Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
28. říj 2008

Se zvyšováním laktace - tak pokud ti to nevadí a máte kde skladovat mlíčko, proč ne? Kika má teď asi zas růstový spurt, věčně sosá...
Nám ohřívá vodu bojler, takže v koupelně je věčně zima. sušíme na sušáku v kuchyni - je to docela krize, protože sotva jedny plínky uschnou, hned věším další a pak je problém s praním normálního prádla, není to už kde dávat... takže zrovna dneska visí plíny i v koupelně. počítám že tak ve čtvrtek by mohly být suché 😖
vv popolini mám 24, včera jsem koupila tots bummies barevné - 10 kusů a ještě máme 7 IV bioflanel. ty tots musím teprv vyzkoušet... a jaké jsou ty baby lucy, máš ty barevné?
furt myslím na ty razicí zelené v té bráně... jsem říkala jarkovi, ať mi na vánoce koupí látkovky pro malou 😀 😀 už jsem asi závislá 😀 😀
a kdy jdete na kyčle? my byli ve 4 týdnech... máte super fotečky, verunka je takový brouček 🙂

tanuki
29. říj 2008

jojo, taky jdem ve 4týdnech - v jedné jí totiž v porodnici trochu lupalo 😔
Takže klasické čtvercovky nepoužíváš vůbec? Myslím, že teorie na novouše jsou č nej je správná - z těch kalhotovek se ta vaječina nějak blbě dostává - při prvotním ošetření..
Právě vyrábím první sliz, to jsem opravdu zvědavá.
Já se těch froté plenek bojím, že budou pěkně hrubé brzy. jednu haipa daipa mám rozešitou - bylo to snadné, ale dělala jsem to z toho nejlevnějšího ikeáckého ručníku - Nacken. Ten malý teď stál 9Kč, tak jsem tři nakoupila jako plenkovou rezervu a asi ještě přikoupím. Docela to ujde.
Martin ráno přebaloval (já mu žehlila plášť) tak to byla sranda. Chvíli vyčkal a nic..tak odstranil pročů plenku a dal tam novou..Veru hned začala čůrat 🙂 tak jí dal novou a ona hned začala kakat. Tak jsme jí dali další plenku jen tak a šlo se kojit.. ozývalo se bombardování a plenka byla pokáklá 😀 je faaakt moc šikovná 😀 To zas bude plenková nouze 😠

tanuki
29. říj 2008

jo a dej mi pak prosím vědět, co ten pytlík..ať ho kdyžtak taky rovnou objednám.
Zítra máme kontrolu, tak jsem zěvdavá, v čem jí tam vezmu - eko jednorázovku nebo látku? Dr. mi minule dala pampersku..a má tam i ubrousky pamper, asi jí nějak sponzorujou 😉 taky mi doporučovala vyhřívací dečku. Tak já nevím, nejdřív jsem si říkala, že je to blbost, an druhou stranu, když jdeme z vany, je tam na přebalovacím místečku celkem chladno 😒

janeyzelvicka
29. říj 2008

klasické čč používám k vv, dám vv narovno a trojuhelník z čč, Kikouš je totiž docela výkonný, když čurá, tak pořádně 😀 někdy ti to vyfotím, až vidíš to naše vytuněné balení 😀
Jak je to s flísem - fakt odvádí vlhkost? nebo jako že to mimčo necítí chlad? dneska totiž jedem od ikey (hlavně pro koš na plíny, jinde fakt neměli nic pořádného), tak přemýšlím, že bych koupila nějakou flísovou deku a z toho něco spáchala...
Hihi koukám že verča je koumák 😅
pytlík dám vědět, dneska ho vezmem do ikey, at vyzkoušíme... chudák kikouš, zas má rýmu... to má ode mě 😠

tanuki
29. říj 2008

no já chrchlám jak tuberák, malá kucká snad jen ze zaskočení mlíčka - nemá se dožadovat a pak tuhnout 😉
S tím fleecem, taky uvažuju, že bych zkusila něco spáchat, ale z něčeho tenčího. Nicméně u nás to možná ani nebude možné - mám pocit, že jí to nedělá dobře - máme jedny fleecové svrchní a měla z nich červená zádíčka, asi jí to dráždí - nebo to byla shoda okolností? Ještě je vyzkouším a kdyžtak prodám na mimibazaru. taky jsme ještě nezkoušeli žádné vlněné, to jsem zvědavá - ale mohlo by nám to vyhovovat. Ty overálky totiž používáme minimálně - oblíbila jsem si bavlněné pružné tepláčky (máme dvoje z HM po sousedce a jsou opravdu super) takže bychom už pak dávali jsem ponožky a vlňákové kalhoty..

