Jaterní dieta. Vyzná se někdo?

polinka_x
4. črc 2020

Potřebuji poradit momentálně jsem v nemocnici s natrženymi játry. Musím dodržovat jaterní dietu a ležet. Moc v tom zatím neorientuji snad mi poradíte. Každý den, máme rohlíky k jídlu, což není moc dobře na střeva. Co by mi mohl manžel přivézt na jídlo? Jablko, jogurt řecký? Děkuji za rady

errol4388
4. črc 2020

@polinka_x už je to sice deset let, co jsem držela jaterní dietu, ale základem bylo netučné jídlo. Minimum soli a také omezit cukry. Jedla jsem hodne ovoce, zeleniny, maso libové na přírodní způsob udělané. Když uzeniny, tak libové a s vysokým obsahem masa. Mléčné výrobky odtučnené a neslazené.

errol4388
4. črc 2020

@polinka_x jo a pečivo mělo být den staré, ne čerstvé

areh
4. črc 2020

@polinka_x www.szu.cz › edice › dietaPDF
Leták
Koukni se tady na odkaz jestli ti půjde. Je to leták Statniho zdravotního ústavu, je to tam celkem dobře popsané. Jinak nemluvila s tebou nutriční terapeutka v nemocnici? Měla by ti dietu vysvětlit.

martinau5
4. črc 2020

Bohužel Ti neporadím, ale můžu mít troufalý dotaz? Jak se Ti povedla natrhnout játra?

polinka_x
autor
4. črc 2020

@martinau5 přeletela jsem přes říditka na kole

polinka_x
autor
4. črc 2020

@areh zatím právě se mnou nikdo nemluvil, ale ještě si tu polezim

polinka_x
autor
4. črc 2020

Jsem z toho jídla tady a celkově situace nešťastná, jsem zvyklá sportovat a již víc než rok se hlídám a píšu si jídelníček do kalorickych tabulek. A teď mě trochu děsí tahle dieta jestli to vůbec nějak zvládnu zkombinovat

martinau5
4. črc 2020

@polinka_x Děkuji za odpověď. Držím palce k brzkému uzdravení a snad to bude brzo dobře 🍀

michaela1990xx
4. črc 2020

Nesmí se smazene, tučne jidla, žádný alkohol a čokoláda.

michaela1990xx
4. črc 2020

Ale jak už tu bylo zmíněno, v nemocnici by vás měli on dietě poučit.

polinka_x
autor
5. črc 2020

@michaela1990xx ano s tím počítám, jen tohle budou řešit kdyz mě budou pouštět do té doby budu muset neustále jist rohlíky bez nějakého přídavku pořádne vlákniny

e7
5. črc 2020

Rohlíky? Já jsem při jaterní dietě rohlíky vůbec nesměla 😮 mamka mi musela kupovat nějaký dráhy chleba. Netučné, neslané, bez cukru, dušené, ryby, kuře, jogurty jen bílé taky s co nejméně tuky, pečivo jsem měla mazané jen nějakým light sýrem. Tehdá jsem u této diety brutálně zhubla ale taky, když jsem mohla začit jíst normálně tak jsem nemohla ani cítít kuře asi rok 😁

vendes
5. črc 2020

Držela jsem ji skoro celé dětství, takže mi rodiče nedávali žádné tučné, smažené, uzeniny, slané (sůl museli fakt hlídat, klidně jsem si ji sypala ze slánky do pusy), hutné sladké jako jsou krémy a máslové věci, "umělá" jídla. Pečivo jsem jedla normálně, tak nevím, ale už je to 20 let. Potom později téměř žádný alkohol a káva. Nějak to nevyhledávám ani v dospělosti.

polinka_x
autor
5. črc 2020

@e7 ano denně několik rohlíků jsem ze skladby jídelníčku zoufalá