Je tu někdo po operaci křečových žil klasickým způsobem?

sladas
21. kvě 2016

Ahoj holky, je tu někdo po operaci křečových žil, klasickým způsobem?

vojato
22. kvě 2016

Já Teda ne, ale asi mě o už nemine. Mám na lýtkách viditelný a zvlněný snad všechny žíly,tak si ráda počtu zkušenosti...

sladas
autor
22. kvě 2016

,,,tak běžte co nejdříve, nebude vás to potom tolik bolet a rychleji se to bude hojit 🙂 já jsem 11 dni po operaci a jsem samá modřina a otok 😒

petma112
22. kvě 2016

@sladas Můj přítel byl letos v únoru.. Jak píšete, samá modřina, otok, na kontrole mu zjistili, že tam nechali kousek žíly - měl to místně tvrdé - tak mu to zaživa vyrval chirurg na ambulanci.. Už prý nikdy víc.. Teď, při každé změně počasí, ho bolí ty "díry", kde měl ty žíly..

pmarcela
22. kvě 2016

Ahoj 🙂 Já byla na klasice cca před rokem a půl. Potřebuješ něco vědět? 🙂@sladas

klia
22. kvě 2016

Mňa by celkom zaujímali alternatívy...laser a radiofrekvencia?...priebeh a rekonvalescencia a čo potom?...neobjavia sa znovu?...ja idem za dva týždne na konzultáciu ☹

merope
22. kvě 2016

Taky mě to zajímá, já se teda ještě nejdřív pokouším otěhotnět, tak až nějak potom. Ale doktor jen říkal, že by to chtělo operaci, ale vlastně mi k ní vůbec nic neřekl, tak si asi pak budu hledat i někoho jiného.

Já už jednou kdysi měla i termín - jen mi jaksi k tomu neřekl vůbec nic, ani jak to je a tak (ještě horší doktor, tam už nejsem) a nějak jsem se na něco přeptávala a tak mi necelý týden před sestra řekla, že hlavně ať nezapomenu na někoho, kdo mě odveze. V té době jsem byla sama a jaksi jsem si nemohla ani dovolit neschopenku - tak jsem se trošku poptala, jak že to jako myslí? Protože to byla první návštěva a hned hrrr hrrr jo, to chce odoperovat, tak kdy přijdete, jasně, dobře, další. WWW ještě v ČR nefungoval (devadesátá léta), informací pomálu.

Od toho jsem si trošku zjišťovala, ale zjištění je, že závisí na konkrétně těch vašich žílách a mám pocit, že většina doktorů se s pacienty v podstatě nechce vybavovat, že by jim něco o tom řekla. Takže to vypadá, že v budoucnu holt vyrazím na nějakou soukromou kliniku na konzultaci, co se tedy vše dá dělat (a za kolik) - protože stejně pojišťovny hradí snad jenom klasiku (ač po ní je pracovní neschopnost, delší rekonvalescence a všechno, kdyby aspoň přispívaly na jiné metody, ale to ne - buď si zaplať celé nebo ber to, co nabízíme ☹ ).

sladas
autor
22. kvě 2016

pmarcela ano 🙂 zajímalo by mě, jestli se ti pak udělali takove tvrde otoky v místě kde vedla žíla? nevím jestli je to norm.nebo ne :D

sladas
autor
22. kvě 2016

petma112 Ty jo, to přeci není norm, to vyndat jen tak 😒 bych toho doktora asi poslala do ....

vojato
22. kvě 2016

A byli jste na tom někdo třeba opakovaně? Mě by to čekalo poprvy... ale za pár let se to udělá zase... tak co s tím nechat to být? Mě by to Teda čekalo poprvy ale mám dost strach, mám na lýtkách jeden provaz vedle druhého s boulickama a místa na se to už vlní..? To vše se stalo za poslední dva měsíce prosím. HA nevěru, jsem stihla... nechápu to co se mi to s téma nohama děje tak rychle! Nestalo se vám to někomu? Během velice krátké doby nohy sama žila pritom žijí pořád stejně...

petma112
22. kvě 2016

@sladas Není to normální, to máš pravdu, ale ten, co mu to vytahoval, je celkem kapacita, co se cév týče, takže věděl, co dělá a bylo to raz dva.. Sice bolest prý hrozná, ale ta chvilička se dala vydržet.. A bylo to právě z toho důvodu, co píšeš níž.. Měl tam tvrdou grču, která na pohmat nebolela, ale právě ani necítil, že se toho vůbec dotýká.. Jak kdyby to bylo mrtvé.. Tak mu to doktor nařízl - bylo tam spousta hnisu a když tam štrachal, našel tu nevyndanou žílu.. A pak měl ještě jedno místo zatvrdlé, ale to doktor naznal, že se vstřebá.. A měl pravdu.. Už to tam nemá..

