Boláky pod krkem. Zkušenosti? Prosím, pomůžete?

catherinebart
20. zář 2020

Dobrý den, syn (3,5 měsíce) má pod krkem bílé bolaky? Nevím jak to přesně nazvat. Na koznim jsem byla střídají mu masticky, teď naposledy dostal mast s kortikoidy. Nelepší se mu to. Pod tím krkem velké bílé bolaky, na zbytku těla má takové pupinky. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

zuzangel
20. zář 2020

Jejda bobek malinkatý 😢 A jak dlouho to má? S tímto zkušenost nemám, ale celý život sama bojují s kožními problémy, takže hledat příčiny a to jídlo, materiál oblečení, prací prášky, a stres.
Jinak kortikoidy zaberou a uleví mu, ale nevyřeší právě tu příčinu. Držím pěsti ✊ ať je brzy líp.

zuzangel
20. zář 2020

A zapomela jsem na kosmetiku, a taky doporučuji koupat občas ve slabém roztoku hypermanganu.

catherinebart
autor
21. zář 2020

@zuzangel už to řešíme měsíc. Dr nás objednala na 29.9 na biopsii. Koupání mu to asi zhoršuje ať ho koupu v čemkoliv protože mu naskacou červené flicky okolo těch pupinku. Prací prášek mám značku Frosch baby - ten jsem ještě neměnila zlusim sehnat něco přírodního. Nastesti to vypada ze ho to nesvrbi ani nebolí protože nijak zvlášť neplace ani není neklidný. Jen už mi to přijde dlouho a když se něco zahojí a zmizí udělají se nové😞. Přijde mi prave ze ty kortikoidy moc nezabiraji.
Děkuji za radu zkusim

vaseli16
21. zář 2020

Maly mel pod krkem to same, ale bylo to jen zaparene, stacilo namazat imazolem a bylo to pryč... Ale tona hlavicce nevim 😞

catherinebart
autor
21. zář 2020

@vaseli16 imazol jsme měli taky nezabral 😞

vaseli16
21. zář 2020

@catherinebart jej, tak snad to bude jen nejaka banalita na kterou je potreba jina mast.... Broucek, at Vam to dobre dopadne! 🍀🍀🍀

te_reza
21. zář 2020

Zkusila bych vykoupat v řepíku

mar8
1. říj 2020

bobek malý, a jakou používáte kosmetiku pro malého? zdá se vám, že je to třeba spíše promazat nebo vysušit?

catherinebart
autor
1. říj 2020

@mar8 začínala jsem na kosmetice od Topicrem pak Weleda a něco od Purity vision.
Teď už došlo na tu biopsii. Vyrizli mu jeden ten pupinek ze zad ale výsledky budou až 12.10. Tak snad konečně zjisti co to tedy je. Už mám pocit ze je úplně jedno co dělám 😞 Vždy když se něco zahojí tak mu jinde naskacou nové

mar8
3. říj 2020

@catherinebart a co třeba prací prášek, mýdlo? máte nějaké ecologicky šetrné, nebo normální z obchodu? ono to chce většinou komplexně pořešit

catherinebart
autor
3. říj 2020

@mar8 prášek už jsem změnila a zakoupila mýdlové ořechy, kosmetiku jsem taky vyměnila. Vše je přírodní. Už nevím co ještě bych mohla zlepšit. Snad ta biopsie ukáže konečně z čeho to je.

mar8
3. říj 2020

@catherinebart tak to potom dejte vědět, to by mě fakt zajímalo co zjistí

blondynka400
3. říj 2020

@catherinebart ohledně toho praní. Vždy používej dvojité máchání. Nevím, co máš za pračku, ale u modernějších jde navolit dvojité máchání. A poté ideálně ještě jednou nechat vymáchat, aby v prádle nic nezbylo. Je jedno, jestli používáš mýdlové ořechy a nebo prací prášek, když necháš jenom běžný prací cyklus, zůstává v tom děsně látek, co vadí.....
Jinak mne to dle těch fotek nepřijde tak tragické, jestli mu to vyloženě nevadí, je ještě maličký, bývají různé reakce

catherinebart
autor
12. říj 2020

@mar8 Tak dnes výsledky z biopsie a závěr - histiocytoza z Langerhansovych buněk. (Má to prý 5 děti z milionu). Jsme odeslání do Motola. Záleží kde všude to má rozlehlé protože to napadá v podstatě skoro vše - slinivka, játra, plíce, srdce, CNS atd.

hojda
12. říj 2020

@catherinebart Drže se! V Motole je top péče!

catherinebart
autor
12. říj 2020

@hojda dekuji!!! Pevně v to doufám!

vaseli16
13. říj 2020

@catherinebart vzpomnela jsem si na vas, tak hledám jak jste dopadli.... Tohle jsem nečekala... Držte se!!!🍀🍀🍀 Motol je opravdu top v péči.

catherinebart
autor
14. říj 2020

@vaseli16 děkuji! Doufám ze to bude brzy všechno v pořádku!

zuzangel
14. říj 2020

Moc držíme pěsti ❤️

mar8
14. říj 2020

@catherinebart tak ať vám to dobře dopadne, taky držím pěstí ❤