Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
17. pro 2008

tý vogo, Jani, až tak???? To jsi mě teda dostala s kalichem! Já si to absolutně nedovedu představit!
Veru už hajá, no to jsem zvědavá, zas celé odpo nespala, tak je chudák unavená. Jinak, zítra jdem k dr. a včera se začala prudit, ačkoliv už nepoužíváme popo..nicméně byla v Pampersce. To je fakt šílený, 3krát se začala prudit a vždy den před návštěvou dr.. 😠 😠 😠

Janule, jak tě baví reprezentování?

Terky, napiš mi do IP jak se jmenuješ, kdyby to náhodou vyšlo a ptala se.. 😉

janeyzelvicka
18. pro 2008

tanuki třeba se prudí před doktorkou a s plínama to nemá nic společného 😀
zkouška včera byla neskutečně hnusná, jednu otázku jsem ani nepochopila a čím víc nám to vysvětloval, tím míň mi to bylo jasné... no, nejspíš si to zopakuju.

včera to jarek s malou zvládli, doktorka koukala, tatínek s nosítkem, látkovkama 😀 tak byli na kalmetizaci a jizva po tbc dobrá, ujalo se 😀

tanuki
18. pro 2008

A to jsi o tom měla psát esej? nebo stručně vysvětlit? a do kdy to budeš vědět?
tak Veru už má 59,5 cm a bezmála 5kg 🙂 vše, co mě zajímalo mi vysvětlila.. Např jsem si všimla, že má vzadu na hlavě hmatné lymfatické uzliny, tak mě to překvapilo..a prý do velikosti hrášku je to u prcků normálka. Sabíka máme dávat i ráno a v poledne..
Dnes byla poprvé v kontaktu s jiným mimčem. Byla to hrozná sranda..ten kluk teda reagoval víc- jsou mu 4měsíce a týden..

janeyzelvicka
18. pro 2008

To byly jakoby otevřené otázky, nebo spíš takové víc otázek k jedné věci a předpokládá se, že to jako fundovaně vysvětlím, odpovím... napsala jsem tam něco, co určo nebude to správné 😀 do začátku příštího týdne to budem vědět - no to bude super dárek k vánocům 😀

tanuki
18. pro 2008

o dárcích mi nemluv 😠 😅 ještě jsem dnes zjistila, že nakonec vypsali ten termín na zítra..že jsem tam klidně mohla 😔 takhle budu mít v lednu děs..že se mi budou ty zk překrývat..a budu se to muset učit naráz! Ale to jedno mě baví - to, co mám teď. Jo, dnes to bylo super - ráno jsem se rozhodla, že půjdu až na 10 na přednášku. Ale kamarádka trochu zaspala, tak jsem do školy dorazila v 10:20.. a začátek přednášky byl odsunut na 10:30 😀 navíc přednášející měla ráno jednu skupinku z nás a dohodla se s nima, že jim podepíše prezenčku za ráno rovnou s podpisem za přednášku (takhle 4podpisy denně, to jsme tea jinde nezažili..!) No a prostě mi to taky pdepsala i za ráno, si myslela, že jsem jedna z nich 😀
Chjo, jsou prostě lidi, kteří do té školy moc nechodí a prochází jim to.A já jsem neschopná poctivka..a to mám přitom doma dítě ☹

janeyzelvicka
19. pro 2008

To mě zas naštval jeden vyučující - možná jsem to tu psala, slíbil, že nám zk dá zadarmo. Milulý rok tenhle předmět byl ještě zápočtový, takže se to dalo, prostě všem dal započteno. Jenže tentokrát, měly být vypsány zkouškové termíny a vedoucí katedry se divil, proč nejsou a ptal se ho na to. Tak samozřejmě musel vypsat a bude test. Sice asi poměrně jednoduchý, ael i tak... a docela blbé termíny - až někdy ke konci zkouškového, kdy už všichni mysleli, že budou mít jakž takž pokoj. Tak mě to ještě zas tak neva, ale někteří lidi už chtěli státnicovat a ten termín na státnice je předtím, což je teda humus, protože když na ten předmět nevypíše termíny dřív, tak ke státnicím nemůžou...

