Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
28. říj 2009

kate ato pak brzo přijde fáze, že se po něm bude sápat a momentka se nepodaří skoro žádná.. 😀
A co babičky? a na koleji? nějaké sympatické maminy?

janeyzelvicka
28. říj 2009

Hehe, tak tak, pořádná fotka už dlouho není... ale foťák taky za moc nestojí.

hest
28. říj 2009

tak vás holky zase zdravím, tak už jsem doma..včera byla v práci taková príma hádka, že už tam zítra nejdu..viditelně pí šéfová dostala nápad, že mě za každou cenu vyhodí, začala mi vyhrožovat, no můžu vám řict, že se mi udělalo úplně rudo...ještě že jsem neměla nic po ruce, byhc jí nejradši něčím majzla po hlavě-) takže si jdu uživat ženy v domácnosti, aspoň snad dodělám věci do školy, uklidím byt..a tak-) jsem zvědavá jak mi to nadšení dlouho vydrží-)) ale úleva to tedy je. Zítra jdu k doktorce pro neshcopenku, tak doufám, že tam bude, včera měla dovču-(

neonka
28. říj 2009

ahoj,
to s těma fotkama je vážně legrace,dneska jsem se pokoušela chvilku natočit Matese a mám tam asi 15 minut ,jak mi kouká přímo do kamery a řve ......néní...........jako že se mu schovávám 😀

hest: to je mi líto,člověk místo toho ,aby měl pohodu,tak tohle 😠

kate: jak začne mimčo komunikovat a ještě neutíká,tak to je krááááása,mimochodem obdivuhodné to je,jak
všechno stíháš

já mám ve škole zatím pohodu,než jsem loni přerušila,tak jsem ještě stihla ukončit některé předměty,takže jich mám teď je polovinu(přesně 7) 🙂
Jenom mě trochu mrzí,že jsme byli s holkama už dobrá parta,a teď tam nikoho neznám.A protože se vidíme jen jednou týdně,tak to chvilku trvá ☹

holky díky 🙂 za uvítání a představení

hest
28. říj 2009

jinak ahoj neonko,-) jsem tě ani nepozdravila. já studuju v Brně 3. rokem peďák, lektorství Aj -) jestli to dodělám, tak budu ráda-))

janeyzelvicka
29. říj 2009

hest, tak radši než tohle, to fakt lepší být doma. Uvidíš, všecko si užiješ, přečteš nepřečtené knížky, čumneš na filmy a ta 🙂

neonko, s tou partou to znám, my jak nejsme rozdělení na nějaké kruhy nebo skupiny, tak si člověk musí pomoct sám, na nějakých akcích a tak, tím že já nikde nechodím a některé předměty mám prakticky spíš s ročníkem nižším, tak jsem trochu v nevýhodě. Ale dobrý, zatím jsem vždycky někoho našla 😅

k.ate
29. říj 2009

Tak my foťák máme v celku dobrej 😀, tak snad budou i fotky, až se začne sápat 😀

tanuki - babičky dobrý, včera se přijeli podívat na malýho manžovi rodiče s jeho ségrou a moje mamka, ta by tu nejradši byla pořád 😀 jinak na koleji tak trošku znám jen jednu sousedku, ale spíš komunikoval se všema do ted manža, já byla zalezlá v šestinedělí co nejvíc doma, co to šlo teda 😀

neonka - no holky to zvládaj všechny tady 😀 já jsem zvědavá, kdy stihnu dodělat všechny ty protokoly 😀 s tou partou se já docela bojim, jakto bude, když budu rozvolňovat, ale tak snad se nějak začlením i tak 😀

misak78
29. říj 2009

Ahoj holky,
mám na vás prosbičku ( a jistě v tomto tématu budete mít pochopení 😀 ). Potřebovala bych vyplnit dotazník: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Za vyplnění děkuji!

No a nevím,nevím jak zvládnu zkoušky, protože malá mi ve dne nedá odpočinout a večer jsem ráda, že sečtu ztráty na životech- po tom jejím řádění 😀 . A klesnu do postele...
Když byla miminečko, tak škola byla v pohodě. Ale teď to vidím bídně.

janeyzelvicka
30. říj 2009

misak, jo, na dotazník jdu 🙂
jj, čím jsou starší, tím je to horší 😀

misak78
30. říj 2009

Děkuji všem za váš čas i za postřehy!

neonka
31. říj 2009

ahoj holky,
teda je tu dost mrtvo! a to ještě nezačlo zkouškové 🙂 😀

u mě to teda je naopak,čím větší,tím lepší.Mám asi divné děti,protože si to vždycky odeřvou první půlrok a to teda pořádně! 🙂 a pak už jsou to zlatíčka. Matýsek má rok a sám si hraje,nechce ať ho tahám ,prostě je to fajn. Většinou poslechne i na ne!

