Nekončící kašel, co mám dělat?

knobloska
17. srp 2017

Ahoj maminky, poprosím Vás o zkušenosti. Na konci června jsem byla týden doma s nachlazením. Nic strašného, rýma, zvýšená teplota. Od té doby pořád kašlu. Po pravdě nevím, jestli ten můj kašel navázal na nachlazení, protože nastoupil trochu plíživě. V noci nekašlu vůbec, dýchá se mi dobře. Ale jakmile vstanu, tak kašlu a kašlu. I během dne. Kašel je suchý, neproduktivní, zahleněná nejsem. Byla jsem u dr., ta mi předepsala Zyrtec na 20 dní. Bez efektu. Řekla bych, že posledních 14 dní je to horší, pořád cítím takový "šimravý" pocit na plicích, který mě nutí kašlat. Tak jsem se k dr. vrátila a dala mi Klacid. Poslechla mě - v pořádku, CRP pod 2, krk čistý. Na RTG mě poslat nechce, že prý je to zbytečné. Mohou to být Chlamydie nebo Mycoplazmata - to neví a testy jsou šíleně drahé a to by jí pojišťovna vyčinila. Mám ten Klacid vůbec brát? Ještě chci napsat, že reflux jícnu nemám. Co mám dělat? Nekouřím, alergik nejsem. Už jsem zoufalá a samozřejmě mě napadají ty nejhorší scénáře.

hojda
17. srp 2017

@knobloska Jj taky mě to právě dávilo, něco mi v tom hlenu našla, říkala, že je vidět, že tělo si s tím už samo neporadí, když to trvá tak dlouho (dělala jsem si obklady, inhalace, přirodní atb. no všechno možné). Ta atb pak pomohla.

odula
17. srp 2017

@hojda ja vim,jednou jsem takhle kaslala pres dva mesice. Ale to jsem netusila ze to ma i jmeno 😒 taky me to drazdilo me zvraceni. Hnus no. Dostala jsem pak nejakej sirup s morfinem ci co.

dvork
17. srp 2017

@odula Nebyl v tom kodein? Ten se dává na tlumení, taky jsem ho chvíli brala, zabírá dobře, v těle se matabolizuje na morfin.

odula
17. srp 2017

@dvork hele byl tam urcite nejakej derivat morfinu. Zkusim to vygooglit

odula
17. srp 2017

@dvork jop,etylmorfin a efedrin. 😉

bachovy_esence_poradna
18. srp 2017

@knobloska dlouhotrvající kašel se dá velmi dobře léčit alternativní medicínou... je potřeba posílit tělo, hlavně dráhy plic a ledvin

antibiotika bohužel vysušují sliznice - rychle tedy potlačí akutní problém, ale oslabí plíce (hlavně je, ale také trávicí ústrojí kde sídlí 70 % imunitních buněk)...
plíce potřebují být přiměřeně vlhké, aby měly přirozenou imunitu....zvlášť u suchého kašle pak často dochází k tomu, že se kašel má tendenci vracet a někdy se stává i chronickým

můžete mi napsat, je tam potřeba i úpravu stravy

mahev
19. srp 2017

@knobloska měla jsem podobný problém,nikde žádný nález,i to šimrání.Pak jsme zkusili tabletu na žáhu a po 1.tabletě kašel přestal.Ted beru ,když začínám pokašlávat a cítím právě to šimrání.Také jsem si myslela,že reflux nemám a opak je pravdou.

knobloska
autor
19. srp 2017

@mahev dekuju. A mela jsi nejake jine priznaky? Paleni zahy, nadymani?

mahev
20. srp 2017

@knobloska právě jen to pokašlávání,praktik i na plicním se mi ptali na pálení žáhy,ale to jsem odmitla.Postupem času jsem připustila,že to šimráni může být nad žaludkem.

verusky
20. srp 2017

@knobloska jeste se na ten kasel podivej psychosomaticky (nectu prsipevky, mozna to sem uz nekdo psal). kasles pres den- potrebujes se na neco vykaslat. na co?? kasel je take rozjitrene rodinne prostredi. necim se dusis, neco chce ven. treba nejaky problem, neco, co Te trapi. neco Te proste dusi... nemoc je rec duse, ze seslas z cesty. tak je treba najit pricinu a navratit se 🙂 to nachlazeni, jestli byla ryma, tak ryma je skryty plac- podivej se na situaci, ktera tento Tvuj stav nastartovala. jestli tam nebudou odpovedi na Tve otazky (jestli si je budes chtit polozit) drzim palce, at je lip. a rozhodne dal konzultuj s lekari! antibiotika... nevim, pokud mas crp tak male... chtelo by to ten rentgen, bez kdyz tak zase v tydnu k doktorce... oni nekdy zapal plic nepoznaji a pak je zle.

