Kojící maminka s atopickým ekzémem. Jak je léčit?

senja
5. led 2010

Ahoj holky, poradte prosim jak lecite svoje ekzemy v dobe kojeni. Od porodu se mi udelal ekzem na ruce a porad se zhorsoval, az uz je to neunosne ☹ Nevim co na to, kdyz kojim a nemohu na to v rychlosti jednou napatlat kortikoidy, ktere vzdy zabiraji.
Je tu sice podobne tema, ale je to o kojeni atopickeho miminka.

monulec
9. led 2017

@ev13inka Mám stejný problém, po porodu se mi objevil a teď tak tak přežívám, mám ho kolem pusy a okolo očí (vypadám jak kretén - hrůza) i s prasklinkama kolem očí i na víčkách, bolí to jako čert, mažu čistou vazelínou, indulonou, nic jiného nemůžu - Excipial, Lipobase pálí jako čert. Locoid doma mám taky a le je to kortikoid - tak mám strach, protože plně kojím... Konopnou mast (domácí) používám ale málo, z ní mám taky strach kvůli prckovi. Mamka jde ve čtvrtek na kožní tak se mi poptá co můžu a co ne, dám vědět!!!

Svědí to, pálí to, pořád, stále, furt, 🙄 ach jo

ominki
9. led 2017

Já už nekojím, ale jsem v 10. týdnu těhotenství a kortikoidy mi dermatoložka zatrhla do 16. týdne těhu. Strašně trpím, protože mám ekzém na rukou a s 16timěsíční dcerou ruce hodně namáhám, pořád je mám pod kohoutkem.
Používám teď buď čistou vazelínu anebo zinkový krém na ruce TENA.
Mojí dceři pomáhá Eucerin Atopicontrol, funguje jako kortikoid, přičemž to není kortikoid a je to volně dostupné v lékárně.
Další kamarádka velmi chválí sprej Skin-Cap.

monulec
13. led 2017

Tak jsem byla na kožním - dr. nechtěla nic předepsat aniž by mě viděla tak jsem tam musela letět. Dala mi sérum ko koupele, nějakou vodičku na obklady na opuchuté víčka a dvě mastičky, jednu na exzém a druhou na promazání, obě jsou míchané a název na nich není. LOCOID použít můžu vyjímečně. A půl Claritinu když bude nejhůř. Musím uznat, že se mi po té masti "na ekzém" ulevilo a ta promašťující je lepší než Indulona. Jen se mi ty ložiska rozšířili i na lících 😒
Tak snad jsem vám trochu pomohla holky.....i když to jsou rady - stejně je nejlepší jít na to kožní

milagroc
28. kvě 2017

Ahoj,vim,ze je to již starý příspěvek,ale třeba někomu může moje rada pomoci.Nikdy jsem žádné kožní problémy neměla a po cca.šesti měsících kojeni,se mi na ruce objevil ekzem.Nejdříve jsem si myslela,ze je to reakce na praci prášek,ale i přes nošení rukavic se to zhorsovalo.Takže jsem pátrala z čeho by to mohlo být...Napadlo mne zkusit nějaké vitamíny pro kojici,protože si mimco mlickem vše potřebné bere z matky a věděla jsem ze moje stravování,není ukázkové 😯 ...Koupila jsem Mamavit.Na ekzem jsem mazala par dni framikoin a prisla uleva.Po třech dnech užívání se kůže obnovila a pak uz se to jen zlepsovalo 😊 Takže holky doplňte vitamíny a ostatni prvky,ať jich máte dost jak pro prcka ,tak pro sebe 😉

monulec
29. kvě 2017

@milagroc Vidiš, tak děkuju, zkusím.

Já teď sice dotala na kožním mast s kortikoidy - KONEČNĚ!!!! Malý má 7 měsíců, sice stále kojím ale už trochu jí příkrmy, tak mi to předepsala a úleva velká!!!!! Nic nesvědí, kůže je světlejší a UŽ NA MĚ VŠICHNI NEHLEDÍ JAKO KDYBYCH MĚLA LEPRU!!😉