Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

kukuca
18. únor 2010

Ahojky, u nás včera katastrofa,...poraďte mi prosím,jsem zoufalá. 😢
Včera večer F. před spaním začal brečet hlady.Klasika.Tak jsem ho dala k prsu a spustil hysterickej řev.Potáhl tak jednou.Neel vůbe utišit,pak se to povedlo až odchodem do koupelny.Tak jsem ho znovu zkusila dát k prsu a zas obrovskej ře.Už si bradavku ani nevzal do pusy,jak s k ní jen přiblížil velikej řev.A tak jsem to zkoušela i v kombinaci tiení s manželem asi 9x.Nic..ASi po skoro hodině jsme mu dali mlíko co jsem měla odstříkaný v ledničce ohřáli a dali do stříkačky,nechtěl a řval a ařval a řval.Ani flaška z které už pil když jsem byla pryč.Polkl pár kapek a nepřestal.To už jsem bulela s ním.Je to hrozný,ale po hoině třičtvrtě brečením usnul manželovi v náručí.V noci pil co dvě hodiny úplně normálně.A teď ráno stejná,ale kratší scéna.Po 10 minutách si vzal prso a pil.
Jsem vynervovaná a nevím co dělat,bojím se dalšího krmení 😔

janeyzelvicka
18. únor 2010

tanuki, tak třeba počkejte do toho léta, a možná se leccos vyvrbí.

kate, tak jak je dnes?

kukuca, neteče ti třeba z prsa moc mlíčka, že by se tím zalykal? Nebo naopak míň a musí se moc namáhat?

kukuca
18. únor 2010

Tak jsem zaserfovala a našla odpověď,prý bojkot kojení..ve 3měs.to bývá.Uf.Horší,že rozhodně nemám přebytky mlíka a tak je úterní zkouška,opravnej termín ohrožená..Nemám jaksi moc co odstříkat.

milinoj
18. únor 2010

dobré ráno holky,
teda kukuc ty mě děsíš, dnes večer se mi o kojení zdálo a šlo nám to vcelku v pohodě 🙂
jinak k věku maminek - já budu čerstvá sedmadvacítka a myslím si že už mám nejvyšší čas, kdyby to šlo tak určitě na mimi pracujeme už dřív, vzhledem k tomu, že bych chtěla děti aspoň tři tak se děsím už toho posledního těhotenství hluboko po třicítce 🙂
a taky vám pokazím gymplácký průměr, já mám střední pajdák - nejsem matematický tip, tak musím volit humánní zaměření 🙂

kukuca
18. únor 2010

Neboj Mili,u nás kojení bylo ok, akorát teď je zlomový období 3měs.U někoho ani ne.
Maminky,kdy se začalo vaše dítko přetáčet na bříško?Flípek už asi 4 dny se kutálí po bocích a a má snahu jít na bříško.Vrčí u toho jak mu to nejde,překáží mu tam ruka,ale jinak jakmile ho položím kamkoliv na záda,chce se kulit na břicho 🙂 Není nějakej napřed,kam tak spěchá 😅

janeyzelvicka
18. únor 2010

kukuca, tak je problém odhalen, to je fajn 🙂
ad přetáčení... myslím, že jí byly tak 4 měsíce a kousek.

blka
18. únor 2010

Tanuki, aha 😉 . Pro mě je taky nepředstavitelné, že bych šla po 4 měsících do práce. Ale ona pracovala i doma a prý se doma nudila, tak šla do práce. Dokud kojila, tak tam byla i s malým a přítelem, který ho vyvážel ven na procházky a pak, jak přestala kojit, tak už tam ani nejezdil.

Kukuco, hlavně, že jsi přišla na to, v čem je problém. Teď jenom vydržet, ono se to spraví 😉
My jsme se začali přetáčet v 5 měsících a kousek.

kukuca
18. únor 2010

No holky pořád mi to vrtá v hlavě...Třeba řval únavou a já to zaměnila s hladem.Když je přetaženej tak hodně ječí.Jenže přes den spí minimálně,i v kočáru,tak je jasný že je unavenej.Kdyby byl tak hladovej,tak přece na 3 hodiny neusne..No ještě jeden takovej večer a jsem v blázinci.

tanuki
18. únor 2010

kuku, tak to je šikula 😉 blko, takže má přítele na mateřský? 🙂to je hezký, že se aspoň snažila nějakoudobu kojit, přijde mi děs, když to ty ženy zazí kvůli kariéře..teď, v době termotašek, super el. odsávaček..

blka
18. únor 2010

Kukuco, tak třeba se to všechno spojilo dohromady. Uvidíš dneska, snad to bude lepší 😉

Tanuki, jo jo, přítele. Jo, je to super, že ho kojila těch 6 měsíců 🙂 . Já když jsem nad tím přemýšlela, tak ono když vedeš nějakou firmu, tak to asi jinak nejde. Nedovedu si představit, že by na 2-4 roky odešla a vedl to někdo jiný... Stejně tak i ona by asi nechtěla, aby něco, co vybudovala, vedl někdo jiný tak dlouhou dobu.