janeyzelvicka
19. pro 2008

juchůůůůů!!! teda dneska mám štígro 🙂 myslela jsem si, že celé vánoce budu překládat anglické matroše,dělat výpisky do dvou předmětů... včera jsem psala kámošce, že jestli už byla na předtermínu, jaké to bylo atd. ona odpověděla,, že má za B, a že mi posílá výpisky z literatury, at toho mám míň 🙂 právě jsem získala několik (desítek) hodin navíc 🙂

janeyzelvicka
19. pro 2008

Jo,jinak jsem Kice koupila dvoje baby legs v bráně, hrozně se mi líbily 🙂

tanuki
19. pro 2008

já mám objednané ty z mimibazaru, taky se na ně moc těším 😀 To naštve, no snad jim vypíše ještě něco.. Já se chci vrhnout co nejdřív na vypisování 😉 včera jsem se zapsala na 16.1. ačkoliv tam teda chodím celkem neoficiálně 😀
Zítra nám přijdou dělat kuchyň, sice to není to, co bych si představovala,a le je to rozšíření toho, co tu už bylo - nicméně zcela nedostačovalo. Ještě musím koupit myčku a sporák, ale asi až po Vánocích. teď ty krámy jsou děsně natřískané

janeyzelvicka
20. pro 2008

Dneska jedem na vánoční nákup, ještě musím splašit dárek pro jarka, protože to, co jsem chtěla, neměli, pak jídlo, stromeček... pak jsme chtěli uklízet, a já upéct linecké a rohlíčky (tchýně a švagrová udělaly přes 15 druhů - šílenci 😅 dostali jsme na ochutnání a když jsme jich pár snědli, tak už se nám kouřilo i z uší 😅 já toho prostě nedokážu moc sníst....)

tanuki
20. pro 2008

my dnes byli na ethno trzích v Náprstkově muzeu 🙂 tak jsem tam kamarádkám nakoupila takoví íránské přívěsky a nějaké fair trade dobrůtky - obzvlášť mě zaujala fair trade kindervajíčka..no úplně je závidím každému, komu to dám. Asi dotyčnéhu budu nutit, aby je otevřel předemnou, jsem hrozitánsky zvědavá. Viděla jsem jeden obsah - keramickou rybičku.
Truhláři nám dnes dělali tu kuchyň, né, že by to bylo bez problémů - měli jsme vybranou desku (z nabídky 2co ušly, zbylých 20 příšerných pseudomramorů) jenže tchán nějak blbě nadiktoval číslo či co..a prý přivezli něco jiného. Já tam ani nebyla, já byla na těch trzích..tak nevím, jak to dopadne.
Jiank ta zásilka z brány - na faktuře v balíku bylo IV bioflanel dopošleme - ale přišlo to ten samý den, co ten "cenný balík" normálně doporučeně. To jsme se jim prodražili - k objednávce platíš 55..jenže ten cenný balík snál 61+37za doporučený dopis.. 😉

janeyzelvicka
21. pro 2008

Tak, my jsme včera udělali big nákup, děs, lidí jak ..., nesnáším takové nákupy 😠 stromeček jsme taky koupili, je skvělý, velký a krásně voní 🙂
teď děláme cukroví - sádlovky, tak jsem zvědavá, dělám je poprvé...

