Hemeroidy a anální fisura před, v i po těhotenství

bajule
28. srp 2014

Ahoj maminky i ty nastávající.
Jelikož jsem nenašla žádné téma, které by se týkalo hemeroidů, anální fisury a problému ohledně konečníku, ráda bych založila tuto diskuzi.
Pro osvětlení proč?
Je mi 26 let a již od svého útlého dětství trpím hemeroidy, od asi 7 let, mám jeden vnější a vnitřní o kterých jsem do prvního těhotenství ani nevěděla, nyní mají 4. stupeň - ten nejvyšší... Jenže těhu mi dalo co proto. Vnějších mám tolik, že už nejdou ani spočítat. Při porodu mi jich vylezlo hodně a už se nevrátily zpět. Aby toho nebylo málo, popraskal mi svěrač a vytvořili se mi anální trhliny - fisury. Mám celkem tři a dvě jsou již chronické. Bolesti, které fisury obnáší jsou tak veliké, že pokaždé lezu po zdi. Vyzkoušela jsem již první poslední a pořád se mi nedaří, aby se vše zhojilo a nebolelo to.
Rádi bychom druhé dítě a já nejsem ještě ani těhotná a už se mi orosí čelo pokaždé, když si představím co mě čeká a že to nebude tak jednoduché jako teď, že si prostě vezmu prášek na bolest a ošetřím to mastí a čípky s lidokainem... Můj další strašák je anální fistula, píštěl, vřed. Ten nemám, ale bojím se toho jako čert kříže!!!
Přítel mi řekl, že raději žádné dítě nechce, než aby to bylo na úkor mého zdraví... Já ale druhé dítko moc chci, nechci jedináčka... Tiše se modlím, aby mi lékaři doporučili císařský řez, abych si nevytlačila i tenký střevo a nepopraskal mi svěrač tak, že skončím na umělém vývodu, nebo na operaci, která obnáší veliké bolesti do konce života ☹
Hledám ty, které májí stejné problémy a dokáží o tom hovořit a ty které chtějí poradit co s tím, tak ráda pomůžu 🙂 Přidejte se a pojďte si pohovořit o tom, o čem se jen tak nechce hovořit!!!

irisie
28. srp 2014

No tak to je brutus ☹ Určitě by vám porodník měl nařídit císařský řez, když máte takové problémy!!!

bajule
autor
28. srp 2014

@irisie Pevně v to doufám 🙂

loafeer
28. srp 2014

No hemeroidy jsou hnuj, co operacni reseni? Ono asi těhotenstvim se to zase zhorsi, ale alespon bys měla na cas klid a pak by to nebylo tolik..Co se tyce te trhliny, tak tu jsem zazila u prvniho těhu na začátku, bylo to neco strasneho, jako by mi nekdo do zadku strcil rozhaveny pohrabac...Na chirde mi navrhovali nejake zaplaty- jakoze by se to zevnitr zalepilo, aby se to nedrazdilo stolici a mohlo se to hojit, ale diky bohu se to pak diky cipkum a mastem zahojilo samo....Drzim pesti, toto jsou fakt hodne protivne obtize :o(

tamarila
28. srp 2014

@bajule
A chodíte s tím někam? Pokud máte hemoroidy od dětství a nelepší se, spíše naopak, tak je to přece operativně řešitelné. Dnes i laserem, podvázáním atd, metod je více. Nebylo by lepší vyřešit problém před dalším těhotenstvím než se trápit? Já vím, že představa vyšetření, operace a nějakých zákroků na zadnici nemusí být příjemná, ale ono vás to stejně jednou dožene. Můj otec se takhle trápil roky a desetiletí, nakonec stejně pod kudlu musel, a teď se mlátí do hlavy proč se neodhodlal už dávno. Zkuste jít někam na konzultaci a vyřešit to, žít ve stresu musí být dost nepříjemné. Jinak si myslím že kdybyste to nechala ve stávajícím stavu, tak indikace k sekci to určitě je. Držím palce ať všechno dobře dopadne, a vy si užíváte druhé miminko bez zdravotních problémů.

bajule
autor
29. srp 2014

@loafeer
@tamarila Samozřejmě, že s tím chodím k odborníkovi. Bohužel operace se nezdá být tak skvělým řešením.
Chronickou fisuru provází permanentní křeč řitního svěrače - a to je ta hlavní bolest. Pokud bych chtěla na operaci na hemeroidy, museli by mi ten svěrač roztáhnout násilím, kde je riziko a docela vysoké, že budu trpět inkontinencí stolice, nebo že jak mě roztáhnou, tak se mi udělají trhliny další. To samé platí u laserového ošetření ☹
No nemám to lehký no 😀 V první řadě musím něco udělat s fisurou a teprve potom s hemeroidy, jenže to je běh na dlouhou trať. To jak se léčí fisura neprospívá hemeroidům a naopak....
Děkuji holky za držení palců, já doufám, že to bude všechno v pohodě 😀

loafeer
29. srp 2014

@bajule aha, no to je blbé, takový začarovaný kruh....hemeroid jsem mela po porodu a to mi tekly slzy jak jsem si nemohla sednout, nastesti to bylo nejhorsi prvni da tri dny a ta fisura byla taky dobré žrádlo, to se pak člověk děsí jít na stolici- zácpa- tlačení- hemeroidy- fisura...rikam...zacarovany kruh...po čem hovno, fakt

michelle_7
22. říj 2014

@loafeer prosim, jake masti a cipky ti pri 1. tehu uzivala a doporucili u lekare ci v lekarne? Ja jsem psala memu lekari, jestli mi muze predepsat mast, ktera predtim pomohla (cinchocain nebo tak nejak) a on odepsal, ze se to v tehu bohuzel nedoporucuje☹ Uz ted trpim, tak predstavy, ze to bude trvat jeste x mesicu a nemam to cim zlepsit, nejsou moc idealni.. Diky za rady !

loafeer
22. říj 2014

@michelle_7 Ahoj, já měla klasickou Faktu mast i čípky. Seženeš i bez předpisu

bajule
autor
29. říj 2014

@michelle_7 Ahoj Faktu je na hovno! Kup si, ačkoliv je to dražší Hemagel čípky cca 250,- 10ks a mast 5ml 250,- mě to pomohlo nejvíc, než se to zašlo až moc daleko, ale já mám i jiný problém no... Dále je na hemeroidy dobrý Dobexil a Spofax, to jsou čípky. Jako mast je ještě výborná mast Preparation H. Jako téměř u všeho je napsáno, že nesmí užívat těhotné, ale po konzultaci s lékařema mi bylo řečeno, že to vůbec nevadí a k miminku se nedostane nic! Co ještě lidi chválí je malá žlutá mast, ale s tou zkušenosti nemám... Přeji pevné nervy a zdravý zadeček já si užila víc než dost a teď jsem pár dní po operaci ☹

denca1988
29. říj 2014

ahojky baby ,taky mám od základky problém s hemeroidmi,mám vonku asi tak 3cm a bolí to hlavne pri zácpe a taktiež pri průjme....nanešťastie keď som s tým behala po doktoroch tak mi povedali,že to je normálne a že nie som jediná a používam Hemagel a kúpem sa v dubovej kůre....v listopadu rodím a strašne sa toho bojím....

opifka
29. říj 2014

Čau holky,
přidávám se ke klubu nemocných zadků. Nikdy jsem neměla problémy, ty přišly až po porodu. Vůbec jsem netušila, odkud pochází ta bolest, co jsem cítila, myslela jsem si, že to prostě problém nástřihu, co mi dělali. Nemohla jsem sedět, strašně to bolelo a po velké jsem normálně brečela bolestí. Až po pár dnech jsem zjistila, že to jsou hemoroidy. Pročetla jsem několik desítek diskuzí a jelikož i má sestra tím od porodu trpí, tak jsem i od ní ještě dostala rady. Koupila jsem dubovku v gelu, Factu čípky, Aescin a Mobivenal a začala jsem léčit. Docela rychle se to zlepšilo, hemoroidy se dokonce vstřebaly. Asi tři týdny byl klid a pak přišla bolest znovu. Trápila jsem se s tím až mi to nedalo a začla na proktologii. Tam mi Dr. řekl, že to je trhlina, předepsal mi nějakou mastičku, čípky a Aescin+Mobivenal (nebo ten lék co už má aescin v sobě) a léčit 14 dní. Léčila jsem, opravdu se to zlepšilo. No jenže zase po třech týdnech se to podělalo. Nevím čím přesně, ale tuším, že to bylo tím, že jsme seděli venku na studené zemi.

No a teď je to prostě střídavě OK a naprd. Nic moc s tím dělat nejde, jen si hlídat stravu, brát léky, jakmile se to začne horšit, mazat, mazat, na noc čípek a po velké umývat, neutírat. Chci taky druhé mimi, ale díky tomuhle se toho bojím jak čert kříže, že se to ještě zhorší. Píšu si třetí čárku do notýsku nesnesitelných bolestí: 1. zuby, 2. žlučník, 3. zadek 😀

janapavlik
29. říj 2014

@bajule potvrzuji, že mast Faktu je na hovno! Mě nejvíc zabírají čípky a mast Preparation H. Jinak mě čeká příští týden anoskopie a pak asi nejspíš operace. Mám chronickou fisuru 2 cm dlouhou a před 2 lety mě léčili absces u konečníku (nepřeji nikomu, ta bolest byla strašná - v podstatě zaživa rozřízli hnis) a od té doby tam na tom místě od toho abscesu mám takovou cystu, která se naplní hnisem a cca 1x týdně praskne. Po vyšetření se uvidí, ale operace mě asi nemine. Bojím se jak čert, ale zároveň doufám, že už budu mít klid. A to nemám za sebou přirozený porod, mám 2 císaře, ale stejně problém s tou fisurou mám. Ani nevím, kdy se vytvořila 😝

bajule
autor
29. říj 2014

@opifka
@janapavlik Holky s fisurou není žádná prdel věřte mi... Já si prošla peklem, které trvá i po operaci... NIKDY, ale opravdu NIKDY nechoďte na operaci kde na vás vezmou sklapel!!!! Najděte si nemocnici, kde fisuru odstraní tzv. kryalizací - zmražením, já na tom byla v Turnově, bohužel bolesti mám proto, protože mi museli uříznout jeden hemeroid a to teď bolí. Jinak mamka na tom byla už čtyřikrát a prý to bolí tak šest hodin po operaci a dobrý! Na hemeroidy nedoporučím jinou operaci, než Longovu metodu. Ostatní operace jsou bolestivý jako kráva a jestli máte dět, tak se z toho zblázníte!

bajule
autor
29. říj 2014

@opifka
@janapavlik Jinak jestli to necháte zajít moc daleko, tak vlivem bolesti se vám dostane svěrač do křeče a to budete chtít skočit pod vlak, jak to bolí, nehledě na to, že se nemůžete vyprázdnit. Při operaci vám ho musí násilím roztáhnout a uvolnit a je tam potom riziko inkontinence stolice. Běžte na operaci OKAMŽITĚ, fakt.... Nevím odkud jste, ale Turnov mohu doporučit, konkrétně dr. Hrubého.

bajule
autor
29. říj 2014

@denca1988 Modli se, aby ti nevyhřezl konečník.... Nechci tě strašit, ale... S tím ale neuděláš vůbec nic...

janapavlik
29. říj 2014

@bajule no mě budou dopořádku dávat hlavně tu cystu po abscesu a fisuru a říkali, že se to dělá přes konečník v narkóze. Teď v úterý se dozvím více.

bajule
autor
29. říj 2014

@janapavlik Lituji tě už teĎ ☹ Moc držím palce, ať všechno dobře dopadne a ať to je ne moc bolestivé! Dej vědět, jak to dopadne... Já jsem ráda, že jsem našla někoho, kdo má podobné problémy jako já...

janapavlik
29. říj 2014

@bajule no popravdě jsem se už teď vyděsila 😔 Jinak díky a Tobě přeji, ať je lépe 😉

janapavlik
29. říj 2014

@bajule jinak to, že mám anální fisuru jsem se dozvěděla náhodou při vyšetření na chirurgii, kde jsem přišla řešit primárně tu cystu po abscesu. Jako občas jsem problémy při stolici měla, ale čípky to většinou vyřešili. Vyšetřoval mě mladý doktor, jsem myslela, že studem zalezu hluboko pod zem 😀 A 2 cm je moc? Ty jsi ji měla delší? Promiň, že se ptám, jsem z toho docela vyjukaná, že dr. hned mluvil o operaci 😕

bajule
autor
29. říj 2014

@janapavlik No, já ani nevim, jak byla veliká, ale vím, že byla hluboká a už dost zjizvená... Podle mého je 2cm už dost a opravdu operace je nutná, ale za 20 min narkózy je hotovo 😉 Jak začnou pořádný bolesti, jde stud stranou, veř mi, mě operoval fakt pěkný mladý (39 let, ale vypadal fakt na míň), doktor...Chronickou fisuru nevyřeší už nic než zákrok. A jak jsem psala, nic než dusík na to, jinak to jsou šílený bolesti a problémy do budoucna!

