Borelióza. Kdo si tím prošel?

barulina
27. lis 2022

Zdravím, kdo si prošel boreliózou, jaké příznaky, příběh, pomohla ATB? Případně po jak dlouhé době. Ja mám Elisu pozitivní LgG i Lgm, Blot pozitivita LgM, ale i v LgG mám pozitivní p41 a hraniční p83 a OspC. Může mi prosím někde říct co to vlastně znamená? Momentálně jsem dostala ATB na 10 dní, s tím, že musím po 10 dnech na jaterní testy a pak se prý uvidí. Nicméně neuro potize mám od roku 2015 s tím, že teď od července jsem kvůli silnému Vertigu na neschopence. Jinak silná únava, bolesti kloubů atd. Klíště za poslední roky neguji. Klíště i s flekem jsem měla někdy do r. 2015, kdy Dr neřešil. Děkuji

slecnami
27. lis 2022

Ahojky, já měla borelku dvakrát☹...podruhé jsem ani neměla klíště. Nikdy žádný flek. Jen obrovská únava a stále mírně zvýšená teplota. Přišlo se na to více méně náhodou. Léčil mě můj PL a podruhé mě odeslali na infekční do nemocnice.. Postup vždy stejný, ATB na pět týdnů (blbý, no)...ale fungovala jsem docela normálně. Záleží, jaké máš příznaky a tak (bolest velkých kloubů, atd.) Držím pěsti, ať jsi ok!

barulina
autor
27. lis 2022

@slecnami když já hlavně nevím od kdy je počítat. V r. 2015 jsem začala mít problémy s okem, výpadky zorného pole atd. Vyšetření ok. Na nic se vlastně nerpislo, tak s tím zijundo ted. 2017 poprvé Vertigo, prostě jsem to musela zvládnout bez Dr, jinak to nešlo, výpadky zorného pole vlastně až do teď narazove. Loni brnění v rukách, karpaly ok, zas se neřeší nic. Křeče v chodidle opakovaně, to jsem uz ani neřešila. Ale letos v červenci Vertigo tak silně, že jsem se nechala odvézt na pohotovost, druhy den obvodak. Do toho total únava, ale jakože třeba teď v sobotu jsem spala v noci, a vlastně se jen nasbírala a spala do 14hod, ve 20 unavena jak malé kotě. Bolí mě krční páteř, furt to už taky jsem smirena, ale co mi dělají ramena. Já už si připadám jak nějaký hypochondr. flek jsem měla ale to je min 8let zpět. Jinak o ničem nevím. No jsem zvědavá co řekne neurolog, neb toho jsem řešila již před diagnózou Borelie

ivivi
29. lis 2022

ja mela pred 12 lety podezreni na boleriozu. Byla jsem 2

ivivi
29. lis 2022

Ja mela pred 11 lety podezreni na boreliozu. Byla jsem 14 dni v nemocnici a kapacky 3xdenne. Tehdy mi doktorka rikala, ze normalne by se jeste chvili cekalo, ale mela jsem nadtupovat na vs. Projevilo se mi to brutalnim zanetem v oku- rohavky a duhovky. Dodnes mam oko poskozene, neni 100% a zanety se mi stale vraci. Jakmile jsem vic unavena, jde to do oka. Nafouka mi vic do nej- zanet. Vlastne ted cekam, kdy znova to prijde. Na ocnim jsem jako doma. Znaji me. Jen me vidi nebo reknu jmeno, tak hned vi

prejeta_zaba
8. srp 2023

@barulina můžu se zeptat, jestli se ti podařilo potíže dořešit? Blízká osoba řeší to samé celý letošní rok, vyšetření má hotová a lékaři lomí rukama, píšou jí atb na týden a nikam to nevede. 🤷‍♀️

miryp
8. srp 2023

@prejeta_zaba pokud je na fcb, tak ať se přihlásí do této skupiny https://www.facebook.com/groups/1351718151511643

barulina
autor
9. srp 2023

@prejeta_zaba ne, nepodařilo. Někdy je hůř, někdy líp. Příští rok se chystám jako samoplatce na testy ať vím jaké mám hladiny a uvidíme co pak