• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

1. ledna 2016 
Jé, holky, to mě těší, že vám to tak jde :slight_smile: povzbudilo mě to v mé momentální malomyslnosti :sweat_smile:
3. črc 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla ale hlásím že prvák na VOŠ pedagogické mám zdárně za sebou. Není to tak hrozné :slight_smile: Dá se to zvládnout i když zkouškové je záhul na nervy i čas.
No začátkem druháku porodím 3 dítko, mám schválený individuální plán tak to snad nějak půjde. :slight_smile:
14. črc 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martina26 ahoj, gratuluji k zakončení prváku :slight_smile: . Jak jsi to zvládala s dítkama? Já jdu od září dálkově studovat VŠ, pracuju na plný úvazek a do toho mám doma 15 měsíčního divocha, tak mám obavy jak to budu zvládat
14. črc 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malformatio ahojky, dá se to zvládnout, u mně bylo nejhorší zkouškový obdobý, to jsem se učila po výkendech a děti musela poslat k babičce. To se pak hned jinak učí. Když máš na to klid. Jinak seminárky a průběžné učení jsem praktitkovala s Kristýnkou i Tomikem a dá se to zvládnout. Moc držím palečky.
15. črc 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest ahoj, promiň, dlouho jsem tu nebyla...studovala (studuji) BIVS, chtěla jsem studovat oceňování majetku a před pěti lety byly všude max. kurzy, studium zaměřené tímto směrem bohužel ne, tak jsem riskla soukromou školu. Bohužel se nedá říct, že za peníze vám to dají bez práce:slight_smile:)) Mně se podařilo odevzdat DP a teď mě čeká učení na ty státnice...ale už bych to znova nedala. Jak jsem odevzdala tu práci, padlo to na mě a já vůbec nechápu, jak jsem to mohla dotáhnout až sem a nezbláznit se (a manžel a prcek se mnou:slight_smile:). Čímž nechci ostatním brát motivaci, já už se prostě jen těším, až to budu mít z krku:slight_smile:)) pohodové léto a pevné nervy u studia!
18. črc 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, tak si to tady studuji, jelikož bych taky ještě ráda doplnila vzdělání. Přemýšlím o něčem v obchodě, ekonomii....nevím. Máte někdo nějaký dobrý návrh na dobrou školu? Samozřejmě při dítěti.dííky
11. srp 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaa2
Ahoj Zuzano, jak si to tady studuji ja, vsichni spis tak skolu v miste bydliste. Ja studuju i bydlím v Praze, takže se to dá. Naštěstí v distanční formě studia zvládneš většinu věcí z domova a nemusíš tak řešit několikahodinové přesuny s miminem apod.
13. srp 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaa2 Ahoj, spíš si pořádně promysli, co by tě bavilo (konkrétněji třeba v té ekonomii, oborů bude určitě spousta), protože studium při dítěti vyžaduje velkou motivaci (aspoň teda u mě :grinning: ) a pokud bych měla obor, co by mě nebavil, dávno bych s tím praštila.
No a taky záleží, jestli chceš studovat prezenčně nebo kombinovaně a jak to studium v které podobě vypadá (já třeba studuju prezenčně, ale mám to tak rozložené, že se to dá v pohodě zvládat), u nás třeba jezdí kombinovaní na dva tři víkendy za semestr, takže se dá zvládat i škola mimo tvé bydliště...
A tak... taky záleží, jak je tvé dítko staré, jaké máš k dispozici hlídání...
Jinak o ekonomii bohužel nemám zeleného ponětí, akorát zřejmě ekonomicko-správní fakulta v Brně na Masaryčce se těší docela dobré pověsti, ale koukám, že jsi z Prahy...
13. srp 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem začala v září studovat dálkově v Budějkách (takže cca 120 km od bydliště) a s tehdy dvouletou dcerou ten rok šel, teď mám k tomu měsíční mimčo a chystám se zkusit druhák bez přerušení. No snad to zvládneme, ale myslím, že se to dá :slight_smile:)) prostě jen chtít a ve zkouškovým musí manžel zvládnout pár dní "bez plného rodinného servisu" :slight_smile:
13. srp 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fúúha! S miminem! Držím palečky. Mne teď jedna známá upozornila na Cevro institut. Tak tam jdu nastudovat, co tam jsou za obory. pry tam hodně dobřr funguje vzdělávání na dálku. Mají také e-learningové kurzy, tak se mi to z vyprávění celkem zamlouvalo.
15. srp 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulaka Ahoj, jsem tu chvíli nebyla, BIVS je zajímavé! Rozhodně as diplomkou držím palce. Mě čeká napsat na bakule a řekla jsem si, že jí prostě do října napíšu..ale uvidíme-)))

Akorát jdu vyplňovat žádost o opětovný zápis aby to tam došlo do 1.9.) abych to nenechala na poseldní dva dny, jinak by mě taky mohli rovnou vylejt a hotovka-) Nicméně to je závazek, že 12 tisíc nevyhodím z okna...a musím to dopsat.
@janeyzelvicka s toui motivací souhlasím. S jedním dítětem to byla ještě relativně pohoda, ale se dvouma..málokdy spí ve stejnou dobu, večer jsem unavená jako kotě..

