Menstruační kalíšek, ano nebo ne?

urrio
29. kvě 2015

Ahoj holky,
nevím, jestli jsem můj dotaz zařadila do správné skupiny. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s menstruačním kalíškem? Váhám, jestli si ho koupit, nebo ne? Mám z toho i trošku strach ... 😕
Děkuji vám za odpovědi a vaše zkušenosti. 🙂

verunka_korunka
24. črc 2015

Já mám asi 5 let ladycup a spokojenost nesmírná. Vložky jsem opustila cca ve 12ti. Pak jsem byla jen na tamponech, vadilo mi při sportu, hlavně na kole mi občas šňůrka způsobovala neplechu a nepříjemnosti a taky mě štvalo při koupení v létě výměna po každém opuštění bazénu a před každým vlezem do bazénu. Kalíšek jsem nezastrihla, na kole problém nemám, plavání je taky v pohodě. Vydávání, no po pravdě bez šťopky si to nedovedu představit, občas je hluboko a dělá se při vytahování slušný podtlak. A hlavně vůbec o něm nevím a přijde mi mnohem víc hygienický než cokoli jiného. Občas první půldenní je silikon min poddajný a chvíli o kalíšku vím, ale to jsem měla i u tamponu. Než jsem si vždy první den zvykla.
Ale rozhodně doporučuji a hodlám si v případě potřeby po porodu koupit větší velikost. Zatím mi stačil ten malý 😉

cajomilka
24. črc 2015

Hm, taky jsem o kalíšku uvažovala (jen čistě teoreticky), a to, co tady čtu, mě definitivně odradilo, i když účel diskuse byl asi opačný 😒 Zůstanu u vložek, nemám s nimi žádný problém až na to, že prostě jsou neekologické, no zase to třeba trochu vyvažuju používáním látkovek u dětí 😉 Tampony používám jen výjimečně na plavání, vadí mi jejich vyndávání.

reckless17
24. črc 2015

@sisstin nie nevidela, ale mám približne predstavu 😉 len som chcela vedieť, či ste už o tom počuli niektorá, pretože na stránke mooncup sa na to dosť dievčat/žien sťažovalo.. tak neviem, či to platí len na mooncup alebo ako to je 😀

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 hele, pochva měří asi 10cm, to prostě je fyzicky nemožný, aby se ti tam "ztratil" 😉

leikkka
24. črc 2015

já ho používám přes rok a naprostá spokojenost, nedám na něj dopustit, kombinuji sice s vložkami, ale když potřebuji na delší dobu mít klid od vložek, tak je na svém místě a na noc jedině s ním 🙂zadnávání a vyndávání super 🙂

reckless17
24. črc 2015

@sisstin len som sa pýtala 🙂 ak neveríš pozri túto stránku http://www.kalisok.sk/menstruacny-kalisok-moonc... ..tusím hneď 6-ty komentár s názvom Velkosť a ešte spústu ďalších..

reckless17
24. črc 2015

a @sisstin kalíšky môžu mať dlžku napr. 4,5 cm a niekto s krátkymi prstami tam proste dočihnuť nemusí, hlavne keď si odstrihne to začo sa to má vytiahnuť.. myslím si, že je to možné 😀

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 no základ je si nervat kalíšek až bůhví kam, měl by být spíš nízko a pak pokud nemáš povolený svaly pánevního dna, tak se ani nehne 😉

andelka
24. črc 2015

@reckless17 tam to není o tom,že by se ztratil,ale že jde špatně nahmatnout a vyndat. Může to být velikostí. Mám ladycup L,vejde se akorát,ale taky si časem sedne a je trochu hlouběji. Ale funguje si drepnout, zatlačit svaly a už jde dobře nahmatat. Stopku mám ustrihnutou celou,vyndavam dvěma prsty za spodek kalíšku.

reckless17
24. črc 2015

@sisstin a nemôže sa pohnúť aj vtedy ak si žena vyberie menšiu velkosť ako má? (len tvoj názor?)

reckless17
24. črc 2015

@andelka presne to som myslela, či to nemôže byť aj velkosťou..každopádne ďakujem za odpovede 🙂

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 to by mělo jít poznat, že ti kalíšek protýká, pokud je malej 😕

sisstin
24. črc 2015

u začátečnic bych nechala tu stopku, já ji tam třeba mám pořád, nevadí mi v ničem...ale nestříhala bych ji, dokud bych si nebyla jistá manipulací 😕

reckless17
24. črc 2015

@sisstin možno v tom hrá rolu aj anatómia.. ktovie, len dúfam, že tá moja sa s kalíškom zhodne, nechcem nadarmo vyhodiť 20€ 😖

sisstin
24. črc 2015

jinak ta bolestivost při vyndávání podle mě souvisí i s citlivostí, každá ji máme jinak...mně třeba nikdy nebolel ani super plus tampon, prostě vevnitř tak nějak nic necítím po týhle stránce, ale věřim, že někomu to nepříjemné být může 😕