janeyzelvicka
29. říj 2008

Ještě uvažuju, že na noc pořídím nějaké Bum Hugger... uvidím no, každopádně bych do té brány v brně moc neměla chodit...
možná ji nedráždí přímo ten flís, ale občas ji jakoby "odřou" ty svrchňáky, to se nám stává taky, stačí víc utáhnout a jak sebou mrská, tak pak má tu kůži v třecím bodu občas trochu červenou...
vlňáky jsem taky ještě nezkoušela...

teď koukám, že kristýnec už docela pase... vždycky se na břichu vyprdí a unaví...poslední dny je večer trochu cirkus, já nevím, nějak nemůže usnout a vzteká se... včera ale asi měla hlad, a to se krmila před třičtvrtě hodinou, do toho občas prdy... je to fuška přijít na to, co ji trápí 😖

docela mi teď i vypadávaly vlasy, tak poslední 3-4 týdny, a když už jsem včera solidně propadávala depresi, že vyplešatím, objevila jsem dokonce trochu i kouty!!!, tak jsem zjistila, že mi nad čelem v těch koutech rostou nové - mám tam takového ježka 😀

tanuki
29. říj 2008

já mám tu konopku, ale momentálně nevím kde 😀 tak uvažuju, zda prát taky na 60, nebo alespoň ten první měsíc na 90.
No vidíš tak přinejhorším budeš celá chvíli na ježka a pak ti zas doroste bujná hříva 🙂 Já mám zas depku z těch strií, že v příštím těhu se hned rozjedou 😔 mám jednu obří nad pupkem a pak mnoho malinkých pod pupkem.

Tak jsem si příští týden chtěla dát tu genetiku, ale to bych se teď už musela domluvit s přednostkou a jsem nějaká líná! Hlavně bych musela být hrozně drzá a slušně jí požádat, že bych tam nechodila a jestli by mi umožnila přijít na zkoušku (která mimochodem není vůbec easy)
Mm takový problémek s tou soc - přídavek na dítě jsou příjmy za 2007 a mě došlo, že jsem měla jakous takous brigádu, ale už si vůbec nepamatuju, kolik jsem tam zhruba vidělala a hlavně nemám šanci od té firmy sehnat potvrzení. tak to mám úplně zamlčet?? 😲 😖

janeyzelvicka
30. říj 2008

Zapírat zapírat 😀 myslím že příjmy snad do hranice 20000 celkem za celý rok se nemusí přiznávat... já měla taky v roce 2006 brigádu v létě, a pak jsem pracovala celý rok v hudebce jako korepetitorka a další rok zas psala do jednoho studentského časopisu, ale to byly docela mizerné výdělky, takže jsem to zamlčela...

Kurnik já jsem tak líná že je mi ze sebe zle... včera zas kámoška, ať s ní jdu nakupovat... koukala jsem i do CaH a HaM na miminčí věci, Kika by potřebovala ještě jedny tepláčky, ale bída - buď divné, nebo divně růžové, nebo děsně drahé 😒 kouknu se asi v tescu na cherokee...
ze strií mám taky depku 😠

