Léčíte poporodní depresi antidepresivy?

dagmar86
11. čer 2017

Maminky, je tu někdo, kdo léčí poporodní depresi antidepresivy? V těhotenství jsem lítala skrze těžkou depresi - bohužel jsem ji neléčila, bála jsem se brát léky... Po porodu se to ještě více rozjelo, 10 měsíců jsem kojila a léky brát také nechtěla. Bylo to peklo. Krom několika fyzických a psychických zhrouceních bojuji s těžkými stavy úzkosti. Už nemůžu dál.... Je tu prosím někdo, do se odevzdal do rukou psychiatra a bere AD a POMOHLO MU TO? Prosím, maminky, nepiště mi, ať se vzchopím atd... Prostě to nejde, ačkoliv mám silnou vůli a v životě mě potkaly spousty těžkých událostí, teď to prostě nezvládám... Prosím o příspěvky maminek, které se s AD léčí... Děkuji moc.

werumka
30. čer 2017

@dagmar86 Az tak za tri týdny... Ty prvni tri týdny bývají pocitove spis všelijaký...

dagmar86
autor
30. čer 2017

@werumka moc dekuji. Ano, je mi tak nejak vselijak..

werumka
30. čer 2017

@dagmar86 Jojo, je to takovy stav, kdy je člověku vlastně vsechno a nic zároveň... Přejde to, vydrz. Nemas od dr. nějaké léky na vykryti tohohle období?

dagmar86
autor
30. čer 2017

Nee, mam jen ten Adjuvin. Kdyz jsem byla u ni, tak mi bylo az neuveritelne dobre.. jenze to trva vzdy jen par dni.. myslela jsem si, ze ani ty ad nebudu potrebovat, ale tak jsem se zas spletla.. tak snad brzo zaberou. Pockam. Peru se s tim uz 1,5 roku, tak vydrzim.

werumka
30. čer 2017

@dagmar86 Já měla tyhle stavy asi necelý tři roky, než jsem AD začala brát. Taky jsem mívala období, kdy se to zlepšilo - většinou za to mohlo třeba na pár dní nějaké placebo, odpočinek, ale pak to zase přišlo znovu. Mám pocit, že každou touhle epizodou "zlepšení" přicházela zase o něco horší epizoda zhoršení. Jako by se ten organismus tím zlepšením vyčerpával a pak zase spadnul dolů... Ten začátek braní byl taky všelijaký, ale to prostě patří k tomu "nástupu". Zkus v maximální možné míře odpočívat a maximální možnou mírou odsunout věci, které jdou. Kdyby Ti bylo blbě, zavolej dr. a řekni si o krátkodobé léky z řady anxiolytik. Pomůžou Ti spát a efektivně odpočívat, když je zrovna mozek v té nezdravé "pohotovosti" 🙂

dagmar86
autor
3. črc 2017

@werumka Děkuji.. Mně stačí nějaká maličkost, a padám okamžitě dolů.... To jste vydržela teda dlouho, 3 roky... A jak se to u Vás projevovalo? To spadnutí... Já mám tendenci brečet, být apatická... Partner stále: "to je to jediný, co umíš".... a já se cítím hrozně. Nezvládám domácnost, vlastně nezvládám téměř nic... Dříve jsem byla celkem schopná, měla zodpovědné zaměstnání, vždy samostatná, silná a věděla si se vším rady. Přijdu si nyní jak troska😕 Beru 1/2 prášku denně, teď cca 6. den. Zatím je mi opravdu spíše špatně (nevolnost, pocity na zvracení, únava, nechutenství, návaly apod.) , doufám, že to brzo přejde. Moc tomu nevěřím, aby 1/2 prášku udělalo nějakou velkou změnu, když si uvědomím, jak mi je je a poslední dobou bylo.... No, uvidíme. Děkuji za rady, moc si toho vážím.