@leg já dojíždím z Phy do Brna, taky to je vždy výlet minimálně na půl dne, ale začala jsem bez dětí, tak to už snad doklepu a případné další studium už maximálně v Praze, je to vše mnohem složitější ohledně hlídání atd.
15. srp 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaa2
Ahoj zuzano, to je fakt super náhoda, to je škola, na které studuju já. Je pravda, že e-learning dost usnadňuje studium, protože si to můžeš projít kdykoliv, když třeba prcek usne.. nemusíš se stresovat, že něco nestíháš v konkrétní hodinu, někam se dostat atd.. tak dej vědět, cos vybrala, moc známých tam sice nemám, protože nechodím tak často, ale snad bych dokázala aspoň něco pozjišťovat
15. srp 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla22 júúú, tak to je super! Já se půjdu mrknout na to jejich DOD toho 5.9 a kdyžtak bych se Ti pak ještě ozvala s nějakýma otázkama. A jaký obor máš ty?
17. srp 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen informuju, že se mi ve čtvrtek 16.8. narodila Barborka :slight_smile: motivace do dalšího studia lehce upadla, ale to se zas zvetí :sweat_smile:
19. srp 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahojda
@janeyzelvicka gratulace k Barborce, mně se to pomalu taky krátí. A popravdě přemýšlím, jak se 3 dětma zkloubím školu ale snad to nějak půjde.
20. srp 2012 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janeyzelvicka gratuluju, ať jste obě zdravé a motivace se zase dostaví, až poklesne hladina hormonů:D Jsi šikovná, tuto diskuzi jsi vlastně před lety spoluzaložila( myslím, že prvních několik měsíců to byl dialog dvou žen:D), zvládáš to skvěle, určitě to půjde i s dalším miminem.
20. srp 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaa2
já mezinárodní vztahy a politologii. den otevřených dveří je i zítra, ale to je asi moc na rychlo viď :slight_smile:
tak jsem zvědavá, co pak písneš.
21. srp 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se ke studujícím maminkám. Obdivuju vás, které studujete s více dětma, já mám problém s jedním :grinning:
21. srp 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanak
ahoj tanak, vždyť já taky s jedním. ale jak jsem psala, škola i domov v praze, to se dá, když to není každý týden. A ta podpora u dálkového studia fakt hodně pomáhá, když malá usne, mám klid se začíst do "reality" :slight_smile:
21. srp 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla22 Já taky studuju v místě bydliště, autem i autobusem jsem ve škole za cca 20minut :grinning: Ale nějak se nemůžu dokopat teď učit a něco dělat. Před porodem jsem si udělala zkoušky skoro za celý rok a na jednu se vyflákla a teď se mi nechce do ničeho :grinning: Od té doby co se Zuzka narodila jsem bez ní ve škole byla jednou a to na konferenci, jinak jsem ji brala s sebou a to vždycky zvrhlo v kecání se všema okolo, jak roste, jak papá, jak spí, jak je šikovná :grinning:
21. srp 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla22 Ty studuješ mezinárodní vztahy? Tak to jsme kolegyně :slight_smile: Ale já studuju v Brně.
@elajura Jojo, já už sem chodím snad sto let :grinning:
21. srp 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janeyzelvicka Gratuluji k holčičce!!! :slight_smile: jinak u nás se taky zadařilo a březnu čekáme druhé. Zrovna od března jsem měla nastoupit na doktorát, tak nevím, jestli mě budou chtít... :dizzy_face:
21. srp 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla22 jo tak přesně tohle hledám. Něco distančního. A kde a co studuješ?
28. srp 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda wow, tak to gratuluju! a co studuješ?
28. srp 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaa2 Sociální pedagogiku
29. srp 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Díky a tobě gratulace :slight_smile:
31. srp 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janeyzelvicka Gratuluju k holčičce!!!!!
Četla jsme vás už dřív holky, moc vám fandím a moc jste mě motivovaly. Čekám první miminko na konci září a v říjnu jdu poprvé do školy!!! Teda vůbec nevím co obnáší mít dítě a vlastně ani nevím co mě čeká ve škole, možná jsme si toho vzala hodně najednou, ale na druhou stranu vidím že se to dá zvládnou. A dokonce i s více dětmi!!!!!
Začínám studovat v Karviné obor Účetnictví a daně, dákově. Studuje tady některá z vás taky na OPF v Karviné?
3. zář 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amazonka5 Děkuju :slight_smile: určitě to zvládneš :wink: o nikom z Karviné tady na diskuzi nevím, jen moje kamarádka tam taky studuje dálkově při práci a má dvě děti (ale to už jsou velké slečny, mají 10 a 9).
4. zář 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janeyzelvicka Doufám že to zvládnu, aspoň bych moc chtěla :grinning: Taky děkuji za podporu! Nejhorší budou začátky, než člověk příjde na systém jak všechno skloubit dohromady :confounded:
A co ta tvá kamarádka co jste si tu psaly, studovala medicínu myslím že na doktorku, dostudovala to?
4. zář 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amazonka5 Hehe, já na ten systém ještě nepřišla - když jsem vytíženější, je to tu všecko vzhůru nohama :confounded: Kdysi jsem četla denní program jedné maminky, co taky studovala - a ta vstávala neskutečně brzo ráno, aby si např. přečetla zprávy a tak, no pak denní program s dítětem, a večer se učila do noci, to já bych asi kantla :confounded: no a pak se tu hroutím a tak různě to plichtím :grinning:

jj, Peťa dostudovala, už to bude tak rok a půl... teďka si uživá obě děti :slight_smile:
4. zář 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek