Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
2. zář 2008

práce z domu je fajn, taky závidím těm tatínkoům. Jani, mrkni mi do alba, vyfotila jsem tu látku. Ted letím pro ten olejíček na hráz - včera ho neměli, tak mi ho objednali :-P

janeyzelvicka
2. zář 2008

Peti látka moc pěkná 🙂 podle mě pruží tak v normě, já myslím že kdyby sis objednala nějaký šátek z pružného materiálu, tak to bude zhruba stejné... My půjdem asi do Alpina (http://medley.cz/alpino.htm), doufám že to zvládnu vhodně nainstalovat i pro tak malé mimčo, do té kolébky...
No, přečetla jsem tu co se dalo o blinkání, protože včera to taky bylo něco, všecko poblité 😒 to jsem zvědavá, jak to budem dělat... Ono se totiž s těma blicíma dětma nemá moc po kojení manipulovat. Jenže já sama kočár z bytu nesnesu, takže musím čekat na Jarka, takže začátek procházky vždycky tak kolem půl 5, přijdem tak kolem půl 7, to má hlad, nakojím a je 7, no a pak už to chce vykoupat a spát... jenže jak s ní asi po tom kojení manipulujem, tak blije... Takže buď omezit koupání, které se jí začalo dost líbit a kromě toho mi přijde za celý den dost "ukakaná" a oslintaná, anebo počkat na nosítko a chodit na procházku samy dopo, což zas bude líto Jarkovi, který rád drandí s kočárem... zkusím aspoň trochu nadzvednou matraci, třeba to částečně pomůže...
Tak vzhůru do masírování 😉 a co maliníkový čaj? Máš v sáčcích nebo sypaný? a jak chutná? já ho měla docela ráda, ale někteří tu psali, že je hnusný 😅

mili84
2. zář 2008

eeefffaaa: Nene, já studuji pedák v Hradci, ale bydlím hned u Pardubic 😉 Státnice vypadají na duben z jednho oboru a na květen z druhého....Tak se asi začneme snažit po Vánocích...už se nějak nemůžu dočkat 😎

eeefffaaa
2. zář 2008

mili84: jo to ti verim,taky se hrozne tesim a uz bych se s pritelem chtela snazit ted,ale mam strach co ve skole,jak bych to zvladla...nemuzu se dockat az budu cekat prcka..a taky hlavni snazeni planujeme na prosinec 🙂 konecny zkousky delam v cervnu takze by to bylo v pohode...

kukuca
3. zář 2008

Ahoj holky..
Tak už nečekám miminko Včera jsem v práci začala hodně krvácet a motala se mi hlava.Věděla jsem že je zle.Doktor mi ukazoval na ultrazvuku miminko,který se od minule skoro nezvětšilo.Zamlké těhotenství A vzhledem k tomu že jsem dost krvácela a měla včetně nějakých krevních sraženin,musela jsem hned do nemocnice na revizi dělohy..Tam jsem si pobulila,už jsem se strašně těšila a je konec. Dneska mě pustili a protože jsem hodně oslabená, nechají mě ještě min. týden doma.
Jediný pozitivní co vidím je,že dodělám tu školu.Na nějaké další snažení teď nemáme ani pomyšlení..

janeyzelvicka
3. zář 2008

Kukuč to je mi hrozně moc líto... 😔

eeefffaaa
3. zář 2008

kukuca: 😢 drz se, drzim vam pesti

spetra
3. zář 2008

kukuč: to je mi líto, držte se..

tanuki
3. zář 2008

Kukuč, já jsem si prošla něčím podobným, taky jsem si myslela, že to odložíme, ale nějak mi to chybělo a tak je to tu zas. 🙂 Držím palce ať smutek brzo přejde, jediná útěcha je, že se to stává hrozně často- když je k tomu důvod ze strany embrya a že sis aspoň potvrdila, že jsi plodná a ani se nenaděješ a a vyjde to zas a tentokrát bude vše OK!!!!

tanuki
4. zář 2008

teda já nestíhám 😉 už jsme začali makat na bytečku - teď jsme pořád koumali, kde budeme škrabat nátěry a kde ne..a docela jsme se sshodli na odstínu. Verunčin pokoj bude skladiště a přijde na řadu poslední. No opravdu teď nemám na rození čas 😀
Dnes jsme na španělštině (naštěstí poslední) poslouchali tango a Dítěti semoooc líbilo! Tak Martin navrhl, že půjdeme na carmen 🙂 No a zítra jdem s tchánovcema na véču - omrknou byt (ale oni ho už před 4mi lety, kdy ho abbi koupila viděli...) no, vypadá to tam teď vtipně - zbytky nábytku+náš "bordel" Válečky, noviny, hadry.. opravdu reprezentativní 😀

janeyzelvicka
8. zář 2008

Ufff teda já tu nebyla pěkně dlouho, v pátek mi kůň nejel a pak už jsem na komp ani nevzdychla 😀
V pátek odpo se přivalily kámošky z gymplu, v sobotu jsme byli u tchánovců a v neděli u našich, takže návštěvní víkend...
Ach jo, teda přiznám se, že moje mamka je sice hodná, pomůže a všecko, ale teď, když je Kristýnka, tak mě asi zachvíli odvezou... měla volno, tak tu ve čtvrtek byla, jenže 100 plus 1 dobrých rad... To jak si mám skládat věci ve skříni, to mi jde jedním uchem tam a druhým ven... Jenže pak jsem chtěla dát malé najíst, a to začlo: to musíš tak... malá řvala, protože měla hlad, a jako na potvoru se nechtěla hned přisát... takže řev a do toho máma: a to jí dej tam, to tak... stojí nade mnou, já v nervách... Pak už jsem nevydržela a taky zařvala... 😅 Ale tak u nás byly hádky tak nějak normál komunikace, takže pak už byla zas klid.
Včera na návštěvě u nich taky, usla v obýváku, kde byl trochu hluk (telka), tak máma že ji odnese do pokoje. Já že ne, ať tu je s náma. Nedala si říct, tak ji popadla, malá se vzbudila a hned řev... Donesla ji do pokoje, uspala. Za pět minut zas řev, protože malá se probudila a když zjistila, že je sama v cizím pokoji, tak zas spustila. Máma ji teda vyndala z korbičky kočárku a dala ji na moji postel. Za chvíli zas řev, protože malá už se točí na bok a jak kope nohama, tak se posune, no a tak se natlačila na holou studenou zeď...
Ach jo, ale nedá si říct, že ji s náma ve společnosti bude líp a trochu hluk jí nevadí. Musí s ní pytlovat a malá pak byla celý den tak mrzutá, že jsme se nestačili divit. Tož tak s rodičema. Jak říkal kamarád, dvě hodiny od rodiny 😀
Jdu tu trochu uklidit, naštěstí usnula, teď je to trochu horší, protože se objevily slavné prdíky 😀

spetra
8. zář 2008

tak to vypadá, že zápis propásnu.... byla jsem domluvena s manželem že mě do školy ve středu odveze. Naše auto je už od minulého týdne v opravně... mělo být do minulého pátku a vypadá to, že do středy nebude... tak že si půjčíme od tchána a ten ho dnes někde tukl, takže taky nic.... ☹

tanuki
8. zář 2008

Spetro, zrovna dneska jsem si na tvůj zápis vzpomněla 😉 U nás už je na netu dokonce rozvrh! Ale manža začíná celkem těžkým předmětem, tak mu ještě navrhnu, zda si nechce dát něco, kde se může brzo odcházet, ať nejsem ze začátku tak sama. neuvěřitelné, že už za měsíc, viď? 🙂

Jani, tomu se asi vyhne málokdo 😉 Já jsem zvědavá, jak to dopadne u nás. U nás jsou zatím jen dobré rady ohledně bytu. Tchánovci v poho - teda krom toho, že přinesli řezané kvítí s blbou vázou - a já si tak malovala, že nehodlám mít přeplácaný byt věcma, které nepoužívám, nelíbí se mi a jsou zastrčené někde v koutě. Ale abbička se stále velmi snaží pomáhat. Dnes jsme koupili barvu do obýváku a ložnice. Tak obývák vypadá, že z něj bude džungle 😀 Nakonec jsme se s Martinem ani nepohádali a výběr barvy byl koncenzus, ačkoliv to tak ze začátku vůbec nevypadalo. Teď jsem v buytě prd platná, Martin s kamarádem malují, tak jsem dnes šla omrknout myčku, pračku, sporák a dokoupit si nějaké věci do porodnice.
Malá se mi dnes otočila, stalo se ti to někdy takhle pozdě? Hlavou pořád dolu (snad 😀) ale zádíčkama naopak!

janeyzelvicka
8. zář 2008

Tak to je nemilé, a nemáte nějaké známé nebo tak něco, kteří by vás mohli odvézt, případně auto zapůjčit? Předpokládám že auto je nutné pro to, aby ty ses doštrachala do školy a nemusela jet vlakem nebo tak, což je logické, ale nešlo by třeba někoho zplnomocnit nebo jak se to říká? Že bys třeba dala plnou moc manžovi a ten by tam dojel i bez auta? U nás to tak šlo, hodně lidí toho v prváku využilo, když byli na prázdninách, tak tam za ně jeli rodiče, příbuzní nebo kámoši... Od druhého semestru máme zápis elektronický, což je nesmírná výhoda, nemusím se někde plahočit kvůli štemplu-...

ivulla
8. zář 2008

Ahojte maminky studentky 🙂 Můžu za vámi?

