Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

kocurek
18. lis 2008

To je super...at s ezitra dari...................... 🙂

tanuki
19. lis 2008

Jani, tak co test? už ti přišlo to přiznání/nepřiznání dávek? Nám dnes, takže jim to trvalo týden 😕 🙂 to ti Vaši úředníci se teda flákají! Jo, měnila jsi něco na zdravotní pojišťovně? Mně Martin jak tam byl nahlásit malou donesl papír, kde bych asi měla změnit svůj satut na osobu pobírající mateřskou/rodičák, ale teda nevm nevím..právně jsem pořád spíš ten student..ne?

Kocourku, to tam opravdu máte větší zimu než my! No je fakt, že máti byla v Madridu loni koncem února-tady už jaro, tam déšť a zima..vrátila se pěkně nachcípaná 🙂 Já teda nevím, kolik je tu stupňů - bydlíme tu od září, žádný teploměr nemáme, v rádiu ani televizi předpověď počasí nevnímám. Prostě "vypnu" a koukám na to tupě jako na obrázky..

dasshha
19. lis 2008

Ahoj holky. Jdu Vás podpořit jsem ted v druháku navazujícího magisterského studia - mám jedno dítě a jsem podruhé těhotná, vloni jsem k tomu měla ještě práci a dá se to zvládnout. No jen na ty zkoušky a zápočty ta příprava nabyla, tak jak jsem si představovala, ale na druhou stranu byla odpovídající stavu. Takže jen vydržte a uvidíte, že to zmáknem. 🙂

smardik
19. lis 2008

holky nestudujete tu někdo ve zlíně, nejlíp obor sociální pedagogika? něco bych nutně potřebovala

kukuca
19. lis 2008

Smardik, já studuju ten stejný obor,patřím taky pod UTB,ale studuju v dálkově v Brně..

smardik
19. lis 2008

kakuca to mi asi moc nepomůžeš, sháním jednu knížku na zkoušku a nikdy není tak jsem potřebovala někoho od nás kdo by ji měl a prodal nebo aspon ofotil. ale i tak se zeptám nemáš náhodou knížku od Jiřího V. Musila - základy psychologie?

kukuca
19. lis 2008

Smardik,to bohužel nemám..My se učili z něčeho jinýho 😒

smardik
19. lis 2008

kukuca nikde není - v knihkupectví, v knihovně. Já ted ještě přes víkend jet do školy s malým nechtěla a příští školu mám z té knížky zkoušku ☹ 😠

kocurek
19. lis 2008

smardik: na kdy to potrebujes? zeptam se mamky, ma nekolik knizek z psychologie popr. ve skolni knohovne, ale musela by sis pro ni zajet nebo postou a pak vratit... 🙂 .zeptam s evecer,az budu volat domu

smardik
19. lis 2008

kocurek co nejdřív 🙂 byla bych vděčná,samozřejmě bych poštovné a vše uhradila

janeyzelvicka
19. lis 2008

Nazdárek 🙂
Tak test jsem dala na plný počet bodů, potkat teď někde vyučujícího, tak ho obejmu a dám mu dvě pusy 😀 ne, je to samozřejmě moje zásluha, ale mám hroznou radost a on je i docela fešák 😀
No nic, jdu si udělat radost a koupit malé něco do Brány 😀

tanuki tak jsem se dozvěděla, že to přiznání o dávkách, když si to jen prodlužuješ o další rok, už neposílaj. ale přiznali nám to. na stipendium nárok nemám - na to jsou naše příjmy už moc vysoké 🙂

Smardik tu knížku nemáme ani u nás na fakultě, koukala jsem se, ale nic... tak doufám že ji seženeš a zkouška se podaří 😉 mmch gratulace k miminku, ještě jsem to nestihla 🙂

Tak jdu do té brány a na vlak domů, už se těším na ty moje zlata 🙂

tanuki
19. lis 2008

já jsem ti smardíku taky myslím ještě negratulovala 🙂

Jančo, tak co jsi koupila v bráně? si někdy budu taky muset udělat výlet.

kocurek
19. lis 2008

janeyzelvicka Gratulujeme!!!!!!!!!!! 😅

smardik TAk bohuzel tuhle knihu nemaji, ale maji jine ☹

Ja prave ted dotelefonovala s CSA, 2,5 hod. Mam narok na bonusovou letenku, tak zarizuji spoje, at letim hned s mimi a necekam naletisti v Praze treba 4h ci pul dne.....bohuzel s emi to 2x prerusilo, takze zitra znova, uz enmam silu dnes....Nastesti je to zdarma, jinak provolam majlant....

