Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hest
3. čer 2013

Ahoj holky..tak jsem dneska po dlooouhych leteh dobojovala a je ze mne Bc! Ufffff

janeyzelvicka
4. čer 2013

@martina26 Gratuluju 🙂

janeyzelvicka
4. čer 2013

@hest Juchů, gratuluju 🙂 jsi dobrá 🙂 🙂
Já mám za sebou dvě zkoušky, na výsledek třetí čekám....

janeyzelvicka
4. čer 2013

Tak, a už je tam, mám to, semestr je hotový 🙂
v příštím mě čeká diplomka a státnice.

hest
4. čer 2013

@janeyzelvicka díky, taky šikulka!!! No na diplomku přeju nervy-)

martina26
4. čer 2013

@hest
@janeyzelvicka holky také velká gratulace 🙂 Jsme dobrý 🙂

majkali
4. čer 2013

@hest Gratuluju, já státnicovala před dvěma týdny a taky to mám.

hest
4. čer 2013

@martina26 @janeyzelvicka
@majkali JO JSME PROSTĚ Úžasné!!!!

andulka86
4. čer 2013

ahoj, nám se narodila dcera v září před vstupem do čtvrťáku, takže jsem s ní absolvovala dva roky studia. Můj muž je učitel a pondělky neučí a věnoval mi je ve prospěch školy. Dala jsem si toho co nejvíc na pondělí, ale samozřemě jsem dost často musela prosit celou rodinu o hlídání, když jsem věděla, že něco s dcerou prostě nedám, jinak jsem si jí brala s sebou do školy a často kojila někde na chodbě nebo v mezaninu, otočená zády.
Někdy to byl mazec, ale všechno se dá, i když se to zdá nemožné. Já jsem z toho měla obavy někdy i deprese, ale dneska jsem ráda.
PS: na promoce jsem si šla pro papír opět těhu 🙂

veronikaka
5. čer 2013

@kaiti Končím druhák s dvěma dětma ( 6 měsíců a 2,5roku ). Průběh roku se dá, ale zkouškové je strašný ... Bez podpory manžela a babičky bych to nedala. Záleží taky na dětech. Miminko mám nejhodnější na světě. Ještě 3 zkoušky a mám prázdniny.

leryl
5. čer 2013

Ahoj
nechystá se tu někdo studovat na Farmaceutické fakultě v HK obor Zdravotní laborant kombinovaná forma?

hest
5. čer 2013

@andulka86 můžu být zvědavá co jsi studovala?
@veronikaka držím palce, ten výsledek a ten pocit, že člověk něco pro sebe udělal..a někam se posunul dál nejen mateřstvím, je fakt krásný pocit

veronikaka
5. čer 2013

@hest Děkuju. Četla jsem, že máš hotovo - gratuluju.

hest
5. čer 2013

@veronikaka jj,bakalář hotov..ještě zvažuju zda jít do Mgr..ale ten samý obor už ne, hlavně ne až Brno..no budu o tom přemýšlet-)

andulka86
6. čer 2013

@hest ahoj, já jsem studovala operní zpěv na HAMU, takže uznávám, že jsem nemusela namemorovat stohy knih a " učit se" na zkoušky v pravém slova smyslu. Spíš jsem občas vypracovala nějakou tu seminárku na estetiku nebo na dějiny hudby a vůbec tahle škola je hodně benevolentní a tím, že je tam dost málo posluchačů se dá vždy vše řešit individuálně i bez individuálu 🙂. Ale zase na druhou stranu moje paní profesorka na hlavní obor ( zpěv) mi na férovku řekla, že si nepřeje, abych brala Bětku s sebou na hodiny ani na korepetice, protože se s ní nesoustředím tolik, což měla pravdu. To jsem musela respektovat, protože je to furt individuální výuka a hodně lidí by tam s ní pracovalo rádo místo mně. Vím, že jsem měla často stresy jak si zařídit hlídání,když jsme měli školní představení nebo za čárku zpívali někde v opeře v Liberci nebo na jiné oblastní scéně. 🙂 🙂
Stejně, ale abych byla upřímná si myslím, že tyhle umělecké školy se s dítětem ještě v pohodě dají a mám respekt, když nějaká maminka studuje něco opravdovým stylem a bojí se o každou zkoušku, to bych zase kecala, že jsem tohle zažila. Na HAMU je to fakt jiné 🙂 to zase jo

veronikaka
6. čer 2013

@kaiti Určitě záleží taky na chuti a odhodlání. Hlavně nic nevzdávat. Já jsem rodila 19.11. v pondělí, v pátek nás pustili domu a v sobotu jsem už byla na zápočtový písemce 😀 . A pak další víkend zase zápočet - dá se na tom i hřešit - ten druhej zápočet mi utek o 2 % a dala mi to za miminko 😎 ....