Haha lekce pro dnešní den - malá se teď strašně ráda kouká do zrcadla, takže většinou, jak ji tam vezmu, se na sebe směje a dneska dokonce radostně výskala... to je radost, že se vidí, žádné mám velký zadek, malá prsa 😀

janeyzelvicka
30. říj 2008

ach jo, včera jsme teda v ikei koupili ten kýbl na plíny... no mohlo mě to napadnout, když byl v sekci pracovna - teče 😠 takže tohle na plíny nekupovat: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7014...
ale je hezkej... takže bude na tříděný odpad. 🙂

tanuki
30. říj 2008

no o tříěném odpadu mi nemluv - jsem koupila dva krásné koše a muž šel vynést i s tím "kýblem" nevzal jen tu tašku v tom a naše těžké barákové dveře tomu rozkuchly dno 😠 😠 😠
Já mám zatím dva 10l kýble z hornbachu - jeden je na sliz, takže kapacity taky nedostačují!
Jojo, tepláčky jsou božíí, taky bych se koukla po větší velikosti...hlavně ten úplně pružný bavlněný pas.. Máme ty poděděné dvoje růžové a jedny červené 😀

janeyzelvicka
31. říj 2008

hihi rozkuchly dno 😀 😀
tepláčky jsme včera koupili, dvoje, a pak body ve slevě... koupili jsme samozřejmě klučičí, modré a hnědé, pač holčičí byly zas furt růžové 😒

tanuki
2. lis 2008

takže tepláčky z tesca? Naše první kroky asi povedou zas do toho bazaru s nábytkem - už máme s Martinem absťák 😀 hlavně nám pořád chybí ještě něco do obýváku.
Čtvrtek, pátek jsem si užila - večer horečky přes 38. Studovala jsem "mastitidu" a "zatvrdlé mléko" a pořád mi vycházelo něco mezi... Nakonec to bylo spíš jen zatvrdlé mléko, tak zásoby mlíčka začnu dělat až po 6ti nedělí... 😉 Fuj, takhle blbě mi teda dlouho nebylo, hlavně mě to dost vyčerpalo a i když se teď malá chová mravně - v noci spí minimálně 3hodiny, ale už i jednou 5..což je úžasný! Tak jsem KO

Samozřejmě jsem nezvládala péči o plenky, takže jsem pak poprvé zkusila funkci sušičky (teda mám jeden problém - dá se tam dáti jen 2,5 kg - na takový rozumný 2hodinový program a já nevím, zda tím chtěl básník říci a)prádlo za sucha b)poněkud nacucané plenky =20jich) každopádně výsledek byl úžasný- byly takové ňuňu měkoučké - což ty na sušáku nebývají - ty jsou vlhké a nejdnou bum, přeschlé a tvrdé (čč) vv snad ani být tvrdé nemohou 😉

jo a ještě ke slizu - tak jsem vydloubla 2hrníčky a těch důlků se profiltrovala tekutina, tobě taky? Nevím, zda je v ní taky mýdlo a soda, nebo zda je to jakoby odpad a mám používat jen ten tuhý sliz

janeyzelvicka
2. lis 2008

Jej tak s tím slizem nevím, já ho mám dost tekutý, takže nedloubu, ale normálně nořím...
my sušičku nemáme a nejspíš snad budem muset pořídit další sušák, protože furt se suší plínky a už nevím, kde sušit jiné věci.
v pátek jsem od kamarádky dostala spoustu věcí po jejím chlapečkovi, tak s oblečením snad máme definitivně vystaráno, i když jak uvidím něco pěkného, určo neodolám 😀
ty tepláky byly nakonec z H&M, zašli jsme ještě do jiného.
Páni, tak zatvrdlé mléko - to věřím, že to byl děs...
Malá teďka večer prostě nemůže usnout nebo já nevím, vždycky lehla a spala, ale teď se prostě kolem 8 probudí a řve a řve... prvně to vypadá na prdíky, tak masírujem, pak už to nevypadá na nic, prostě řve, a tak utěšujem, nosíme... a když jsme ji zkusili dát spát dřív, stejně se probudila... tak nevím, jestli je večer moc unavená a nemůže zabrat, anebo málo a proto tak urviší...