janeyzelvicka
18. únor 2010

Kukuca, to bude dobrý 😉 to asi zažila každá mamka, jednu noc dítě řve, ona ho nakrmí, pak se obviňuje, že mělo hlad, a další noc řve, nakrmí ho, řve dál... pak zjistí, že bylo přetažené, tak se zas obviňuje, že to nepoznala 😅
Třeba se to tak kombinuje, jak psala blka 🙂

hankazamecnikova
18. únor 2010

První týden v letním semestru za mnou. Jak se dalo očekávat = chaos, zmatek a tak dále 😖
Po zimním semestru, kdy jsem ležela a zvracela doma + po zkouškovém lednu, kdy jsem dělala to samé a do toho se učila, je tohle celodenní chození po škole fakt záhul a bolí mě celej člověk 😀

teriskaa
18. únor 2010

ahoooj hoolky.. zítra se chystám jet do školy.. a v mrazáku máme 260 ml mlíka.. počítám, že bych dneska aspon 50 mohla přidat.. to mi by snad mělo stačit na cca 4,5 hodiny, ne?

Manžel mě tu totiž přesvědčuje,abych došla koupit UM, ale to se mi moc nechce.. on se spíš bojí,protože malej je poslední dobou hladovec..🙂

blka
18. únor 2010

Teriskoo, a kolikrát ho bude za tu dobu krmit? Jednou? Já myslím, že by to snad mohlo stačit.

teriskaa
18. únor 2010

blka: Noo jsou mu dva měsíce.. a myslím, že jednou by to mělo stačit..nakojím ho ještě než pojedu..kolik toho ty dětičky tak průměrně vypijou? 🙂

blka
18. únor 2010

Terisko, tak to myslím, že by mělo stačit bohatě 😅 . Mně malej pil cca 120ml ještě i v 4-5 měsících. Ale myslím, že pil míň. Kolik je norma na pití netuším.

teriskaa
18. únor 2010

blka: No my máme 5,7 kila.. mně to přijde až dost..ale doktorce málo.. tak mám z toho trošku zmatek.. 😀

kukuca
18. únor 2010

Teriskoo,5,7kg ve dvou měsících?My máme 3měs. a 5kg 🙂 Al epřibíá pěkně i tak.Tak to pole mě máš mlíka dooost.Já mám na úterý jen 120ml a budu pryč tak 3hodiny, malej jí tak po dvou hodinách.Udělám to jak ty,nakojím před odchodem,ale vzhledem k právě probíhajícímu spurtu mám obavy jak to bude stačit.Teˇjsem odstříkala sotva 10ml.. 😅

blka
18. únor 2010

Terisko, aha, my jsme měli 5,8 teď na 8-měsíční prohlídce 😅 . Ale taky záleží na porodní váze.

Kukuco, já bych teď už taky nic neodstříkala. Ale od Hami mi přišel balíček a v něm 200g UM, takže mám aspoň to.

teriskaa
18. únor 2010

noo holky my měli porodní váhu 3750.. 🙂
a jako by to věděl, že pojedu pryč..tak dnes dělá scény..nejspíš zase prdy..a tatínkovi dochází odvaha.. 😖

blka
18. únor 2010

Teri, tak to potom jo 😉

kukuca
18. únor 2010

Blko a myslíš že můžu vyjímečně pro případ že by došla dávka MM dát mamce UM?Nebo je to brzy?Aby pak chtěl prso a moje mlíko..

teriskaa
18. únor 2010

holky.. to mlíko z mrazáku připravujete ve vodní lázni..nebo jak?.-)

blka
18. únor 2010

Kuku, já myslím, že by se nic nestalo. Kdyby nechtěl prso, tak kvůli flašce a ne kvůli tomu, co v ní je 😉

Teri, jo, ve vodní lázni.

kukuca
18. únor 2010

Blko díky za nápad,zeptám se na to ještě i zítra doktorky.Třeba jim to vyjde a nebude to potřeba.

rampepurda11
18. únor 2010

Ahojky holky, tak jsem to dnes nevydrzela a zase jsem testla... Carka se mi zda nepatrne silnejsi... Ale opravdu nepatrne a rozdil je 6 dni☹ Kolikaty DPO jste mely dalnice? Ja jsem asi 17DPO. Dekuju moc za opovedi a omlouvam se za otravovani 😒

blka
18. únor 2010

Kukuco 😉

Rampepurdo, já už jsem byla hooooodně DPO, takže neporadím. Tak ještě zkus chvilinku počkat, třeba bylo jen pozdější uhnízdění. Ale podle mě je důležité, že tam ta čárka je 😉

tanuki
18. únor 2010

Já mám teda jednu špatnou zkušenost s málo sílící čárkou 😔 držím palce.
Salinko..tak mě napadá a jak by to teda mělo být během šestinedělí, když otec na mateřskou až po něm? To do té doby nic? Nebo se může vzít aspoň rodičák odedne porodu? Dnes tu byl tchán, řešili jsme práci..tak muž řekl, že už začal hledat..on se zeptal a co já..tak jsem řekla, že stejně musím být ještě doma s V.. a on, že to je fajn, že jeden roku bude hledat M. a další rok já 😝 tak jsme s M. mlčeli 😝 😝 😝

rampepurda11
18. únor 2010

Tanuki: Taky mi to uz napadlo☹ Bych se z toho zvencla...

tanuki
18. únor 2010

a byl to ten samý test? to může to tloustnutí udělat míň objektivní.. rampepurdo, kdyby to bylo blbý, tak pozitivní je, že tělo je pak "jak pohnojené" 😉