Koronavirus. Co si o tom myslíte?

29. únor 2020

Zajímalo by mě, proč byla smazána diskuze "Koronavirus. Co si o tom myslíte?"?

autor
2. bře 2020

@zlorenka může se jednat i o to, že už virus začíná slábnout. Anebo to právě boom teprve přijde

drep
2. bře 2020

@zlorenka jakože kdo nehysterčí, tak tomu nerozumí? Denně mi chodí nové maily ohledně covid-19, pracuju v nemocnic, kterou ten jeden pozitivní člověk prošel, svůj pracovní čas dělím mezi aro, záchranku a praktika, ergo riziko, že někoho nakaženého potkám, mám větší než majoritní populace. A ano, mám nohy na stole a ve spíži standardní obsah. Mám tři osmdesát plus prarodiče, o ty se bojím, ale víc se bojím v chřipkové epidemii nebo ještě spíš když je náledí, navíc oni obecně moc mezi lidi nechodí kvůli pohybovým problémům, takže se o ně asi nebojím o moc víc, než se bojím normálně.

werumka
2. bře 2020

@zlorenka Já sama jsem ohrožená skupina, která má hned po kardiacích největší procento komplikací a nepanikařím. Co bych z toho měla? V ničem mi to nepomůže 🙂
Jinak v té Itálii byl problém trochu jinde. Ono těch nemocných nebylo na začátku moc. Resp. bylo jich pár. Jenže zdravotníci u nich nedodrželi hygienický nařízení a sami to od jednoho člověka roznesli ke spoustě jiných, kteří už v tu dobu byli oslabení. Tohle podcenili a ten začátek propásli. Byli holt první na ráně, komu se to v Evropě stalo, tak neměli čas reagovat tak rychle, jako my a ostatní evropské státy.

astyna88
2. bře 2020

Holky,ja jsem.rada,ze nejsem jedina,ktera nepanikari,neskupuje kde co a nema sileny usmev na rtu 😉😊

vineta
2. bře 2020

@zlorenka A jak přesně že mi v tom pomůže skoupit mouku a špagety?
Však to všude píšou, že základní je hygiena, moje opatření je tedy takové, že v metru a celkově na veřejnosti se -pokud to není nevyhnutelné - ničeho nedotýkám, věnuju zvýšenou pozornost mytí rukou a posiluju imunitu. Pratetě obstaráváme nákupy, aby nemusela chodit moc mezi lidi, ale to děláme průběžně, protože takřka devadesátiletou dámu může ohrožovat i právě ta chřipka, takže opatření stejný jako při chřipkový epidemii. Rodiče mám ekonomicky a společensky aktivní, ty se doma nezavřou, přichází do styku s lidma, tak se cpou vitamínama a dodržují hygienu rukou. A co chceš dělat víc? Vyšilování ještě nikomu nepomohlo. Ekonomicky aktivní člověk žijící ve městě prostě buď onemocní, anebo ne. Těžko se odjedu zavřít někam do lesa se zásobou kolínek a lančmítu, aby na mě někdo něco neprsknul.

zlorenka
2. bře 2020

Spíš mi vadí výsměch těm, kteří k té "panice" subjektivně vidí důvod, místo rozumný edukace.
Ale jistěže je lepší si tu pohonit triko ;)

vineta
2. bře 2020

@marcicek84 Tak pokud se nepletu, to ty jsi tady výsměšně vyzývala pražský, aby se ozvaly, a prorokovala, že už v panice stojí frontu na konzervy a došlo tak na tvoje slova, takže tu dost sama určuješ styl diskuze 🤷🏻‍♀️

zuzineckah
2. bře 2020

@marcicek84 názor ti nikdo nebere, na ten má právo každý. Teď už brzdíš, ale přečti si po sobě první dvě stránky, kde si prskala drzost pomalu na každý komentář, ve kterém někdo vyjádřil jiný názor nez ty🙄

zuzineckah
2. bře 2020

@zlorenka jak pomůžou rizikovým skupinám zásoby a panika? Těm pomůže chráněný zdravotnický personal, který respiratory potřebuje mnohem víc než zdravý čtyřicátník. Já mám také rodiče v rizikové skupině, tak teď nevím jak bych podle tebe měla postupovat mimo toho, ze jim budu klást na srdce to, co už dávno vědí...

vineta
2. bře 2020

@zlorenka Každá diskuze má vývoj, tahle navíc navazuje na diskuzi předchozí, už smazanou. Chápu lidi, co se bojí, nechápu lidi, co cíleně roztáčí kola tý paniky směrem právě k tomu sebenaplňujícímu se proroctví. To ve finále nepomůže nikomu, respektive uškodí všem.

zlorenka
2. bře 2020

@vineta
@zuzineckah
@werumka
@drep
A já třeba mluvím o případu, kdy klučina v pátek vyrazil na lyže do epicentra nákazy a chlubí se, jakej udělal dobrej kauf, že koupil zájezd za pár šupů od cituju připo*ranýho blba.

