Helikobakter. Máte s ním zkušenost?

martina468
11. pro 2020

Zdravím maminky,máte někdo zkušenost s tímto bacilem?byl mi zjištěn po biopsii při gastroskopii.Dostala jsem dvoje antibiotika.Zajima mě jestli se třeba nevrací ..děkuji

terka555
11. pro 2020

@martina468 zkusenost mam a me bylo receno, ze se vraci, a vratil, tak byly opet nasazeny antibiotika🤷‍♀️

martina468
autor
11. pro 2020

@terka555 a po jaké době se vrátil jestli se můžu zeptat?

ellive
11. pro 2020

@martina468 doporucuji vitalni houbu Hericium, nejlepe extrakt, ne susenou.

lucinkamarecek
11. pro 2020

@martina468 ja snim žila sest let z otravy z boa visty. Nevěděli pořád co mi je. Po porodu zjištěn ukonceno po půl roce kojeni. Sirokospektralni antibiotika již poškozená střeva a žaludek. Mela jsem mix sedmi antibiotik zabralo az to

konvickakvitek
12. pro 2020

Ja mam od vcera trojkombinaci antibiotik + controloc a lekarka mi rikala, ze ucinnost lecby je tak 60%.

martina468
autor
12. pro 2020

@konvickakvitek fakt jo?a jak vám je po těch antibiotikách?já beru dvoje,dneska jsem začla.Nasadila jsem i biopron...

konvickakvitek
12. pro 2020

@martina468 Ano, mně je dobře, jen jsem si dokoupila probiotika. Prý bílý jogurt nestačí 🙈 Jinak žádné potíže jsem neměla, mně gastroskopii a kolonoskopii dělali kvůli krvácení a na helicobacter přišli z histologie.

terka555
12. pro 2020

@martina468 mam takovy tuseni ze po roce, uz je to nejaky patek..

martina468
autor
12. pro 2020

@konvickakvitek já byla minulý týden na gastroskopii..A zjistily mi teda i nefunkčnost dolního svěrače jícnu.Mě nebylo moc dobře,takové těžko od žaludku..na gastru mi teda řekli že je tam zánět v žaludku a po týdnu mi přišli výsledky z biopsie.Snad tu potvoru přemůžeme.Preju vám také brzké uzdravení

elencze
12. pro 2020

ahoj, vrací, ale má ho v sobě co vím přes 40 % populace a značná část o tom vůbec neví. Může způsobovat žaludeční vřed a záněty, pak je třeba ho řešit. Bohužel, na antibiotika začíná být rezistentní, takže někdy zabrat nemusí. Hodně pomůže i úprava stravy.

cherie24
12. pro 2020

Já tenkrát zobala dvoje antibiotika a nejaky dalsi prasek k tomu + probio a jsou to 3 roky a zatim se mi ty stavy nevrátily, tak doufám, že to tak vydrží 🙂

hojda
12. pro 2020

Zkuste miso polévky, ty dělají celému trávení dobře. https://eshop.kojibakers.cz/polevky/

martina468
autor
13. pro 2020

@elencze ahojky co se týče stravy.Přestala jsem pít úplně kávu,ta mi asi nejvíc nedělala dobře.Samozřejmě nejím tučné a smažené ,jediný co si nedokážu odpustit je sladké ...

elencze
13. pro 2020

@martina468 ahoj, já to znám od manžela osobně, a ten si musel hlavně dávat pozor na překyselení žaludku, právě proto, aby se zahojily ty záněty. Takže ta káva určitě s tou kyselostí souvisí a pomůže 🙂

martina468
autor
13. pro 2020

@elencze mě udělali gastroskopii,dali prášky a víc mi neřekli takže googlim..Je něco na co si dát pozor?

elencze
13. pro 2020

@martina468 právě třeba káva, víno, ale i některé ovoce, věci, které zvyšují kyselost žaludku, koření je třeba zjistit, jak reaguješ (nějakou dobu měl šetřící dietu, takže minimum koření, skoro bez tuku). Naopak na hojení sliznice pomáhal třeba tvaroh. Taky bylo lepší jíst častěji menší porce.

martina468
autor
13. pro 2020

@elencze děkuji moc radu ☺️něco jsem si už vypozorovala co nemůžu,ale občas mě ještě něco překvapí

konvickakvitek
13. pro 2020

@martina468 at je brzo lepe a hlavne at se to po lecbe nevrati 😉🍀