zmrzlinka
20. srp 2017

Manzel taky hodne kaslal.Objednala jsem ho na plicní.Obvodacka do nej porad pchala ATB bez rengenu 👎 Tam ho proklepli.Udelali mu i testy na alergologii a zistili alergii na roztoče a saharský pisek co jsme vane v určitém období v roce.Nasadili lecbu a je klid 👍

knobloska
autor
21. srp 2017

Tak jsem byla u dr znovu a poslala mě na RTG. A nic. Plíce čisté. Tak mám ATB na 5 dní, Doxybene. Neví co se mnou.

sonia79
21. srp 2017

@knobloska co mykoplazmata? Delala ti odbery? Dcera mi takhle kaslala x tydnu, RTG cisty. Bylo to na budku. Ale pak dostala Clacid a dobry, tak treba pomuzou ty atb co mas .. Drzim palce

knobloska
autor
21. srp 2017

@sonia79 odběry na Chlamydie a Mycoplazmata mi dělat nebude, jsou drahé. Dala mi ATB, tak uvidíme.

sonia79
21. srp 2017

@knobloska jako jak drahe?? Platite si predpokladam zdravotni pojisteni?? Dceri je udelali bez problemu automaticky, ja jsem si je na ten popud nechala udelat taky , mela jsem v tu dobu trimesicni mimco, bala jsem se ze ho nakazim. Drahe nedrahe nikdo neresil. A co kdyz je to pricina kasle? Aby Mudr. usetrila nevim teda komu, budete se trapit dal ? Nejsem zadny prudas ale uhodila bych na ni a pripadne sla jinam.

zmrzlinka
21. srp 2017

@knobloska tak to je síla....co léčí vase doktorka kdyz nic vysetrila?Naco ATB kdyz máte plica cisty?Skuste plicní a alergologii.

knobloska
autor
22. srp 2017

@sonia79 platím, jsem zamestnanec. Beru teď atb - Klacid, tak jestli mam Mycoplazmata nebo Chlamydie, zabere to. Pripada mi, ze me leci metodou pokus omyl. Ale kdyz atb nezaberou, predpokladam, ze me posle na plicni.

sonia79
22. srp 2017

@knobloska Klacid mela dcera a po dvou dnech byl klid. Tak držím palce ať je to i Váš případ

knobloska
autor
23. srp 2017

@sonia79 díky, beru je 2.den a zatím nic. Atb mám na 14 dní. Zacinam se bat, ze mam cerný kasel. Ale na ten by mel byt Klacid také úcinny. Spis me desi, ze nakazím deti.

sonia79
23. srp 2017

@knobloska Nestraš. Snad to bude dobrý. Druhý den je u dospělých asi ještě brzy, ale kdyby po týdnu beze změny, být tebou tak jdu rovnou někam do nemocnice na pohotovost, na plicní nebo kamkoliv, kde to vezmou krev a udělají testy i na ten černý kašel. Je smutný jak je ta doktorka laxní.☹

knobloska
autor
27. srp 2017

Všem, které jste mi pomohly svým názorem či zkušeností, dekuji. Beru 6.den Klacid a je mi líp. Snad uz bude vše v pořádku.

hojda
27. srp 2017

@knobloska Tak hurá!!! Btw. černý kašel měl teď před prázdninama bratranec a bylo to šílené....☹

hojda
27. srp 2017

@knobloska Btw. černý kašel a české zdravotnictví před pár lety:
http://www.protisedi.cz/article/svetle-chvilky-...

knobloska
autor
16. zář 2017

Obnovuji tuto moji diskuzi, pořad kašlu a kašlu. Vím, že me tady nikdo nevyléčí, ale nějak mi pomáhají Vaše nazory. Porad mam pocit takoveho lechtani na plicich. Jsem po 20 denni lecbe Klacidem (zpocatku to vypadalo na zlepseni), 20 dni jsem brala Zyrtec. Rtg a poslech ok. Nove ok i spirometrie a test s Ventolinem. Uz z toho blbnu, tak si rikam, jestli to neni psychicky. Ale kaslu i v praci, kdyz na to nemyslim. Nebo to muze byt od patere? V utery jdu k fyzioterapeutovi a k obvodacce pro zadanku na ORL. Mam chtit PET CT? To mi asi jwn tak neudelaji co.