Gastroezofageální reflux u dospělého, máte zkušenost?

kikina9
16. kvě 2013

Máte prosím někdo zkušenosti s touto nemocí? Poraďte, co Vám zabírá. Jak jste upravili životosprávu, jaké léky užíváte.... Budu moc vděčná za každou radu, jak na tuto nepříjemnou nemoc.

martasaxi
4. bře 2021

@bandina Jj,dám ,ale nevěřím,že to pomůže!Vy jste na tom jak?

bandina
5. bře 2021

@martasaxi Teď zrovna od včera mě bolí jícen tak,že bez Algifenu to nedávám.Jde to do zad a bolí to jak čert....Je mě blbě ,knedlu v krku a chrchlu.V noci spím skoro v sedě,abych se nedávila.

kittystar
7. bře 2021

@martasaxi já jsem na tom stejně nebo spíše hůř. 🤦‍♀️ Už mě bolí i žaludek. Ale já teď mám podezření, že mi v těle množí kvasinky a to mi to ještě zhoršuje. Ode dneška nasazuji protikvasinkovou dietu a uvidím. Už jsem z toho zoufalá opravdu. 😔

martasaxi
7. bře 2021

@kittystar Holky to je síla,aby byl ten reflux taková sracka a nic nepomáhalo!!Já už teda taky nevěřím ničemu,ale já mám neustále tu knedlu...,jinak žaludek,dávení,kašel ,nic takovýho,nedovedu si to představit,takže pro mě je ta knedla ta největší hrůza!!!

kittystar
7. bře 2021

@martasaxi já jsem taky začínala jen s knedlíkem v krku a postupem času se to zhoršuje a zhoršuje, i přes léky je to děs a nevím vůbec proč. Mám tedy lepší dny, ale třeba před a při ms je to opravdu strašné. Věřím stále v zázrak, ale ten se asi konat nebude.

martasaxi
8. bře 2021

@kittystar Ahaaa,já už mám knedlík skoro dva roky a čekám,že knedlík zmizí a nic jiného nepribude!!Ale je to fakt hrůza,jestli je to vše reflux,tak je to teda pěkne svinstvo!!!!

kittystar
8. bře 2021

@martasaxi určitě to reflux bude... Já bych jen za knedlík teď asi toto vše vyměnila,to byla vlastně docela pohoda, když si to teď vezmu zpětně. Nabalovalo se to a teď je to přímo příšerný, musím znovu na gastro, protože mám pocit, že to je ještě něco horšího.

bandina
8. bře 2021

@kittystar Není to nic horšího.Nebojte.Já to mám taky tak.A na gastru jsem byla někdy v lednu.Doktor napsal jiný prášky a pokrčil ramenama.Nezájem.Mimochodem ty jiný prášky nepomohly vůbec.Tak jsem si zase objednala Mastichu a valím dál po svém....

martasaxi
8. bře 2021

@bandina Jo,ale mně nepřijde normální,že mám dva roky v kuse knedlu v krku a nepřestane ani na jeden den!!!Taky jste ju měli pořád!!???Krom když jim,ju necítím🙏,a teď máme doma ještě všichni covid,takže mě k tomu bolí v krku😭....

bandina
9. bře 2021

@martasaxi Jak už tady někdo psal,knedla v krku je to nejmenší🙂)

chiara75
22. bře 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Holky, vy co mate mimojicnovy reflux, jste sledovany na ORL? Ja ne, nikdo mě tam neposila a začínám.mit strach. Ted ctvrt roku potíže ve velkém, sucho v krku, spatne se mi dycha apod. Přidal se zrejme zanet dutin s tím, že mne bolí půlka obličeje a nateka mi jedno oko. Na ORL před rokem a půl s tím, že tam byla už atroficka sliznice (v krku). Neříkala, ze bych mela docházet pravidelne...

bandina
22. bře 2021

@chiara75 Já na ORL chodím každého půl roku.Minulý měsíc jsem dostala inhalátor domů ,inhalovala jsem poctivě 14 dní a opět k ničemu.

martasaxi
22. bře 2021

@bandina Já jdu zítra k obvodakovi,že mi udela stěr z krku a podle toho posle na ORL....jezdím pouze na kontrolní gastro

chiara75
22. bře 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@bandina A jak dlouho už? Vyžádal s to doktor na ORL sám? Mně právě doktorka nic neřekla a moje praktička snad zprávu od ní ani nečetla...

