husa už fakt! 🤐 😔 😢

blka
15. zář 2010

@hankazamecnikova Hani, tak to opravdu nepotěší 😒 . Vůbec na to nemysli (i když se to lehce říká 😔 ), Vašíček bude po operaci krásnej zdravej kluk. Pardon, to je už teď. Bude ještě krásnější 😉

hankazamecnikova
15. zář 2010

@blka Díky, on je sice krásnej, ale sama jsi to určitě viděla, že tu hlavinku má fakt strašně protáhlou ☹ Bojím se, jak se to vyvine ještě za ty dva měsíce... Ale teď mu ta hlavinka už týden neporostla (ony to ty doktorky pořád měří radši) a to mě taky děsí, hned si říkám, jestli se mu tam nemačká mozek, jsem z toho už asi magor, co? 😒

blka
15. zář 2010

@hankazamecnikova Protáhlou ji má, ale kdybych nevěděla, že máte takový problém, tak bych si řekla, že mu tak prostě roste.
Já myslím, že doktoři vědí, kdy vás musí operovat. Kdyby museli hned, tak by vás nenechali čekat 2 měsíce.
Snad každá z nás tady by nad tím pořád přemýšlela, takže magor rozhodně nejsi.

hankazamecnikova
15. zář 2010

@blka Snažím se nad tím pořád nepřemýšlet a rozveselovat se... takže už jsme už jeli i nakupovat oblečení a mohla bych tom klidně i ke státnicím, dneska sme si s Jardou dokonce koupili nový brýle, protože už přes ty starý skoro nevidím 😀, objednala sem se k holičce! a domluvila se se ségrou, že s nima budu chodit na břišní tance. Vždycky mám chvíli radost a pak se vrátí únava a strach. Sice se tady neválím po zemi v slzách, ale nebudu si hrát na hrdinku, prostě se bojím a basta, asi bych nebyla normální, kdybych se o něj nebála. Je to ale dost blbý, že mě to tak vysiluje. Nemůžu kvůli tomu ani spát. A když, tak se mi zdají hnusný sny. Už se mi zdálo i o Severní Korei a nadledvinkách 😒

tanuki
16. zář 2010

@hankazamecnikova nadledvinách? 😀 To mi připomíná, když sjem ejdnou dala babičce Harlequeen knížku vánočních romancí s názvem Adventinky...a moje babi zvolala "jéééé, nadledvinky" 😀
To bude určitě jen výjimečná koplikace

Viděli jste nový ikea katalog? Mají tam zas nové krásné hračky- látková zelenina, farma.. 🙂

hankazamecnikova
16. zář 2010

@tanuki Ikeu bych v dětském oddělení vybrala úplně celou 😉 😀 Jinak to se mi prostě někdy stává, že se mi něco zdá, pak se vzbudím a ne, že bych to rychle vytěsnila, ale to slovo se mi pak pořád opakuje v hlavě! Takže to jsou nadledviny? Nadledvinky zní líp teda... hm, no a ještě mi v uších pořád znělo Kim-čong-ilieeeeee, Kim-ir-senieeeee!!!!! To jsou ty dvě růže, co pěstují v KLDR na počest jejich slavných vůdců, nádhera, krásný, hlavně ve snech 😵

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova Teda, to jsou sny 😅 . To je super, že sis tak udělala radost, to musí být 😉 . A kdy ti začíná škola?

hankazamecnikova
16. zář 2010

@blka Udělala, no... ale ještě pár takových krizí a s takovou budeme brzo na mizině 😒 Škola mi začíná příští týden, už se fakt těším. Myslela jsem, jak to už bude ten poslední rok v pohodě, že budu mít jen pět předmětů... no a ti zmetci navýšily kreditní limity!!!!! 😠