Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
25. bře 2009

😅
My jdem na bazén - no, někdy mi to přijde takové nešikovné, celý den tak nějak v háji. Jinak je tu 0 stupňů 😀

tanuki
25. bře 2009

ha, koukám, že nakukuju akorát včas na nové fotky 😉 Kristýnka je fakt kouzelná, má takovou jiskru v očích🙂
Stejně je to paráda, to mateřství. Verča je s prabábou venku, pak jí vyzvedne bába a jdou večer na koncert 😀 to jsem zvědavá, jak to tam vydrží, páč mezi 18a19hod je nejprotivnější..
Tak jsme dnes zkusili mrkev a)jsem neměla pořádně přes co to propasírovat b)jí to moc nejelo 😉

janeyzelvicka
25. bře 2009

Už začínáš s příkrmama? Kika to musela mít úplně nahladko. A už teď je vidět, že něco nemusí - třeba všecko musí mít mrkev, aby to bylo aspon trošičku sladké...
Jj, to jsou ještě fotky z hor. Říkali jí tam "aniolek" (andílek) - hehe, někdy je pozvu domů 😀 A nahod nějaké další verunčí fotky, jesi máš 😉 Vida, tak holky jdou koncertovat, jo? a na copak?

janeyzelvicka
25. bře 2009

Aha, koukám, že jsi taky nedávno aktualizovala 🙂 ty brýle 😀

tanuki
26. bře 2009

tak orchestr nezájem a když začala opera, tak Verča začala také zpívat, sice jen takové to kníkání, ale byla slyšet.tak jí bába chvíli nechala, pak se jí pokusila umlčet a malá se rozeřvala..a šly dom 😀
A na čem jsi to krouhala? nebo zatím jen kupované? Prubli jsme to, ale asi s tím zas ještě počkám. Furt hladově koukala, ale když jí to nejede.. Noc prořvaná, teď je tuhá..tak nevím, zda se přeci jen neodhlásím 😔

janeyzelvicka
26. bře 2009

Tu mrkev jsem vždycky rozvařila a pak rozhňahňala vidličkou, ale nechce to. Zeleninu má teď v podstatě jen kupovanou, trvá na tom, aby to fakt bylo dohladka. Ale třeba banán, který je taky jen rozhňahňaný, nebo najemno nastrouhané jabko jí jede. Pak se v nich vyznej 😀
Včera v noci to bylo taky nanic, furt nemohla usnout, sosala, ale tak divným způsobem, žmoulala, natahovala... když už vypadalo, že je tuhá a já ji zkusila vzít prso, abych si konečně mohla lehnout jinak, řev. Opakovalo se to docela dlouho, do toho chlap nějaký nevrlý (on furt, že ji nedokáž utěšit, já říkala, že jo, někdy se mu to povede, ale včera zrovna ne), pak už jsem myslela, že mě urve a přemýšlela jsem, čím praštit o zem, abych ten vztek aspo'n trochu vybila... Odnesl to televizní ovladač, který už moc nepoužíváme (máme jiný na settop box a přes nic jiného ta televize nejede...) 😀 A pak už to bylo dobrý...

janeyzelvicka
26. bře 2009

Tak, vyhnala jsem je na procházku a vrhám se na učení 😖

tanuki
27. bře 2009

je, to máme stejný problém, on ej taky naštavný, že jí neutiší. Jenže on to zkouší velmi málo.. njn, prso nemá, což se dá velmi dobře použít, dkyž ej nejhůř.. jako třeba včera, odmítala usnout, tak jsem jí taky nabídla.. 🙂
právě, vidličkou je to málo, to mám i trochu strach. Včera sjem koupila tu alnaturu - malou mrkev, docela jí chutnala. ale zas když tam psali 2-3lžičky pro začátek, tak jsem víc nedala. Tak nevím, zda to neodložím, zas se vrhnu jen na nemléčnou rýžovou kaši navečer.
Dnes v noci jí protekla moltexka, měla durch body 😔 🙄 nahoře!!!
Není nad vyhazování skla do tříděného odpadu 😉
Tak já se jdu taky vrhnout ☹

janeyzelvicka
27. bře 2009

Jj, taky mi připadá, že to zkouší málo, včera to zkoušel tak minutku a hned mi ji vrátil, že stejně řve... já myslím, že kdyby se na to soustředil a tak, utiší ji, jenže ne za deset vteřin 😠
Mrkev z alnatury má kika moc ráda 🙂
Dostávám depky, že se nic nenaučím, pač není kdy 😠

tanuki
27. bře 2009

už nespinkáte celé dopo? 🙂 a kolik tě čeká zk? Mě ještě 5nebo6 ☹ z toho jen 1dávačka...
Verča spí v noci celkem slušně dlouho, ale jak se furt budí, tak chodím spát s ní, abych nebyla zombie..

janeyzelvicka
27. bře 2009

čekaj mě 4 zkoušky, ale to až někdy koncem května... tedka píšem jen průběžné testy.
Kika už se budí dřív, tak kolem 9...

