Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

rampepurda11
19. únor 2010

tanuki: Jo, jo, byl to ten samy test... A tobe to odeslo samo s menstruaci nebo jsi musela k Dr.? U nas uz pozitivni je, ze se konecne asi zadarilo (po roce a pul snazeni), ale dala bych vsechno za to, kdyby carka silila a MS neprisla...
Holky, ja vam tak zavidim🙂
A dekuju moc za rady🙂 Kazim vam tu trochu diskuzi, omlouvam se...

k.ate
19. únor 2010

janey - včera bylo naprd, dneska je to už celkem v pohodě... asi jsem byla unavená, manža včera vzal malýho na tři hodky na nákup, tak jsem se dospala a celkem v pohodě uf.... 😀

tanuki
19. únor 2010

rampepurdo, s MS, hCg jsem měla 490. Ale stejnak je lepší pak k Dr, aby nabrala hCG - 10dnů po by mělo úplně klesnout, jinak je potřeba kyretáž, aby tam nic nezůstalo 😔 Zas je to prostě tak časté (60% těhotenství) jen tím, že to sledujeme to pak víme 😔 Někteří dr dělají kyretáž každé, to se mi zdá zbytečné, jsem fakt vděčná, jaký přístup měla ta moje.

rampepurda11
21. únor 2010

tanuki: Tak to dopadlo tak, jak jsem podvedome tusila ☹ Prisla MS a velky zklamani...
Ja vim, ze se to v pocatcich hodne casto stava, ale stejne to boli... K Dr. se mi moc nechce...

renat2
21. únor 2010

Ahoj holky..teda vy jste toho napsaly...uff to se nedalo dočíst, takže už teď avizuji, že jsem to jen přelétla očima.
ZDálo by se, že jsem si po státnicích udělala veget, ale chyba lávky, dva dny po nich jsme chytla chřipku, spadlo mi to ny průdušky, snad 2-3 roky jsem nebyla takhle nemocná. K tomu mi můj milovaný synáček šťouchl do doka a škrábl mi nehtíkem rohovku, takže jsem měla ATB kapky, mast a obvaz, Žižka hadr. Ale doufám, že jsme si to vše už vybrala...

Vítám nově příchozí 🙂
Rampe: držím mco palečky ať se brzo zadaří, naděje umírá poslední...i když věřím, že po takové době je to zklamání velké.

Řešily jste koukám věk a SŠ, tak já se přidávám taky ke gymplačkám (8let 😝 a věk 25 (za chvíli 26 🙂 což si myslím, že na první dítko je akorát. Nemám ráda moc extrémy...

Dotazníčky jsme vyplnila a to mi připomíná, že jdu dodělat ten můj do diplomky, ať to taky už dodělám. A ještě uklidit 😖

renat2
21. únor 2010

ještě jsem chtěla ragovat 🙂
kukuca: zlepšilo se kojení? Určitě může jí i o bojkot. U nás to ale většinou bývá, když je K. hooodně přetažený a unavený, že prostě nezvládne už jíst. Takže ho uspím a on se třeba za 20 minut vzbudí a napije a je klid.

renat2
21. únor 2010

A ještě já...janey, pamatuješ na radisku? Už má druhou holčičku..🙂 ale asi už to víš... 😀

blka
21. únor 2010

Renat, tak ať už je jenom dobře a ty už jsi jen a jen zdravá 😉 . Musí to být hrůza být takhle nemocná a ještě se starat o miminko. Si to vůbec nedovedu představit.

blka
21. únor 2010

Rampepurdo, to mě moc mrzí ☹

renat2
21. únor 2010

blka: děkuji, no pomáhali jak manžel tak rodiče....fakt se to nedalo. jeden den jsem si připadala nemožná..
Teď hlavně musím začít makat na DP, jak jsem měla to oko, tak jsem nemohla moc dlouho koukat na PC...

blka
21. únor 2010

Renat, tak to je fajn, že pomáhali 😉
Makat na diplomce bych taky měla, ale mě se taaaaaaaaaaaaaak nechce 😒 . Kdyby se mi tak chtělo, jak se mi nechce, tak už ju mám dávno napsanou 😀

renat2
21. únor 2010

blka: to mi povídej 😖 já jsem začala v srpnu, to jsem se do toho opřela a fakt to šlo a stránky narůstaly, jenže pak porod, Vánoce, učení a DP šla stranou a práce na ní stagnovala až do státnic 😒 Mám toho docela hodně, v podstatě teď už jen popisuji projekt a dělám výzkum, ale i tak, prostě je potřeba si k tomu sednout...takže dnes jsem uklidila a řekla jsem si, že opravdu v týdnu vždy večer až K. usne se na to vrhnu...doufám, že mi to vydrží.
Do kdy ji máš odevzdat?? A co píšeš??

blka
21. únor 2010

Renat, mám ji odevzdat do poloviny dubna. Téma Logistika odpadového hospodářství. To mi jsme teda v srpnu ještě vůbec neměli témata. Schvalovali nám je až v listopadu a když byly nějaké nesrovnalosti, tak se to táhlo a já jsem ho měla schválené až někdy kolem poloviny prosince.
Co píšeš ty?

renat2
21. únor 2010

blka: já ji mám zadanou už dýl, ale taky jsem čekala na schválení, já mám problematiku klientů výchovných ústavů, včleňování se do společnosti, jak jsou na odchod připravováni apod. A odevzadt do konce března :-/
Jdu si sníst ovocné knedlíky, pak ještě juknu.

blka
21. únor 2010

Renat, zajímavé téma 😉

renat2
21. únor 2010

Tak snědeno, poslední mňamka takhle večer...ne, že bych chtěla držet nějakou dietu, chci kojit, takže to vím, že nemohu, ale musím se trochu krotit a dát dolů nějaké to kilo (asi tak 15 😀 😀

blka: téma je zajímavé, i tvé... 🙂 a dokonce vím, co si pod tím mám představit (u nějakých DP s tím mám problém 😝 😀

kukuca
21. únor 2010

Renat ahoj,
ty nemoci teda,jedna lepší než druhá 😖 To musel být i tak záhul.
Kojení je úplně ok, bylo to z přetažení,přesně jak píšeš.A to má F. docela často.Pokud toho moc nenaspí přes den,je uspávání katastrofa. Nikdy bych nevěřila,dokud jsem neměla F., že takto malé dítě se potřebuje na usnutí večer vyspat 🙂 Kéž bych měla taky volný večery jak vy,chodím spát s ním, protože uspávání je tak na hodinu průměrně a pak taky usínám.
Diplomka,uf,ta mě čeká za rok touto dobou jestli se tam dohrabu..Tak hodně pevné vůle holky.

blka
21. únor 2010

Renat 😀
To jsi dobrá, já myslím, že hodně lidí by se mě ptalo, co to je.

Kukuco, dík, ale já bych místo pevné vůle asi potřebovala zamčít všechny "nedovolené stránky" na internetu, včetně koníka 😀 🤐 a nechat jen "povolené" k práci a přivázat k počítači 😅

k.ate
21. únor 2010

tak zdravím, tak na zlepšení si ta nemoc jen hrála, už mě nebolí v krku, ale mám rýmu, bolí mě hlava a teplota zas přišla na návštěvu, mě z toho trefí... :-/

Jinak asi pomalu začnu dávat malýmu zeleninku, říkala jsem si jestli není moc brzo, ale zkusili jsme mu dát mrkev včera a dneska a z protivnýho mimča máme zas usměvavý sluníčko... Asi mu při té jeho váze už mlíko přestává stačit, přece jen má přes 8 kilo... 😕

blka
21. únor 2010

Kate, tak ať jsi brzo zdravá 😉
To je teda macík. Když mu chutná a je spokojenější, tak už asi potřebuje něco jiného než jen mlíčko.

Vidíte holky, useknout ruce, zaklapnout počítač, zablokovat koníka 😅

renat2
21. únor 2010

blka: no dřív jsem chtěla jít na životní prostředí, tak možná proto, anebo jsme to selským rozumem odvodila, nevím 😀
S tou prací máš pravdy, kdyby nebylo tolik jiných lákadel...

kukuca: tak to jsem ráda, že příčina odhalena..ono jak jsou větší a větší, víc poznávají svět, mají víc podnětů a neohou je třeba i zpracovat, jsou unavanější, proto ty záchvaty pláče. U nás pomáhá kdyžtak Karpa (utiš. reflex. - zavinutí, houpání, bílý šum 🙂 i usínání by mohlo být se zavinutím lepší.

kate: my máme teď 7kg 😲 😲 a to jsme mladší..Hele když mu to chutná, nemyslím, že je v tom něco špatného...

renat2
21. únor 2010

kate: taky přejeme brzké uzdravení 😉

janeyzelvicka
21. únor 2010

Zdravím, byli jsme na horách 🙂 🙂

rampepurdo, to mě moc mrzí a snad se brzo zadaří...

renat, tak to je radost s tím okem 😖 na radisku pamatuju, to je super 🙂 už jsem o ní dlouho neslyšela, naposled, když byla zklamaná z tripplů, že blbě vyšly..

