Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
21. říj 2010

@sussanah To mě těší, že tě tak uklidňuju 😀 . To jsi ale dobrá, žes to 30 minut vydržela. Mareček po 3 zasápání a mém nezdvihnutí do náruče spustí jekot, jak kdyby ho vraždili 🤐 . My jsme včera pekli buchtu a byl to horor, Mareček má ještě víc nosící období, než měl 🙄 , takže je to mazec. Takže jsem si mouku dala na zem a odvažovala na zemi 😅 . Samozřejmě mi Mareček pomáhal, takže byla mouka po celé kuchyni a celým Marečkovi 😀 , ale hlavně, že se aspoň na chvilku zabavil.

@hankazamecnikova Hani, nosila jsem ho připláclýho na sebe. Že mu zkřivím páteř jsem se taky bála, ale on v náručí na miminko být nechtěl, tak mi nezbývalo nic jiného.
To máš super, že ho baví hračky. Važ si toho 😉 , vím, co říkám 😀 .
Jasně, že bude mít krásnou hlavičku. To zvládnete, za chvilku to bude za váma a všichni si oddychnete 😉
To máte super profesory 😀

sussanah
21. říj 2010

@blka tyjo, ty nase deti jsou si fakt nejak podobne 😕 Ja taky nemohla maleho nosit "na miminko" to nesnasel. On pomerne rychle drzel hlavicku, takze jsme nosili jakoby pres rameno, at ma vyhled. Jinak s tim varenim, on sice spustil, ale ja to prostridavala. Za jekotu ostrohala brambory, pak jsem ho chvili nosila. Za jekotu nakrajela brambory, s nim v naruci uz uklizela slupky a davala je do hrnce. A takhle to slo porad. A mel i svuj kastrulek a varecku a stridave jsme michali moje a jeho.. No proste kdyby me nekdo sledoval, tak by se asi dost pobavil 😉 U varit jsem musela, jinak by nemel co na obed 🙂 Ale uznavam, ze na vase vazeni mouky na zemi fakt nemam 😀
@hankazamecnikova no ale to potom budes mit uz dite ideal. Tiche, klidne a navic s krasnou hlavickou 🙂 Urcite vam vsechno dobre dopadne.

blka
21. říj 2010

@sussanah Mareček teda držel hlavičku až později. Takže jsem ho dlouho podpírala.
Brambory bych loupala s ním na zemi taky 😀 . Ještě se mu líbí sedět na lince a něco dělat, ale když se vaří v hrnci, tak tam chce pořád míchat 😔

sussanah
21. říj 2010

@blka tak nas jen parkrat zamichal, ale nejak se mu ta para jdouci z hrnce nelibila 😝 Ja mam strach, nechat ho sedet na lince, on fakt chvili neposedi, hned mi jde bud po piskotech (ktere tam sedi taky) nebo se dere dolu nebo cokoliv jineho, takze to bych neudelala uz vubec nic 😔

blka
21. říj 2010

@sussanah Já ho v tom hrnci právě míchat nenchám, to se bojím. Na té lince se mi taky pořád točí za vším, co tam vidí, ale dolů nechce, to je jediné místo, kde vydrží chvilku sedět 😀 . Já ho jistím bokem a vedle něho třeba krájím.

butt
21. říj 2010

@hankazamecnikova je super, pokud to u vas na skole tak funguje 😉

mala se mi dnes otocila nejakym nedopatrenim z briska na zada 😕 ale stalo me to malem infarkt, pze lezela na posteli a tim otocenim se dostala uplne na kraj..jsem ju uz videla na zemi 😔 (nemyslete si ale, ze jsme ju tam tak relativne blizko kraje nechavala samotnou, byla jsme u ni, ale stelovala jsem zrovna fotak, takze jsem ju hned chytala... 🙂 )

hankazamecnikova
21. říj 2010

@blka Vašík právě taky na miminko v náručí strašně nerad. Většinou chce koukat všude okolo 😵 Ale posledních pár dní chce spíš ty hračky. Jenže u tak malýho prďoly tady radši ještě nebudu vznášet soudy o jeho povaze, že. Mění se to každých pár dní 😀 Mareček je teda eso! A všechno dělá s tím svým sladkým usměvem 😉

hankazamecnikova
21. říj 2010

@sussanah Jo, jasně, to chci vidět, ten ideál 😀 Dám pak vědět, jak ideální to je 😀 😀 😵 Díky moc!

k.ate
25. říj 2010

@butt nám takhle malej z postele spadnul :-/ chrněl na velký posteli, byl cca půl metru od kraje a najednou ležel na zemi 😖 Takže jsme letěli na pohotovost a to jsme byli s manželem pul metru od něj ☹ To mu byly necelý 3 měsíce...

