Migréna a bolest zubů. Může s tím souviset?

Zodpovězené
14. čer 2020

Dobrý den,

jsem momentálně ve druhém trimestru a od začátku trpím na silné migrény. Tak poslední měsíc bolest, která byla převážně nad čelem, přešla do horní čelisti, konkrétně do poslední sedmé stoličky. Tu mám už v dětství vrtanou, ale nikdy nebyl sebemenší problém.

Myslíte, že bych to měla řešit se svým zubařem?

V podstatě ani nevím, jestli mě bolí zub jako takový, nebo se jen bolest od migrény víc "rozlezla". Bojím se jít ke svému zubaři, aby mi třeba něco zbytečně nedělal se zdravým zubem, ale zas nechci nic podcenit. Na skus mě zub nebolí, není problém ani při jídle, sladké/kyselé také bez bolesti.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

bolesti hlavy se zubem mohou, ale nemusí souviset. Raději se nechte vyšetřit, pokud by byl problém v zubu, je lepší to rešit co nejdříve.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová