Diastáza po porodu. Měla jste některá?

annacb
19. říj 2020

Ahoj holky poradíte měla jste někdo ? Jsem skoro 3m po porodu a stále nafouklé břicho, myslím že by to mohla být diastáza ... Nejaký rozestup svalů tam určitě cítím Jak jste cvičily nějaké cviky? Já dřív sklapovačky atd ale to prý není dobré ... Děkuji 😊 PS: nemám čas si dojít k odborníkovi. 🤷🏻‍♀️

nina004
19. říj 2020

Ahoj, mne sa diastáza objavila už teraz v piatom mesiaci. Narazila som na tento článok a video,tak skús cvičiť podľa neho. Určite nie klasické posilňovacie cviky na brucho. https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/aktivity-...

simcakoc
19. říj 2020

@annacb ahoj, zkus se podívat na program mamacore. Je to program sestavený fizioterapeuty. Mají i 7 denní výzvu zdarma. Je to online, všechno mají hezky a srozumitelně vysvětlené.

annacb
autor
19. říj 2020

Moc Vám děkuji 🤗

cherie24
19. říj 2020

@annacb já s tím bojuju už přes rok, chodila jsem k fyzio, to nepomohlo. Mám to teda i spojené s kýlou a ještě po císaři, takže břicho zrasované 🙈 cvičila jsem tady podle tohoto

https://www.youtube.com/watch?v=fMnHOAB0FAc

má i skvělé cviky na bolesti zad. Záda jsem si dala dokupy jen díky jejím videím ☺ a pokud si tím nejsi jistá, tak i na gyndě mi dr řekla, že mám diastázu i kýlu.
@simcakoc a kupovala jsi si i tu 70ti denní výzvu? Já si tím nejsem moc jistá, ale už mě nebaví se schovávat před přítelem, aby mě neviděl nahou... Už 3/4 roku cvičim jak debil skoro každý den a přesto mám večer břicho povolené a už se mě 2 lidi zeptali jestli nejsem zase v tom 😒 ráno je to dobrý, i po cvičení mám břicho ploché, ale večer (když se chlap vrací), tak vypadám jak ve 4. Měsíci

annacb
autor
19. říj 2020

@cherie24 taky to mám přesně přes den to jde ale večer ? No jsem nešťastná 😒

malinkaelinka
19. říj 2020

Já rozhodně doporučím si ten čas najít a k fyzio dojít. Já měla jen lehkou diastazu, ale úplně povolené pánevní dno. Kdybych ale cvičila všeobecně známé cviky na pánevní dno, nepomůže mi to, u fyzio cvičím kyčle, bránici, aktivuju břišní stěnu... A tlak na pánevní dno je pryč, diastaza téměř neviditelná. Ale sama bych si na to nikdy nepomohla. Plus zmizely moje ztuhlé lopatky, rovnaji se mi záda a po letech jsem se mohla vrátit k běhu. Jednou měsíčně hodinka za petikilo, doma denně sotva pár minut a tělo se mi změnilo před očima.

versatilka
19. říj 2020

rozhodně si zajděte na fyzio. Doporučí cviky, zjistí rozsah, zkontroluje, zda cvičíte správně. Vyplatí se to. Sama si můžete akorát přitížit.

cherie24
19. říj 2020

@annacb no nečekala jsem, že by mě těhotenství tak zrasovalo. Já jsem před těhu závodila, cvičila, měla jsem břicho vyrýsované, chlapi se za mnou otáčeli a teď se doma schovávám v mikině a volných tričkách. Přitom váhu mám stejnou. Mám 54 kilo a 172 cm a tím, že jsem hubená je o to víc to vypouklé břicho vidět a fakt vypadám, jak v půlce dalšího těhotenství. Hlavně si dávej pozor při diastáze na zvedání těžkých věcí a miminka. Doporučuju si to fakt pořádně nastudovat, jak zvedat miminko a i sebe z postele bez zapojení břicha. Protože diastázou je to břicho hodně oslabené a o hodně více náchylné ke vzniku kýly a s tou už je pak dost těžké pracovat. Já si ji právě v šestinedělí přivodila, dost mě to omezuje, vypadá to nezvhledně, ale bylo mi řečeno, že se to řeší operativně až budu mít komplet odrozeno.

pinkyy
19. říj 2020

Ja mam i po trech letech od porodu stale bricho jak v 6 mesici. Celkove jsem hubena, jen to bricho ☹️Byla jsem u fyzio, na skoleni u Ivci Fis, ale popravde jsem proste lina ty cviky cvicit nekolikrat denne, je to hrozne nezazivne a vysledky jsem ani zadne nevidela. Po druhem diteti jsem rozhodnuta, ze pujdu na operaci, koukala jsem na spoustu videi a ty vysledky jsou super.

annacb
autor
19. říj 2020

@pinkyy Taky jsem teď koukala na tu plastiku ... no ja to zkusím vycvičit když ne tak začnu šetřit no ... 🤷🏻‍♀️ Mě prijde, že jsem zatím taková povislá, “rozkydlá” celá ...🤭🙄 Tak uvidíme co udělají procházky a tak 🙂

lolam10
19. říj 2020

@versatilka presne tak!