janeyzelvicka
20. lis 2008

kocurek to na to mají nějakou spešl službu jo? dobrý 🙂 letíte sem na vánoce?

tanuki koupila jsem dva hamburgry, trochu mě naštvalo, že neměli všecky ty skvělé vzory co inzerujou na netu, ale jen ty černé tlapičky na bílém, barevné proužky a khaki... takže jsem vzala ty proužky a nadšeně i khaki (to po těch jaderných zbraních sedlo 😀 ), tlapky neměli naši velikost... a dva bamboo extra.

tanuki
20. lis 2008

ještě ěnco k plenkám 😉 promiň kocourku, to mi tu tak občas řešíme 😀 o těch bamboo extra taky uvažuju, ale zatím to zvládáme s čč, každopádně ty velikosti jsou fakt divný - Zkusila jsem Verče dát popolinkové vlňáky, vel M - a ty spodní druky má sice na "nejmenší" ale ty horní na největší a to není žádný tlustoprd! A taky řeším ty vv - už je skládáme opačně než se mají, prostě je z toho vícevrstevný obdélník. To dítě prostě čůrá dopředu, takže mít vícevrstevný obdélník dole je pro nás zbytečné. Tak nevím, zda koupit další, když nám vlastně tenhle systém nevyhovuje. Kiki čůrá dolu? 😅 😀

Kocourku, včera jsem koukala na letenky a byla jsem v šoku - Lisabon 4700 a Madrid 10500 😔

janeyzelvicka
20. lis 2008

Jo, čurá takňák dolů, takže nám ten systém vyhovuje. ale nedovedu si představit mít samotnou vv, to by automaticky vždycky padly i ty svrchńáky, i u čurání, dál už radši ani nemluvím 😀
Já teď jak mám jen svrchní imse organic a soft, tak mi připadá, že ty soft už má celkem malé, a to maj být do 8 kilo, a malá má něco pod 6! organic jsou super, tak nevím, jesi je to jen můj dojem... ale příště už soft nekoupím, jsou sice za fajn cenu, ale takové na povrchu moc vikslajvantové 😀
jaké svrchňáky máš ty? určitě koupím nějaké vlňáky na léto, nebo nejlíp až poleze... máš nějaké flísáky? prý jsou vhodné spíš pro "ležáky"...

chlap mi včera řekl, že to už je nějaká moje vášeň, ty látkovky... no jo, vždycky jsem si myslela, že jak se o ženských říká, že všecky maj nakupovací chutě, tak u mě to není pravda, že jsem prostě nenakupovací typ, ale holt, někde u něčeho se to pak kompenzuje... tak jsem Jarkovi pro radost koupila v bráně dřevěnou želvičku... on nadšený, si myslel, že to má už k vánocům 😀

s těma přídavkama to je teda fakt byrokracie 😠

kocurek
20. lis 2008

tanuki: ceny za letenky jsou silene, nejlevnejsi, kdyz s epodari, tak 250 EUR az do Mosnova s CSA, ale to jen malokdy, normalne tak tech 350 EUR a vys. Do 2 let ditete je to zdarma, teda jen za poplatek, pak uz suma....A neomlouvej se...vse se resi....

Ja jsem v Cr vice, jak zde...

Zitra jedeme na vylet, pojedeme vlacke, po 1. v zivote. Metrem jeli v ut a v traktore o prazdninach... 😉

tanuki
21. lis 2008

tak traktor, to je zážitek 😀 já jela jednou - byli jsme na výletě, šli jsme špatnou cestou, pak nám traktorista (bůh ví kam v té přírodě jel!) poradil kudy a popovezl nás 😀

Verče už se začíná stabilizovat vylučování, že to není už tak často, zato velké dávky a řešíme, jak to udělat, aby to neproteklo okolo nožiček a aby to nacucalo tu dardu 😲 Jinak jsem teď v naprostém nedostatku, neb jsem vyráběla včera sliz, pak návštěvy a peru až teď.. Taky mě to chytlo, už i nám peru kolikrát ve slizu 😀

tanuki
21. lis 2008

Mamka se chystá v létě za kamarádkou do Kalifornie a tam se dá sehnat letenka za 15000, takže těch 10500za Madrid mi přijde absurdní.. Jinak do Madridu lítala se smartwings okolo 6000. Jé, já bych taky někam letěla 🙂 Já vůbec nelítám! Ještě jsem nevytáhla paty z Evropy..ráda bych do Latinské Ameriky 🙂 Letos v létě jsme chtěli do Bolívie, ale nakonec jsem byla s pupkem na chatě 😀