Holky s tím zabavováním mrňat, já mám šílenej strach malýho nechat lézt po kuchyni, když vařím, jeho hrozně zajímá sporák, tak se bojím, aby na sebe nestrhnul hrnec nebo tak něco, takže sedi v židličce. Ale naštěstí je schopnej se tam zabavit a v nejhorším křičí 😅 Ale ne, že by brečel, on prostě huláká, aby si ho někdo všimnul 😀
Jinak se naučil dneska vylízat na gauč v obýváku, já doufala, že na to ještě nějakou dobu nepřijde, ale on jooo najednou byl nahoře... Teď abych fakt měla oči kolem celý hlavy 😖

blka
26. říj 2010

@k.ate Mareček mi na hrnce nedosáhne, tak toho se nebojím. Horší je to, když otvírám troubu 😒 . Tak ho nauč z toho gauče slízat 😉 . Hezky ho nasměruj zadečkem dolů a popošunuj, až dosáhne nožičkama na zem. Tak jsem to učila Marečka. Stačilo párkrát a hned to uměl 🙂

k.ate
26. říj 2010

@blka malej slízat z postele umí, ale občas to zkouší po hlavě, je to prostě cvoček 😀 Stačí se ho zeptat "jak se slejzá?" a hned ví, jak je to správně, jen mi přijde, že sám od sebe si to buď neuvědomí nebo nechce uvědomit 😀

sussanah
26. říj 2010

@k.ate me teda taky na hrnce nedosahne, mame o fous vyssi linku. A troubu mame taky vyvysenou, takze kdyz se pece, tak na ni dosahne, ale uz vi, ze pali, takze se ji vyhyba 😀 No je to nekdy vesele uvarit, ale kdybych ho dala do zidlicky, tak by spustil takovy jecak, ze by asi pribehli i sousedi a to bydlime v baracku.. Jo nedavno jsem se bavila s jednou maminkou od nas z vesnice a vykladala jsem ji, jak je nas maly urvany a ona na to, ze vi, ze obcas chodi kolem naseho domu a ze je to slyset az na ulici 😅

blka
26. říj 2010

@k.ate Aha, tak to jo 😉 . Mareček je v tomto opatrnej a dává si bacha 😀 . Teda, někdy se zapomene, ale to je málokdy. Spíš dělá na sedačce kraviny, jakože skáče a tak 🙄

@sussanah To moc nepotěší, když víš, že to je slyšet až na ulici, co 😅

sussanah
26. říj 2010

@blka nastesti ta maminka uz me trochu zna, tak si snad o me nemysli, ze ho tady bije nebo neco podobneho 😅 😀

blka
26. říj 2010

@sussanah 😀 😉

butt
27. říj 2010

@k.ate to musel byt blbej zazitek ☹ nedivali se a vas na pohotovosti blbe? 😀

k.ate
27. říj 2010

@butt neee, ta doktorka, ke které jsme pak šli říkala, že jí syn taky spadl z postele a že už je dospělej a žádný následky to na něm nezanechalo 😀 jen že se na to prej vymlouvá, když nechce mýt nádobí 🙂, takže to brala v pohodě, že se to prostě stává no 🙂

butt
30. říj 2010

@k.ate jesteze jste naazili na takovou rozumnou 😀

hankazamecnikova
1. lis 2010

Ahoj ženy! Jak se máte, jak se vám studuje, co vaše dítka? 🙂 Já jsem pomalu na nervy z té operace. Poraďte mi, neznáte něco dobrýho na nervy, co můžu i při kojení?
Jo a dostala jsem brigádu přes PC, denně na 2 hodinky, není to nic těžkýho... ale asi to ani tak nebudu stíhat a vykašlu se na to ☹

blka
1. lis 2010

@hankazamecnikova Hani, a co to je za brigádu?
Na nervy nic neznám ☹ . Bude to dobrý, neboj 😉

butt
1. lis 2010

@hankazamecnikova ahoj 🙂 my dneska byli na nastreleni nausnic, tak uz mam malou paradnici 😀 jina mi za 18 dnu vubec nc neprobraa, takze jsme zacli dorkmovat....na brigadu bych se asi vykaslala 😅 ja teda jsem rada, ze stiham dite a skolu, nic dlasiho si nedokazu predstavit 🙂 moc na vas v souvislosti s tou operaci myslim!

hankazamecnikova
2. lis 2010

@blka Hledat na čínským webu adresy škol a vyplňovat to do databáze...
@butt No právě já to asi nedám. Mám takhle už nervy z operace (dík, že na nás myslíš!) a jsem z toho hotová, když je volný čas, tak překládám do školy... Asi na to fakt kašlu. Jak to, že ti malá nepřibrala? Neměla spurt?

