Těhu studentka. Kde se hlásit a na co má nárok?

jjasmina
18. dub 2020

Chci se zeptat , když je dívka studentka a je těhotná, sem tam nějaká brigáda, ted bude školu končit, kam se má hlásit a na co bude mít nárok?

alilali
18. dub 2020

@jjasmina Pokud je studentka s studuje, tak nemusí nikam, je vedena jako studentka a škola za ní platí zdravotní. Pokud studentka už není tak na ÚP. Nárok nemá na nic, až porodí, tak na rodičovský příspěvek.

denisahlavicova
18. dub 2020

Já otěhotněla v květnu před zkouskama, šla jsem na ÚP, ofotili si tehu průkaz, dali mi nějaké nabídky práce a vzhledem k tomu, že mě honili pořád na pracak a nutili mě sehnat si práci v 5.mesici, šla jsem k obvodnimu pro neschopenku, dovezla ji tam a byl klid. Pak jsem po porodu akorát neměla čas na to ji tam zavést ukoncenou, volala jsem tam a paní že ji mám napsat email, že žádám o ukončení evidence. 😊 Samozřejmě jak jsem porodila, zadala jsem si o rodicak, porodné, na dítě a vzhledem ke stěhování i o bydlení. 🙂

jjasmina
autor
18. dub 2020

@denisahlavicova A neschopenu jste měla normal placenou? Asi nadšená nebude, ale informace předám, děkuji

denisahlavicova
20. dub 2020

@jjasmina neměla. Nebyla jsem zaměstnaná. Navíc to nebyla klasická neschopenku, ale ' neschopnost docházet na ÚP'. Řekla jsem, že mi dělají blbě cesty busem a bylo.

jjasmina
autor
20. dub 2020

@denisahlavicova jj, děkuji