A ahoj Peti!!! Jak se vede, krom toho, že nemáte auto ☹ To je fakt blbý. Takový věci se stávají vždycky, když to člověk nejmíň potřebuje!!

janeyzelvicka
8. zář 2008

ahoj ivul 😉

tanuki
8. zář 2008

opravdu zlatý náš zápis - krom toho úplně prvního tě může zapsat kdokoliv 😀

ivulla
8. zář 2008

Ahoj Jane 🙂
Studujete dálkově nebo prezenčně? 😕
A dá se to vůbec? 😅 Já se řpihlásila i na prezenční studium, ale to asi nepude... Takže měním na kombinovanou formu... U zápisu jsem už byla. Teď si jen pořídím novou přelepku na ISIC a změním na komb. studium 😉

janeyzelvicka
8. zář 2008

tanuki počkej je tu se mnou, zeptám se jí 😀 ne prej neotočila 😀 ne fakt mám pocit, že pak už tam byla stejně, akorát kopala nohama a máchala rukama a tlačila hlavičkou...

spetra
8. zář 2008

vlak, autobus mi jede, ale 120 km měsíc před porodem si nějak netroufám...
to mě dost pobavilo, manžel aby jel na můj zápis autobusem... 😀 ten ani neví jak to vypadá, to by nerozdýchal... mu to zkusím večer navrhnout, to se asi pobavím.... 😉
já tam chtěla jet i z toho důvodu, že se seznámím se spolužáky... abych měla na někoho kontakt a tak... začínám totiž prvák nástavbového studia.... my sice nemáme rozvrh, ale dny kdy se bude vyučovat už jo (jsem dálkař)
no ještě doufám, že se to manželovi podaří popohnat a zítra večer nám naše auto vrátí... a pokud ne , tak to hold budu muset řešit nějak jinak... snad se na tom studíjním nějak dohodnu... na pozvánce je napsáno, že je možno se do 5 dnů omluvit, pokud tak neučiním nejsem studentem... plná moc možná je.... mám tam naštěstí nějaké kamarády, ale ti už taky pracují, takže by si kvůli mě museli nejspíš vzít dovolenou...
nějak se to určitě vyřeší, jen jsou to zbytečné problémy....
holky zvládejte to s rodinou.. já naštěstí tyto problémy nemám... nikdo si mi "nedovolí" do toho kecat, jen vyjímky, ze vzdálenější rodiny a ty vidím naštěstí 4- krát do roka, ale i to mi stačí.... Já na to nejsem od malička zvyklá, že by mě někdo kecal do věcí, obskakoval mě... a tak když je jen někde nějaký náznak tak vyskakuju z krabičky....

tanuki
8. zář 2008

No u nás je to kecání spíš naopak - tchýně je bagatelizující - taková otrlá paní doktorka... tchán je roztomilý mírně "mimo" věděc a moje mamča je super. A tak strašně moc to umí s dětma, vždycky každé dokáže utišit. No upřímně se bojím toho, že jí to s mým děckem půjde lépe než mně....
Ivull, já mám prezenční 😝 nemám na výběr - ale hodlám si to sama udělat tak nějak kombinovaně= co nejmíň tam chodit a samostudovat. Nebo nakonec úplně na rok přeruším a bude. Ale zatím chci "bojovat"

spetra
8. zář 2008

Jé ahoj Ivi... Hrozně nám to utíká, za měsíc bychom měli mít prcka u sebe.... 🙂
Máme se dobře, akorát posledních pár dní mám z toho trošku deprese, jak to všechno zvládnu - porod, dítě....
No ale dnes jsem si udělala radost a koupila prckovi mikinku, tak mě to trošku uklidnilo... 😉 Jak málo stačí ke štěstí... 😅
Koukám, že taky čekáte chlapečka.... Jméno zatím nemáte? A co ty jak se vede? Pracuješ nebo jsi doma? A co tatka jak se těší na mimčo?

eeefffaaa
8. zář 2008

Ahoj holčiny....koukám,že všechny máte starostí až nad hlavu...já jsem si dělala včera testík a zatím nic ☹ ale třeba se tam ta čárka navíc ještě časem vyklube,je asi ještě brzy 🙂 no s těma rodičema:doufám,že to budu mít kdyžtak v pohodě,protože my přímo s rodičema bydlíme 😅 a dívám se na to tak,že pokud teď by se zadařilo,budu ráda ještě za to že tady tu mámu budu mít a prcka mi kdyžtak ohlídá popř. mi s ním pomůže,ale doufám,že bude radit jen když si o to řeknu a nebude u mě pořád stát 😖

janeyzelvicka
8. zář 2008

Ivi já studuju prezenčně, žurnu a mezinárodní vztahy v brně... Jestli se to dá, zeptej se za půl roku 😅 ale zatím mám hlavu plnou ideálů 🙂
To mamka je taková kecací - v něčem pohoda, a nejhorší bylo auto a teď mimčo... taťka říkává, že ty "staré báby" většinou nejvíc kecaj do věcí, o kterých nejmíň ví...

tanuki
8. zář 2008

Jani, když mám ideály já, tak je to prd, ale když je máš ty, s měsíčním prcekm, tak to už je jiné kafe 😉

ivulla
8. zář 2008

Ono asi hodně záleí, co člověk studue. Já mám třeba Bc. na div. vědě a to by se dalo jistě i s mimčem. Ale manžel má stavárnu a tam si to moc představit neumím. Rozvrh horší než na střední ☹ ... Teď půjdu do dálkovýho studia... Rozvrh zatím vypadá dobře - cca jeden pátek v měsíci (celkem za semestr teda 4) Tak to je celkem lambáda i kdybysme náhodou nebydleli v Brně....

Peti to je síla, jak to letí!!! Před půl rokem jsme teprve plánovali svatbu a teď tohle a vy už budete mít za chvilku prcka doma 🙂 To je paráda!!! Já už se moc těším. Akorát začínám cítit pohyby, tak to začíná být o něčem 😅 Zítra jdu na velký UTZ, tak snad pohlaví upřesní... Poslední info mám totiž z 13. tt, v 18. se nějak mimčo stydělo. A to mi přijde ještě takový nejistý... Tak zítra snad uvidíme víc 😀
Jinak zatím normálně pracuju, i když teď jsem zrovna na neschopence, ale jen dočasně... Mám práci celkem v pohodě, takže to nechci nějak moc hrotit, radši budu mezi lidma ani cestovat nemusím - mám to v baráku 😉

A jak se cítíš Ty? Těhotenství je zatím O.K.? Teď už jste snad z toho nejhoršího venku a vše bude O.K., ne? 😎

tanuki
8. zář 2008

Ivull, to jsem ráda, že je tu také někdo, kde studují oba v páru 🙂 už jsem myslela, že jsem jediná 😉 My jsme s mužem spolužáci...naštěstí každý z jiného kruhu..i když teď si říkám, že by to tak špatné nebylo- dělat spolu zkoušky a prostě se to učit spolu nahlas, když budeme muset u toho hlídat očkem mimčo...

spetra
8. zář 2008

Ivi: tj. když je vše v pohodě, tak je dobře že chodíš do práce, kor když to máš v baráku. Já po svatbě šla na tu plodovku a od té doby jsem doma.... už mě do práce nepustili...
Těhotenství až na nějaké maličkosti probíhá v pohodě...
To je opravdu brzo z 13 tt znát pohlaví... nám to prcek na utrazvucích nikdy nechtěl prozradit... tak jsme se to dozvěděli až z plodovky...
Dej vědět po zítřejší prohlídce, jak jste dopadli....

ivulla
9. zář 2008

Tanuki, já jsem to asi napsala celkem nesrozumitelně, ale tím, že mám Bc. na div. vědě a manžel stavárnu, jsem myslela hotovou... Takže Tě asi neposílím 😒 😉 Ale jestli Tě to uklidní, tak si osobně myslím, že je to hezký, že oba studujete a ještě si troufnete na mimčo. 🙂 Určitě vám bude dělat radsot!!! 😎 😵

ivulla
9. zář 2008

Peti, je to brzo, já vím. Doktor ale vypadal celkem jistě a i když se snažím vybírat neutrální barvy všeho, tak mě to táhne stejně spíš do modra a zelenkava. 😉 Kvůli čemu jsi vlastně byla na té plodovce? A v kterým týdnu? Já musím zaklepat, že jsme zatím úplně zdraví, snad nám to vydrží. 😉 Přijde mi, že studovat v těhotenství e celkem dá, ale co přijde potom, se celkem děsím! Snad se mi podaří uzavřít semestr než porodím 😅