Cysta Bartholiniho žlázy, byly jste na operaci?

dagmarj
7. bře 2015

ahoj holky, zakládám, protože jsem už zoufalá. už u porodu 2.syna- už rok, jsem měla cystu ucpanou ale malou a nezlobila. ted byla schopna se naplnit za tyden a ještě se vytvořil zánět. volala jsem dr a ten že mi to v pondeli rozřizne ale zrovna včera jsem to dostala a už to bolelo tak, že sem nemohla chodit, stat ani sedět. jen v leže to bylo v klidu. nakonec sem to ve vaně nahřála a propíchla sama, vytekla bílá tekutina a okamžitě se mi ulevilo. v po jdu pro atb a dr to chce vidět. jelikož se mi to pořád vraci a je to čím dál horší asi fakt budu muset na operaci. byla jste na tom některá? jak to probíhá.. a nešetřete mě, chci opravdu vědět do čeho jdu. díky.

dagmarj
autor
21. říj 2016

@adik2 ja řekla že to chci prostě pryč a udělal to po domluvě, byla jsem tyden dopredu objednana. to tam opravdu necitíš žadnou kulicku než ten zánět nastoupi? určitě tam je někde hluboko ale najdeš když budeš hledat. jinak na to čištěni mě dr taky hnal, ale píchla jsem si to doma sterilní jehlou a do rána jsem nic neměla.

jinak hledá se to normálně, teda můj dr to udělal bez problemu a nemam tam nic jen mě příšerně zlobí ta jizva a to už to bude rok.

adik2
21. říj 2016

@dagmarj Aha, takže tobě to odstraňovali v klidovém stavu, jestli tomu dobře rozumím? Jo a moc díky za odpověď.

dagmarj
autor
21. říj 2016

@adik2 ano, v klidném stavu. mám zkušenost za ty 2roky co jsem ji tam měla že vždycky se musela naplnit do určitého rozměru aby se tam udelal zánět.

adik2
21. říj 2016

@dagmarj No je pravda, že to nijak nezkoumám, když je klid. A vlastně cystu jsem nikdy žádnou neměla, takže hledám vlastně nebolestivou bouli a ne malou bouličku někde uvnitř ☹ Ach jo, to je trápení ☹

dagmarj
autor
21. říj 2016

@adik2 bude to někde na stydkým pysku ( na tom malém ) těstě u vchodu do pochvy 🤐

annama
24. říj 2016

@adik2 Ahoj , pokud s tím máš takové problémy určitě bych trvala na odstranění celé žlázy i za cenu toho , že bych musela změnit doktora . Já osobně jsem jí měla cca 8 let , Za tu dobu co jsem ji měla jsem byla jen jednou na ambulantním čištění . To je to co popisuješ ty , nikdy jsem s ní tolik netrpěla jako ty a ostatní děvčata . Ano někdy mě bolela víc jindy méně , někdy jsem o ní vůbec nevěděla . Jednou byla malá jednou veliká . Ale jednou po těch letech už nikdy nezmizela a pořád zůstávala stejná tak trochu větší a prostě mi tam vadila a navíc představa toho , že se mi může zase naplnit byla pro mě děsná . Šla jsem na odstranění celé žlázy . Pokud s tím máš neustále problémy nenech si od mudr nic nakecat , co doktor to jiný názor a dej si jí vyndat

adik2
24. říj 2016

@annama Ahoj 🙂 díky za reakci. No prosím tě, už jsem z toho na prášky. V sobotu jsem byla na ambulanci, připravená na sál, nenasnídaná... a doktor (primář), že to jen píchne zaživa, aby vytekl hnis. Kulila jsem oči, ale on, že prý než by to opíchal, tak je hotovo. O.k. Ten rychlý řez jsem vydržela v pohodě, hnis doslova vystříkl i na něj, prý ho bylo dost. Druhý den kontrola. No a v neděli zase boule (a to jsem poctivě co hodinu chodila doma do sprchy, nahřívala, mačkala, aby vytékal hnis, ale prostě stejně se to zase ucpalo). Zase tam byl jiný dr. ten potvrdil, že je to opět plné hnisu a že mi to buď zase zaživa píchne (tzn. podle mě by se to stejně zase ucpalo!!!) a nebo ať dorazím v pondělí a vyčistí se to pod narkózou a dá se dren, aby to odtékalo. Holky přísahám, ptám se každého doktora zvlášť, že jí chci dát natrvalo pryč a oni všichni tvrdí, že prostě, když je tam zánět, tak to odstranit nemůžou. Že by se rána špatně hojila, když je to v infekčním místě apod. Takže ve 14h mám nástup do nemocnice a zase jenom čištění.