tanuki
21. pro 2008

tak my dnes měli rodinnou oslavu, byla t sranda - ani Martin všechny neznal 🙂 Byla tam i švagrová - 3dny po TP 🙂 Těhotenství je krásné, ale porod před sebou jí nezávidím 😝

janeyzelvicka
21. pro 2008

Jojo, taky jsem si nějak zvykla koukat se na ženské, co maj první porod před sebou, tak nějak soucitně 😅 😝

tanuki
23. pro 2008

švagrová stále nic 🙂 Dnes jede kočka k rodičům - my totiž budeme na Vánoce u mojí máti (kvůli klavíru) tak aby tu nebyla sama 😉 Doma máme jednu ozdobu a jedny zelené větve, jinak tu po Vánocích ani vidu ani slechu. Martin byl vyzvednou jednu objednávku- měli v akci kikko lux eco, tak jsem vzala sobě i švagrové..a sobě pytlík, no jsem překvapená, jak je velký!
Řešíme teď Silvestra 😒 Martin ho chce slavit..nejlépe asi s kamarády, protože se mnou si ho "moc neužije" 😅
Přišli jsme na to, že čím víc si plánujeme večer, tím míň pak verča usíná 😀 Předevčírem vytuhla v 8u kojení, tak jsme si neplánovaně pustili Once - konečně..jsem teď asi tak 2-3roky opožděná s filmovýma novinkama..
Tak já musím na poštu, to bude asi očistec. papa

janeyzelvicka
23. pro 2008

Ach jo, já na dnešek pozvala kámošku, že uděláme ještě nějaké nepečené cukroví, pohrajem si s barvama na sklo a tak... jenže ona vezme i svého přítele, to teda nevím, co tu budem dělat všichni tři, když my ženské máme "práci", on se k malé tutově mít nebude... Leda že by překvapil. A večer se chce zastavit ještě jeden kamarád... Nejradši bych se teď pověsila na telefon a pozvala jen tu kámošku. Potřebovalo by to tu ještě trochu uklidit, nazdobit stromeček, udělat salát, slepit linecké... 😖

Tu druhou zkoušku jsem naštěstí taky udělala. Sice s odřenýma ušima, ale v systému svítí zeleně 🙂.

My už na večer neplánujem vůbec nic. Malá prostě neusne před půlnocí, a my hned po ní vytuhnem.

Silvestr taky řešíme, ale spíš, co s malou, sejdeme se s kamarády (takové "klidné posezení", řekli by důchodci) a pak přespíme u tchánovců - je to kousek od nich. Tak nevím, jestli Kiku vzít s sebou, a spala by třeba u mě v nosítku a byla by spokojená, a po půlnoci už stejně budem u tchánovců všichni tři, anebo ji, jak říkal Jarek, nechat u tchánovců rovnou. No teda nevím - zatím nikdy neusínala bez nás, ona je sice pohodář, ale stejně prostě nechce večer spinkat, tak si nedovedu představit, co s ní jako budou dělat, když budou chtít beztak spát. Ona většinou večer i pláče, sice jen chvíli... Nejradši bych ji fakt vzala s náma, v nosítku u mě by spala tutově. Jenže jak jsme se před tchánovcema zmínili, že jen na štědrý den jdem na půlnoční, která začíná v 10, tudíž o půlnoci budem doma, byl oheň na střeše...