tanuki
2. lis 2008

No Veru mi jednou včera a jednou dnes začala otvírat zobáček hlady a pak při kojení se začala rozčilovat. To teda bylo..vyplynulo z toho, že je unavená a nejde jí usnout 😠
A dáváte dudlíka? My bychom chtěli dávat spát v 8, ale to má hroznou krizi - ve skutečnosti usne nejdřív v 9, ale ještě před pár dny usínala až v 11.
Včera jsme si udělali krásný večer - uspali jsme malou a pustili s dvd Rozmarné léto 🙂 Já ten film viděla někdy v tercii snad. Je to tak neuvěřitelně nadčasové 😀 pocity jsem měla stejné jako tenkrát - nejdřív jsem to "nemohla rozdejchat" jak se u nás říká 😀 😀 😀 ale pak mě to začalo hrozně bavit 🙂
Už na mě začínají tlačit spolužáci. V páetk mi přišla sms z mužova kruhu, že by se holky chtěly přijít podívat 😠 Tak jsem odpověděla, že teda max po třech. Ony by snad klidně přišly v deseti!

A kolik ty tepláčky stojí? My teď ještě zkoušíme jeden model - je to taková jakoby noční košile - je to dlouhé až pod nožičky a tam je to gumou zúžené. Docela jsem na to zírala, když mi to kamarádka půjčovala..ale pak jsem to viděla i v jedné knize o těhotenství a mateřství. Je to fajn - nemusím dítě v noci prudit s instalováním nožiček do overálku či podobného 😉 No ale když se jí hned nechce usnout, tak to stejnak nepomůže 😀

janeyzelvicka
2. lis 2008

Jo, dudlík dáváme, ale jen když chce, má ho při usínání a když chce mermomocí žužlat... tzn. nemá ho moc často.
Taky jsem myslela, že budem mít o víkendu krásné večery - prd, včera jsme uspávali a dneska to spíš vypadá na hádku 😖 jarek chce jít na procházku, já ne, pač je tam hnusně, řekla jsem ať jdou sami (chci mít taky někdy klid...), ale to že ne, tak leží na posteli a at teda něco vymyslím, tak jsem navrhla, že bychom se kukli na net (chcem jít do adopce na dálku) a společně to nějak vyřídili, tak zas že nechce být u netu a přitom jsme plánovali, že to vyřídíme. tak jsme oba rozmrzelí, teď asi odešel trucovat, a dopadne to tak, že já budu ta špatná, která se bude omlouvat... 😢

Někdy mám těch návštěv plné zuby, ale teď by možná nějaká prospěla ☹
dvoje tepláčky byly za 250... sice jak jsme teď dostali to oblečení, tak je beztak ani nepotřebujem, ale jsou pěkné 🙂

tanuki
3. lis 2008

Tak snad jste to ustáli 🙂 Já nedělní kočárkování vyřešila tak, že jsem ho náslilím vyslala samotného - čekali jsme návštěvu a bylo potřeba uklidit 😉 Návštěva přinesla body, ale hezoučké a takové to i na tlapky, to ještě nemáme. A dnes tu byla jiná spolužačka, to byla paráda - s Verunkou jí to úžasně šlo, takže jsem měla chvíli volné ruce..pak 2hodinky s kočárkem. bylo to asi moje poslední vyprávění porodu 😀 další už ne 😀 No a přinesla hermelíny a dortíky, tak to bylo super 😉))))

tanuki
4. lis 2008

a jak pytlík??? Je jeden obchod www.zlaticko.cz Tam prodávají tu merinovlnu na upletení/uháčkování vlňáků nebo vl. obdélníku.tak jsem to omrkla - jaké mají ceny, že bych tam rovnou objednala i něco dalšího..a mají pytlík za 75 😉

Dnešní noc byla bezva - sice intervaly nic extra, ale u přebalování byla taková spací a pak po chvíli hlazení v postýlce usnula 🙂 jinak jí člověk musí ukolíbat v náručí..