chiara75
22. bře 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@martasaxi na stěru jsem byla taky, ale proto, že jsem měla dojem, že snad mám nějakou bakterii (jo byl tam zlatý stafylokok, ale jen v úplně nevýznamném množství). Z toho stěru asi nepozná, jestli je potřeba kvůli refluxu chodit na kontroly. Nebo jde také o nějaké bakterie?

netopejr
23. bře 2021

@chiara75 Na ORL me z tohoto duvodu nikdy nikdo neposilal, zpravu z gastra mam na 3 stranky.
Na ORL s.tim zas nikdy nespojovali me trable s usima - trpim na zanety zvukovodu na jedne strane. Obcas se mi tam neco namnozi, zanet, obcas je to úplně stejne, a nalez nula.

netopejr
23. bře 2021

@chiara75 Bolest pulky obličeje a oka muzou byt zuby.

martasaxi
27. bře 2021

@netopejr Tak jsem byla u Dr předepsal Omeprazol,což myslím stejně nepomůže a výtěr z krku potvrdil streptokoka,takže mám ant...,už jsem ho měla,často se mi vrací,ale pochybuju,že z toho mám knedlík v krku...,ještě uvidíme co na gastru!Holky,myslíte,že kdyby v tom krku bylo něco vážného,jakej Dr nebo vyšetření to zjistí!!???Reflux je hnus,ale pokud jsou všechny vyšetření oka,aspoň trochu to uklidní!!

mer
1. dub 2021

Máte někdo zkušenost s nějakým jiným lékem než nolpaza, emanera, omeprazol? Co takhle famosan nebo quamatel? Muzu odkaz na fb skupinu? Jinak mám tez knedlík a zahleneni stále už od podzimu 😥😥😥 to zahleneni je děs nejde vykašlat ani spolknout furt pokaslavam

kittystar
1. dub 2021

@mer https://m.facebook.com/profile.php?id=362680428...
Odkaz na naší FB skupinu, najdete tam spoustu rad a informací.

chiara75
3. dub 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Tak jsem v pondělí byla na ORL u nové doktorky. Bere to vážně a snaží se pomoci. Zánět nosohltanu, dutiny vypadají v pořádku, ale RTG nechce hned dělat, až v případě, že to neustoupí (zbytečné záření). Předepsala mi sprej do nosu a vyměnila Omeprazol za Zulbex. Nos mám proplachovat Vincentkou. Upozornila mě, že žaludeční sliznice si na dlouhodobě užívaný lék zvykne a nezabírá, proto je třeba to měnit. Pro srovnánání - gastroenterolog nechal Omeprazol celou dobu a fakt, že nezabírá odůvodnil tím, že jsem nedisciplinovaná... Taky říkala, že bude třeba zopakovat gastroskopii - doktor už mě vidět nechtěl. Jestli Zulbex pomůže, zatím nevím, je to moc krátce. Teď se mi to ale trochu zlepšilo, tak třeba už je to opravdu tím. Ještě napíšu, že přestože vypadají ty příznaky - myslím v oblasti nosu a krku - příšerně, tak asi nemusíte mít hned obavy. Mně bylo tři měsíce strašně, v noci jsem nemohla dýchat, zahleněná, pálení v krku atd... a vypadá to jen na takový nepříliš vážný zánět nosohltanu.

playdrum
6. kvě 2021

Možná vám pomůže tento článek. Mne to pomohlo. https://www.elihealth.cz/zaludecni-kyselina-tra...

bandina
6. kvě 2021

@playdrum Už delší dobu se chystám na ten jablečný ocet🙂

martasaxi
6. kvě 2021

@bandina Jj,taky jsem teď o tom četla!!Já na gastru vše oka i zánět zmizel,ale knedla v krku stále😭😭😭,takže ještě zkusím ten ocet ,večer lžičku a pokud nic,tak ......asi navždy...

bandina
7. kvě 2021

@martasaxi já už jsem se do toho dala....ráno a večer zkusím.Je to hnusný,ale dá se to.-)

martasaxi
7. kvě 2021

@bandina A jak se to užívá ráno a večer čajová lžička?

mundi
Autor odpověď smazal
Zobraz
mundi
Autor odpověď smazal
Zobraz
playdrum
7. kvě 2021

@mundi možná je lepší brát ten betain HCl v tabletach.

mundi
Autor odpověď smazal
Zobraz