Pro někoho jsou problém špagety, pro mě třeba todle. Každej si to přebere, jak uzná za vhodný.

vineta
2. bře 2020

@zlorenka Je to jako se vším, není to černobílý. Do oblastí s výskytem bych (zbytečně) nejela, stejně jako si nepůjdu stoupnout do fronty na konzervy. Důležitý je chovat se rozumně, což znamená neriskovat ani nepanikařit, obojí je na škodu.

zlorenka
2. bře 2020

@vineta s tím souhlasím. Jen si všimni, že já o frontách na konzervy nic nepsala a stejně první co jste se do mě pustili kvůli tomu, že jedno odpoledne nestihly obchoďáky doplnit mouku panikařícím pod ruce, jako kdyby na tom záviselo, jestli někdo umře hlady.
Ono ve finále když ti důchodci pár dní nevylezou do Kauflandu, tak jen dobře. :D

vineta
2. bře 2020

@zlorenka To máš pravdu, omlouvám se, používám už nadsazený výrazy, tyhle typy diskuzí se “dvěma táborama” mě k tomu svádí a sama pak zapomínám na to, že žádný dva tábory neexistujou.

zuzineckah
2. bře 2020

@zlorenka tak o tom žádná snad. Ovšem nechápu kontrolní státní úřady, ze nezarazily organizované zájezdy. Tohle fakt nechápu. Aerolinky, které zrušenými linkami přijdou o mnohem víc peněz se musely přizpůsobit a CK nemusí? Debilita tady bude vždycky, ale proč jednoho ustrihnou a druhého ne, to mi hlava nebere.

vineta
2. bře 2020

@zuzineckah Neznám přesně mechanismus zákazu letů, ale řekla bych, že přes řízení letového provozu je to stát víc schopnej ovlivnit, než u individuálních výjezdů po Schengenu.

marcicek84
2. bře 2020

@zuzineckah, @vineta ehm, ehm tato diskuze navazuje úplně na jinou, kdo v ní byl tak ví, proč jsem co napsala a z čeho jsem si "udělala" žertík... to že se tu toho jiné pražačky chytly to jsem tedy nečekala, že po tom pojedou jak slepice po flusu a budou stále a stále přihazovat, to byl úplný extrém...no tak snad už je vyprskáno...stejně už to je dávno mimo téma...

zuzineckah
2. bře 2020

@marcicek84 Jestli byly tvé příspěvky v původní diskuzi tak obohacující jako zde, tak se nedivím, ze je smazaná... Jdi s téma Pražákama už někam. Je to trapný a zbytečný.

zuzineckah
2. bře 2020

@vineta to jistě je, ale v nabídkách CK pořádku jsou. Mám na mysli autobusové zájezdy. Když zákaz, tak by měl být dán plošně aspoň tam, kde je to možné si myslím. Čistě individuálním výjezdům se zabránit nedá, to už je o lidech a jistě se jich najde dost, kteří mávnou rukou a pojedou...

vineta
2. bře 2020

@zuzineckah To by možná mohli nařídit, kdyby byl vyhlášen nouzový stav, jinak si myslím, že by to nešlo. Ale to jen fabuluju, zákony jsem nezkoumala... Bohužel ne všechno, co je logický, je i proveditelný. Ale souhlas, že by to smysl dávalo.

hojda
2. bře 2020

@sarihy Přesně, každý z nás může svým chováním zabránit dalšímu šíření.

marcicek84
2. bře 2020

však se ti nezodpovědní asi řídí podle těch nejvyšších: "Prezidentův poradce Martin Nejedlý po návratu z Číny, kde je epicentrum koronaviru, nerespektuje karanténu doporučenou odborníky. Dle svědků, s nimiž Aktuálně.cz mluvilo, v neděli navštívil pražskou restauraci. Nejedlý se na cestu za čínskými komunisty, o níž vláda nevěděla, vydal společně s kancléřem Vratislavem Mynářem. A také Jaroslavem Tvrdíkem, který tvrdí, že izolaci dodržuje.

Tak co chceme po ostatních lidech, že jo...

autor
2. bře 2020

K těm vaším zbytečným hádkám a plácání se po zádech zase nové info. Jestli jsem to pochopila správně, je nový? nakažený, tentokrát profesor ČZU. Přikládám odkaz
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-kor...

autor
2. bře 2020

@marcicek84 mno... Co dodat... Když můžou oni, tak ostatní s tím pak taky nemají problém

podaji
2. bře 2020

Ne ne to je ten jeden z těch 3. A smazání diskuze mě mrzí. Nejdřív jsem se pořádně vyděsila ze začátku byla plná konspirací ale poté tam holky psaly dost zajímavé a hlavně věčně zprávy které mě naopak uklidnily. Doufám že přispějí i sem. A mmch jsem z Prahy a zásoby všeho jsem si udělala už v lednu. Já těm sikmoockam nevěřila už od začátku. Nebojím se ani tak te nemoci jako toho že budeme v karanténě doma zavřený což by asi nebyla žádná změna oproti stávajícímu stavu kdy jsme věčně doma kvůli mladymu.🤦🤦😂

zuzineckah
2. bře 2020

víš o tom, ze stres do velké míry oslabuje imunitu? Jdeš koroně naproti víc než si myslíš...

hojda
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
2. bře 2020

@zuzineckah to byl příspěvek pro mě? Já jsem chtěla změnit téma a napsala, co se děje teď. Ale jestli si myslíš, že tyhle řeči jsou lepší tak prosím... Jen se zas do sebe pusťte, pohonné si ega 🙈
@podaji já jsem si právě nebyla jistá, zda to je jeden z těch 3 nebo nový, proto ten otazník. Děkuji za info

autor
2. bře 2020

Už mi začíná připadat, že fakt věčně se tady nedá psát... I když se píše nové info, tak je to špatně... Navíc se porušuje niť hádek... No to je asi ten kámen úrazu. Nedivím se autorce, že smazala diskuzi... Začínám mít sto chutí udělat to po jejím vzoru... Ale kašlu na to... Nechám Vás, ať se tu hádate... Někde asi potřebujete se vybouřit

zuzineckah
2. bře 2020

@hojda ???