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 no tohle je blbý no, že fakt sednout nemusí, já jsem se naučila si ho dobře dávat až tak třetí MS, aby to fakt bylo v cajku, ale ted bych nedala na něj dopustit a po porodu se k němu zas vrátim 😉

reckless17
24. črc 2015

@sisstin mňa popravde bolí aj MINI tampon, ale len pri zavádzaní "tam ďalej" 😖, neviem prečo.. Takže tampony mať nemôžem a vložky si dávam z velkou nechuťou, tak keď ma sklame kalíšok, budem fakt smutná a asi ho vyhovím von oknom 😀. Samozrejme viem, že to bude chcieť cvik.

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 zas kalíšek nedrhne jako tampon, záleží, jak máš i silnou MS 😉 mně vyhovuje, že ten kalich nemusím přes den měnit jako tampony

reckless17
24. črc 2015

a ešte som chcela jednu otázku.. či je lepšie vybrať si tvrdší alebo mäkší kalíšok?

reckless17
24. črc 2015

@sisstin hej, podľa mňa je to len o tom, či sadne alebo nie / teda či sa vyberie správny kalíšok. A silnú ju nemám, skôr takú strednú aj to len prvé dva max. tri dni. Tak dúfam, že mi 8 hodín vydrží (počas školy).

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 já mám docela silnou a vydrží mi fakt celej den 😉 ten kalich má velkou kapacitu 😉 já jsem šla na blind, mám Lunette, páč byl na slevomatu v akci a dobrý 🙂

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 a měnim jen ráno a večer ve sprše 😉 kde ho rovnou vyleju a vymeju 😉

reckless17
24. črc 2015

@sisstin to máš teda fajn 🙂 ..Nad lunette som aj ja uvažovala, ale viac ma zaujal Yuuki (aj kvôli cene, na SK je lacnejší od lunette aj o 6€) , ale pri yuuki je vraj celkom velká tvrdosť - pri soft, tak potrebujem poradiť, či je lepšie mäkkší alebo tvrdší 😖

sisstin
24. črc 2015

@reckless17 já popravdě přiznám, že vůbec nevim, že nějaký stupně tvrdosti jsou 😅 u toho Lunette si vybíráš jenom velikost, nic jinýho

reckless17
24. črc 2015

@sisstin no, tvrdosť je podľa značky ktorú si vyberieš 🙂 ale ešte aj niektoré značky ponúkajú tvrdosť ako je ten yuuki..a zase niektoré majú len jednu ako píšeš ty.. okolo jedného kalíška tolko problémov 😀

olusenka
24. črc 2015

@reckless17 já mám teda Ladycup vel. L, třetí cyklus, a pořád se s ním nemůžu skamarádit. Doufala jsem, že to překonám, ale ne, takže ho asi někam "založím". 😉 Holt bohužel. Zlaté tampony v kombinaci s vložkou.
Protéká mi občas, přitom podtlak tam 100% mám, vyndávání kalíšku - horor, bolí to a špinavá jsem (protože mi prostě přijde velký na to vyndávat ho rozbalený, je to jak cvičení s Epi-nem, tak ho musím zmáčknout a sploštit), a ještě mi celkem často kouká ven, takže mě se teda rozhodně nikam ztratit nemůže. 😀 A koupit si menší velikost jsem si netroufla, jelikož mám 2 porody za sebou, je mi víc než 25let a mám velice silnou MS, což by vše ukazovalo na větší velikost. Ale zas mám celý život pocit že "ta moje" je trošku menších rozměrů, což by teoreticky mohlo znamenat i menší kalíšek. A teď babo raď. Utrácet peníze za další, že se možná teď náhodou trefím, to se mi nechce.

magdalenax
24. črc 2015

taky jsem na vahách, zda si ho pořídit, či ne, ale upřímně, jen na doma, jinak raději tampon s intimkou dohromady

andelka
25. črc 2015

Já mám taky po dvou porodech,přes 30, MS teda normální a mám L,ale je to maximum,myslím že bych i menší mohla mít. Ale jen tak pro zkoušku nebudu kupovat,funguje ten co mám. Nepoužívám nic jiného,jen úplně ke konci látkové vložky. Vylivam jako sisstin ve sprše 2 x denně, jen jeden den 3 x. Lehčí je nandavani když je kalíšek kluzky, takže trochu gelu po obvodu. A vyndavam zmacknuty.

reckless17
26. črc 2015

@olusenka možno ho tá "tvoja" proste neprijala 😀 alebo to chce inú značku/veľkosť lenže na vyskúšanie nemusí mať každý peniaze.

@magdalenax myslím, že tu nejde o to či je na doma, ale o to, že je to ekologické a nedráždi ti to sliznicu ako tampony...

lucinka58
26. črc 2015

Za mě jednoznačně ano 🙂