Hormonální změny a extrémně suchá kůže

zvedavec2
31. led 2018

Mela jste nektera podobny problem - tehotenstvi (zamlkle) a sestinedeli - a mam uplne silene suchou kuzi, zejmena na tvari, uplna loziska? Kremy, co jsem predtim pouzivala (L'oreal revitalift laser, Yves Rocher Elixir jeunesse. Sensitive vegetale) me stipou, vubec si je nemuzu dat. Jedine, co snesu, je synuv Bubchen krem na zimni pocasi.. Ale pomuze jen na chvili.
Cim mazat? Prejde to? Sestinedeli uz skoncilo, cyklus je stabilni, ale nelepsi se to.

zvedavec2
autor
20. únor 2018

@vevero13 a ja na jaro cekam jak smilovani, ja myslela, ze to jsou ty mrazy a smog v ovzdusi.. Taks mi sebrala nadeji 😉 kazdopadne diky za upozorneni, budu to mit na pameti.
Nechci to zakriknout, ale lepsi se to Linola plus navrat normalniho cyklu po revizi, mozna to dela svoje.. Jsem jeste sucha, ale uz nekrupu..

sobist
20. únor 2018

Ahoj, mě kožní říkala, že mám rosaceu, ale byla to taková diagnóza "vidím tak to tak je". :D
Každopádně mám velmi suché okolí nosu a tváře. Jsou to jakoby hrubé části kůže, která se dá jednoduše sloupnout a pak nastává peklo, protože to svědí. 🙂 Mě reálně nepomáhá a nepomáhalo nic, ani na předpis. Skoro úplně jsem se toho zbavila v 8.-9. měsíci těhotenství, to bylo naprosto super. :D Po porodu se problém pomalu vracel a je vždycky horší při MS.
Trochu mi pomáhá Bepanthen (Care, mám i Sensiderm a jsou to pro mě vyhozené peníze, štípe mě), pak Bioderma Atoderm Nutritive a nově moje pleť zvládne i Ziaja s kozím mlékem noční krém (patlám ho na sebe kdykoliv).
Tak snad tvůj problém bude jen dočasný. 🙂