Takže pro mě škola teď už mnohem lepší .
Docela jsem se po tom roce doma už těšila 😀

Dneska máme druhou oslavu prvních narozenin,museli jsme to rozdělit na dvě poloviny,asi bychom se do našeho domečku všichni nenacpali . Mám už doma dort,je nádherný 🙂 Je to klasický dort,krteček.(teď mě asi polovina holek na koníku považuje za hroznou mámu,že nemáme nějaký ten "zdravý" dort,ale fakt nevím ,kdo by ho pak z naší rodiny jedl!! 😀 😀 )

Matýska stejně nějak zvlášť nazajímal

🙂 ☹

zatím ahoooooooooooooj

tanuki
31. říj 2009

neo a kdy měl přesně narozky? To bude dost s podobně s tou naší cácorkou 🙂
Já si taky nemůžu stěžovat..přes den.. se dost zabaví, ale i přes den spí teda minimálně 😅 ale já jsem prostě vyšťavená s těch nocí a domácnosti..když mi někdo říká, jak mě obdivuje, tak mu vysvětlí, že škola+mimi je bezva kombinace, ale ta domácnost ej katastrofa..stále uklízím a stále je tu bordel. Teď mám závažné rozhodnutí, že před týden budu používat sušičku 😀

janeyzelvicka
31. říj 2009

Já se furt dokopávám k realizaci postřehu ze stránek pojdte-dal.cz, že si zavedu nějaký diář a rozplánuju si to... jenže mě všecky plány stejně jdou do kytek, když toho mám hodně, tak prostě jedu škola-dítě a víc mě nějak netankuje...

tanuki
31. říj 2009

to mi povídej utírala jsem dnes prach po pmnoha měsících 😅 Hlavně mi přijde, že když mám "volno" od školy a dítě se baví samo..nechci to věnovat jen domácnosti ☹

kukuca
31. říj 2009

Tak sem nakukuju po delší době a zdravím všechny. Paplám se seminárkama a projektem diplomky,tak toho je celkem dost a bývám hodně unavená. Ve čtvrtek jsem byla u doktora v poradně a na monitorech a doktor byl při vyšetření celkem překlvapenej, prý už je hlavička hodně nízko, že musím cítit velkej tlak. Talk cítím, lae tak dramatický to není. Čípek zavřenej,ale to se prý může změnit. Měl nkdo z vás už začátkem 38tt hlavičku tak dole?Zajímá mě jestli to vážně už může vypuknout..

janeyzelvicka
31. říj 2009

Já prostě před domácností chci dát přednost jarkovi, tedka toho mám fakt hodně a když jsme tři, většinou to ted vypadá tak, že kris je s jarkem a já sedím v ústraní s knižkou ☹ a když jsme samy dvě doma a mám volno, tak nádobí umyju a tak, ale že bych se chtěla chytat gruntování, to ne, to spíš na netu čtu zprávy ze světa, už tak si v diskusích o mezinárodním prostředí připadám jako looser ☹ beletrii kromě detekrivek od agathy christie, které čtu furt dokola, jsem neviděla dva roky 😠

já si nedovedu představit, jak funguju jako matka v domácnosti, bez školy, práce, to fakt není pro mě, obdivuju ženské co to dávaj, ale já bych zešílela 😒

kukuca, ty to máš už za pár 🙂 já na tom byla opačně, na mě se mudr na poslední kontrole díval stylem "no vy porodíte tak za rok" a v porodnici šest hodin předtím než se malá narodila se mudra vyjádřila stylem" "tak ta tu bude dlouho, porodíte tak za dva dny..."

neonka
31. říj 2009

tanuki: Matýsej měl 1 rok 24.října.Dneska(vlastně včera 🙂 ) jsme zvládli druhou oslavu,takže mám padla.
Bylo to ale super,Mates byl štěstím bez sebe ,tolik lidí a dárků 😀

jinak spí naštěstí ještě dvakrát denně ,takže stíhám. večer sice chodí až kolem půl deváté,ale už jsme si na to tak nějak zvykli.Dřív nepude a nepude!!!!
Je to sranda,kolikrát moje pětiletá Monča spí dřív než on.

jinak domácnost pro mě taky moc není ,doma bývá většinou jakž takž uklizeno,jako vždy kupa prádla k vyžehlení a že by vaření bylo moje hoby......... ☹ ......

