Emotofobie (strach ze zvracení). Jak ji vyléčit?

svetilkova201
8. lis 2019

Ahoj chtěla bych pomoc aby mi někdo řekl jak vyléčit emotofobii strach z vracení 😕 ničí mi to celej život mám už z toho depky 😫 ještě mi nebylo ani 14 takže je to těší :/ když jsem to řekla mamce tak řekla že ať už jí dam pokoj že prostě do školy budu chodit a taťka je na tom podobně☹️ Bydlíme v cizině a já tu nerozumím takže nemůžu mít terapeuta😞 nevím co s tím, rodiče mi nepomůžou 😢 tak to musím udělat přes internet tak kdyby někdo neměl nějakou radu?:( protože já už se s toho psychicky zhroutím.Moc děkuju za každou zprávu❤️

zelenaesmolda
8. lis 2019

@svetilkova201
proc by mela psat do ceske skoly za nekoho koho vubec nezna?a co by s tim asi ceska online skola udelala?

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@zelenaesmolda jsem malá takže vůbec o tom nic nevím

sudylichozrout
8. lis 2019

@svetilkova201 Jenomzr nekdy se ledy nepohnou, kdyz s tim nepujdes treba za nekym mimo rodinu, vis? Nemyslim si, ze by to tady nekdo z nas resil se skolou, na to nemame kompetence, ale urcite bys to s nimi mohla resit ty sama. Treba by ti pomohli 🙂

zelenaesmolda
8. lis 2019

@svetilkova201
no,zase tak mala nebudes kdyz vis s cim mas problem a dokazes ho pojmenovat a poradit se na MK 🙂
souhlasim s
@sudylichozrout ze nekdy je pomoc hledat treba i mimo rodinu pokud to vlastni rodina nedokaze nebo nechce.

zuzkasim
8. lis 2019

@svetilkova201 Aha, a co bych měla z toho, kdybych napsala do nějaké školy, že její nějaký anonymní žák trpí nějakou fóbií? Mě zajímá, jestli taková škola vůbec existuje🙂 A jak to na ní chodí.

zuzkasim
8. lis 2019

Začínám mít trošku pocit, jestli tu někdo netrollí...

vitezove
8. lis 2019

@svetilkova201 Normálně si promluv s některým z rodičů. Upřímně a řekni, že prosíš o psychoterapii. Že to bez toho nezvládneš a že prostě víš, že když se to nebude řešit, jednou se složíš a dopadne to zle. Jinak jsi v křehkém věku, věřím, že to u tebe odejde i samo. Ale může to pěkně trvat. I pár let. Tyhle věci se mohou kdykoli projevit i ve vyšším věku. V tvém věku to většinou bývá spojeno prostě s pubertou, s dospíváním, s hormonálními změnami.

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@zuzkasim neberte to zlé ale já už jsem na tom psychicky špatně a myslela jsem že by mi tu někdo pomohl jak říct rodičům jakej mám problém aby je přesvěčila a vážně nemám čas tu trollit nějaký cizí lidi

vitezove
8. lis 2019

@zuzkasim nevidím na tom nic k trolení. Tato situace existuje, setkala jsem se s tím už 2x. Slečna je zoufalá, potřebuje poradit a povzbudit. K čemu je tvoje poznámka, to opravdu nevím.

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@vitezove já jsem jenom měla strach z toho že by se to řešilo přes školu a to by rodiče nebyli šťastný nic víc 😓

zelenaesmolda
8. lis 2019

@svetilkova201
tady ale prece nejde o tvoje rodice ale o tebe!
a kdyz nejsou schopni ti pomoct sami a odmitaji to resit tak je na miste obratit se na nekoho jineho.
Kdyz bych prosila nekoho o pomoc s necim tak vaznym a on to ignoroval a byl to muj blizky clovke tak by mi fakt bylo jedno co si o tom,ze jsem se obratila jinam mysli.
Ona by to pro ne taky mohla byt docela facka,kterou by zaslouzili.

vitezove
8. lis 2019

@svetilkova201 Na rodiče se teď vyprdni. Jde o tvůj psychický stav. Rodiče požádej o pomoc. Pokud nepomohou, pomůže někdo jiný - ve škole učitel taky pomůže. Kdybys byla v ČR poradím jít i k doktorovi klasickému, pediatrovi. Ten ti taky pomůže. Na lince bezpečí by ti taky poradili.

vitezove
8. lis 2019

Můžeš se obrátit i na někoho jiného? Strejdu, tetu, babičku, známou. Aspoň někoho, kdo si promluví s rodičema.

zuzkasim
8. lis 2019

@svetilkova201 Přes školu by se řešilo co? Ty jsi něco provedla? Já se tě ptám, kde v ČR taková škola existuje a jak to na ní chodí. Protože pokud na to od tebe nedostanu odpověď, nesedí mi některé informace od tebe.