blka
2. lis 2010

@hankazamecnikova Aha, tak to není nic pro mě 😀

butt
2. lis 2010

@hankazamecnikova hele nemusis byt uplne dokonala a zvladat krom vasicka a skoly i brigadu 😉 ja bych se na to fakt s klidnym svedomim vykaslala byt tebou, musis i trochu zit a odpocivat 😉
no mala mi od zacatku pribirala spi min a ted uz ani tuk...nema ani 5 kilo 😅 a doktorka byla v klidu, dokud pribirala aspo malo, ze kazdy mimco pribira svym tempem, ale ted uz je to UM fakt asi na miste...poslednich 10 dnu spatne spala, byla protivna a nespokojena.u toho spurtu prave deti chcou vic jist, ale i vic pribiraji..od vecera dokrmuju a mam zas doma hodny a spokojeny miminko 🙂

sussanah
2. lis 2010

@butt tak hlavne ze je Sasa spokojena a ty v klidu, to je nejdulezitejsi 🙂 Je ale fajn, ze dr tomu davala cas, ze proste vis, ze jste to zkusily a ze to fakt neslo. Myslim, ze takhle se na UM prechazi mnohem jednodusseji a bez stresu.
@hankazamecnikova tak to mas teda s brigadou fakt muj obdiv 😕 Ja si teda brigadu nasla az ted, jsem za to fakt rada, clovek prijde na jine myslenky. Ale ve veku tveho maleho, zvlast s tim, co vas ceka, ale asi se u toho taky trochu odreagujes, ne?
@blka tak jak se ma vas raubir? Ja z toho naseho uz zacinam byt misty polosilena. Koupila jsem si knizku nejstastnejsi batole v okoli, tak doufam, ze maly bude stastny!! 😀

blka
2. lis 2010

@butt Nejdůležitější je, že jste spokojené obě dvě 🙂
@sussanah Má se dobře 😀 . Lumpačí furt tak nějak stejně, takže zatím dobrý 😉 . Jaktože jsi ze synka pološílená? Co ti předvádí 😅

butt
2. lis 2010

ja se holky smeju sama sobe, jaky jsem mela predstavy prirozenyho porodu a kojeni do dvou let...
@sussanah dr je vyborna.ja jsem dokrmovala uz v porodnici a ona me to po prichodu domu rozmluvila a do ted me pozvbuzovala 🙂 to je jev skoro nevidanej mezi doktorama 😀

@blka
@sussanah tak se s postupem veku mam na co tesit, jo? 😀 ale holcicky jsou urcite hodny 😀

sussanah
2. lis 2010

@blka no asi nic zvlastniho, jen zacina byt mnohem duraznejsi ve svych pozdavcich. Tim jak uz chodi, tak je ho vsude plno. Kdyby ho ale bylo vsude plno beze me 😅 Jenze jak ja zacnu neco delat, halvne teda varit a pripravovat jidlo, tka je to rev a rev a rev 😖 Je to vesele, no. Ale zas ted dela i uuuzasne pokroky, tak se snazim trochu i dobijet 🙂

blka
2. lis 2010

@butt Jasně, něčím se uklidňovat musíš 😀 . Já se uklidňuju tím, že druhé dítko bude hodné, spavé a samo si hrát 😀
Ony ty děti zkouší, co jim dovolíme, a taky jak objevují svět, tak chcou všechno zkoumat a ne vše se jim může dovolit, tak se rozčilují. A je to i náročnější v tom, že míň spí. Ale poznáš sama 😉 . Zase na druhou stranu je to krásné, jak už si dojde, kam potřebuje, dá ti pusinku a tak 🙂
@sussanah A co dělá u toho, když řve? Já bych nic neudělala, kdyby ječel, protože by na mě visel a plazil se na mně. Teď teda vaříme spolu, to ho zatím baví ťuk ťuk ťuk. Akorát jsme včera pekli, tak musel mít dozu s moukou. Ze začátku dobrý, se v tom přehraboval, pak už aji vyhazoval (s tím jsem teda počítala), ale jak jsem viděla tu čím dál větší spoušť a uvědomovala si to uklízení pak, tak už jsem na něj byla i škaredá 😔

sussanah
2. lis 2010

@blka no to plazeni se a veseni po me, to s tim tak souvisi, ze me ani nenapadlo to napsat 😀 Mojeho to spolecne vareni zatim nebere, asi z toho jeste nema takovy rozum jak Marecek 😔 On teda je relativne v klidu do te posledni faze pripravy, kdyz uz ho fakt nemuzu nosit a potrebuju scedit brambory, nachystat na talire atd. No a zkuste nekdo cedit brambory se rvoucim ditetem u nohy 😅 Ale jak rikas, kazde obdobi ma neco, je super, jak clovek sleduje, jak mu to v te hlave jede a co vsechno si uz dokaze spojit, to nekdy jen ziram 😕 😀