vojkina
6. čer 2013

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem lezu! Chtěla bych se zeptat .. je tady některá z Vás, která studuje v Brně Institut meziobotových studií, nebo FSS na Masaryčce? Kdyžtak prosím do Ip 🙂 Děkuji, Jana

karbi
15. srp 2013

Ahoj. Já mám za sebou úspěšně první rok na Cevru, obor veřejná správa. Začátky byly dooost náročné, hlavně pro manžela 🙂 Ale dá se to zvládnout. Pedagogové jsou k nám dálkařům hrozně hodní🙂

katie82
15. srp 2013

Studující maminky tady mají už svou skupinu 🙂 přijďte mezi nás 😉
https://www.modrykonik.cz/skupina/2123/

veronikaka
5. říj 2013

Maminky, co děláte na bakalářce a nebo diplomce. Kde si tvoříte dotazníky? Potřebovala bych ho nastavit tak, aby se mi dotazník ukončil po první otázce, v případě odpovědi NE a všude za to chtějí platit. Nějaký typ?

travellka
21. lis 2013

Jestli je funkční aspoň jedna hlídací babička - ochotná babička, jela bych ve studiu stále, nepřerušovala bych. Protože mateřská je pro mě šílený stereotyp, který mě intelektuálně zabíjí, příští rok chci začít studovat další vysokou. Je to sice prezenčně, ale jen bakalář, rozvrh je volnější, takže se nebojím. Hurá do toho! 😎

bigbaboo
21. čer 2014

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat na názor... dostala jsem se na kombinovanou formu studia na policejní akademii. Zápis do školy bude někdy koncem srpna, ale já mám 23.8. termín. Myslíte, že kdybych rodila později a nemohla bych jít na zápis, že by se s nimi dalo nějakým způsobem domluvit na náhradním termínu až mě pustí z porodnice? Přijde mi, že stejně spousta lidí jsou koncem srpna na dovolených, takže asi nebudu jediná.... co myslíte, řešila jste nějaká podobný problém?

somalicats
21. čer 2014

@bigbaboo Pokud se někdo nemůže dostavit k zápisu osobně (u nás to byla celkem běžná praxe, když byla děcka na stážích v zahraničí), tak je na vejškách standardní praxe taková, že dá někomu plnou moc a ten ho zapíše. Doporučovala bych zavolat na studijní a zeptat se, jak to funguje u nich.

bigbaboo
21. čer 2014

@somalicats moc děkuju za info! 🙂 na studijní určitě volat budu, pokud taková situace nastane, jen jsem chtěla aspoň tušit, co mě čeká za odpověď. Moc děkuju 🙂!

somalicats
21. čer 2014

@bigbaboo Klidně si to zjisti dopředu, ať to pak nehoníš na poslední chvíli, kolem porodu pak budeš mít myšlenky na úplně jiný věci 🙂.

ver.kkk
10. zář 2014

Ahojky, jsem bakalářka a malému je rok a půl takže nastupuji na magisterský obor, ale na novou školu, nestudujete tady náhodou nějaká metropolitní universitu praha?dík

efulin
12. zář 2014

Ahoj! Nejsou tady náhodou nějaké matky-doktorandky? Ráda bych nám založila z čistě motivačních důvodů skupinu. 😉

polkaklarka
25. čer 2015

Holky já studuji na Cevru,mám už druhého prcka,...jsem na Mgr. oboru,bylo mi doporučeno v práci dodělat titul...a jsem moc spokojená,mohu jen doporučit,dá se to...i cena za studium je přijatelná...
Jsem ve druháku,přístup kantorů je ok,velmi vstřícný...spousta jich je z praxe a to je taky výhoda...

hest
25. čer 2015

Tak dámy..po dvou letech pauzy a již v pracovním nasazení jsem udělala přijímačky na navazující studium🙂 Takže od podzimu zase hurá studovat-)

pistaoun
30. čer 2015

Jsem na MD a chystám se s dětmi studovat na Cevru (veřejnou správu)...moc se těším,všechny co znám,tak jsou se školou moc spokojení...vždycky jsem chtěla VŠ dodělat,teď jsem ráda,že mám příležitost... a co mě přesvědčilo,potřebuji k práci a taky jsem chtěla školu bez matematiky :o)