Výživné na exmanželku, která čeká dítě s jiným partnerem

raduushka
7. zář 2018

Ahojte, můj přítel je rozvedený a mají syna, v březnu mu budou 3 roky. Na rozvodu se dohodli a vše včetně rozdělení majetku, alimentů a výživného na ex si určili sami s tím, že jim to soudce pouze souhlasně priklepnul. Jde o to, ze se dohodli na výživném do srpna 2019, když synovi bude skoro 3a půl ( aby nemusela malého dávat do školky v dubnu a nebo shánět hlídání) Školku i práci si měla řešit až od září. Jenže máme podezření že je těhotná s novým partnerem, u kterého bydlí a mají u něj i trvalý pobyt. V případě, že by opravdu byla těhotná s jiným a nastoupila na MD s dalším dítětem, by mému příteli měla odpadnout povinnost platit ji výživné ne? Nebo se pletu?

j.a.n.i
8. zář 2018

@andelka No, jako tu minimalni bych videla cca 4000,- a dale pak ve vztahu k platu, jako pokud bude platit treba 10000,- nekdo se 100000,- platem, tak neni duvod to vyzivne snizovat kvuli dalsimu dítěti, ale poku to same bude platit nekdo, kdo ma 35000,- tak tam bych ho s ohledem na dalsiho potomka rozhodne snizila.

andelka
8. zář 2018

Jinak ale mi to přijde přirozené a pochopitelné, každá žena chce pro sebe a dítě to nejlepší zabezpečení,ať je to ex nebo next.

j.a.n.i
8. zář 2018

@andelka ony jsou ty komplikace dost casto i u zech spolecne zijicich...

andelka
8. zář 2018

@j.a.n.i průměrně je výživné tak 10-15%,i když jde jen o doporučující tabulky,a je i tak výsměch pokud je výživné nižší než 2tis,a i takové znám. Takže u platu 35000 výživné těžko bude 10. To spíš ty 4.

andelka
8. zář 2018

@j.a.n.i to jo,ale o těch druhých je to pravděpodobnější.

j.a.n.i
8. zář 2018

@andelka nemyslim, ze by se takove pripady nevyskytovali, ano nebude jich moc, ale co si budeme povodat, pny soudy moc vyzivne snizovat nechteji, prestoze by to nekdy bylo na miste.

andelka
8. zář 2018

@j.a.n.i no já se nedivím že nechtějí snižovat. Též by se mi to nelíbilo,a nikomu asi.

j.a.n.i
8. zář 2018

@andelka Tak ale pokud je vuci platu stanoveno vysoko, tak by se proste snizit melo. Nebo pokud dojde k nezavinenemu snizeni prijmu... Ale tohle u nas nefunguje, na jednu stranu jsou lide kteri plati smesne vyzivne a nezvysi jim to a strane druhe ti, co ho zas maji neadekvatne vysoke. Jako ja bych u zdraveho cloveka dala minimalne ty 4000,- na dite (no u vice sourozencu asi na jedno trochu mene) bez ohledu na plat, tohle je proste minimum a snaz se jak chces. Ale naopak operativne reagovat, pokud je fakt po uraze nebo ma vaznou nemoc.

andelka
8. zář 2018

@j.a.n.i souhlasím s tebou. já mám teda míň,ale zas otec má vyšší podíl péče nez je běžné a na větších výdajích se podílí,takže se to na to vyšplhá. Kdyby se mu něco stalo,tak holt by se to projevilo.

marcicek84
8. zář 2018

@raduushka mně by přišlo logické ji platit do 3 let věku přítelova dítěte, pak ten půl rok, to bude těhotná s jiným to bych se asi škubala, to už totiž není to, než sežene školku, ale že by stejně byla doma s druhým dítětem...jedná se o nějakých 24 000 Kč...otázkou je, jestli se do toho pustíte, zda pak nebue dělat peklo přes dítě a naschvály, možná bych to i oželela...