Návrat endometriózy, ako by ste to riešili?

anemi83
15. únor 2015

Ahojky chcela by som sa spytat ci sa tu niekto taky nachadza z diagnostikovanou endometriozou? Pred Amalkou som bola na 2 LPS, mam pocit ze sa mi zase po cca roku a pol zase vratila.Nepravidelna MS intervaly su 21-25-33 dni.Ovulaciu mavam priblizne 13 DC ale asi po 4 mesacnom snazeni sa nam este nepodarilo otehotniet.Bolesti sice nemam ako predtym.Ako by ste to riesili?

luckamb
15. únor 2015

@anemi83 ja to musela vyresit dalsi laparkou, jinak bychom nemeli druheho prcka 😉

anemi83
autor
15. únor 2015

@horakovaa Dakujem za odpoved, to som zrovna pocut alebo citat nechcela.Na IVF, ani IUI icst nechcem. Ja uz jedno dieta mam aj napriek endometrioze.Uz 2x mi odstranovali loziska endometriozy. Chcela som vediet ci tu je niekto kto si dal hormonalnu liecbu ci potom otehotnel, inak pri 2 LPSK som si nechala sprechodnit vajcovody.Tak este je dost mozne ze mam nepriechodne vajcovody a preto sa nedari 😢

anemi83
autor
15. únor 2015

@luckamb no prave toho sa obavam ..... ☹

horakovaa
15. únor 2015

@anemi83 byla jsem lečená hormonálně v praze a 2roky nic ...

luckamb
15. únor 2015

@anemi83 no ja vzdy po lsk otehotnela do mesice. Ale bez ni, dva roky trapeni a k prdu.

anemi83
autor
15. únor 2015

@horakovaa aha diky za odpoved, a na LPSK si uz bola? Mne po druhej a precisteni vajcovodov sa podarilo otehotniet.A inak po 2 rokoch od diagnozy.....u prvej LPSK mi nespriechodnovali vajcovody.

anemi83
autor
15. únor 2015

@luckamb po druhej LPSK som otehotnela hned ale v 6tt som o to prisla. Amalka sa podarila od prveho tehu po mesacnej pauze hned.

horakovaa
15. únor 2015

@anemi83 práve že nebyla . muj gyndař vůbec nevedel že něco takového mám a to knemu chodím kolik let . Poslal me na stredisko a a tam me šouply hned na umelé :(

anemi83
autor
15. únor 2015

@horakovaa no a mas potvrdenu endometriozu? Ak ano umele ti je zbytocne, musis ist najprv na operciu tam ti odstrania loziska, popripade ti spriechodnia vajcovody.Inak manzel - partner bol na spermiogram? Moj manzel ano a tie to nebolo boh vie ake dobe.Ja som bola operovana v UPMD Podoli a operoval ma 2x MUDr.Hanacek dost vyhlaseny casto ho davaju v CT DOMA.

horakovaa
15. únor 2015

@anemi83 mám potvrzenou endošku . Na stredisku řekli ,že mě k tehotenství pomužou a že u me to jinak než umele nepůjde. Přítel na testech byl , podstupovali jsem už plno testu.Mám nefungující vajíčko ale fungujici vejcovod a na druhý straně zase fungujici vajíčko ,ale nefungujici vejcovod. Plus srůsty . To nefungujici mám už chycené :( co bude dál se dozvíme 23.3 do té doby musím čekat . Zkusím nadhodit tu laparoskopii ,ale obavam se že pohořím. Při nekolikáte schůzce nam řekl že mám menší menopauzu ve 23letech že jsem pod hranici a za pár let o všechno příjdu :(

anemi83
autor
15. únor 2015

@horakovaa ty vole to su vyhliadky!!!! Ako mohli by ti skusit spriechodnit ten nefungujuci vajcovod. Ja si myslim ze u nas pomohlo to spriechodnenie hned prvy pokus vysiel ale nedopadol po 11 dnoch meskania MS som dostala menzes, a potom mesiac pauza lebo sa to muselo odlucit na vycistenie som nastastie nemusela.To bol kveten, a v cervencu som mala pozitivny test 2 krat a to uz mame Amalku s toho. Chceli by sme druhe miminko ale uz 4 mesiace a nedari sa nam ☹ Dnes som to dostala po 25 dnoch ..... Na Amalku sme cakali 2 roky.

anemi83
autor
15. únor 2015

@luckamb ako si vedela ze musis na dalsiu LPSK ? Co ti robili pri druhej LPSK? vdaka za odpoved.A kde ta operovali v Mladej Boleslavi ?

luckamb
16. únor 2015

@anemi83 nevedela. Dva roky se nedarilo, tak jsem rekla, ze na ni chci. No a ta mrcha tam byla. A ano, delali mi to v MB. Poprve jsem byla na sale 3,5 hod. Mela jsem ji prorostlou do bricha. A podruhe bylo za pul hodky hotovo. Bylo tam jen jedno male lozisko. Ale i to male lozisko branilo prckovi.

minerva
16. únor 2015

@anemi83 Ahoj, na slovenském Koníkovi je skupina Endometrióza a je dost aktivní, tak se zkus poptat tam. Je tam dost holek s mnoha různými zkušenostmi.

zzuzula85
16. únor 2015

Ahoj, taky mam endometriózu. Byla jsem na 2 LPSK. Po té druhé jsem otěhotněla přirozeně do dvou měsíců, i když mi doktoři tvrdili, že není šance. Když jsme chtěli druhé dítě, začaly opět bolesti, doktor říkal, že je pravděpodobné, že se endoška vrátila. Nakonec se mi podařilo znovu otěhotnět po 7mi měsících snažení.

anemi83
autor
16. únor 2015

@zzuzula85 Dakujem tak mi to budeme este skusat 😉 bolesti sice nemam take ako predtym ale obavam sa ze sa asi vracia ☹
@minerva Diky za info ale ja by som to radsej chcela riesit tu kedze zijem v CR 😉 Myslim si ze tu je tich zien tiez dost.Ale skusim sa tam tiez opytat.

minerva
16. únor 2015

@anemi83 Jo tak tady je taková skupinka taky, ale myslím dost mladší a ne tolik aktivní. Ale třeba to tam rozproudíš 🙂 V té slovenské je i hodně rad a je tam i uzavřená skupina o stravování při endometrioze. Však projdi všechno 😉