janeyzelvicka
21. lis 2008

Já bych taky někam vypadla 🙂
Naši maj teď oba narozky, tak mě včera napadlo, že bych jim koupila vlezné na van Gogha do vídeňské albertiny + jim zaplatila cestu (asi se student agency), ale nakonec nechtěli jet, protože tenhle víkend ne, další jsou v praze, a tak nechtěli furt někde cestovat (je to jen do 8. prosince, takže dost naknap)... Nejradši bych si tam zajela sama 😅

tanuki
21. lis 2008

tchýně tam byla teď 17. 🙂 spolužáci tam jedou za 14dní 😀 Mně se Vídeň hrozně líbí 🙂 byly jsme tam s kamarádkou 4dny, celé dny jsme tam chodily a chodily 🙂
Tak mi dítě poprvé usnula samo přes den!!!!!!!!!!!!!!!! v autosedačce 😉 koukalo z okna a vytuhlo 🙂 takže jsem konečně obstarala prádlo.
mimochodem, jak dlouho jsi odstříkávala těch 600?
Včera jsem v busu potkala jednu spolužačku, co opakovala třeťák a přibrala si k tomu pár předmětů ze 4. Teď je regulérně ve 4., tudíž má pár týdnů volna..a ptala se, jestli nepotřebujeme hlídání 😵 😵 😵 😵 Že se takových prcků nebojí, že její ségra i bratr mají každý po dvou a že to s nima umí 😵 😵 😵

janeyzelvicka
21. lis 2008

Jééé super fotečky 🙂 zvlášť ta hudební lekce, až jsem se zastyděla, musím zas vytáhnout tu kytaru 😔

Těch 600 jsem ostříkávala, no asi 5 dní, ale to jsem odsávala tak zlehka, abych pak ve středu když budu v brně neměla prsa jak balony a nelítala odsávat na záchod každé dvě hoďky... takže jsem začla ve středu, do neděle odsávala a dva dny si nechala, aby se to tak nějak upravilo, většinou teď moje prsa vypadaj, jako že v nich nic není, a přitom je 😀 vložky do podprdy nenosím už dávno...

Nám se objevila plíseň v chodbě, ale to bude asi z toho, jak tam okno netěsní... vystříkali jsme to savem a bylo toho málo, takže zmizla, naštěstí 🙂

kocurek
21. lis 2008

Ahoj,dnes jsem si udelela vylet s E,setkala jsme s es kamoskou,co bydli kousek od Madridu,jeji muz je o 12 let starsi. Maji 2 deti a ted cekaji 3.stastna rodinka,deti si moc hezky vyhraly a my si udelali vylet,jeli autem i vlackem....ikdyz zase ta zacpa...R s evracel zpet 2h.Cesta vlakem trva 2o min.

janeyzelvicka : NAsi na vystave ve Vidni byli min.tyden, pry je to super, ale silene davy lidi...

tanuki : smartwings zvysila ceny a ke vsemu je to charterovy let, muzou ti zrusit let, letet s prestupem pres jiny stat, treba nasednout v Praze a misto primeho letu letis pres Budapest, nebo to ma zpozdeni..Kdyz jsme delala, lidi mi nalitavali temito letadly a ja travivala dny a noci na letisti, treba letadlo melo pristat v sedm vecer a pristalo az ve tri rano atd....ted uz litam jen CSA nebo kupuji letenky pres www.click4sky.com, coz je za levnou cenu s CSA

tanuki
22. lis 2008

kamarádův brácha dělá nějakou technickou průmyslovku a viděl letadla smartů a říkal, že by s nima neletěl, že je otázkou času, kdy se něco stane..! ale jiný kamarád dělá technika a strašil nás, že když to začal dělat, byl sám překvapený, s jakýma všema poruchama smí letadlo vzlítnout 😀

Tak verunka během dopoledne sama dvakrát usnula, poprvé 🙂 když nepočítám toho úplného novouše.. Myslím, že se to ale nebude moc opakovat 😀
Včera jsme (na poslední chvíli) dávaly ty žádosti...protože jsem naivně čekala, že se ozvou z univerzity a prokonzultují náš problém. ale je tam jenom jedna pani na celou uni, tak to asi totálně nestíhá..nebo se ani nesnaží 😉

Martin se mi smál, že jsem včera strávila xhodin surfování po plenkách 🙂 když já se nemůžu rozhodnout, jak to vyřešíme! Mám okno, v kolik malá usnula..ale probudila se až teď po půl páté..Celkem slušný interval, myslím, že usnula okolo půlnoci? Musím se ráno zeptat muže.

janeyzelvicka
22. lis 2008

Přemýšleli jsme že bysme si do té vídně zajeli sami, ale zas co s broukem no...

