• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

1. ledna 2016 
@tanuki no ono to zacinani vcas ale neni vselek. Ja taky zacala u maleho kolem tech 3m, slo to rychle, ani moc nefnukal a do asi 5,5m mi usinal sam v postylce a spal celou noc. Potom se to jeden den zmenilo a tak do 9m to bylo peklo :pensive: Ale uz jsme si zase nasli nejaky system a fungujeme. Kdyz se teda nerozhodne, ze se bude kojit od 5 rano do 9 asi tak co pul hodiny :rolling_eyes: :grinning:
4. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah dobre, uz se ti se svou uchylkou sverovat nebudu :grinning:
4. lis 2010 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah vy uz jste uplne bez plenek?? ja v tom mam teda gulas, driv se rikalo, ze v roce na nocnik a dneska zas vsude pisou, jak do 2 let deti (hlavne na curani) v podstate jeste nemaj dostatecny nervovy spoje, aby to udrzeli, resp. poznali vcas, ze se jim chce..... uz se ti vubec nepocura?
4. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no u nás se to totálně podělalo v 8. měsící, když začala stoupat a lézt a v postýlce prostě 1-2hodiny stoupala a popolejzala.. Ale mně společné spaní vyhovuje.. Jen mě štve odpolední uspávání :frowning2: sama od sebe by vůbec nespala i když an to ještě nemá. Ale dnes jsem koupila černou látku, že jí podšiju závěsy, aby udělaly pořádnou tmu a jsou zvědavá!
@eveluska to je princip BKM- nemají funkční svěrače, aby to zadrželi, ale cítí, že to na ně jde..a většinou to i signalizují..a pak záleží, jestli Ty jim chceš naslouchat :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Hani, tak to jsi dobrá. Já su měkota měkká, takže bych ho z té postýlky vytáhla :pensive:
@butt Tak uvidíš, co se z toho vyvrbí :wink: .
Tož to jsi "blázen" libovat si v chytání na maso :grinning: . Já, když jsem poprvé porcovala kuře, tak jsem myslela, že vrhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@tanuki To máš pravdu, že lození a stoupání s usínáním hodně zacloumá. Jak se to ty děti naučí, tak to potom dělají furt a nemůžou jen tak v klidu ležet. Já taky uspávám tak, že s Marečkem ležím v posteli. Pak ho do půl hodiny přenesu do postýlky (půl hodina proto, že to má nejtvrdší spánek) a pak většinou buď do hodiny nebo chvilu po tom, co si lehnu do postele já, chce jít zpátky do postele :sweat_smile: . Ale co, musím si to užít, dokud je maličkej :slight_smile: . Jenom by se nemusel tak rozvalovat a kopat do mě :grinning:
4. lis 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanuki aaha, diky :slight_smile: no jsem si rikala, ze driv jsme fakt my byli uz v roce na nocniku, tak to nejak proste jit musi..... pry pocit na kakani citi driv, ale to curani jde pozdejc - takze uz i na curani si v tom roce vzdycky rekne? to je dobry :slight_smile: vy jste teda byli uplne bez plenek?
4. lis 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Mě právě nejvíc deptá to, že všichni říkají, ať si užívám, jak je na mě teď závislej a že chce být pořád u mě. Protože samozřejmě, že to bych taky chtěla, mít ho na sobě přilepenýho pořád. Ale jak teď dvě noci spinkal sám v postýlce, tak jsme se oba báječně vyspali a mnohem víc jsme si potom užili, když jsem si ho ráno vzala do postele na kojení. Dneska jsme tak spali až do půl deváté :slight_smile: Přes den už ho nechávám zase chvíli hrát si samotnýho v postýlce. Říká se, že třetí měsíc je taková dětská první univerzita, kdy se toho nejvíc naučí. Tak chci, aby už byl trošku samostatnější, abych se mohla nasnídat nebo si uvařit v klidu oběd, protože když se nenajím, tak jsem nervozní a slabá, což pro něj taky není nic moc. Aby si pěkně spokojeně hrál, ne aby trpěl tím, že s ním zrovna nejsem, to mi prostě přijde správný :pensive: Myslíš, že je na to moc brzo?
4. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Hani, jestli cítíš, že je to pro vás oba dobrý, tak to tak dělej :wink: . Určitě máš pravdu v tom, že se můžeš aspoň v klidu najíst, odejít na záchod. A vařit? To nehrozilo. To já prostě nemůžu a nikdy jsem nemohla :sweat_smile: . Ale jak říkám, Mareček, jak nebyl u mě, tak ječel jak tur. Kdyby nebyl takovej uplakánek, tak by určitě taky spával sám v postýlce a k sobě bych ho nebrávala. Myslím, že taková období přijdou, bude nemocný, porostou zoubky, separační úzkost...