kate, snad se to brzo zlepší. No a s tou zeleninkou, myslím, že můžeš, 🙂

kate, renat, vy nás s váhou brzo dostihnete 😀 😀 Kris má 9,7 😀 😀 😀 a to je o rok a něco starší 😀 😀

zítra začíná nový semestr, budu mít předmět, do kterého musím odevzdat tři aktuální zpravodajské články týdně, z brněnského studentského prostředí... tím, že nejsem místní, to bude asi záhul 😖

k.ate
21. únor 2010

renat - my jsme ve vašem věku měli 7 a půl kila 😀 teda vážila ho mudra i s plínou, takže o něco míň... A před dvěma tejdnama měl u mudry v overálku a s plínou 8200g, no a minulej tejden nahatej tak cca 8300, na naší váze... Já se normálně děsím, kam porostě 😀

janey - však je to holčička 🙂 nemusí bejt každej takovej otesánek jako ten náš blboun 😀 já si furt říkala, že vydržím plně kojit do toho půl roku, ale přijde mi fakt teď spokojenější, břško ho z toho nebolí, tak pomalinku polehounku začnem... Já když ho vidím, jak nás s manžou vždycky hypnotizuje, když jíme, tak mi ho je šíleně líto... to je vždycky pohled "a já niiiiiic? "
S těma článkama ti moc nezávidím... Kdybych ti mohla nějak pomoct, dej vědět, ale já se mezi studentama moc nepohybuju, ale aspoň jsem v Brně 😀

A děkuju za přání k uzdravení... Teď mi zas začíná akčnější týden, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi ta nemoc vydrží, ale snad moc dlouho ne... Uvidím, možná zas pojedu stylem "vynechám, co se dá", ale moc se mi to tak dělat nechce...

renat2
22. únor 2010

janey: kdepak jste byli na horách?? Tiše závidím 😉 doufám, že jste si to užili.
Tý jo ta váha je docela dobrá, ale Kiki má nárok, je přece jen holčička a přesně jak píše kate, nemusí být všichni jako naši otesánkové. 🙂
S těma článkama to určitě nějak zvládneš, ale bude to asi náročnější..já už se v tom stud, prostředí nepohybuji a kor v Brně ☹

Kate: tak koukám, že na tom budeme asi stejně, taky se děsím, kam až poroste, kor do délky, už má 72 😲 70 měl ve dvou měsících, takže vyrostl opravdu hodně...a váha taky, jak říkám, konstantní 😀 😀 už jsme přerostli i kamaráda narozeného o měsíc dřív než my 😀 NO ale co, hlavně, že chutná. Pak přijdu na rady ohledně příkrmů 🙂 Když to bude akutní, začneme taky dřív, ten 5. měsíc (doufám, že do tý doby zásoby mlíka budou stačit).

blka
22. únor 2010

Renat, tak to jo 😉

Janey, tak to teda bude záhul 😕 . Hory závidím. Sice nelyžujeme, ale jela bych 🙂

Kate, vás vážijou s plínkou a i v oblečení 😕 ? Já Marečkovi musím i dudlíka z pusy vyrvat 😅 . A my jsme nejspíš nejmenší. Na 8-měsíční prohlídce jsme měli 5830g.
Po těch příkrmech se prý tak moc už nepřibírá, prý se to zpomalí. Ono totiž ani není tak kalorická, jak mléko. My teda zatím přibíráme tak nějak pořád stejně. Možná proto, že to kalorické mléko vždycky vyblinkal (teď ho blinká barevně 😅 ).

Renat, 72cm, to jste teda dlouháni 😕 .

k.ate
22. únor 2010

blka - no u nás je to vůbec takový zajímavý. Úplně vyslíknutýho ho vážíme jen na těch preventivních prohlídkách, když tam jdem jen na očkování, můžem mu tu plínu nechat... Stejně se mi to nezdá, ale to víc věcí u té doktorky 😀

No nic, já musim do školy, za 10 minut mi začínaj cvika 😀

blka
22. únor 2010

Kate, hm, je to zvláštní 😕 . Tak utíkej, ať to stihneš 😀 😉

renat2
22. únor 2010

My se taky vážíme úplně nahatý...
blka: on to všechno Mareček dožene, pokud dr. nemá probléma křivku má dobrou, tak mu to prostě stačí...a má to možná v genech, ne? Ty si podle fotek hubeňounká... 😉
MY jsme trochu delší 😅 ale zdá se mi, že teď už se trochu zastavil...do délky...budu v to doufat, protože toho oblečení, co neužil...62 jsme úplně přelítli, neměl na sobě nic, rovnou 68 a teď úspěšně zvládáme 74, 😲

Tak koukám ven, jak leze sluníčko, ale v noci mrzlo, ještě teď máme minus 3, potřebuju vyrazit k anšim, tak snad se to brzo zvedne. Mamka kdyžtak zabaví a já zkusím něco napsat 😒

blka
22. únor 2010

Renat, asi jo. On od narození přibírá tak pomaličku. Jsem se divila ze začátku, že vůbec přibíral, když skoro všechno vyzvracel 😅
My jsme teď měli 66cm. Oblečení nosíme 62 nebo 3-6 měsíců.
U nás taky ještě mrzne, ale snad bude hezky a teplo 🙂
Tak ať mamka pořádně baví a ty zvládneš něco napsat 😉