zazrakysedeji
24. říj 2016

@adik2
Tak to je drsny,hned jak zanet ustoupi,dala bych tu potvoru pryc natrvalo...vim,jak to boli...hlavne at se brzy zahojis a je lepe.Zensky musi vydrzet teda lecos....

dagmarj
autor
24. říj 2016

@adik2 chudino. Drz se. Je mi tě líto.

ifet
26. říj 2016

@adik2 ahoj...me to tehdy v zanetu odstranili cely...ale ne u nas v Boleslavi v nemocnici, tam to nedelaji, ale v Praze v Motole, kam jsem s tim vyrazila odpoledne na pohotovost😉

adik2
27. říj 2016

@ifet Ahoj, díky za reakci 🙂 Pročítala jsem celou diskuzi a vím, že jsi to o Motole před roky psala. Už jsem na to také myslela, že pojedu kamkoliv, kde mi to odstraní. A můžu se zeptat, jaké tedy bylo hojení? Mě straší, že se to špatně hojí, když je to v infekčním prostředí apod. A máš tedy definitivní klid?

ifet
27. říj 2016

@adik2 no prave ze mam totalni klid, jako kdybych to nikdy nemela. Trosku to bolelo, ale jen tak asi tri dny...vubec to nic nebylo ..jsem stastna, ze jsem s tim mec dlouho necekala a vyresila jsem to takhle rovnou. To vysati toho hnisu jehlou bylo vzdycky daleko horsi nez cela operace!

annama
27. říj 2016

@ifet jsem si říkala, že jsem od někoho tady slyšela, že mu to odstranili i v zánětu 😉, ale nebyla jsem si jistá

annama
27. říj 2016

@adik2 vidíš jak říká
@ifet jde to. Tak neváhej a jdi do toho. Neboť co teď s tím prožíváš je ubíjející. Drž se kočko a dej vědět jak jsi na tom. Držím palce ať už máš klid

adik2
27. říj 2016

Jéé moc díky holky. Je fajn popovídat si o tom s někým, kdo to zažil. V pondělí mi to tedy pod narkózou vyčistili, šla jsem na řadu až v 16h odpoledne, protože prý se to musí dělat až jako poslední výkon kvůli znečištění sálu. To si člověk přijde jako když má lepru 🙂 Pak jsem zůstala přes noc a ráno vyndání drenu a vyčištění kysličníkem. Blbka jsem ještě poprosila o zavedení nového drenu do dalšího dne (po minulé zkušenosti s ucpáním). No zase bolest jako prase. Včera vyndání a čištění a teď snad o.k. Ťuk Ťuk. Ale jako mám fakt strach, že se to objeví znova. Ta psychika je hrozná věc. Takže myslíte, že kdyby nedej bože znova, mám rovnou zkusit zavolat do Motola? Jsem ze severu Čech, takže lehce z ruky, ale jak jsem psala...jela bych snad i do Ostravy 🙂

ifet
27. říj 2016

Urcite pak nevahej a jed...oni te odtam nevyhodej🙂 me to tehdy rano odsali v Boleslavi a ve ctyri hodiny uz jsem byla v Motole na prijmu a v sest jsem sla na prvni operace...me dokonce rikali, ze cim je to vetsi, tim se jim to lip dela...ja to tehdy mela akorat odsaty, tak to bylo mensi...

makyna91
6. lis 2016

Ahojky mam za sebou tři zákroky. Po 4te uz chci žlázu ven

esetkaaa
14. lis 2016

Ahojte. Tak mě to potkalo (kupodivu) zase, ne že bych to nečekala. Cysta už počtvrté, bolestivá podruhé ale naštěstí nezanícená. Tak jsem hned doktorce řekla, že než čekat, zda se to ztratí a pak zas očekávat návrat tak jsem pro úplné odstranění žlázy, protože už jsem ji měla plný zuby. A jak tak čtu tak u většiny odstranění probíhalo ve dvou fázích, mě to teda vyoperovali najednou, tak nevím jestli se to v každé nemocnici dělá jinak nebo změnili způsob :D Každopádně to hojení je teda na dlouho, jsem ted 6tý den od zákroku a rána je furt citlivá a čerstvá takže mám neschopenku ještě na týden (celkem 14 dní). Popravdě jsem nečekala tak dlouhý průbeh hojení, ale zas si říkám, už aspon budu mít klid od těch zánětů. Jinak zákrok samotný proběhl v celkové narkoze, po zákroku dost velké bolesti asi hodinu a půl ale pak už to bylo ok a od té doby to jen trochu pobolívá občas. Není to nic čeho by se člověk měl bát, upřímně mě víc bolela ruka do které mi napichovali infuzi a zavadili o nějaký nerv takže mě to bolelo jak bych s ní mlátila o zed 🙂

esetkaaa
14. lis 2016

@blaznivadagie Cooo? čekalas, že bolest byude horší? já nezažila do té doby horší bolest :D tak bud máš vysoký práh bolesti nebo nevím..já myslela, že bolestí pojdu jak mi ten zánět čistili a o proplachu peroxidem ani nemluvim 🙂)

dagmarj
autor
14. lis 2016

@esetkaaa taky jsem se dlouho hojila. Bylo to dobrý az po měsíci a dlouho z toho šel sekret. Kolik mas stehů? Ja budu mít už skoro rok po operaci a jizva porad poboliva.

esetkaaa
15. lis 2016

Netuším kolik mám stehů nikdo mi nic neřekl 🙂 ale gynekoložka to viděla včera a říkala, že to zatím vypadá dobře...další kontrola za týden....ale to už bych chtěla nastoupit do práce...po jak dlouhé době jsi šla do práce ty?

esetkaaa
15. lis 2016

@dagmarj A pobolívá myslíš občas, při sexu nebo jen tak? Toho se trochu děsím...na druhou stranu.....než žít celý život s tím, že se mi 4x do roka udělá cysta a že se MOŽNÁ nezanítí :/

dagmarj
autor
15. lis 2016

@esetkaaa já musela jít na vytažení stehů skoro po měsíci. Nechtěly vypadnout. A dobrá jsem byla tak za 3tydny. Jinak poboliva to samo od sebe a nekdy i po sexu. Nevím na čem to závisí.

annama
15. lis 2016

@esetkaaa ahoj mě to také vyoperovali najednou

esetkaaa
17. lis 2016

@dagmarj Aha tak to mě asi už vypadla většina předčasně :D ale doktorka říkala, že se to občas stane...ale furt ze mě něco teče, hrůza 🙂 Hmm tak asi jak se ta jizva prokrví tak se ozve...předpovídáš i počasí? 🙂)

makyna91
21. lis 2016

Ahojky. Tak jsem 15dni od zákroku. Boulicka žádná... (Musím zatukat) jen cítím asi jizvu od drenu. Tak doufám ze budu mít klid.

dagmarj
autor
22. lis 2016

@makyna91 určitě budes 🙂

lenisek36
16. pro 2016

Ahoj holky, vcera u gyndare mi bylo receno zanet b.zlazy.... dostala jsem framykoin mast, dubove koupele a gel z dubove kury.... mam 6mesicni mimco a nedovedu si predstavit byt nekolik dnu v nemocnici, po precteni jsem pevne rozhodnuta zlazu okamzite odstranit... mela jsem CS, neni zde nekdo kdo podstoupil cisar, a pak odstraneni? Je to vetsi bolest nez cs? Cs jsem ten den zakroku sla do sprchy,druhy den uz trochu chodila a 3den uz capala po pokoji a starala se o malou. Dekuji za info ☹

masajka87
28. pro 2016

@lenisek36 není to tak hrozné jako CS. Buď v klidu.

esetkaaa
29. pro 2016

@lenisek36 Ty dny v nemocnici jsou v poho...ale mě to třeba týden po zákroku bolelo že jsem pořádně nemohla chodit ani sedět jen ležet:(