petma112
22. kvě 2016

@klia Přítel byl objednaný na laser, ale když ho chirurg viděl, řekl mu, že už to má v takovém stadiu, že bohužel by to laserem nezvládli, že tím laserem se dají odstranit jakoby větší metličky, ale ne velké křečáky.. Jsem ráda za takové férové jednání.. Dát 15000 za jednu nohu a bez efektu, by mě asi vezli 🙂

sladas
autor
22. kvě 2016

@petma112 mno tak já ji cítím, tak snad to bude ok, já byla v pátek u doktora tem mi řekl že jsou otoky norm.ale vůbec se na mě nepodíval, hodil to tak od stolu ☹ tak jsem teď taková nejsita....

sladas
autor
22. kvě 2016

@petma112 taky jsem chtěla laser a taky mi bylo řečeno že v mém případě to už nejde,,,a už byl na operaci?

sladas
autor
22. kvě 2016

@vojato mno já měla takovou malou hrčku a jak sem čekala malou tak se to rozjelo přes celou nohu...ale být váma, tak jd co nejdříve k doktorovi, bude to pořád horší a horší a stejně tam skončíte, ale už vás asi objednají až na podzim, přes léto se to neděla.

sladas
autor
22. kvě 2016

@merope zajímavé, že většinou řeknou až po dětech,,,je pravda, že se to při těhu vrací,,,,,ale někde jsem četla, že by se mělo jít co nejdříve i za cenu, že otěhotníte a vrátí se to ( ale už to prý není tak hrozné)

petma112
22. kvě 2016

@sladas Ano, byl 1.2. na operaci.. Pokud to cítíš, tak to bude v pořádku, vstřebá se to.. Denně to potíral Liotonem 100000 a to mu hodně pomohlo od těch modřin..

klia
22. kvě 2016

@sladas mne povedali tiež že čím skôr tým lepšie, i keď som im hovorila že chcem otehotnieť, tak mi tvrdili že je lepšie ešte predtým, chceli aby som šla na klasiku, ale že si môžem vybrať, tak som zvedavá čo mi povedia na súkromnej klinike 😉

merope
22. kvě 2016

@sladas Právě že jde o to, že se to prý pak stejně vrací. Tak proto se to doporučuje dělat až po otěhotnění (aspoň to jsem řešila s obvoďačkou ještě než mi utekla do důchodu, doktor se tváří tak nějak jako "chtělo by operovat, je to na vás, kdy řeknete, že jo" ale v podstatě nic víc mi k tomu ani neřekl - ale průchodnost mám dobrou).

pratensis
22. kvě 2016

Mě zase od operace zrazovali, že určitě až po dětech. Prý jsou v nohách dva žilní systémy (teď doufám, že to převyprávím jakž takž odpovídajícím způsobem a moc nezkomolím, nejsem doktor, nevyznám se v tom), a když se z jednoho něco vyoperuje, převezme tu jeho funkci na sebe ten druhý zbývající. Takže když se to pak eventuálně vrátí, je to horší o to, že už ty operativní zásahy nemůžou být tak radikální. Proto prý je lepší až po těhotenstvích a porodech, kdy už riziko dalšího zhoršování není tak velké. Ale jak je vidět, tak zřejmě co doktor, to názor. Tlumočím jen, co bylo řečeno mně...

sladas
autor
23. kvě 2016

@klia tak já kdybych si mohla vybrat, tak bych šla tím laserem 🙂 pred detmi by to určo ještě šlo, ale právě po 2 dětech už ta noha byla v strašném stavu,,, a tak snad zas po několika letech budu mít hezkou nohu :D tak pak napište jak jste dopadla 🙂

sladas
autor
23. kvě 2016

@pratensis a pak si vyberte že? asi bych se řídila podle toho jak to vypadá a jak moc vás to omezuje,,,,já teda čekala taky až po dětech, trošku se to jeste protáhlo skrze kojení a než se malá trochu osamostatnila,,,,,

