Antikoncepce a tokofin. Co si o tom myslíte?

23. pro 2021

Dobrý den
V září jsem začal brat antikoncepci lindynette
Objevila se mi na prsou taková vyrážka jakoby a začali me prsa hdone bolet. Kožní doktorka mi řekla že to není kožní problémy ale právě nějaký hormonální. Moje gynekolozky mi řekla že to může být vliv te antikoncepce merim totiž 150 cm jsme taková drobná takže hormony jsou pro mě docela zahul. Tu výrazku moc neviděla pac je ta vyrážka někdy více videt někdy méně. Objevuje se mi ve spodní části prsa. Ptala se mě jestli mě to bolí. Nebolelo mě to. Řekla mi že si na nejspíš na tu antikoncepci to tělo zvyká ale že by ta natina měla přispívat aby mě ty prsa nebolileli a že je divný že mě to bolí. Dala mi tedy jinou. Za chvíli odběru první platícko. Jmenuje se daylette. Zase se mi objevila ta vyrážka červená a ty prsa bolí i tam kde je ta vyrážka . Doktorka mi řekla že když mě ty prsa až začnu brát tu novou antikoncepci pořád bolet ať si objednám tokofin. Četla jsem ale že by se neměl brát s lécivy co můžou způsobit krevní srazeniny. Sice mi vyšel krevní test na srazeniny v pořádku ale antikoncepce může i tak způsobovat srazeniny a kor když se mi s tou antikoncepci dějou tyhle věci. Nevím noc co si mam o tom myslet. Jestli to je dobrý nápad. 🤷‍♀️

autor
23. pro 2021

Psali tam na tom obalu práve že by se tokofin neměl brát s léčivy co ovlivňují krevní srazeniny

pampeliska1313
23. pro 2021

S vyrážkou Vám bohužel neporadím, ale věřím že doktorka ví co dělá.

autor
24. pro 2021

@pampeliska1313 tak nakonec jsem se dočetla na internetu že se to může brát i s antikoncepci. Ženy které mají problémy s prsy a berou antikoncepci tak to berou 😊

merope
24. pro 2021

U antikoncepce bývá problém se sraženinami právě proto, že se před tím nedělává typicky test na sraženiny (předpokládám, že ti vyšetřili ty genetické trombofaktory) a že je poměrně vysoké množství žen, které mají právě tohle pozitivní a ty když začnou brát antikoncepci, tak můžou mít problém.

A jinak ano, hormonální antikoncepce je typicky pro tělo prostě zátěž, samozřejmě můžeš hledat jiné možnosti antikoncepce, existují.

pampeliska1313
24. pro 2021

Tak vidíte, super.🙂