To s tou univerzitou jsem neslyšela. Zajímavé :wink:
4. lis 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Prý jsou to takový mezníky ve vývoji, kdy mimča potřebují vytyčit najednou nový hranice. On fakt s tím třetím měsícem se naučil ječet a vztekat se. Byla jsem vždycky v šoku, co mu je, ale slzy žádný, tak jsem mu vždycky jenom řekla: Vašíku, to ti nepomůže, musíš být trpělivější a jednou ti ta hračka padat nebude, uvidíš :grinning: Nechtěla jsem ho naučit takový to "zaječím - pochová mě". Ale prostě to je vždycky takový hrozný pocit, jestli ho netýrám, chudáčka, protože jsem z něj prostě připosraná, že :confounded: :dizzy_face: Teď už se většinou nevzteká, tak kdo ví, jestli to zabralo nebo co...
4. lis 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jinak on přes den pláče maximálně tak v kočárku, když nemůže usnout. a večer, jak ho dám spát. jinak teda si vystačí i s hračkou, bez maminy. což jsem sice ráda, že si udělám pár svých věcí, třeba oběd, ale zase na druhou stranu pofňukávám, že už mě nechceee :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Hm, tak to já jsem byla ta zafňuká-pochovám :sweat_smile:
Ale chce tě, jen je holt samostatnější :wink: . Co já bych za nějakou samostatnost dala.
4. lis 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Hm, tak to já jsem byla ta zafňuká-pochovám :sweat_smile:
Ale chce tě, jen je holt samostatnější :wink: . Co já bych za nějakou samostatnost dala. Samostatný je, jen když může kramovat, ale hračky ho vůbec neberou.
4. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem stopla první odpověď a něco tam dopsala a ono se to taky poslalo :sweat_smile:
4. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Když se zapomene u kramování, tak se můžeš pomalu odplížit? :slight_smile: Jarda když byl malej, tak byl taky na mamce závislák. Úplně se tomu teďka směje, když vzpomíná, jak jednou ho mamka nechala s babičkou v pokoju, že jde jen na záchod, pak najednou cvakly dveře a mamka pryč, musela jít cosi zařídit. A on z toho měl úplně záchvat prý, no chudák babi :grinning:
4. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Většinou ne. On si pro mě přijde a musím si k němu sednout a dívat se na něj :grinning: . Jenže teď už ho nebaví dolní skříňky, ale chce jít do horních :unamused:
To se mu nedivím, takový šoky :sweat_smile: . Mareček, když mě nevidí, tak je v pohodě, ale jak mě vidí, tak neexistuje nikdo jinej.
4. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Tak ale to je pěkný, že jsi pro něj jediná na světě! :slight_smile: Počkej jednou, přijde nějaká taková fuchtle mladá a odvede si ho, to budeme ještě vzpomínat na miláčky naše :grinning: A on tě nutí sledovat, jak ti kramaří kuchyň, jo? Loupežník :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Jo, je to hrozně hezký, ale taky strašně únavný :pensive: . Na tu fuchtli nějakou se netěším už teď :sweat_smile: . Jo jo, musím ho sledovat :grinning:
5. lis 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jsem na denním studiu v LIBERCI. studuji Pedagogiku Volného Času. prcka čekáme někdy v červnu a vůůůbec netuším, jak to udělám dál... jsem z toho na nervy:frowning2: ráda bych to dokončila, už jsem ve druháku... ale nemám ani představu, jak to asi udělám...
5. lis 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexsandra Ahojky, gratulace k miminu :slight_smile: . Já jsem studovala dálkově, takže s denním nevím, jak to je. Ale třeba by byla možnost přestoupit na dálkové nebo individuální studijní plán :wink:
5. lis 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexsandra ahoj, ja studuju denne :slight_smile: ale mam oporu ve svym okoli, takze pokracuju normalne ve skole dal a kdyz jsem ve skole, tak nekdo hlida..ale skolu mam jen jedno dopoledne a dva vecery v tydnu. jinak u nas na skole davaji matkam, kdyz chteji, individualni studijni plan :wink: koukam se, ze mas termin na zacatku cervence, ja taky mela, v cervnu jsme udelala vsechyn zkousky a pak si sla v polovine cervence rodit, diky brichu na me byli vsichni hodnejsi :grinning: tak se nenevuj, myslim, ze tady je dost dukazu, ze se da skola i s prckem dodelat :grinning:
5. lis 2010 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexsandra Taky studuju denně, zbývá mi pátý ročník. A šlo to všude domluvit tak, abych tam nemusela moc chodit, jsem tam tak jednou týdně, pohodička. Jo a prodlužuju, tak to mám pěkně rozložený. Rozhodně máš spoustu možností. Určitě to zvládneš :wink:
5. lis 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexsandra máš to na tři roky nebo na 5? pokud na tři, tak ten rok se podle mě dá s mrnětem nějak doklepat. My jsme teď s manželem přerušili studium (s tím, že se už na denní na 90% nevrátíme), ale udělat by se to myslím si dalo... Jen pro nás to byl šílenej stres. V tomhle jsou (aspoň podle mě :grinning: ) humanitní obory na tom líp. My jsme dělali VUTčko v Brně elektrotechniku, takže jsme museli odsedět laboratoře ve škole, pak dělat protokoly o měření, programovat a tak, takže jak malej začal lézt (což "bohužel" začal hodně brzo :-/ ), přestali jsme to tak nějak stíhat. Chodit do školy bylo v pohodě, ale pak makat ještě doma tak, jak to bylo potřeba, to bylo na nás moc. Ale bylo to i tím, že jsme oba s manželem byli zvyklí dělat všechno na poslední chvíli a nezvládli jsme se "přeorientovat" na dělání věcí průběžně a pak se to na nás všechno v tom letním semestru sesypalo :grinning: Zimní, dokud malej jen baštil a spal byl brnkačka (prcek je narozenej v září).
5. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je bezvadný, že to jde :slight_smile: já jsem ve druháhu, ale nemůžu prodlužovat, už jsem na jedné vejšce byla. a taky se bojim toho, že s takhle malinkým prckem těžko udělám praxi... snad mi to nějak ve škole vysvětlej, nebo umožněj.
oporu mám taky, hlavně v rodičích. přítel je taky zlato, ale trochu nechápe, že by měl taky něco dělat a ne se jen usmívat a těšit. aspon ted, protože mívam fakt děsný nevolnosti a některý dny nemůžu nic sníst. muj obor má taky hodně sportů, momentálně mám hry volného času, takže basket, volejbal, florba, ..., pak posilovnu a plavání... v lednu jsem měla jet na lyžák, ale to mi asi neprojde, co? uf... jsem zvědavá, jak to všechno dopadne...
6. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkýýýýýýýýýýýý, mě jebne! Malej tu postýlku už asi začal nenávidět nebo co. Už to vypadalo tak nadějně, že v ní bude sám spinkávat, dvě noci už usínal celkem rychle (do hodiny), ale dneska teda to bylo takový ródeo, že usnul až víc jak za dvě hodiny zabalenej v zavinovačce a v naší posteli nakojenej :frowning2: :sweat_smile: Nic na něj nezabíralo, co minulý dny, dokonce ani když jsem ho položila na bříško, prostě děs. Jak plače tak dlouho, tak to silně otřásá mým odhodláním a začínám tu postýlku nenávidět taky :confounded:
6. lis 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova Hani, a to je přesně důvod, proč jsem to nedělala. Takhle Mareček ječel, sotva jsem ho dala do postýlky a pak mi trvalo ještě dýl než obvykle, aby mi vůbec usl.
Asi ho něco trápí :frowning2:
7. lis 2010 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Asi ho trápilo, že si to rozmyslel a chtěl zpátky do zavinovačky a jeho hloupí rodiče to nepoznali :grinning: Protože jak sme ho tam dali, hned byl tuhej a spal až do 4 ráno a pak až do 7. Hm, bych řekla, že si až moc věřil, že už zavinku nepotřebuje, a pak jsem mu ju úplně sebrala a mu došlo, že to ještě není pořád ono :grinning: No, teď mi to přijde už vtipný, ale včera teda jsem byla celá nešťastná, že pláče...
7. lis 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova To ti věřím. Tak třeba se zavinovačkou se mu bude líp spinkat. Uvidíte dneska. Ale znám to u nás, vždycky nějakej fígl fungoval pár dní a pak přestal a musela jsem hledat novej a tak furt dokola.
7. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankazamecnikova s vasickem se nenudis, co? :grinning: u nas nastetsi usinani relativne v klidu, vetsinou usne sama a kdyz je pretazena, tak se u ni teda musi sedet, ale to je vetsinou otazka max puk hodky,vidim, ze si toho musim vazit :grinning:
7. lis 2010 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@butt Jako já jsem silně v šoku. V zavinovačce spinkával hnedka a najednou jak ji nechce, tak je to šílené. Hodina uspávání? Někdy i dvě? To jdu pak vždycky spat hned s ním, jak jsem už unavená :grinning: :grinning: :grinning: Doufám, že má jen nějaký mezidobí, kdy zavinku potřebuje/nepotřebuje a nemůže se rozhodnout, dělá mu problém jen to hlavní večerní usínání, jinak je v pohodě :wink: V kolik ti tak malá chodí spát?
7. lis 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka On teď když usne venku v kočáru, tak spí klidně 4 hodiny, což je super. Ale večerní usínání je děs. V noci se pak vzbudí a v klidu po nakojení zase usne. Tak já nevím, v čem je problém zrovna u toho jednoho usínání... Ale jestli to bude pokračovat takhle dál, tak než zkoušet každý den novou metodu dvě hodiny než usne, to budu muset sáhnout k brutální metodě "nech ho vyřvat" :unamused: Co jsem tak četla, tak děti, které mají tyhle problémy s usínáním a málo spí, jsou pak prý hyperaktivní atd. Tak to potěš koště, že by to tak souviselo??? :astonished:
7. lis 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek