Jak vypadá úzkost?

mickey23
29. bře 2019

Ahojte, poslední rok na sobě pociťuji, že jsem hodně nervózní. Hlavně když jsem ve společnosti (mých přátel) a jdeme třeba jen na večeři, po chvíli se mi začne špatně dýchat,motá se mi hlava jsem nervózní, je mi zle a nejraději bych v tu chvíli šla domů a byla sama. Dřív jsem bývala hodně společenská a teď mě to opravdu ničí. Máte s tím někdo zkušenost? Popřípadě nějaké rady? Dekuji

mickey23
autor
3. dub 2019

@pulecp nechci. Kontakt s nim jsem úplně ukončila. Řekla jsem si ze kvůli němu přece nebudu blázen. K tomu psychologovi si stejně pro jistotu zajdu. V hlavě jsem si řekla ze už žádný takový stavy mít proste nebudu. Zatím jsem se nějak uklidnila trosku. Ono je to vážně asi všechno jen v hlavě... ale je to těžký

mickey23
autor
3. dub 2019

a nemáte někdo zkušenost s přípravkem Modin?

pulecp
4. dub 2019

@mickey23 Zkus na jakékoliv pocity, které Ti vadí, metodu, ke které mám návod na svém profilu v jednom ze tří článků.

kacenka1111
4. dub 2019

@mickey23 s tim to mam a mrkni na histaminova intolerance...presne tyhle potraviny....a uzkost a panika taky....jeste mrkni na souvislost s tim pritelem....jakoze psychila...a taky na psychosomatika - alergie a panika...jsi jak pres kopirak....studuju to uz dlouho...

mickey23
autor
22. dub 2019

@kacenka1111 psycholožka mi řekla ze je to panicka ataka, ale já mám pocit ze je to jiny, celkové jsem cele dny nervózní a mám takový vnitřní neklid. Dokáže mě naštvat a vystresovat sebemenší blbost. Už ani nevím kdy naposledy jsem měla dobrej den... to špatný dýchání mě strašně unavuje. A jak jinak - čím víc na to myslím tím je to horší, ale nějak si nemůžu pomoct

andryyysssek
23. dub 2019

@mickey23 toto je taky příznak panické ataky.

lindikova
23. dub 2019

@mickey23 já bych zacla pořádnou dávkou kvalitního hořčíku, já rada citrat, k tomu b komplex forte. Určitě tím nic nezkazis.

saaralota
23. dub 2019

@mickey23 Ona to může být kombinace panické poruchy a úzkostí... měla jsem to podobně. Nejhorší bylo období, kdy jsem nevěděla o co jde, trvalo to snad dva roky, než jsem natrefila na správné informace, zašla k psychiatrovi, dostala AD a pomohly... jen při vysazení se to vracelo, pomohlo až těhotenství a rodičovská dovolená - prostě kompletní změna životního stylu...

bachovy_esence_poradna
23. dub 2019

@mickey23 Pokud není úzkost delší dobu řešená (nejen léky nebo třeba bylinami, ale i terapií), tak se může postupně přehoupnout do deprese...

Opravdu opatrně s léky na úzkost! Se závislostí na nich se bohužel při své práci setkávám denně...

Jinak Bachovy esence je potřeba na míru a to od zkušeného terapeuta, aby byla ta správná kombinace. Pokud je třeba, dají se dobře kombinovat - ať už s antidepresivy, tak s bylinami (opět na míru, ne pro každého jsou vhodné všechny byliny nebo léky). Byliny jsou různého typu, některé zklidňují, jiné také umí dodávat energii, uvolňovat stažení, doplňovat krev atd.

A určitě psychoterapie pokud procházíte náročným obdobím... ukončit vztah, ve kterém probíhala manipulace, psychický nátlak nebo ponižování, nebývá jednoduché... někdy to trvá měsíce, objevují se pocity méněcennosti, viny, strachu....říká nám to, že pod tím je něco hlubšího... není jednoduché říci ne, dát jednoznačnou hranici, stát na vlastních nohách...
Ta úzkost a deprese je příznak vnitřní nepohody, která je už silnější a hlásí se o slovo.
Zkuste na tom vidět to pozitivní - toto už prakticky nelze potlačovat. Tedy je čas na změnu 🙂

Moc držím palce!

blabloblu
23. dub 2019

@bachovy_esence_poradna rozhodně nepopírám, že Bachovky jsou super. Mám s nimi poměrně dobrou zkušenost. Problém je ale v tom, že odkrývají problémy buď najednou, anebo, když člověk vyřeší, co odkryly, musí se upravit a na to mnoho lidí nemá peníze. Zásadní potíž vidím i v komunikaci přes internet (messenger, e-mail). V komunikaci se podle mého mnoho ztratí. Až s odstupem cca dvou let jsem pochopila, proč jsem nemohla být a nebyla připravena na terapii, kterou mi terapeutka namíchala a ona to pravděpodobně nedokázala uchopit tak, aby mi pomohla. Takže i tady bych byla velice opatrná (jako i u regresních a dalších terapií). Nejde to dělat "od stolu", nestačí na to víkendový seminář, není to zadarmo a nepracuje to samo za sebe.

viki999
24. dub 2019

@mickey23 Tak jsem jak u vytržení.. už asi 8 let trpim necim podobnym, hlavně mezi lidmi, přestala jsem chodit do kin, divadel, restaurací, obchodu... A ony jsou to panicke ataky.. no dává to smysl, věděla jsem, že je to v hlavě... ď 🙂

bachovy_esence_poradna
24. dub 2019

@blabloblu dobře namíchaná směs esencí by určitě neměla věci uvolňovat najednou - to se může stát pokud směs dělá někdo kdo nemá širší znalosti (nejen znalost Bach. esencí)... Minimálně jednou týdně řeším situace kdy je směs namíchaná nevhodně nebo konzultace nebyla důkladná a směs není dostatečně “silná”. Bohužel se setkávám i s tím, že se terapiím někdo věnuje jen nárazově. Přitom rozdíl v ceně je minimální (u Bachových esencí např. obvykle asi sto korun).

Ano, určitě nestačí krátký seminář, je to o letech zkušeností a dostatku praxe.. A ideální je pokud daný terapeut umí i další metody, protože ne pro každého je vhodná jedna metoda (sama dělám vícero metod a leckdy vysvětluji, že to na co se dotyčný objednává pro něj není nejvhodnější, případně ne v této fázi).
Terapeut by se také měl dále vzdělávat. Na to všechno je dobré se ptát, protože mezi terapeuty jsou opravdu poměrně velké rozdíly…

Konzultace přes email nebo telefon bývá dostačující pokud se jedná o krátkodobější méně závažné stavy (např. nástup do školky, očkování, krize ve vztahu, strach z letu letadlem apod.). U dlouhodobých nebo vyhrocených stavů jako jsou úzkostné poruchy, panické ataky, deprese, chronické psychické potíže jako následek dlouhodobých zdravotních potíží vždy doporučuji osobní konzultaci.

Na druhou stranu pokud je někdo nemocný léta, tak někdy je i konzultace přes telefon nebo Skype přínosná, protože dodá impuls, může nasměrovat (takových případů je spoustu kdy lidé např. léta užívají pro ně naprosto nevhodnou stravu nebo doplňky nebo mají takový denní režim který jejich obtíže ještě prohlubuje, případně někdy i užívají léky, které si vzájemně vadí). Lze také upravit životosprávu podle konstituce, tam často bývají velké rezervy. A na psychiku to může mít zásadní dopad (ovšem u stravy je potřeba počítat s tím, že efekt se objeví spíš v řádu měsíců, na druhou stranu máme pak nástroj jak si třeba upevnit psychiku a to dlouhodobě, každý den).
Hodně záleží I na okolnostech a také na celkové kondici. Úplně jinak je potřeba k terapii přistupovat pokud jsme vyčerpaní psychicky nebo i fyzicky, tam není kapacita na celkovou analýzu nebo např. na změnu životní situace. V takové akutní skoro kolapsové situaci je potřeba pracovat úplně jinak

Pokud jsou potíže dlouhodobější nebo silnější, tak je potřeba dívat se na celkovou situaci - od výživy, přes vztahy, spánkový režim, užívané léky, je potřeba zvážit věci jako jsou hormonální výkyvy, věk, pracovní zatížení atd. Tohle už nespadá pod Bachovy esence, je potřeba najít terapeuta, který se tomuhle věnuje a umí se zorientovat i ve větším množství potíží.

Aby terapie byla opravdu celostní (celková). Tam je pak možná zlepšení i u velkých obtíží.

Jinak ŽÁDNÁ terapie nepracuje sama.
Všichni bychom byli rádi kdyby to tak bylo 🙂 ale to není možné. Je to vlastně dobře, protože aktivní spoluúčasti bysme se nikdy neměli vzdávat. Vždy se ptát - jak u klasické tak u alternativní terapie.
Na druhou stranu se neuzavírat, protože zkušený terapeut může ušetřit dlouhou dobu kdy hledáme co by nám pomohlo a potíže se třeba prohlubují nebo stagnují.

Omlouvám se za delší odpověď.
Jsem tu pod nickem, ze kterého to vypadá, že dělám pouze jednu věc, možná pak moje reakce vyznívají trošku jinak 🙂

blabloblu
25. dub 2019

@bachovy_esence_poradna krásná odpověď, díky za ni! 🙂

lauricek
25. dub 2019

Podla mna ide o tetaniu. Skus pogooglit. Trpela som nou tiez, postupne sa mi podarilo ju zvladat. V tychto “panickych” situaciach mi pomohlo obycajne magnezium 2 tabletky. Stale ho nosim pri sebe, keby sa mi to nahodou rozjelo. A vzdy som to mavala niekde u cudzich ludi, v obchode, vecer s kamaratmi v bare a podobne. Zrazu ma prepadla sialena uzkost. Dost tazko sa s tym bojuje, mne pomohla hlavne zmena stravy a myslenia.