janapavlik
29. říj 2014

@bajule no, mě právě zaráží to, že to zas až tak nebolí, na to, že je 2 cm dlouhá. No, jsem zvědavá, co mi v to úterý řeknou. Bojím se a zároveň se těším, až budu mít klid. Neřekli mi zatím, jak by operace měla probíhat, jen říkali, že přes konečník, což je mi jasné, že 😅 Spíš se děsím té přípravy před samotným vyšetřením, mám vypít ten roztok a pak budu sedět celý večer na WC a léčit si z toho bolavý zadek asi ještě dlouho. Vím, o čem mluvím, už 2x jsem byla na kolonoskopii a to vyprazdňování před vyšetřením bylo mnohem bolestivější než to samotné vyšetření. Ale jinak to asi nejde 😝

bajule
autor
29. říj 2014

@janapavlik Já dostala odpoledne glycerínový čípek, večer yal gel a ráno zase yal gel a věř, že ty látky v tom obsažený, to bylo jak když mi do tý rány někdo nasype chilli...

janapavlik
29. říj 2014

@bajule jo, to znám moc dobře, tu bolest nezapomenu, před 2 lety jsem byla na kolonoskopii dávali mi taky yal gel a myslela jsem, že na tom WC pojdu 😝 Tady toho se bojím více, než nějakého vyšetření či operace. Jediná výhoda při posledním císaři bylo to, že mi vůbec nedávali klystýr, stačilo jen od půlnoci nejíst, to bylo bájo 🙂

missuulle
29. říj 2014

tak asi i já se k vám přidám. sice mě to vůbec nebolí a ničemu mi to nevadí,ale vadí mi že tam je ten jeden hajzlík hemeroidík a je cca tak půl cm velký. Zatím to přikládám těhotenství a že malá hodně tlačí, protože jsem předtím nikdy problém neměla a objevilo se mi to až teď na konci cca od 34tt. co myslíte, myslíte si že se to vstřebá? taky to přikládám k tomu, že teď i špatně chodím na WC a musím i občas víc zatlačit,což se snad po porodu taky dá dopořádku jako předtím.

bajule
autor
29. říj 2014

@missuulle Pokud máte jeden, tak po porodu mažte a zmizí. Doporučuji užívat laktulosu, nebudete muset tak tlačit a krásně to změkčí stolici...

missuulle
29. říj 2014

@bajule tu jsem zkoušela cca týden a něco a nepřišlo mi, že by to změkčilo:( tak zkusím znovu 🙂 děkuji za info.

opifka
29. říj 2014

@bajule
Ne všechno se dá řešit operací, to už jsou asi opravdu zlé případy a dost lidí je nedoporučuje z toho důvodu, že se vše může znovu opakovat. To je hrozně individuální a asi i záleží, jak je ten problém velký. A kolik to stojí jsem se ani popravdě nedívala. Můj proktolog mi dal mast a na další léčbě jsme se prakticky dohodli už v ordinaci. Říkal, že pokud se to bude opakovat, je třeba začít to řešit přes dilatátor. Četla jsem na ně hodně dobré recenze a pomohlo to lidem. Zvažuju tuhle metodu a ještě zkusím bylinky. Když tu čtu problémy některých, tak si říkám, že ta moje fisurka je jen škrábnutí...

@missuulle
Mně se udělaly dvě bulky taky kolem toho 8. měsíce, viz výše jsem to psala, že se mi zatáhly díky intenzivní léčbě. V těhotenství jsou hemoroidy dost běžná záležitost, vyprázdnit se je problém a děťátko je těžké a tlačí na spodek.

missuulle
29. říj 2014

@opifka četla jsem a taky budu aktivně léčit 🙂

bajule
autor
29. říj 2014

@missuulle Zvyšte dávky 😉

bajule
autor
29. říj 2014

@opifka Mě například dilatace nepomohli.... A léčila jsem to dva roky!