K zakladatelce:tohle je vazne specificky problem a cvicenim na slepo si muzete hodne ublizit...jinak do pul roku po porodu muze jit i o fyziologicky proces...najdete si fb skupinu diastaza a pridruzene potize,jsou tam rady a seznam zkusenych fyzioteraputu...

astyna88
19. říj 2020

Cvičila jsem podle YouTube, je tam spousta videii. Teď už ji něm, asi do 4.mesice jsem si mezi svaly strčila ještě prst.

astyna88
19. říj 2020

@cherie24

Bohužel, čím pevnější brisaky, tím horší diastaza... Sama to znám.

sebinka123
19. říj 2020

@astyna88 Fakt? A čím to, že je horší? Zajímá mě to, děkuji předem za odpověď.

vendes
19. říj 2020

Teď jsem cvičila 45 dní u Verčy http://www.formacb.cz/ , která cvičí podle Ivy Fiškandlové. Byla jsem na kurzu a diastáza se mi stáhla a břicho zmenšilo o 5 cm. Podle videí bych necvičila, chce to někoho, kdo tomu rozumí, nebo si spíš uškodíte.

astyna88
20. říj 2020

@sebinka123

Protože máš příliš pevně svaly, všechny kámošky, které se mnou chodily do posilky, měly ty samé problémy. Jak se ti ty svaly rozestupi, tak brisaky tuplem vzdorují a pak se špatně vrátí zpátky. Fyziologicky nevím, ale tak to chápu já.

dashyyy
20. říj 2020

@pinkyy u tý operace je průšvih to, že oni to sice sešijou, odoperujou.. tedy vyřeší následek, ale příčina bez cvičení sama nezmizí.. já jsem sama hodně dynamickej typ a potřebuju akční sport, žádná joga nebo tak.. takže fyzio cvičení jsou pro mě fakt muka a skoro půlroku jsem se učila jen dýchat aniž bych křečovitě stahovala svaly, ale bez nich se pak může diastáza vrátit i po operaci, pokud člověk nezmění to, proč se dia udělala, což mě osobně od operace dost zrazuje

cherie24
20. říj 2020

@astyna88 ono to ale moc nesouvisí se cvičením. To že má někdo břišáky to jsou jen povrchové svaly, ale distáza vychází z vnitřních svalů a středu těla hlavně. Já jsek cvičila TRX a byla v tréninku na kolo, ale třeba vím, že mám špatné držení těla = málo aktivní střed těla. To mi sice lehce drželo vyrýsované břicho, ale po porodu se to všechno rozjelo a vyšlo na povrch. Teď mě to taky neuvěřitelně ubíjí cvičit dechová cvičení a cviky na aktivaci středu a pánevního dna, ale je to opravdu jediné co pomáhá a stačí 4 dny vynechat a zas mám pupek.

astyna88
20. říj 2020

@cherie24

Ale já jsem právě cvičila pilates a do toho fitness. Byla jsem vyrysovana víc, než je běžné. Střed těla pevný jak prkno. A to byla tak chyba, asi... Už to asi nikdy nedám do kupy tak, jak to bylo předtím, ale už aspoň nevypadam jak těhotná 😀🤣

wimbledon78
20. říj 2020

Holky, já měla taky velkou diastazu a k tomu pupecni kýlu.. Byla jsem na fyzio, cvičila a nepomohlo. Nakonec jsem šla na operaci - a hradila mi to pojišťovna 😉
Samozřejmě ne na soukromé klinice, ale plastika na Bulovce.

versatilka
20. říj 2020

@sebinka123 protože břišáky, ty viditelné, jsou přímé břišní svaly, jen povrch. A to je jediné co většina lidí cvičí (ještě občas šikmé), všichni totiž stojí o efekt buchet, co není vidět je tolik netrápí. Ale málokdo ví, že existuje příčný břišní sval (nejdůležitější), který drží břicho a tělo pohromadě. Trénuje se správným držením těla, dýchání a balančním, ne zátěžovým cvičením. Když potom taková fitneska najede na svůj klasický režim cvičení břišních svalů, ještě si přitíží. Na pohled pevné a vyrýsované břicho není zárukou pevného středu těla.

cherie24
20. říj 2020

@astyna88 no já když se podívám na svou fotku před těhu, tak je mi do breku. Smutné je, že teď skoro nic cvičit nemůžu kvůli té kýle, takže že bych vypadala zas jako před 2 lety, to je vyloučené 😥 málo kdo to umí pochopit, jak moc mě ta kýla omezuje. Není to jen cvičení, ale i většina náročnějších pozic v józe, ale dle Dr. Se s tím mám prostě smířit a pořešit to až nebudu plánovat další prtě, což může být třeba až za 10 let, což mi přijde naprosto šílené ...

cherie24
Autor odpověď smazal
Zobraz