Kožní problémy na bradě. Poradíte?

vaseli16
22. říj 2020

Ahoj, prosím nedokáže mi někdo, alespoň takhle pomoct, kožní mě objednala až po novém roce a už jsem trochu zoufalá ... Už nejakou dobu bojuji s čímsi na bradě, vypada to jako akné, ale to to není. Jsou to pupínky a na dotyk bolí. Praktická dr mi předepsala mast s kortikoidy, ale to moc nepomáhá. Vypadám jak pubertak a už si nevim rady😞

te_reza
22. říj 2020

Sudocream

vaseli16
autor
22. říj 2020

@te_reza ten me nenapadl vyzkousim moc děkuji!

similenka
22. říj 2020

@vaseli16 Jsou i kožní lékari, kteří mimo objednaných berou i neobjednáne, jen si to musíte několik hodin vysedět.

kuttu
22. říj 2020

Ja myslím,ze je to akné,me se začalo hodne delat vlivem hormonu po porodu,ted se mi to zhorsilo nosenim roušky...myju si oblicej antibacterialnim mýdlem,snažím se na bradu nesahat,protože to člověk akorát roztahá vice...

vaseli16
autor
22. říj 2020

@similenka ano to vim, jenze s rocnim synem neni uplne realne nekde xhodin sedet a chlap je ted pomalu nepretrzite v praci kvuli vypadku lidi aby hlídal.

zlatoja
22. říj 2020

Prijde mi to jako dermatitida. Taky jsem s ni par let bojovala. Zakladem je nemyt si oblicej vodou, vadi chlor a co nejmin kosmetiky. A z masti mam osvedceny Imazol. A Jarischuv roztok na myti.
Jinak na jare, pocas nouzoveho stavu, mi predepsala kozni lekarka kremy pres whatsapp.

vaseli16
autor
22. říj 2020

@kuttu myslis? Je fakt ze se mi to zaclo delat v dobe rousek, pres leto jakz takz a ted zas nanovo... Mas nejakou konkrétní znacku toho mydla? Ja uz jsem z toho fakt nestastna...

te_reza
22. říj 2020

@vaseli16 zkus, mazat klidně několikrát denně a nerejpej to

kuttu
22. říj 2020

@vaseli16 cutosan se jmenuje,kupuju ho na eshopu dr.Max a pak ty jednotlivé pupínky ošetřim peroxidem vodiku,dam ho na štětičku...pupinky se vysuší a je to dezinfekce....dále používat ručník na obličej,po 2 - 3 dnech si beru čistý a opravdu na bradu zbytečně nesahat...

kuttu
22. říj 2020

@kuttu a pleť hydratovat...me se velmi osvědčily olejicky od Saloos...

lv
22. říj 2020

Perorální dermatitida, vysušovat (imazol, zinkovka, sudocreme), nepoužívej pastu na zuby s fluorem, cisti misto vodou oblicej jarish roztokem

hanka_12345
22. říj 2020

Me.pomohl akne color nebo jak se.to pise, taky to byla jakasi vyrazka.ale.nevim zda to bylo to samy...zabralo to tak po 3-4dnech

vaseli16
autor
22. říj 2020

@lv dekuju moc, koupím ten roztok uz jsem o nem cetla snad to pomuze

vaseli16
autor
22. říj 2020

@hanka_12345 aknecolor nesnesu, ale i tak dekuji 🙂

vaseli16
autor
22. říj 2020

@zlatoja a jakou kosmetiku jsi pouzivala kdyz jsi potrebovala jit mezi lidi? Myslim jako znacku make up....ja ted stejne nikam nechodim, ale kdyby nahodou

vaseli16
autor
22. říj 2020

@kuttu moc dekuju zkusím i to, snad se s tim nejak poperu... A peroxid predpokladam ten na dezinfekci ran?

kuttu
22. říj 2020

@vaseli16 jj,ten,ono v lékárně normálně jinej neprodavaj,je v takový malý lavičce...me to ty pupinky fakt pěkně zahoji a vysušší

zlatoja
22. říj 2020

@vaseli16 la roche bb cream

vaseli16
autor
22. říj 2020

@zlatoja dekuji koupim si ho, mam teda BB od Dermacolu, ale spis mi tu lezi... Cekala jsem od nej vic

vaseli16
autor
22. říj 2020

@kuttu ja jsem blb, ted na nej koukamv ledničce 🤦‍♀️😀 jdu to potupat...

zlatoja
22. říj 2020

@vaseli16 ja ho pouzivam jako denni krem. A na denni liceni pak uz jen tuhy pudr od L ´oreal. Kdyz nahodou nekam jdu 🙂)

zlatoja
22. říj 2020

@vaseli16 ted nejak menili radu, ja si koupila par tech starych do zasoby, takze ty nove nemam vyzkousene. Ale obecne mam s La roche dobrou zkusenost.

alcar
22. říj 2020

Dermatitida z rousky - aktualne bezny stav u mnoha lidi. Vymenit rousku, nebo ji prat v necem jinem, nez peres.