• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Z rodičovské dovolené na mateřskou, kolik vám vyměřili?

30. května 2013 
Ahojik holky,
mam dotaz.Mam dcerku 2,5 roku a ted na zacatku kvetna se mi narodil syn.Jelikoz mi skoncil jiz pred dvema lety pracovni pomer-uplynula doba urcita na kterou byl sjednan-nemam narok na penezitou pomoc v materstvi.U nas na urade prace mi pani poradila,ze mam napsat cestne prohlaseni ze nemam narok na ppm a ze se vymer udela podle platu pritele,ktery je otcem ditete.Vymerili nam 6100kc ...coz je o 1500kc mene nez materska na dceru ktera mi bezela dotedka a v pulce mesice uz mi prijde tato castka...Je mi divne ze na druhe dite dostanu jeste mene nez na to prvni,materska se sice snizila ale ze by o tolik??NEMATE TO NEKTERA STEJNE,ZE MATE DITE DO TRI LET A V LETOSNIM ROCE JSTE PORODILY???Kolik vymerily Vam??Diky moc za vsechny rady a prispevky
30. kvě 2013 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tuhle částku máš proto, že nemáš nárok na PPM a máš to do tří let dítěte, je to dobře :pensive:
30. kvě 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petasa ano, je to správně - nemáš nárok na PPM, takže ode dne porodu pobíráš RP. Ten je celkem 220 000,- děleno 36 měsíci = 6100 :unamused: Jen teda mám dojem, že takto spočítané je to na tebe - ne na přítele. Určitě víc poradí @j.a.n.i ta je na tyto záležitosti odbornice :wink:
30. kvě 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek