Ukončení RD před 3. narozeninami a částečný úvazek. Poradíte?

vita_
20. lis 2020

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli pro mě plynou nějaké nevýhody z částečného úvazku v práci, když ukončím RD před 3. narozeninami syna. Smlouva bude s dodatkem, že se částečný úvazek sjednává právě do 3. narozenin, pak by měl naběhnout klasicky plný úvazek. Z čeho se třeba vypočítává případná další mateřská? Z úvazku před první mateřskou nebo z tohoto částečného? Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním, pokud jej budu platit pouze z částečného úvazku? Popř. jsou nějaké jné věci, které by byly pro mě nevýhodné? Díky moc za případné rady

knuffel
21. lis 2020

Já jsem měla částečný úvazek u mého zaměstnavatele, pak jsem šla znova na mateřskou, ta se počítala z toho plného úvazku, ale to bylo v r. 2009, snad se to nezměnilo... Při druhém dítěti jsem se taky vrátila na zkrácený úvazek do 3 let věku dítěte, pak jsem měla zpátky celý úvazek. V reálu mi to přineslo jen dost velkou nevýhodu při vyplácení OČR, protože i při celém úvazku se počítala dávka z toho pidiúvazku, to bylo snad jediné, na čem jsem byla bitá, že při OČR jsem byla doma téměř za prd a propad příjmu byl obrovský.

vita_
autor
22. lis 2020

@knuffel Děkuji za reakci 🙂 Pokud bych nastoupila na druhou mateřskou do 4. let věku prvního dítěte, tak se mi bude počítat z vyššího příjmu, to by mělo být ok. To OČR mě vůbec nenapadlo, díky moc. Na to se ještě na personálním zeptám. Právě řeším, jestli by nebylo výhodnější chtít novou smlouvu (na "obdobnou" pozici jako dřív) a zůstat na rodičovské dovolené, než RD ukončit a pokračovat ve staré smlouvě ...