janeyzelvicka
4. lis 2008

Tak nakonec jsme to ustáli 🙂
hele, nemáš zkušenost, za jakou dobu vyřídí ty lejstra k přídavkům? my jsme tam totiž byli na začátku října a doteď mi nic nepřišlo, a přitom to potřebuju na to sociální stipendium 😠
pytlík se osvědčil, akorát ho věčně zapomínáme doma 😀
koukám že ta paní v tom internetovém obchodě, jak jsem tam nakoupila ty plínky, nabízí, že když ty "zkušenější" látkařky někomu předvedou výbavu a pomůžou s plínama, a pak si ty dotyčné objednají, tak ty "zkušenější" dostanou pak slevu na svůj nákup... docela by mě to lákalo, ale nevím, jak moc jsem zkušená...
hihi a já chci taky popis porodu 😉 😀

tanuki
4. lis 2008

já se polepším a někdy to sepíšu.. 🙂
Takže jim to trvá přes měsíc? To je hustý... Já jsem to měla kdysi jednou, to už je opravdu dávno a nepamatuju si okolnosti. My tam asi půjdeme zítra. Což znamená, že bych se dnes měla na ty papíry vrhnout 😉
Vypadá to, že za týden a půl zkusím školu - jak je 17. listopad, tak tam má Martin ještě 1volný den, 1absenci..a pak volný týden, takže to je výzva - dát si nějaký 2týdenní předmět🙂 Bohužel mám jen 2možnosti - jedna je s mým kruhem 😵 ale chodí se tam na sedmou a je to drsný ☹ Takže asi půjdu na ortopedii s kruhem, který moc neznám 😒 ale časově je to OK - dá se odejít i za hodinku a půl..a prezenci moc nedělají.. Zkouška teda příjemná není, ale příjemná nebude ani jindy 😀

janeyzelvicka
4. lis 2008

No jesi to nepřijde do pondělí, jdu tam...

takže školně odhodlána 🙂 já mám 19.11. docela důležitý test 😒

tanuki
5. lis 2008

tak já tam dnes asi nepůjdu - mi došlo, že jsem pracovala víc, než jsem myslela 😒 tak cca3500 za brigošku na inventuře v nemocnici se vybodnu, ale pár dní přes léto jsem pracovala ve firmě, tak to bylo asi 8000, to bych mohla vykázat a pak zas vyplnit papír, kde se ty letní brigády jakoby nulují - je to na přilepšenou pro studenty 😀
Ale já jsem v tom hrozný lajdák - výplatní pásky jsem zahodila, nebo někam zastrčila...
Včera večer to bylo super - vecpala se po telefonu na návštěvu M. nenáviděná teta..tak jsme to překousli - měla přijít v 18:00, volala v 18:20, že je unavená a nepřijde. M. byl taaaak naštvanej - a kdy by se nám to prý hodilo jindy..a že zavolá dnes znova, abychom se domluvili. nemáme nejmenší chuť - ona se o své děti nestarala - nechala je plakat a teď jim ani neni schopná cokoliv zaplatit 🙄 🙄 🙄

janeyzelvicka
5. lis 2008

My jsme dneska byli u mudry, prohlídka + očkování. prohlídka v pohodě, už má 5640, očkování taky pohoda, ale mudra nás varovala, že večer může být rozmrzelá a mít trochu teplotu. a fakt, byli jsme na chvíli u našich, plakala a plakala a nožka ji evidentně bolela. tak jsme dali trochu panadolu baby a zklidnila se, tak snad bude pěkně spinkat...

tanuki
6. lis 2008

Teda letí to hrozně, Kiki už je čtvrt roku! Tak všechno nejlepší a čtvrt dort 😉
Tak jsem konečně uspala tygra a mám chvilku🙂 Už se na nás hezky usmívá i mimo usínání, je to opravdu k zulíbání 😵
Ach jo, škoda že ta moje mamka není v důchodu, to by se studovalo jedna radost.
Přemýšlím, zda nekoupit v Ikei na pleny takové ty plastové kontejnery- jak je tam v obchodě taky mají na tříděný odpad. Dnes mě čeká kurz zapírání plen - Martin chtěl jít včera do zkušebny si zahrát (hoďku cesta +hoďku zpět a 2hoďky tam...) tak řekl, že bude 2dny přebalovat jen on 😀 tak jsem mu řekla, že stačí den, ale že se u toho musí starat i o plenky 😀 😀 😀
Měla bych konečně začít dělat atky něco kloudného - třeba vybalovat krabice v ložnici 😠
Už začínám být ujetá - dost často přemýšlím, když teda v sobotu jedeme na nákupy, co všechno koupím. ať žije domácí stereotyp a upínání se ke kravinám 😀

janeyzelvicka
6. lis 2008

Jé díky, popřeju jí i za tebe 🙂
my máme spoustu ikea krabic, některé jsou dokonce ještě prázdné, ale myslím, že dlouho nebudou... nakonec ty plíny skladujem přece jen nasucho, necháme trochu proschnout a pak narvem do toho kyblíku, co tekl - bez vody je použitelný 😀
Jojo, ty výměnné obchody s přebalováním znám 😀
Vyhlašuju soutěž o hlášku měsíce:
Výběr:

1) Pondělí, jsme u našich. Máma vypráví o mém bratranci, který má dvě holčičky (2 roky, druhá necelý měsíc), že ta dvouletá docela žárlí na tu malou a od tatínka se skoro nechce hnout. Já: "To je blbý... ale co, nic neříkám, třeba nás čeká něco podobného". logické, ne? že až jednou bude druhé, můžem dopadnout stejně. a máma, s nevěřícným výrazem odskočila, zděšená: "Už je zas něco na cestě?"
To je fakt důvěra, jako že třeba chci dodělat školu nebo tak... a i kdyby, plození dětí je asi zločin 😠

2) Předevčírem. Jarkovi rodiče a babička. Tchán je v pohodě, malou nosil, houpal, zpíval jí... tchýně ji měla 5 minut a pak ji dala ležet. a celý večer perly: "Nesmíme tě nosit, byla bys rozmazlená..." Já jsem vás dala do postele a vy jste museli spát, žádné uspávání" "Chudáčku malinký, oni tu jí a tobě nic nedají..." (Ano, jsem krkavčí matka, dcera nejí sýrové křupky a chipsy...) No a následovalo prababiččino bezkonkurenční: "Tak jí dejte tu sušenku!" to se na ni i tchýňovci zadívali blbě a ona dál:"Vždyť to je malé, ta sušenka!" Tak jsem nahlas a pěkně důrazně řekla: "V žádném případě!!!" no, už se těším na vánoce 😠 😠

Jupí, dneska jsem na jednom portálu vyhrála soutěž 🙂

tanuki
7. lis 2008

tak já hlasuju pro tu hlášku se sušenkou 😀 😀 😀
naše nej je - babička M., takže Verunčí prababička při jedné návštěvě pronesla "já pořád přemýšlím, jak je možné, že je to dítě tak hezký" 😀
A jakou soutěž jsi vyhrála?
Veru se nám nějak oprudila 😠 tak jsme dnes větrali, takže jsem vrzla plíny zas na sušení do pračky- no nechci vidět ten účet za elektřinu. Dnes jme nebyli venku a dítě i tak celé odpo spinkalo a teď zatím nebulí, tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím. Konečně jsem ustřihla pruh látky na ten šátek, našla na netu video a uvázala do kolíbky..tak to mám připravené jako rezervu proti večernímu bulení..

kocurek
7. lis 2008

Ahoj holky, prave narazila na vase tema a pridavam se k vam....Ja jsme kdysi studovala vysokou skolu, ale ted jsme se dala na dalsi studia v Brne, 2,5 roku, tak uvidime, jak to zvladneme....na studovani a prace budu mit cas jen po vecerech....dnes zacinam, do 20.11. musim odevzdat 1.praci. Maly me pres den zamestnava, z eneni moc na nic jineho cas. Musim udelat 9 zkousek a 9 pis. praci cca 30str. minimum, jedna rocne je v anglictine a k tomu diplonka cela v anglictine. JInak mavam z mraziveho MAdridu. 😉

tanuki
8. lis 2008

jé, tak zdravíme do Madridu 🙂 Studující fáze s již běhajícím prckem nás také čeká 😉 No bude to něco - ono se to moc nedá i s tím spícím 🙂 ale v mém pípadě je to o morálce..pořád si říkám, že jsem přece v šestinedělí a mám i odpočívat 😀 Dneska jsem teda tahala tašky, protože pořád ještě nejsme úplně přestěhovaní..ale horší bude ty tašky vybalit 😖
dnes jsme etda byli v tom bazaru nábytku a koupili tam stůl k počítači - už se nemusím hrbit 😉 naopak mě to nutí být narovnaná, což mi od porodu opravdu nejde..ještě jsem si nezvykla na původní těžiště. No a měli tam i dřevěného houpacího koníka, muž z něj zas tak nadšený nebyl..ale já po něm chmátla a cestou k placení jsem potkala dvě skupiny a obě ho nadšeně komentovali. Doma už byl nadšený i on, protože i když je tak malý, unese i nás 😀

janeyzelvicka
9. lis 2008

Na www.moje-rodina.cz můžeš poslat článek, a na konci roku hodnotí článek měsíce. No a to jsem vyhrála 🙂
Jasně že odpočívat, to se musí 😉

kocurek ahoj, taky studuju v brně (víceméně 😀 ) tak at se ti práce daří!

Včera jsme měli to vítání občánků. Teda, připadalo mi to docela... no pozůstatek komunismu... a taky jsem příbuzenstvo asi pěkně prudila 😀 . Já moc nejsem na nějaké extra slavnostní oblečení, když to zas tak slavnostní není. Tak jsem řekla, ať přijdou oblečení přiměřeně (naši, tchánovci, a ještě kámoška). No jasně že jen kámoška byla normálně, jinak otcové v kvádrech, matky kostýmky a když jsem se zjevila v černém tričku, lehce sportovní sukni a teniskách, náhodou ale černých a pěkných, tak se zdálo, že mě sežerou. Následovalo: "Proč ji oblíkáte tohle? a proč ne tohle? a kde má čepičku?" to už jsem myslela, že je vyvraždím. Co se týče následování příkladu rodičů, taky nevím. místo aby šli 20 m k přechodu, máma s kočárkem přeběhne cestu, nehledě na to, že kousek je kopeček a auta tam občas docela lítají, takže stačil blbec a klidně je mohl sejmout, a ještě ne že běží nejkratší cestou na chodník, ale ještě tam manévruje po cestě, pač chodník se jí zdál rozbitý. když ve městě všichni přešli hromadně na červenou, měla jsem dost (pak mám kikušu učit, na jakou barvu se stojí a na jakou jde, ne že by tomu ještě rozuměla, ale oni se asi nespraví 😠 )
Na radnici zase, že VŠICHNI kromě mě jsou slušně oblečení (hahaha, někteří měli úplně normální hadry), matky vytáhly foťáky, a že se máme vyfotit tam, a tam, a tam, a tvářit se tak a tak... a tchán k tomu filmoval a ještě si k tomu povídal komentář 😠 (jenže na ty jeho záběry během chůze stejně nejde koukat...)
Pak nás seřadili, při pochodu do obřadní síně hrálo Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, což mě málem porazilo... no a pak tam hrály nějaké děti na flétnu, nějaké tančily a zpívaly... nějaký ze zastupitelstva měl řeč,pak nás četli, každý se podepsal do pamětní knihy, dostaly jsme takové botičky, album na fotky a knižečku, kde se zapisuje takové to první zoubek atd. Pak jsme šli do restaurace, kde si polovina osazenstva začla stěžovat na jídlo... no odysea 😠 a pak se mi někdo diví, že nesnáším oslavy!!!
Kámoška na větvi, pač jak si sundala svetr a tchýně spatřila její minitetování, docela blbě se na ni podívala. když teda kámoška odešla, neodpustila jsem si: a jaké má pěkné tetování! a tchán: ale blbost, to má nějakou nálepku 😀 😀 😀
no myslela jsem že mě picne...

janeyzelvicka
9. lis 2008

sorry, píšu jak hotentot, ale potřebovala jsem to ze sebe vysypat 🙂

andreasek82
9. lis 2008

ahojjky holky, take studuji vs.. jsem ve druhaku na ujaku, obor socialni a masova komunikace a kdyz vse dopadne tak, jak bychom si prali, tak by se mimisek mel narodit v cervnu 2009.. 🙂
do prace normalne chodim, takze si rikam, ze to asi bude docela narocne skloubit praci, skolu, tehotenstvi, domacnost a pejska.. 😅 snad to nejak pujde.. 🙂