vojato
23. kvě 2016

Také se přidávám, všichni také říkali že až po dětech. Přijde mi to i rozumné, tělo dostává nejvíc na frak právě v těhotenství... ale řekla bych, že stejně do 5 let to mají všichni zpět a většinou ještě v horším stavu... já jsem teď začala chodit s kompresníma punčochy třídy 2 a nepřeju to nikomu. Zlatý časy bez punčoch!! Večer to vzteklá strhavam a na rano se vůbec netěším, pac přijde víte co-oblikani punčoch 😖 . Děsný fakt. Navíc od té doby, co punčochy nosím mi vylezly ještě další a další, tak nevím. Jsem zvědavá, jak s tím zvladnu léto. Na druhou stranu... přes punčochy aspoň ty nohy nevidím, jinak jsou sama žila, pěkná depka. Nosite to někdo i teď, když je teplo nebo to sundavate a děj se vůle boží? Moje maminka třeba punčochy nenosila nikdy. Má po 6 dětech, na jedné noze jedná žila, sice je fakt velika nohu má stále oteklou, ale ta žila je jen jedna. Problémy s tím asi nikdy neměla nějaký vážnější. Tim pádem těžko říct s účinkem punčoch...

vojato
23. kvě 2016

Jo, ještě bych dodala, že mamka na operaci jednou byla (v 50 letech) a asi jí nějak narusili odtok lymfy... tu nohu má o několik cm silnější než druhou a už se to nedá upravit. Ještě to má dole u kotníků úplně necitlivy, to také po této operaci. Takže pokud by se vám neco nezdálo mazte k doktr. Mamka nešla hned a už to nešlo navrátit zpět. Jinak já jdu teď ve středu, tak jsem zvědavá. Nejvíc se asi bojím, že za dva roky to bude zpět a ještě horší. Babička měla z tohoto bercaky už ve 40 😐

milejka
23. kvě 2016

@vojato já taky nosím punčochu,ale co ted až přijde teplo? To si nedokážu představit,ale asi budu chodit bez toho a děj se co chceš 😒 .Taky vás to tak šve na nohách? Docela je to nepříjemný 😒 Já beru ještě prášky,vy?

vojato
23. kvě 2016

No jako mě to vytáčí fakt šíleně a asi mám i špatnou velikost, pac když nohu ohnu skřipne se to v koleni, tím pádem nějaky turecký sed něco cupnout si neexistuje. Kupovala jsem je právě poprvé, tak o tom moc nevím. Příště už si na to dám pozor. Beru k tomu ještě detralex, ale krz to, žese mi v jedné žíle udělal povrchový zánět. Jinak Teda brání prášku se mi dost příčí, je mi 26 a cpat to dalších 40 let do sebe se mi moc nechce. A jak říkám, mamka punčochy nikdy nenosila a nohu Teda nemá pěknou. Ale říkala právě že to na sobě nesnesla, tak to zahodila a nazdar 🙂 🙂. Kompresivní punčochy se nosí až od minulého století, do té doby nic. Na druhou stranu bercaku ci toho hnedyho fleku co může být od tohoto se bojí každý. Takže je možná menší zlo snést to řekněme další 40 až 50 let na nohách 😀 😀

klia
23. kvě 2016

@vojato ja som dostala tiež punčochy a Doxium...potom ale za mesiac mi robili UTz na prietok a ten bol v poriadku ale aj tak že musím na operáciu a že lieky s tým nič neurobia, takže neberiem nič a punčochy len keď ma bolia nohy a to je nejak po ovulácii som zjistila 🙂...mne neopúchajú len sporadicky bolia stehna a niekedy dostávam kŕče do lýtok..ja to mám na pravej nohe nad kolenom asi 10cm, také vypukliny...

merope
23. kvě 2016

@vojato Mě vyloženě doktor řekl, že to mám i ve stehnech (nějak uvnitř) a že teda punčochy to spíše zaškrcují a nemám je nosit. Ale občas na sport si skoro říkám, že by se hodily.

milejka
24. kvě 2016

Mě doktor řekl,že ten Detralex se bere dlouhodobě. To jako už do konce života nebo jak dlouho? Není to teda taky nejlevnější záležitost 😒

vojato
24. kvě 2016

@klia to mě zajímá, mám to také na stehnech, ale lýtka jsou nejhorší... průtok jsem měla obry ale na tom lýtku byla povrchní trombóza a zanet-skrz to mi konečně napsali punčochy i když jsem jim říkala ve všech těhotenství že bych je ráda. Takže ty to máš asi skrz vzhled, jo, tu operaci?

vojato
24. kvě 2016

@milejka no doporučuje se měsíc brát pak měsíc vynechat a pak měsíc brát. Ale dle mého je to blbost. Nicis si játra ledviny něčím, co tě životně neohrožuje. Takže já to budu asi bravat v létě, kdy nohy dostávají nejvíc zabrat.