Nechají mi miminko se mnou v nemocnici?

jana_toula
3. kvě 2019

Prosím o radu, je možné, že mi nedopadnou dobře výsledky krve a ja bych zůstala par dní hospitalizována v nemocnici. Konkrétně s trombozou. Mam 8m dceru, kterou stale kojím a samozřejmě chci kojit dál. Nevíte, jestli mi ji nechají? Případně pokud jste někdo takhle řešil trombozu, nechali vas doma? Pichat injekce si umim, tak soi říkám, že by v tom nemusel snad být problem. Děkuji

alcar
8. kvě 2019

@sudylichozrout no ja si to taky myslim, ale podle nekterych asi jo. V teto diskuzi s tebou nazorove souhlasim naprosto ve vsem. 😁

rebe
8. kvě 2019

@eviicka Ale to už je čistě technická, jestli by tam bylo dítě pořád a jenom s ním tatínek chodil na procházky, nebo byl jakože pořád doma a docházel na kojení. Pointa je v tom, jestli nemocnice může tomu dítěti zakázat vstup, nebo jestli má právo se za maminkou dostat, aby bylo nakojeno. Jak tu totiž v diskusi mnohokrát padlo, spousta nemocnic zakazuje vstup dětem do deseti let. Takže by ho tam nechtěli pustit vůbec, ani na na kojení.
@sayast Právě že v návštěvách kojence ve spoustě nemocnic problém je...
@alcar Neumřela, prostě by přešla z kojení na umělinu z lahve. Kdyby maminka bojovala o život, byl by to marginální problém. Kvůli třídenní hospitalizaci to ale spusta kojících žen takto malého miminka prostě riskovat nechce.
@sudylichozrout Jethro Tull poslouchá můj muž. Loni slavili 50 let na scéně, byli jsme na jejich koncertě na Sychrově, a teda wow.

jane46
8. kvě 2019

Sleduji diskuzi, jestli autorka napise jak se rozhodla... Ale taky teda pridam svuj nazor... Mam 14. mesicni holcicku. Od pulroku toho zatim snedla tolik, ze by se to na jeden talir veslo. Dnes tri noky. Jinak je plne kojena. Jednou za cas se napije i neceho jineho... Je to hodné neplacici zlaticko. Udelala bych pro ni vsechno. Jo a hlidani nemame, jsme porad spolu nebo je s tatou.
A kdyz si predstavim, ze bych ji mela mit u sebe v nemocnici? Plus ve stavu, kdy je potreba klid na luzku? Ani omylem.
A predstava, ze ji kazdy den nekolikrat tata vozi na kojeni 30km tam a zpatky do prostredi jako je nemocnice? Ani omylem.
Pokud bych o tom vedela dopredu, odstrikavala bych co nejvic do zasob, ale na UM taky nikdo neumrel.
A proc? Protoze jeji tata je plnohodnotny milujici rodic, doma ma tu jistotu co by v te chvili potrebovala a verim take ji, ze by to zvladla. Plus pud sebezachovy je uzasny. Hlady by neumrela a stesk po mamince? Mam ozkouseno, ze jak zmizim z dohledu je stredem vesmiru s klidem tata...

alcar
8. kvě 2019

@rebe hlubokou zilni trombozu urcite nevyresi tridenni hospitalizace jeste navic s miminem vedle postele. Tvuj vyraz “umelina z lahve” zni dost povysenecky...asi jsi ji nikdy nemusela davat, ze? Podle me bys jinak pouzila jiny nazev.

rebe
8. kvě 2019

@alcar O třech dnech tu psala tazatelka, já představu o přiměřené délce nemám. Nicméně tím spíš, čím delší by hospitalizace byla, tím větší potřebu během ní kojit kojící žena cítí, protože prostě nechce kvůli hospitalizaci v takto raném věku přestat kojit. Protože umělé mléko je umělé, nevím, co ti na tom zní povýšenecky, ale tak to prostě je. My kojící ženy považujeme mateřské mléko za lepší než umělé a snažíme se, pokud to jde, dávat svému miminku mateřské, a ne umělé. Máš pravdu, umělé mléko moje děti nikdy neochutnaly a rozhodně nemám v plánu ho dávat ani svému třetímu miminku, pokud to jen trochu bude možné. Nemyslím, že je to povýšené, prostě chci svému dítěti dávat to nejlepší, co můžu. A mateřské mléko je lepší než umělé.

pandabox
8. kvě 2019

@makronka222 proc by měly mít děti vstup do špitálu zakázán? Moje novorozená dcera byla se mnou taky hospitalizována jako doprovod..ikdyz šlo o moje zdravotní problémy... A aféra s bankou byla opravdu třeba

hanih
8. kvě 2019

@sudylichozrout Vždyť já píšu, že by to přežila. Jen si dost živě pamatuju ten pocit zoufalství, kdy mi dítě celé dny odmítá stravu, vidím, jak hubne, jak je bez energie, neveselé. Nechtěla bych to zažít znovu... Proto jsem v této diskusi pro kompromisní řešení, kdy by dítě bylo donášeno do nemocnice na kojení, pokud by to samozřejmě stav matky dovolil.

ninive211
9. kvě 2019

@sayast Jo, to souhlasím, ani já bych to nechtěla, píšu to jako jedinou možnost pro ty matky, které požadují, že dítě "MUSÍ" mít za každou cenu sebe. Já bych to též řešila hlídáním od tatínka, babiček...a donáškou na kojení, příp. prostě naučením na UM. Nejidálnější variantou je samozřejmě domácí léčba bez nutnosti hospitalizace, ale to mnohdy neovlivníme a ta hospitalizace nutná je. Protože moje zdraví je přednější. Zdravá maminka je podle mě pro mimino důležitější než kojení za každou cenu. Na druhou stranu, mám doma téměř dvouletého závisláka (už jsme měli jen na usnutí, po ránu a občas v noci a lup, angína a chce kojit skoro furt!) a prostě nevím, jak to ukončit a občas si kacířsky říkám, že muset nutně odjet někam na čtyři, pět dní a nemoct být s ním je snad jediná možnost, jak ho to odnaučit...

simmark
14. čer 2021

@jana_toula
Mám teď ten samý problém, akorát mám měsíční miminko, prosím jak ti to tehdy dopadlo?

jana_toula
autor
15. čer 2021

@simmark já nakonec v nemocnici neskončila,ale doporučuji přihlásit se na fb do skupiny podporite mně v osvětě? A tam se dozvíte jaká máte práva jako zákonný zástupce.