Co nejlépe cvičit na bolavá záda?

bruckner
5. kvě 2017

Ahoj holky, prosím o radu, co nejlépe cvičit na bolavá záda? Jóga, pilates, core? Vůbec se v tom neorientuju, nikdy jsem necvičila, nepotřebovala jsem to a hlavně mě to nebaví, ale asi to bude nutné. Vždy mě záda pobolívala, ale od té doby co mám malou jsem úplný mrzák. Ráno vstávám tak, že jsem ráda, že se vůbec narovnám a večer když lehnu, tak nemůžu kolikrát ani bolestí usnout. Nechci už do sebe rvát prášky a když půjdu k doktorovi, tak mi stejně řekne, že jediný řešení je cvičit. Nepotřebuji zhubnout, jen asi trochu posílit svaly, aby ta páteř neměla takový záhul. Předem vylučuji aerobik, posilovnu, brusle, kolo, kolektivní sporty, jen přes mou mrtvolu😬. A kdybyste měla některá konkrétní zkušenost třeba s tou jógou, kam na ni v Brně, nejlépe okolí Žabin nebo Kr.Pole, budu ráda za postřehy😉. Díky moc!

misa1106
5. kvě 2017

Já jsem měla (a bohužel občas pořád mám) šílené bolesti zad, hlavně v kříži. Vlezla jsem prostě na youtube, koukla na několik videí (cvičení v těhotenství dle trimestru) z každého si vybrala to, co mě aspoň trochu bavilo nebo bylo příjemné a nějak to zkombinovala dohromady. Nesnáším cvičení ve skupinách, radši pěkně v klidu doma, kde na mě nikdo nečučí😀 a musím říct, že mám docela klid 😉

lovely_creature
5. kvě 2017

@bruckner Hlavně něco co těbude bavit, protože jinak to stejně budeš odrbávat a bude to bez učinku.
Kruháč, bosu, trx, core, sm system ( vysloveně na záda ) , pilates, plavání ....
A spíš vyhni alpining, nebo heat, spining nebo trampolínky...

V Krpoli máš vysloveně holčičí fitko, jestli nerada chlapy

monaluza
5. kvě 2017

Ja kdysk davno chodivala do Pilates studia 7 v Medlankach. Pak uz jsem nikdy tak dobry pilates nenasla... Za celou dobu vysedavani u pc kvuli psani bakalarky me diky nemu nebolela zada. Je to tam male, zadna davovka. A strasne pekny lektor 😀.

pucmelinka
5. kvě 2017

@bruckner Koukám, že jsme na tom stejně, jak s bolestmi, tak názorem na cvičení 😀 Mně dr. řekla doslova, že mám páteř na ho*no a že to musím vykompenzovat svalama... Celé těhotenství jsem neskutečně trpěla, teď jsem 4 týdny po porodu a nějak se nemůžu dokopat něco dělat - buď jsem ko, nebo pořád vidím, co kde uklidit, vyžehlit a to cvičení furt odkládám... blbá povaha ☹

zuzaaaaa
5. kvě 2017

@bruckner ja cvicim ve fitku uz par let a i ted stale chodim v 32tt cca 3-4 tydne. A kdyz cvicim tak fakt v pohode a jinak temer denne masaz zad od muze a nemuzu si stezovat a ze sakra pribiram 😀

lovely_creature
5. kvě 2017

@monaluza jo ten je fakt roztomilej;)

jasmi
5. kvě 2017

Ja mam zada v katastrofalnim stavu,pred 2 lety jsem myslela,ze skoncim na voziku..jedine cviceni co mi pomohlo je SMSystem..je to zazrak,cvicim kazdy den,staci 15 minut😉ale musi te to naucit odbornik,neni to tak snadne,jak to vypada😉

myskin
5. kvě 2017

Bolesti zad znám velmi dobře. Já bych určitě nezačínala cvičit podle knih, youtube a podobně. Je hodně důležité každý cvik provádět správně. Nejlepší je zajít si k rehabilitační doktorce, ta moje provedla vyšetření a napsala mi poukaz na rehabilitace, napsala do zprávy všechno co zjistila a i všechno co mám na rehabilitaci absolvovat. Už po dvou rehabilitacích se mi hrozně ulevilo, fyzioterapeutka mi odblokovala i žebra a já jsem se konečně v noci vyspala. Cvičení, které bych měla provádět pravidelně, není zase tak jednoduché na provedení, hlavně než si člověk získá návyk. Takže je určitě lepší když tě rovnou navádí fyzioterapeutka a hlídá provedení cviku.

swetlusska
6. kvě 2017

Já mám skoliozu celý život, v práci sezení, takže utrpení, už kolikrát jsem bolestí umírala. Opakovaně jsem musela na rehabilitace - to fakt pomůže. Naučí tě tam alespoň cvičit na doma. Jinak od té doby co mám mimino jsem zas vyřízená a mám bolesti, takže opět se chystám za MUDr a požádám jí aby mi napsala další rehabilitace (masáže nebo ty elektroproudy nebo co to je)...