tanuki
25. pro 2008

tak jak to dopadlo s návštěvou?
Děkujeme za přání 😉 Já jsem chtěla odpovědět večer, ale u nás se prdělo a kroutilo, tak jsem byla happy, že ve 22:30 jsem jí uhoupala v náručí 😉
Jinak, taky dostala ty jakoby babylegs z mimibazaru.. jsou úžasně praktické, ale zatrhávají se mi nitky o sucháče svrchňáků.. A když je zrovna bez pleny jen v nich, ta malilinkatá prdelka, to je k sežrání 😀
Ježíšek byl letos opravdu vtipálek - dal dárky do krabic od jiných věcí. např jsme si přáli externí disk, protože máme děsivě slabý počítač (letitý), no a byla krabice..ale v ní deka a nějaké misky 😀 ..a jediná počítačová věc - ADSL rozdvojka?????? přičemž nemáme ADSL připojení ani 2. počítač. Hm...jako původně jsme k Vánocům měli PC dostat, ale nakonec jsme dostali chodbičku a kus kuchyně 😀 tak...
Zkus prosím vyfotit pár obrázků v nosítku - ty polohy co používáte a tak. jsem zvědavá.
Tyyyyy jo, no a moooooc gratuluju k druhé zkoušce! Já se bojim, že u mě to zdaleka tak úspěšné nebude..zatím sjem vůbec nepokročila. Ale jedeme k nám (tchánovcům) na chalupu a pozvaná je i moje mamka, tak bych tam měla mít prostor.
S tím necháváním to chápu, já z toho mám taky divný pocit. U mojí mamky je to jiná. Včer jí brali tchánovci na návštěvu ke známým - ti tam měli 3měsíční vnučku. Prý byla společenská a v kočárku vždy vytuhla.. Dala jsem jim s sebou 3pleny, byli s ní 2,5hod, přijela počůraná. Si myslím, že byla tak společenská, že to ani nehlásila a pak chudák jela počůraná v kočáře. 😒 Hlavně, že nenastydla 😉

janulebambule
26. pro 2008

Ahoj holky, pohodové Vánoce přeju. 🙂 Vy nemůžete spát kvůli miminku, já kvůli pálení žáhy. Je to děs. Je už skoro ráno a já spala jen 1 hodinu. Nedá se to vydržet, pálí mě celé hrdlo. 😝 Hledám na netu nějaký dobrý recept na nějaké cukroví s banány, protože mám od mamky moc banánů a nevím co s nima a za chvilku mi shnijou. 😒 Nevíte o nějakém jednoduchém, rychlém, ale dobrém receptíku, při kterém zpracuju aspoň 6 banánů? Jdu si dát mléko, snad to na pálení žáhy pomůže. Zatím se mějte pěkně, kdybych bydlela blíž, prcky bych pohlídala, ale do Prahy daleko 🙂 Tak hodně sil! 🙂

fifa79
26. pro 2008

janulebambule: je to velice jednoduchý recept a moc dobrý........mezi dva piškoty dáš kolečko banánu tak 0,5 cm tlusté, sepneš párátkem a namočíš v čokoládě.Necháš odležet přes noc.Piškoty pěkně změknou a jsou výborné.Můžeš vyzkoušet.Hezké svátky.

janeyzelvicka
28. pro 2008

Uff, zítra si dáváme odpočínkový den, jsem utahaná, furt byl někdo u nás, nebo my někde...
Polohy v nosítku co nejdřív vyfotím.

Rozhodla jsem se, že jednu zkoušku prostě neudělám a odložím na další rok - materiálů je hodně a ještě bych do pátku musela napsat seminárku, ke které nemám skoro žádné podklady.

tanuki
30. pro 2008

tak se hlásím zpět z chaloupky. Učení jsem moc nedala, ale užili jsme si to 😉 Na běžky jsme nakonec jeli dvakrát. Kondice bída, dokonce i s Verunkou mě M. děsně předjel. ale na druhou stranu jsem jí nějaký kus taky zvládla vést.. Nicméně ta "popularita", to bylo hrozný 😉 lidi se otáčeli a to jsme tam přitom nebyli jediní! S jedním vizíkem jsme pokecali, to zas ale mamina valila kukadla kolik je našemu lyžníkovi 😅
Usínání stále při starém, dnes jsem nějaká otupělá, tak jsem jí nechala bulet..pak jsem jí přebalila a uspala u kója. No, vybrečená hezky saje a nemele se (což dělá, kdyý si říká o mlíčko a přitom zas takový hlad nemá - 3krát polkne-pustí-najde-3krát polkne.... 😝 a když jí odstavím, jakože teda asi nemá hlad, tak se začne hrozně rozčilovat!
Zítra se jdeme kouknout na bratranečka. moc se těším 🙂

