UP a peněžitá pomoc v mateřství

terkapali
26. zář 2018

Zdravím, mám pár otázek a věřím,ze mě s nimi pomůžete 😀😉. Jsem ve 4 měsíci a tento týden jsem po 2letech podepsala vypoved z práce. Nyní jsem na UP. Má Otázka zní, jakmile dostanu papír z gyndy na sociálku skrz materskou, Kam ho nesu? Do bývalého zaměstnání či na UP? A z čeho se mě bude mateřská vypočítávát? Rodila jsem před 7 lety, ale to už si nepamatuji jak to bylo 😀. Moc díky

leniczka23
26. zář 2018

@terkapali a vyjde ti to na tech 180dni? Jestli jo, tak se ti bude ppm pocitat z prumerneho vydelku za posledni odpracovany rok. A donest poslednimu zamestnavateli.

terkapali
autor
26. zář 2018

Jo pravě že nárok na mateřskou mám, ukončen prac. Poměr byl 24.9. A na mateřskou bych měla jít koncem ledna. Takže na 180dni to vyjde

leniczka23
26. zář 2018

@terkapali tak to je super..tak jak jsem psala. Vem si vyplatnice za pisledni rok. Tzn. ze jestli uz nepujdes nikam do prace. tak si vem vyplatnice za zari 2017-zari 2018 to zprumeruj a 70%z toho mas ppm.

terkapali
autor
26. zář 2018

Díky, takže až mě dá dr papír tak s ním k býval. Zaměstnavatel a ten už to dá na socku? Dá se mu to poslat třeba i poštou? Abych do práce nemusela?

leniczka23
26. zář 2018

@terkapali jo, az ti to da Dr. tak ty to das poslednimu zamestnavateli. A ano, muzes poslat i postou.

priefi
26. zář 2018

@terkapali papir s nastupem na md odnes do byvaleho zamestnani. Prumer se Ti bude pocitat z posl.12 mesicu pred nastupem na MD, cili v Tvem pripade to bude pouze ty mesice, ktere jsi pracovala v zamestnani, cili do 24.9. Pokud jsi mela v ramci te doby dpn, doba, kdy jsi byla na dpn se do prumeru nezapocitava

j.a.n.i
26. zář 2018

@leniczka23 To období bude leden 2018 az zari 2018

leniczka23
26. zář 2018

@j.a.n.i a ten zbytek se bude pocitat z ceho? Musi to byt prece prumer za 12m.

priefi
26. zář 2018

@leniczka23 jedna se o prumer z prijmu za posl.12 m pred mesicem, ve kterem je nastup na MD

j.a.n.i
26. zář 2018

@leniczka23 Nemusí, mesíce, kdy není už příjem z daného zaměstnání se vynechají.

terkapali
autor
27. zář 2018

Děkuji moc