Červený flek v krku (foto). Co by to mohlo být?

19. led 2023

Ahojte, už přes týden mě trápí vlhký kašel, noční dušení se kašlem a bolest v krku. Dneska jsem si nakoukla do krku a našala si zvláštní červený flíček a jakoby vystouplé “puchýřky” v krku. Při polykání jsem přišla na to, že mě nebolí krk, ale ten červený flíček při polykání. Doktora teď navštívit nemůžu, malá je nemocná, tak ji nechci tahat ještě po venku :(
Nevíte, co by to mohlo být ?

lencaa11
19. led 2023

Nejsme tu bohuzel lekari ale může to bejt cokoliv od nachlazeni ,angína ,atd...nejlepsi bude zajít k lakeri ...

jjasmina
19. led 2023

To je spíš od nachlazení, jako angina mi to nepřijde

helen_h
19. led 2023

To, co kroužkuješ na zadní sliznici, tam bývá běžně, povrch není hladký. Krk mi nepřijde ničím moc nemocný, ani pročervenalý, ten flíček, kde to bolí by také mohla být nějaká odřeninka nebo počínající aft.
(Taky nejsem doktor, ale trpěla jsem na angíny, tak jsem zvyklá na jiné hnusy v krku, tohle mi přijde jako vcelku běžná prokrvená sliznice.)

autor
19. led 2023

@helen_h Ježíši, děkuji strašně moc za uklidnění 😁❤️ víte jak to je, dítě spinká a já měla čas na googlení různých nemocí a už jsem se bála, že by to mohl být nějaký streptokok 🙈😁

autor
19. led 2023

@jjasmina to jsem si taky právě říkala, vzhledem k tomu, že mám i rýmu a první dva dny byly zimnice a bolest hlavy, jen mě právě překvapilo, že to trvá déle, než týden 🙈😁

monikos
20. led 2023

Streptokoka by si poznala, teď se s ním léčím, nemohla jsem vůbec polknout a ještě jsem měla v krku bílé fleky i na mandlích