janulebambule
30. pro 2008

Ahojky, Fifa 79 - děkuju za recept. Mňam 🙂 Bylo to naprosto úžasný. Ach jo, před 14 dny jsme se nastěhovali a teď tady máme návštěvy každý den od 13. hod až přes půlnoc. Děs!!! Tak já jdu zase nalívat. Papa 😝

tanuki
31. pro 2008

janule, počkej, až se narodí mimi, to bude další kolo návštěv 😀

janeyzelvicka
2. led 2009

Chlap je nemocen takže se momentálně nudím... ale jinak silvestr jsme si užili s kamarády, malá byla u tchánovců... povedlo se ji uspat, ještě než jsme odcházeli, pak se prý probudila a dožadovala mlíčka, tak chvíli trvalo, než to ohřáli, nakrmili, no a pak zas zalomila. takže naštěstí pohoda.
jinak vše nej v novém roce 🙂

tanuki
2. led 2009

Vám taky 😉
My si to také užili - od 22do2 jsme hráli Citadelu.
Momentálně žijeme bez proutěného košíku na kolečkách! Páč má Matýsek doma zimu a byl z toho nějaký špatný a měl spaní jen v košíku na zemi..
Já začínám pořádně šprtat.. Teda pozvolna pořádně 😀

janeyzelvicka
3. led 2009

Já jsem jednu zkoušku nakonec vypustila, musela bych stvořit seminárku (do včera 😀 ) a pak ještě šrotit a šrotit, tak si to zapíšu znova příští rok (když už vím, že do dalšího semestru snad prolezu, tak jsem to odflákla, no...)
takže mě čekaj ještě 2...

janulebambule
3. led 2009

Také přeju vše nej v novém roce!
Tak návštěvy opadly, hurá! Do zítra musím stvořit PEST analýzu, vůbec nevím co to je 😀 Taky bych už měla začít šrotit a místo toho pořád hledám práci doma....peru, žehlím.... cokoliv je pro mě výmluva, abych k tomu nemusela sednout. 🙂 Ale navnadily jste mě, už na to taky musím skočit.

tanuki
4. led 2009

no mě hrozně demotivovalo to, že mi nedovolili dělat tu zk začátkem prosinve..už jsem se tenkrát trošku začala učit..ale od té doby se flákám 😝
Ale už fakt musím nakoupit nějaké bambusky- budí se kvůli tomu víc..ale fakt nevím- tady jedna známá z koníka mi říkala (opravdu říkala 😀 v kavárně.. 😀 ) že jim bamboo extra nevyhovují a nejlíp se osvědčily baby lucy a bamboozels. Já jsem pořád mimo z toho fleecu- dala jsem jí 2krát HD separačku a tekutina se udržovala mezi ní a zadečkem. tak se bojím těch hamburgerů !!!????

Tak já musím pořešit to hlídání - měli jsme v merku dvě pani, ale obě se starají o své staré maminky.. Já obvykle mám jeden den, kdy můžu, ale teď mě zrovna čeká 5ti týdenní předmět se 100% prezencí (aspoň s nepovinnýma přednáškama) Jedna kamarádka snad bude na od půlky ledna jednou týdně 😵 Pak říkal tchán, že se mu stýská po Verunce a že by jednou týdně hlídal dopo a pracoval u tohona PC, ale to asi jen tak plácnul 😉

janeyzelvicka
4. led 2009

Mě ty bamboo extra vyhovujou, a nic kromě hamburgerů jsem nezkoušela, ty hamburgery jsou se už ale nevlezou do svrchňáků, musím koupit větší... Tak nevím no, s tím fleecem to je divné...

taky musím pořešit hlídání na tenhle pátek, pondělí a pak na ten další semestr...

janeyzelvicka
5. led 2009

Tak hlídání vyřešeno, nabídla se kamarádka. sice děti nemá a první, které poznala víc, je kika, ale věřím jí a už dlouho ji přebaluje a tak, když je na návštěvě 🙂 akorát jsem jí slíbila, že napíšu Návod k použití 😀