😀 😀

holky já už snad ani nevím,jak taková knížka vypadá

😀

blka
1. lis 2009

Holky, zase vám sem lezu 😅 , ale snad mě omluví to, že chcu odpovědět Kukuce a taky studuju 😀

Kukuco, Mareček mi hodně nízko ležel celou dobu. Takové to vypoulené bříško i nahoře jsem měla tak max. 14 dní před porodem. V 30. týdnu na kontrole jsem dr. říkala, že mě hodne tlačí podbřišek a on říkal, že mimčo leží hodně dole. A tak si tam velebil. Možná by vydržel do termínu, nevím, ale v 37+4 jsem byla otevřená na 2 prsty. Už i na poslední kontrole u gyndaře jsem byla otevřená, myslím na prst a to bylo 36+0.

kukuca
1. lis 2009

Ahoj blko, dík za odpověď. Tebe si pamatuju z nějaké diskuze kdysi,to jsme tuím ještě těhotný nebyly a psali si jestli zvládnout mimino a školu jde. Dělám tuším magistra?A jde to od narození bez přerušení?
Jj, možná to počká normálně až do termínu,ale já se už jaksi i těšila že vyleze dřív 🙂 Mě právě sestoupil během týdne. Ale dneska už je ten listopad, tak mi to přijde blízko i tak 🙂

kukuca
1. lis 2009

Ach jo,překlepy, děláš tuším magistra jsem chtěla napsat..

blka
2. lis 2009

Kukuco, tak to máš pamatováka, jak hrom. Já si to vůbec nepamatuju 😅 . Jo jo, poslední rok. Tak zatím se to zvládat dá, ve zkouškovým to bude horší 😀 . Byla jsem zvyklá se učit přes den, popř. po návratu z práce, ale po nocích teda ne. Fakt nevím, jak to budu dělat 😅 . Já jsem přerušovat nechtěla, protože vím, že bych se pak už nevrátila a kdyby náhodou jo, tak do jiné třídy a já se celkem špatně seznamuju 😔

Tak když ti prcek sestoupil během týdne, tak už se možná něco chystá 😉 . Ale však miminko už je v bříšku dopečené, tak kdyby se mu chtělo ven, tak to nevadí 🙂

janeyzelvicka
4. lis 2009

Ahoj, tak jak se daří? 🙂

kukuca
4. lis 2009

Je tu mrtvo co?Tady chumelí,fouká,jsem zalezlá doma u krbu a nejradši bych už rodila..Se to už pěkně táhne..

janeyzelvicka
4. lis 2009

Tady taky počasí nic moc, zachvíli přijde muž z práce a jedem ještě na hřbitovy zapálit svíčky...
To věřím, tak snad už to brzo přijde 😉

hest
4. lis 2009

hoj holky-) tak si "užívám" žehlení, ale aspoň ta halda zmizí..dneska semi teda jinak vůbec nic nechce dělat..a to ani do školy..kopr jak hrom-)))

tanuki
5. lis 2009

ahoj, já si užívám školy.. tentokrát dost nestíhám..zkouška je příští středu a já mám tolik plánů..do zítra se musím rozhodnout, zda na ní půjdu ☹
Veru dnes se mnou byla na jedné přednášce a byla maximálně hodná! hrála si a občas něco řekla.. bylo to teda z nouze- nějak jsme se s babičkou nepochopily ohledně hlídání..

janeyzelvicka
6. lis 2009

Tak to je dobrý že je Verča takový studijní typ 🙂 já si to s kikou naprosto neumím představit... kecala by do výkladu, běhala přes celou přednáškovou místnost a nejspíš by někomu něco šlohla z tašky 😀

neonka
6. lis 2009

Ahoj holky,

já bych teda s Matýskem taky ve škole neuspěla.Rozhodně nemá moc rád cizí prostředí.

Navíc se zrovna včera naučil chodit po schodech,co máme doma,takže leze pořád nahoru a dolů. Takže momentálně trávím den na schodech 😠 .Ale neva,stejně ho to za chvilku přestane bavit,to jen má radost ,že už zase umí něco nového. 🙂

U nás je krásně,i když trochu zima.Svítí sluníčko,monička je u babičky,takže pohoda.

Tak piště,ať mám jak zabít čas 😀 Do školy se mi nechce dělat nic,ale už se musím dokopat 😠
Jak jste na tom vy?

janeyzelvicka
7. lis 2009

Já mám tenhle týden volněji, tzn. akutní je pouze čtení na úterý, průběžnou přípravu do jiných předmětů tak nějak kašlu. Měla bych se vrhnout na jeden dlouhodobější projekt, ale zatím jsem líná 😖 😖 zas to budu dynčit na poslední chvíli. ů-l §-¨§ů.ů.gú

tanuki
7. lis 2009

Janey a co už Kika říká? 🙂 žeby taky milovala klávesnici? 😀
Já jsem se začala včera učit, ale spíš jsem jako maximální závislák několik
hodin koukala na televizi, páč jí doma nemáme, takže je to docela událost, ale ěmla jsem štěstí- dávaly zajímavé pořady - historie Rocku a Kokain 🙂