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@vitezove na strejdu by to šlo

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@zuzkasim neprovedla ale nechci aby moje stavy řešila škola

zuzkasim
8. lis 2019

@svetilkova201 Proč by je měla řešit? Jak to se školou souvisí? Já myslím, že školu zajímají pouze pokroky a znalosti jejích žáků, nebo toto je nějaká jiná škola? Tak proč nenapíšeš, jak to na té škole chodí? Jak probíhá výuka? Posílají ti materiály e-mailem? Já si to nedovedu představit, od počátku tě žádám o informace, protože nic takového neznám. Nenapsala jsi k tomu vůbec nic, což ve mě nebudí důvěru.

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@zuzkasim školu vám neřeknu ale je to o tom že nám posílají přes svojí stránku testy který děláme a posíláme jím to oni to zkontrolují a pak na konci roku děláme zkoušky že voláme s učitelem on nám říká otázky a ty odpovidas

zuzkasim
8. lis 2019

@svetilkova201 Z čeho se učíte? A ty zkoušky na konci jsou jakože přes telefon? Zkoušky jsou jen na konci šk. roku? Co pololetí? A jak dlouho ve Španělsku jsi?

svetilkova201
autor
8. lis 2019

@zuzkasim dva roky, učíme se ze všeho jako děcka normální škole (český) na konci poloetí taky děláme, děláme to přes skype voláme přes kameru

sudylichozrout
8. lis 2019

@zuzkasim Proc ji tak vyslychas? 🤦‍♀️

sudylichozrout
8. lis 2019

@svetilkova201 Tak zkus strejdu a porad se s nim, co dal. Neboj, bjde to dobry... Reseni se najde 🙂

zuzkasim
8. lis 2019

@sudylichozrout Zaprvé proto, že mě to opravdu zajímá, týká se to mého oboru, ve kterém pracuji. Netušila jsem, že něco takového u nás existuje. Protože se slečna tomuto tématu vyhýbala, pojala jsem navíc podezření, že je to lež (nebyla by tu první). Slečna mi už odpověděla. Akorát po 2 letech by už cizí jazyk měl být na slušné úrovni, máme v rodině také přestěhovanou cizinku a po 2 letech už naopak ona překládala rodičům a to nijak zvlášť jazykově zdatná není. Takže např. návštěva školního psychologa by rozhodně byla reálná. Řešit to přes jiného rodinného příslušníka, ke kterému má důvěru, je rozhodně dobrý nápad.

zelenaesmolda
9. lis 2019

@zuzkasim
taky mi prijde divne,ze chodi 2 roky do skoly tam a neumi jazyk,vetsinou se decka uci rychle a tim tuplem pokud chodi do skoly...

makynaeliska
9. lis 2019

@svetilkova201 Je mi moc lito co prozivas, ja mam stejnou fobii jako ty, uz jsem to tu i nekolikrat resila....Ta fobie fakt existuje...U me je divny to, ze ja zvraceni preziju, ale jak ma zveacet nekdo kolem to je pro me konec....Tukam desetkrat na stul, ze moje deti nezvraci, pro me to je nocni mura, opravdu....Jsem jak posahana, furt se jich ptam jestli je neboli bricho, hlidam co ji a tak

svetilkova201
autor
9. lis 2019

@vitezove němela by ste třeba skype? Messenger? Cokoliv

amazonkajanik
9. lis 2019

@makynaeliska ty jo, tak to ji mám teda taky,ale asi lehčí formu, páč mě vadí hlavně dospělí a starší děti. Jakmile slyším daveni, bere mě to taky . Ale vzhledem k tomu, že to máme v rodině snad všechny ženský, brala jsem to jako reflexivni chování,podobné jako u zivani

makynaeliska
9. lis 2019

@amazonkajanik Já jsem ale fakt v prdeli, jen vedle me nekdo rekne ze ho bolk bricho a uz silim, kontroluju a piju probiotika ja i deti, uplne se hrozim nejake strevni chripky to nedam

sudylichozrout
9. lis 2019

@makynaeliska To je drsny... Muzu mit nejapny dotaz? Jak jsi zvladla tehotenske nevolnosti?

makynaeliska
9. lis 2019

@sudylichozrout Jakejpak nejapnej, jak jsem psala vejs, kupodivu u me je mi to fakt jedno....Ja vlastne problila jen tehotenstvi , a za celej zivot jsem normalne zvracela vseho vsudy asi trikrat maximalne....Fuj jen o tom pisu a je mi zle....Ja jsem z toho fakt v prdeli, nejak nemuzu fungovat kolikrat, neumim si predstavit mit doma strevni chripku, prisaham to by byla moje smrt....Ale ja jsem v tomhle fakt magor to bych ti musela napsat snad do ip 😅Uz jsem premyslela ze nekam s ti zajdu