Bolest zubů 14 dní před termínem porodu. O co se může jednat?

aurelie34
11. únor 2020

Hezký večer, už čtvrtý den mě bolí horní Špičák. Dnes jsem zjistila že bolest vychází nejspíše od kosti zubu. Bolí mě to nejvíce když si zmácknu místo vedle nosu. Máte s tím někdo zkušenosti? O co se může jednat? Nejhorší je že mám za 14 dní termín porodu a musím to tedy řešit rychle. Nevím jestli mě může zubař ošetřit a něco se mnou dělat když mám za chvíli rodit.

lida9
11. únor 2020

no hlavne s tebou MUSI zubar neco udelat... kdyby se pri porodu neco pokazilo a tys musela na operaci CS tak zanet v zubu je pruser, jakoze VELKY ! takze predpokladam, ze se ti na zub podiva, vycisti, asi to nebude prijemne, ale lepsi nez mit neleceny zanet, vacek ci neco podobneho...

krista25
11. únor 2020

Ano zavolej k lekari a objednej se na co nejdřív, mě v 5 měsíc zub trhali a taky se nic nestalo. 😊

amazonkajanik
12. únor 2020

Zub jsem řešila v 7.měsíci. Měla jsem obrovský kaz pod plombou,na který jsem upozorňovala ještě než jsem otehotnela. Když jsem hledala info,tak jsem se dočetla,že lepší lokální umrtvení,než bolest,jelikož ta je pro miminko horší,kvůli adrenalinu,co se vyplavuje

cuuza
12. únor 2020

Zavolej zubaři a nech se ošetřit. Nad čím vůbec váháš?

aurelie34
autor
12. únor 2020

@cuuza ano už to řeším se zubařem. Spíš mě zajímalo zda se vůbec může používat v těhotensví umrtveni nebo atb. Se zuby jsem nikdy problém neměla. Mám ve svých 25 letech jednu plombu, tak vůbec nevím co je pro miminko lepší. Jestli to teď vydržet a řešit to až po porodu nebo do sebe cpát chemii těsně před porodem.

barcachejn
12. únor 2020

@lida9 Muzu se zeptat proc by to byl pri CS pruser? Znama ma totiz taky za chvilicku rodit a zuby ji take boli ale rikala ze to prave bude resit az po porodu. :/

fouskovi
Autor odpověď smazal
Zobraz
fouskovi
12. únor 2020

@barcachejn protože nesmí být v těle infekce kvůli sepsi

fouskovi
12. únor 2020

@aurelie34 lokální umrtveni nevadí a bude lepší když to budeš mít ošetřené před porodem

hanicka_k
12. únor 2020

Lokální umrtvení určitě nevadí, mě dokonce dělala zubařka rentgen.