Dneska jsme se zmohli, udělali jsme medové perníčky (pravděpodobně) už k vánocům 😀 Původně jsme měli jet za kámošema na chatu, ale je tu furt hnusně a chumelí, takže jet hodinu a něco pod hory a pak ještě asi 3 kiláky pěšky, no díky... tak jsme si s mužem udělali pěkný den - lehce pracovní 🙂

tanuki
22. lis 2008

to ten můj má nějakou depku ☹
jak fungují ty hamburgery????? já dnes udělala zkoušku - dala jsem na čč ustřižený kus fleecu a zda bude zadeček v suchu. a výsledek? Ještě hodinu po je tam louže a neproteklo ani prd! No je fakt, že je to zvláštní, že jsou fleecový vodoodpudivý svrchňáky a zároveň ty separačky?!?!?!??!?!?
Objevila jsem bambusovou metráž, tak to asi koupím a nastříhám čč
Svrchňáky máme HD (to fleecové obroubení je moc příjemné!), fleece HD, 2krát IV organic, popowrap-to je děsnej viksl 😀, popo vlňáky na patentky a merinové kalhoty (to je úplná náhoda-byly mezi oblečením půjčeným od kamarádky 🙂 ale blbě v nich drží čč 😀

Jo, to moje dítě se taky zoufale ksichtí, když ho pusinkujeme 😠 jak kdyby bylo v pubertě 😉

janeyzelvicka
22. lis 2008

Hamburgery jsem ještě nezkoušela, je třeba je ještě vyprat...

A které svrchňáky jsou lepší, ty HD s tím flísovým lemem nebo IV organic? Ty HD teď čtu že se perou jen na 40, to je blbé, já ty IV přepírám normálně s ostatníma plínkama na 60... a ty popo vlňáky, spokojenost?

tanuki
22. lis 2008

já je peru na 60 😉 a neřeším to 🙂 Doposud mi byly HD nejsympatičtější, ale teď když začala s náložema, tak asi ocenim ten IV systém okolo nožiček- že se třeba po...kaťata a neproteče to!? teď jsem to měla z vlňáků (jsou M) 2krát na prostěradle, když spala na boku, neb jsem v noci neměla sílu dál čekat, zda si odkrkne.. Jinak vlňáky bych volila jiné (tyhle jsem koupila od kamarádky) účel plní dobře, ale jsou takové ne úplně příjemné na dotek. Líbí se mi ty IV, engel a loveytamtonoc 😀
A ty extra máš S/M nebo L/XL? co myslíš? Veru bude mít tak ke 4,5kg.. a patentky nebo sucháč?

janeyzelvicka
22. lis 2008

Zatím mám ty S/M, kdyby je měla nějak malé, tak je střelím nebo nechám pro další... Kika má teď lehce přes 6 kilo, tak pak dám vědět... jedny mám patentky, jedny sucháč...
na IV vlňáky jsem slyšela samou chválu, to je fakt...

😠 😠 hádej co sme objevili v ložnici 😠

tanuki
22. lis 2008

taky houbičky? 😠 Tak mi pak napiš, zda jsou lepší patentky nebo sucháč 🙂
No my zas řešíme vozík za kolo - nevím, zda jsem to tu už někdy psala. Je to věc, do které jsem chtěla investovat..ten nej 🙂 no a tchánovci přišli s tím, že ušetříme, že nám koupí k Vánocům jeden po jejich kamarádovi. Je to takový horší (ale pořád je to nej třída)hlavně je těžší a není odpružený 😠 Martinovi je to jedno, že to klidně potáhne, mně to jedno není - taky bych ho chtěla vozit.
Ale tchán ten vozík vezl na kole i s dítětem (dotyčný otec byl nalitý) a "bylo to v pohodě a ušetříme!" Jenže pak při vychvalování pronesli, že odvozil dvě děti, což mě ještě víc nepotěšilo - že to bude tím pádem nějaký starší typ - ještě těžší. Tak podle mých odhadů bude mít 14kg, ten co chci má 9,7 a teď je nějaký úplně nový typ, který má 8,6 😵
Já ho chci koupit přes bývalého, který je teď v USA a přijede na Vánoce. Kurz teď není už tak výhodný, ale dostali jsme doláče ke svatbě... A včera se mi sám ozval, jak je to s rozměry a probíráme, zda by to šlo. Jenže to nemusí vyjít..a když to vyjde, tak zas jsou tu ti rodičové, kteří se mohou naštvat 😒