Kontryhelový čaj při kojení + dávkování

makky1310
29. črc 2017

Ahoj holky🙂, prosim o radu. Po porodu mam menstruaci i ovulaci bolestivejsi. Jsem vyznavac bylinek tak jsem si koupila kontryhelovy caj. Koukam ale ze na krabicce je ze nemaji uzivat tehotne a kojici zeny. Ja stale kojim. Ma s tim nekdo zkusenost a pokud ano jake je davkovani, zda napr.tyden pred menstruaci a ovulaci nebo cely cyklus.....?

katkabarmich
29. črc 2017

Já bych se radši poradila s lékařem, už třeba jen pro to, jestli je ta bolestivost normální. A pokud je na krabičce, že se nedoporučuje tak bych ho nepila 🙂 zkus jinou alternativu, třeba meduňku ta by mohla taky pomoct. 🙂

makky1310
autor
29. črc 2017

Ono to neni zadna silena bolest ale cejtim ze je to jine nez pred porodem. Prave jsem si rikala ze kontryhel pijou normalne tehotny tak proc by vadil pri kojeni? Ale dik za tip, medunky na zahrade mam ze nevim co s ni.🙂

keksikova1
29. črc 2017

@makky1310 Ahoj, taky se na něj chystám, zvažuju, přemýšlím..
Koukni třeba sem: http://www.porodnice.cz/poradny/kontryhel-pri-k... a sem: http://www.bylinky-maya.cz/bylinky-v-tehotenstv...

🙂

makky1310
autor
29. črc 2017

@keksikova1 ahoj, diky za odkazy🙂. No ja uz jsem prave cetla ze se muze pit, takze to upozorneni na caji bych tak vazne nebrala (co vsechno se tehotnym a kojicim zakazuje a klidne to muzou, samozrejme v rozumny mire). Ale nikde jsem se nedocetla jak uzivat. Vim ze bylinky by se nemely uzivat dele jak 3 tydny (pak by mela nasledovat tydenni pauza, vyjma treba ta medunka, ta se muze porad). Tak to asi prubnu nejak sama a budu pit tyden pred ovulaci a tyden pred menstruaci a bude....😀. Ono jednou me treba neboli nic a dalsi ovulace a ms zase poboliva... jo a jeste je dobrej hermanek na bolest.🙂 ja si myslim ale ze to mam hormonama tak ten kontryhel bude lepsi...

keksikova1
29. črc 2017

@makky1310 ja to prubnu od MS do puky cyklu,teda před potenciální ovulaci..furt nevím no,sice to boli,ale nechci cyklus rozhodit,jsem ráda že ho mám.. Gynex jsi zkoušela?

makky1310
autor
29. črc 2017

@keksikova1 tak ja snad doufam ze kontryhelem se to nerozhazi... cyklus mam jinak ok. O gynexu slysim poprvy, koukala jsem co to je a ma to dost kladnych recenzi. Tak kdyby kontryhel nepomohl tam mam dalsi zalohu. Diky🙂 jeste mozna zkusim hormonalni jogu...🙏🙂

keksikova1
29. črc 2017

@makky1310 ted jsem koukala,v gynexu je kontryhel taky. Ofiko se nemá, ale jinak výrobce uvádí možnost užívani při kojení, ja ho užívám 2.měsíc a v poho,cyklus jede,což je u me fakt zázrak, před tehu jsem cyklus prakticky neměla.. tak ja dojedu zbytek gynexu a vrhnu se na kontryhel..a dávkování, nejsem si jista,jestli má pomoct od bolesti/na ovulaci-spis asi první část cyklu,ne?

makky1310
autor
29. črc 2017

@keksikova1 a bolestivejsi ms, tak proto jsem si rikala jak pred ovulaci tak ms. To uz asi zalezi na kazdy z nas, co ji vic trapi 🙂