Bolestivé a svědivé prsty

kkikkina
23. lis 2021

Než budu mít možnost zajít k dr, poptám se zde. Trápí mě 14dní vyrážka na prstech. Nejdriv pupinek jako že pod kůží, pak to vyleze, zfialový a rozleze se, pak se kůže loupe. Je to bolestové a v určité fázi to šíleně svědí. Na jednom prstu to mam extra, ten prst mi i pred týdnem celý otekl kolem kloubu, měla jsem ho 2x takový. Dík za rady, pokud se s tím někdo setkal, či ví.

klokanka31
23. lis 2021

@kkikkina Nevím co to je ale proč jsi už dávno nešla k doktorovi?

lidija1234
23. lis 2021

Běžela bych hnedka k doktorovi. Známá pracuje na ortopedii a neni pomalu dne kdy lidé něco podcení a chodí až když už je pozdě. Takze určitě utíkej k doktorovi lepší aby to byla nějaká banalita než přijít pozdě.

camelinka
23. lis 2021

@kkikkina Dishydroticky exem, delalo se mi to po bramborach, mrkvi a nesnesu kovy s niklem...ulevi obyc Ambiderman z lekarny, hlavne nic mastneho...

kkikkina
autor
23. lis 2021

@camelinka a byla jsi s tim na koznim? Nebo obvodni dr?

camelinka
23. lis 2021

@kkikkina No nebyla, protoze tohle mi zabralo a snazim se vyhybat tomu, co mi to zpusobuje ...a kdyz neni zbyti, tak se chvili drbu😅

aselluska
23. lis 2021

@camelinka s druhem exemu souhlasím, ale proč nemastit? Mě naopak řekla mastit ruce pořád, i když je pokožka zrovna v klidu. Naopak pomohly masti typu vazelína. Ambiderman nezabral. Jak komu, jak co, ale i původ byl jiný.

camelinka
24. lis 2021

@aselluska Co ja zas mam zkusenost i z okoli, tak mastny mi to strasne zhorsovalo a fakt zabral jedine ten ambiderman a to sem toho vyzkousela hromadu😑

aselluska
24. lis 2021

@camelinka tak to je divný. Asi záleží jak komu, protože mě 2 kožní řekly totéž.

camelinka
25. lis 2021

@aselluska Presne, jak komu co sedne🤷

kkikkina
autor
25. lis 2021

@camelinka
@aselluska už se to začlo zastavovat a vyrážka sama hojit. Vždy když mi to vyleze, tak mě k tomu bolí šíleně klouby a hrozná únava, vždy je to tak na tři týdny a dobý.. ale když je ta fáze že to vyleze, je to ted horří, nnikdy mi u toho vyslověně neotekli klouby. Jsem ted na očr s klukem ale až mě to příště vzplane, pošupu hned k dr, napodlo mě, zda to není něajké autoimunitní onemocnění, ve spojení s těmi klouby...

amazonkajanik
26. lis 2021

@kkikkina kontaktní atopický ekzém..tedy tak jsem to měla já. Nenosíš teď často gumové rukavice?

amazonkajanik
26. lis 2021

@camelinka to co popisuješ má moje sestra už od puberty. Nesnese tedy jakékoliv kovy, do nedávna bylo v toleranci zlato, ale to už taky ne, už jen chiru ocel ohledně šperků. Takové ty špunty na džínsech musí pravidelně potírat lakem na nehty...

amazonkajanik
26. lis 2021

@kkikkina Takhle vypadaly mé prsty při hojení. Nesmím gumové rukavice na holou kůži a nesmím se máchat v čistících prostředcích. Hlavní spouštěč byl koncentrovaný jar, když jsem na hotelu vypomáhala na mytí nádobí...

camelinka
27. lis 2021

@amazonkajanik Chudina,to znam...vadi mi i skroby a korenova zelenina, spodky hodinek nesmim mit kovove a gum.rukavice mi vadi taky, treba doted mam lozisko na prstech tam, kde sem kdysi nosila nerez snubak🙄

amazonkajanik
27. lis 2021

@camelinka mamka taky nesmí mít škrobené prádlo. A prstýnky nenosím, co je syn na světě, jen výjimečně a hned vyskočí vyrážka,jak se pod nimi zpotim. Co jsem se tak dočetla, tak atopičák je vlastně dědičný, takže doufám, že syn nic mít nebude

camelinka
27. lis 2021

@amazonkajanik No, je na co se tesit 🙄🤦, ale sou mnohem horsi dedicne nemoci 🙃

kkikkina
autor
27. lis 2021

@amazonkajanik
@camelinka no holky, ještě vychytat co mi to způsobuje, dva dny ted hnedle dobrý a ted úplně červený prst zas

amazonkajanik
28. lis 2021

@kkikkina stačí jen umýt nádobí,nebo to může dělat nějaký krém na ruce,co nesedl

orisek56
28. lis 2021

Jo tohle mě trápí už pár let a vždy na zimu, dělá to chlad, tedy když jsi venku a přijdeš do teplého, pak jar, bramborový škrob, chemické přípravky atd. Je potřeba to vysledovat co vadí a pak se zaměřit na prevenci. Jinak já s tím skončila až na koznim s kortikoidy. Chce to důsledně mazat. Mě nepomáhalo nic až teď konečně mám jeden krém, jen teda drazí ale jmenuje se Local cream, prostě při atopiky. Brambory skrabu v rukavicích, nádobí když musím rucne tak taky, ale pozor vinylové bez latexu. Latex to strašně zhoršuje a budeš mít ruce v jednom ohni. No a změnit stravu... Vynechat pokud možno kyselé a presolene potraviny a hodně pít. Ale bohužel, čas od času té to bude trápit a záleží na opatřeních. Mě to většinou trápí celou zimu, pak se to zlepší.

orisek56
28. lis 2021

Jinak ano atopicak je dědičný, mám to po máme a teď to vybouchlo u 4 léte a to kvůli podelanymu arielu, takže musím prát v ekopripravcich

vh1610
28. lis 2021

@kkikkina Taky mam. Je to ten dishydroticky exem. Je to boj no, kdyz je popraskany a zaniceny, doktori vam daji klasicky kortikoid, na zaleceni..a jinak opravdu ne zadnou mastnotu, musi se to vysusit a oloupat. Je treba resit pripravek na nadobi a celkove v cem se maci ruce. Nekomu pomaha zinkova maat na vysuseni, slaby hypermangan, dubova kura atd... At to brzo zmizi, drzim palce.