tanuki
27. bře 2009

to Verča v 7🙂 Teď mám prý studijní víkend - v sobotu hlídá Martin, v neděli mamka a já jen kojím..no, to jsem na to teda zvědavá.. Už řekl, že půjde večer pryč - dnes i zítra, až Veru usne. Co by taky se mnou, když se chci učit 🙄

janeyzelvicka
30. bře 2009

Tak jak dopadl studijní víkend? Já toho moc nenastudovala, ještě dneska je vyženu na procházku, což je blbé, protože tu je hnusně...

tanuki
30. bře 2009

naaaaaaprosto katastroficky, přehlásila sjem se na zítra. Rozbolel mě zub, v sobotu sjem se o Verču starala napůl s M., který z toho byl nějaký hotový (byla v blbé náladě) a v neděli měla hlídat mamka, ale mně se stýskalo, tak jsem za nima jela 🙂
To je taková sranda to kojení 🙂 Verča se přikutálí a vrhá se.. naštěstí jen, když jdem na to 🙂 Kamarádky snovec se vrhá ještě ve třech letech na všechn ženské hrudníky 😕
A jak je to se šťávičkama? Máti íkala, že když začala přikrmovat mě, tak se začínalo syrovýma šťávičkama mrkem, jablko, brambora!

janeyzelvicka
30. bře 2009

Kristýncovi vylezl třetí zub 😕 tak definitivně je to dvojka nahoře, kdyby vylezla i druhá, máme upíra 😀
Šťávičky jsem zatím nedávala, řídím se podle stránek www.kojeni.net, tam píšou, že ze začátku přikrmování stačí tekutiny z kojení, ale zachvíli asi začnem dávat i nějaké tekutiny navíc... ale spíš čaj nebo vodu (čaj jsme zkoušeli kvůli prdům asi dvakrát, ale moc ji nezaujal 😀 )

tanuki
30. bře 2009

Verče už chutná odvar z fenyklu, ale dávám pidimnožství.
Tak mám dren v dásni, zítra jdu na další ☹ ale osmičky se trhají až po odstavení, to mám radost, bála jsem se trhání - hlavně kvůli antiiotikům, které, pokud to půjde, nechci do Veru cpát v průběhu 1. roku života...
Mně se tak nechce na tu zkoušku 😖

janeyzelvicka
30. bře 2009

Trhání? Brrr... 😒
Tak držím u zkoušky palce, já mám taky zítra ten test 😠

tanuki
30. bře 2009

díky, já taky.
No, při té mé bolavé osmičce jsem myslela na všechny chudáčky dětičky, co se jim prořezávají zoubky ☹ Pozdravuj polupírku 🙂

janeyzelvicka
31. bře 2009

Uff, málem mě urvalo, ráno mi normálně nezvonil budík na mobilu, probudila jsem se přesně v minutě, kdy můj vlak opouštěl nádraží. Tak jsem jela dalším, naštěstí jsem přišla jen o ranní přednášku.

tanuki
31. bře 2009

jéje, no já taky zaspala! Ale zubařku jsem stihla, už to vypadá líp, vlastěn dnes to bolelo jen u ní 😀 když mi tam rejdila agresivně po dásni. No a zkoušku mám. a byla herozně vtipná - en člověk je blázen, s vážnou tváří ti říká, jaktože neznáš XY (když se zeptáš spolužáků, zda to znají, nezná to nikdo..) tak prý na jedničku budu muset víc přesvědčivá 😀

janeyzelvicka
1. dub 2009

Tak to gratuluju, já taky byla na testu celkem úspěšná, což mi vyhovuje (protože to byl test, pak zkouška jsou otevřené otázky, což už je horší, takže se vyplatí nahrabat co nejvíc bodů teď).
Mobilu se musím dodatečně omluvit, budík byl nastavený dobře, ale bylo přehozené AM s PM, já to tam mám takovým malým písmem, jsem si toho nevšimla, stalo se to asi jak jsem si o víkendu přehazovala čas...

tanuki
1. dub 2009

Martin si dnes nečekaně nastavil budíka na mém druhém mobilu, kde nebyl přehozený čas.. dobrý apríl, no 🙂
můžeš se prosím kouknout do průkajdy, cca kolik přibírala kika týdně, když byla okolo půl roku?
Doma je neskuetčný bordel. Psala mi kamarádka, že nechápe, jak zvládám školu, díět a domácnost, tak jsem jí psala, že domácnost opravdu nezvládám 😀 především v období, kdy dělám zk. To ěm pak donutí akorát nejvyšší stupeň čurbesu nebo návštěva, které chodí docela často (aspoň) 😀

janeyzelvicka
1. dub 2009

Vrátili jsme se z plavání, jsem úplně hotová, dítě ne... nevím z čeho dobíjí energii. Někdy mi připadá, že ji kojím red bulem.
S tou domácností to mám stejné.
Kika myslím přibírala docela tabulkově, v půl roce měla 7350... jak se říká, že nějak příbíraj těch 30 g nebo pak už mín, tak tak nějak... ale já to moc nesledovala 😅

tanuki
2. dub 2009

tak na další zk kašlu, mám málo mlíka a Verča rýmu ☹

janeyzelvicka
2. dub 2009

Tak ať se to brzo spraví 😉

hehe, jsem slavná:
http://stisk.blog.idnes.cz/c/77608/Kdyz-je-stud...

tanuki
2. dub 2009

jéé, jdu číst 🙂
o nás se také chystá článek, ale jen na školní web 🙂 a nejen o nás, ale i o ostatních maminkách. Prý mám říct, co bych tam chtěla, tak ehm, můj nej problém není moc zveřejnitelný - jak se domlouvat na předmětech? zda otevřeně říci, že potřebuju co nejvíc chybět, páč mám mimi nebo to neřešit oficiálně a šulit to 😠 😠 😠
Bohužel kolikrát nemocný člověk to u nás "odnesl" víc než ten, co jel na hory a šulil

tanuki
2. dub 2009

no moc Vám to tam sluší! A slova psychologa jsou velmi pozitivní! ale etda chudák ta mamina fyzioterapeutka - dítě po DMO a ještě bez tatínka ☹ slyšela jsem o jedné medičce, co byla také na dítě sama, ještě se dojížděla starat o nemocnou mamku! A hodně jí pomáhaly kamarádky z koleje..a už je Dr. 🙂
A nejdrsnější je mamka mé spolužačky, která se na LF vdala, porodila, rozvedla a dostudovala s jednou 3kou 😅

janeyzelvicka
2. dub 2009

Taky mě ten psycholog nebývale potěšil, děsila jsem se, že bude říkat něco o nezralých holkách nebo tak...
s těma předmětama to je těžký - vždycky to odnesou ti, co mají největší problémy a jsou nej... (jak je to slovo? demence...) nejpečlivější. tak 😀
Tu druhou maminku fakt obdivuju, to musí být teprv maso... ale je fajn slyšet o těch, co to zvládají 🙂 já moc o nikom nevím, většina spíš přerušila... jen teta dělala nějak 6 týdnů po porodu doktorát.

Jinak ten článek psala moje kámoška z žurnalistiky. On ten "stisk" je vlastně regulérní předmět, kde studenti si vždycky rozhodí role, jeden je editor, jeden šéfredaktor, ostatní redaktoři. Ti shánějí články, editor je upravuje, šéfredaktor rozhoduje, které vyjdou... po 14 dnech se role zase přerozdělí, články získávají body, dobře pracující šéfredaktoři a editoři taky (body jsou pak sčítány a z nich je výsledná známka). Kdysi z toho myslím vznikalo nějaké tíštěné periodikum, tedka od nového ty články právě dávají na idnes.
Příští nebo ten další semestr mě ten předmět čeká taky. Docela se bojím, protože to je brněnsky zaměřené, takže zřejmě budu pobíhat po brně a shánět nějaké náměty...

tanuki
3. dub 2009

můžeš dělat články o bráně 😀
Tak mám nový účes 🙂 a novou pekárnu chleba. To jsem na to teda zvědavá, snad jí budu využívat víc než rotoped, který jsem kdysi dostala k narozkám. Ba ne, už jsem ho ochutnala a je to dost dobrý 🙂

janeyzelvicka
3. dub 2009

To je fakt, brána by byla dobrá, jenže to je pro studenty. ale podobný obchod se zabývá zdravou výživou... no uvidíme, 😅
O pekárně jsem taky přemýšlela, jenže my chleba sníme dost málo, tak až nás bude takových 10 😀 a jaký účes máš? já byla akorát v pátek na melíru. Normálně mi hrozně dorůstaj vlasy, mám úplnou ofinu! Kámoš povídá: á, pěkná afinka! Když jsem mu řekla, že to jsou dorůstajicí vlasy po porodu, nemohl uvěřit. 😀

Jinak, trochu se bojím úterka. Jarek volal, že nemůže být tentorkát doma, takže jestli bych nepoprosila mamku, aby hlídala. mamka ale neví, jesi volno dostane. Takže kdyby ne, malou by hlídal tchán. A toho se trochu bojím...
U nich jsme méně často než u našich, takže kika je vídá tak jednou za 10-14 dnů, a minule a předminule když ji vzal, tak se rozeřvala, nevím proč. Někdy ale mám dojem, že si pořád myslí, že je to malé spící miminko, které když je náhodou vzhůru, hraje si pěkně s plyšovými hračkami a pěnovými kostičkami... a když ji tchán měl na rukách, tak ji vlastně vždycky uspával. jenže ona prostě už přes den skoro nespí!
Tak nevím, jak mu na jedné straně vysvětli, že sice na ni dávat bacha, ale ne že ji furt bude držet zadek, protože už hodně věcí zvládne. a taky, že nejvíc ji zajímají pet flašky, prupisky, obaly krémů a tak - všecko tohle oni ji berou, pač to je fuj... Ono dobře to vystihla jarkova sestřenice - naši rodiče už v určitém věku ty děti nestíhají, děti jsou rychlé, vyžadujou furt zábavu, něco nového, akci a tak, a ti starší rodiče už spíš chtějí mít ten svůj klid, uvařit si kávu... tak doufám, že mamka dostane volno 🙂