Jaterní dieta v těhotenství, máte recepty?

wasu
31. črc 2013

Jsem 35 tt a včera jsem si byla kvůli zvýšeným jaterním testům pro léky na játra a mám mít jaterní dietu,na netujsem naša dost info co jíst a co ne a tak se chci tady poradit máte/ znáte nějaké recepty nebo třeba jen zkušenost, technologicky postupy znám, spíš mi jde jen recepty 🙂 Díky

adrianka1712
31. črc 2013

@wasu Prave riesim asi nieco podobne. Dnes mi volali z hematologie, ze mam nieco s jatrami, ale nic viac som sa cez telefon nedozvedela, mam ist v piatok na CTG a vraj to uz bude asi vyzadovat porod. Mozu mat problemy s jatrami nejaky negativny vplyv na miminko alebo na porod? Alebo co to vlastne pre mna znamena? Mam tehotensku cukrovku takze na stravu si davam pozor, z coho mohol vzniknut tento problem s jatrami? Vzdy som bola zdrava, pri prvom tehotenstve som nemala vobec ziadny problem, a teraz mam snad vsetky problemy ake mozu byt ☹ Mam sa obavat o malicku? ☹

wasu
autor
31. črc 2013

@adrianka1712 no ono v těhotenství to není jen o stravě nebo chybách ve stravování, ale zvýšenou tvorbou progesteronu a játra se s ním neumí úplně vypořádat... U mě se to projevilo svěděním dlaní a nohou, tak jsem si hned na játra vzpomněla a šla k dr at mi vezme krev na jaterní testy a bohužel se mi předtucha vyplnila.... Když už jsi 39 tt a byly by to špatné jaterní testy tak ti v klidu ukončí těhotenství,protože to má bohužel negat vliv na prcka,ale ty jsi v pohodě a bude to dobré, ani se nemusíš bát o mimi když už jsi na konci těh, ale já mám ještě víc jak měsíc, kdy by bylo dobré ať mimi zůstane uvnitř....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru