Neurologické potíže - mám v pořádku štítnou žlázu, jsem zdraví ani nejsem ve stresu

frantiskadubska97
31. pro 2018

Ahoj,
mravenci mi prsty na rukou a nohy od lytek do prstů. Jsem nervni, bolí mě kolena, rameno a paže. Mám tiky a zaskuby po těle. Nemohu pořádně jíst.nemám hlad a je mi z toho na zvracení. Málo piju i když normálně jsem strašně žíznivá. Při předklonu hlavy mi přejede mráz po zádech. Stitnou žlázu mám v pořádku. A nejsem nachlazena. V životě jsem spokojená. Jsem objednana na neurologii ale čekám už dlouho. Poraďte prosím, co by to mohlo být. Je mi 21 let.

sudylichozrout
31. pro 2018

@frantiskadubska97 nedostatek hořčíku?

frantiskadubska97
autor
31. pro 2018

@sudylichozrout hořčík jsem brala měsíce a bez účinku 😣

lv
31. pro 2018

Psychika?

mona91
31. pro 2018

@frantiskadubska97 pokud nebyla žádná cesta do zahraničí respektive do tropických oblasti nebo kousnutí podezřelého hmyzu což v zimě je v ČR málo pravedopodbne tak tohle většinou popisují lidé co jsou přepracováni a psychicky ne zrovna v úplně nejlepším rozpoložení. Záleží o jak dlouho jsou obtíže, jestli jsou kontinuální nebo se objevují jen občas... jestli není rozostrene vidění napr a podobne... těch možnosti je mraky, neurologem se nic nezkazi a bohuzel čeká se všude...

ladana
1. led 2019

Přece se nechceš vyděsit ještě víc, ne? Měla bych pár tipů, co by to mohlo být, ale právě proto jdeš na vyšetření, aby se to podle určitého diagnostického postupu rozkrylo a ne jen naslepo střílelo. Na kdy jsi objednaná? Nedají ti někde jinde dřívější termín?

frantiskadubska97
autor
1. led 2019

Děkuji všem za názory. Nad psychikou jsem taky přemýšlela ale nedošla jsem k závěru, z čeho bych mohla být ve stresu. V životě se mi daří, mám partnera na kterého se mohu spolehnout. Byla jsem maximálně postipana od komárů ale obvodní mi v listopadu přeci jen brala krev na borelie. Dělala mi WB. Vyšly mi mírné protilátky. Prý pod hranicí. Do toho jsem měla zrovna zánět průdušek. Brala jsem Klacid 250 na týden. Ale žádná úleva se nedostavila. Také mě napadlo zda nejsem pretizena. Ze to třeba já nevnímám ale tělo ano. Jenže přes svátky jsem to měla dost volné a opravdu jsem hodně odpočívala a skoro nic nedělala, tak mě překvapilo, že to není lepší. Pár dní se mi už teda nemota hlava ani nebolí, kolena taky teď moc nebolí, ale stále mě brni prsty na ruce a nebo je mám jakoby šíleně zmrzlé až to boli. A nohy mi mravenci a mám je docela dost slabé, mám špatnou koordinaci i když nevím z čeho, jako bych byla opilá. Začala jsem si toho všímat v létě. To byly nejdřív nohy. Mravenceni, nebolestive křeče, bolest svalů a kosti od kycli dolů. Motani a bolesti hlavy a pak se mu poměrně ulevilo a od září nanovo a další věci se přidaly a zatím to nepreslo. Jsou dny kdy se cítím dobře a pak dny, kdy opravdu době neni. Rozostrene videni někdy mám, ale opravdu občas. Jsem objednana na 16. Ledna ale čím víc se to blíží, tím víc mi to neutika 😀 nejhorší pro mě je být v tom nevědomí co se děje. Objednávala jsem se začátkem listopadu, zkoušela jsem i jiné neurology ale to bylo klidně až na březen. Ale už se mi to blíží no🙂

mona91
1. led 2019

@frantiskadubska97 jako jak to popisuješ tak mě napadá mnohem víc věci, ale diagnozy přes net jsou největší blbost, akorát tě to vyděsí. 16.ledna je tu raz dva, jestli se s tim trápíš takhle dlouho tak to už člověk vydrží, bohužel ty čekací doby jsou dlouhé. Být tebou nehledám ani příznaky na internetu, počítej že tě doktor vyšetří a měl by udělat i testy počínaje krví, eventuelně CT mozku či magnetická rezonance ( tam jsou většinou taky dlouhé čekací doby) a podle výsledku postupovat dál. Zkus se odreagovat, těch 14 dní uteče a budu držet palce 😉

frantiskadubska97
autor
1. led 2019

@mona91 děkuji moc 🙂 už aby to bylo 😁

ivular
1. led 2019

Pokud by se na nic nepřišlo, doporučuji MUDr. Klubala v Praze. Je to sice dražší, nicméně jsou situace (a diagnózy), ve kterých ostatní lékaři nepomohou.

frantiskadubska97
autor
1. led 2019

@ivular O něm jsem slyšela. Uvažovala jsem nad tím. Uvidím jak dopadnu na neurologii.

lenny.cz
21. dub 2020

@frantiskadubska97 dobrý den, mohu se zeptat, jestli vám něco lékaři zjistili? Poslední dobou mi mravenci prsty na rukách, občas i nohy ☹