Migréna

kristynakasackova
21. črc 2023

Zdravíčko všem, v poslední době mě začali přepadávat bolesti hlavy, nebála bych se říct, že se to podobá migréně. Chtěla bych se vyhnout všemožné chemii, ale radši bych to řešila nějakou alternativní variantou, co byste mi poradili?

linda987
21. črc 2023

@kristynakasackova podle mě by bylo dobré zjistit příčinu. Mě hlava bolí z cysty kterou mám v mozku a tam mi vždy pomůžou jen silné prášky. Takže taky záleží jak moc bolí.

lenulen
21. črc 2023

@kristynakasackova dulezita je prevence, zdravy zivotni styl, dostatek tekutin. Pry to muze vyvolat nebo tomu pomoct konzumace cerveneho vina, orechu, cokolady. Ja osobne mam silne migreny jednou za rok, nejlepe je si vzit prasek, kdyz citim nastup a jit spat.

emillyhk
21. črc 2023

@kristynakasackova Vysledovat spouštěče. U mě jsou to hormony při ovulaci a menstruaci, nedostatek spánku, příliš kofeinu, příliš cukru, delší pobyt v prostředí s bílým šumem, vynechané jídlo, atd. Samo o sobě mi žádná z těch věcí nevadí, ale jak se sejdou tři nebo víc, je u mě migréna jasná 🤦‍♀️

te_reza
21. črc 2023

Zkus kopretinu řimbabu

martt
21. črc 2023

@kristynakasackova Tady je důležité také zjistit příčinu bolesti hlavy. Může se jednat " jen" o migrénu nebo to může souviset s něčím jiným. Vysoký/nízký tlak, krční páteř apod..... Jinak na migrény je dobra rostlinka migrénovník( myslím ze se tak jmenuje).

palja
21. črc 2023

@kristynakasackova mně na migrénu pomáhá osprchovat si hlavu (nejvíce tam, kde vychází bolest) studenou vodou. Ale včas než se migréna rozjede. To pak jsem mimo 2 dny a zvracím, mám svetloplachost, otupelost a hlavně velmi silnou bolest hlavy. Léky mi na to nepomáhají, prosté to nějak přežít. U mne je spouštěč nekvalitní spánek. Takže se tomu snažím předcházet.

gdpr
21. črc 2023

Migrena je dôsledok treba vyliečiť v prvom rade príčinu ak sa dá, ja mám migrény z krčnej chrbtice ale poznám ľudí, ktorí majú zo stresu, sú meteosenzitívny - pri zmene počasia, pri PMS... A im nebude fungovať na zabránenie migrény to čo mne a naopak mne nepomôže to čo im.

hanourek_
21. črc 2023

Na migrény jsem dost často trpěla když mi bylo těch 10. K tomu jsem i zvracela .. vyšetření všeho možného a nikde nic nezjistili.. Pak jsem časem zjistila ,že za to může počasí a stres. Prášku na bolest jsem vyzkoušela tolik za ty léta , že to bylo k ničemu...někdy byla ta bolest tak hrozná a dlouhá jakože 4-6 dní v kuse někdy pak i dyl .. že , jsem musela skončit na kapačkach .. pak čím víc starší zkoušela jsem CBD kapky a nebo normálně si to zahulit ( doporučil doktor ) a musím říct, že mi to pak pomáhalo..

laura331
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristynakasackova
autor
14. srp 2023

Děkuji všem holky za rady, moc si toho vážím! K lékaři už jsem objednaná, tak snad mi poví více. Jinak CBD jsem zkoušela, nedělá mi to nikdy dobře, to spíš ty bylinné čaje. Slečno Lauro máte nějaký osvědčený prosím?

laura331
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketaee37
14. srp 2023

Ahoj já už jsem v 9mesici a dnes dvakrát za sebou migréna s aurou v tu chvíli mi blýská před očima no hrůza. Bohužel mi na to nic nezabírá.. Jsem unavená vždy