Očkování Covid. Jak vám po něm bylo?

obloha78
22. srp 2021

Děvčata, co jste byli na očkování na covid,jak vám bylo po něm?Mám jít zítra a nemám z toho moc dobrý pocit.Děkuji a přeji hezkou neděli

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@lidka41 To je hoax momentalne sirici se netem. Zadni covid ockovani nejsou vynati z darcovstvi krvi ani plasmy jen kvuli ockovani. Tahle lavinova číčovina vznikla proto, ze jedna organizace, konkretne cerveny kriz vyzvala k darovani plasmy lidi, co prekonali covid ale jeste nebyli ockovani. Jedna se o darcovstvi rekonvalescentni plasmy pro vedecke ucely a proto potrebuji jen uzdravene.
Prosim overujte si informace.
https://www.reuters.com/article/factcheck-redcr...

sikkacirek
22. srp 2021

Tak já byla včera ráno na první Pfizer a v pohodě, jen mě trochu pobolívá ta ruka, ale ne sama o sobě, jen když mi na ní syn skočí :D..jsem v 18 týdnu těhu, takže jsem měla trochu bobky, abych třeba neměla horečky, ale tak snad to takhle bude i u druhé dávky.

te_reza
22. srp 2021

Mám za sebou první dávku Pfizer, večer mě dost bolela ruka. Dva dny jsem blbě spala, únava. Taky jsem na radu měla alcypirin. Sem zvědavá na druhou dávku.

evika_1105
22. srp 2021

@jelenice_zavodnice ja jsem to prave na popud jejiho komentu hledala a nic jsem nenasla, jen to co pises Ty. Tvl proc si to ti lidi jsko vymysli🙄 jako chapu, ze nekdo uveri nejake pikacovine na fcb ale co ji vedlo k tomu, ze si vymyslela nekolik clenu rodiny s touto disgnozou🤷🏻‍♀️

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@evika_1105 Tohle je celosvetovy problem, lide nic neoveruji jen slepe veri a nekteri lzou a konkretni situaci aplikuji na sebe a svoje okoli. Tohle je ted takovy hoax s tim darcovstvim a jeste docela rozsirene zacalo byt to, ze Australani zacali odebirat deti neockovanym rodicum. Chudaci v Australii ani o tom nevi a nekde ani nemaji dostatek vakcin pro dospelou generaci ale uz jim berou deti (hoax samozrejme).
A zitra by mela vakcina od Pfizeru dostat plne schvaleni a uz se nebude jednat o podminene schvaleni a samozrejme uz k tomu take zacali kolovat nejake hoaxy, zejmena ve vztahu k detem a nemocnym. Ale nebudu konkretizovat, myslim, ze se tady stejne objevi.

lidka41
22. srp 2021

@mourovatakocka Tak hoax to asi nebude, když mi tři osoby z rodiny vyskrtli z dárcovství🤦‍♀️Jen nám bylo sděleno, ze plasma se po odebrání jeví jako infekční a že sami zatím nevědí, jak se to bude dál řešit, jelikož těch lidí je docela dost. Žádné příznaky nemoci nemají a zatím snad na 3-6 měsíců stopka a pak kontrolní odběr, ale to je info od lékaře před týdnem🤔

lidka41
22. srp 2021

@jelenice_zavodnice nepíš bludy, mam tři osoby z přímé rodiny, tak vím o čem píší🤦‍♀️ Jediné, co nám bylo sděleno, ze se plasma jeví jako infekční a ze zatím stopka na 3-6 měsíců a pak snad kontrolní odběr, tak doufáme, ze to nebude natrvalo.

lidka41
22. srp 2021

@evika_1105 asi by sis měla dávat pozor na pusu, nemam proč si vymyslet

nazka
22. srp 2021

@obloha78 já byla na Pfizeru. První dávka mě bolelo jen místo vpichu, přesně 48 hodin, pak jako když utne. Jo a ten první večer jsem byla víc unavená. U druhé mě bolel i vpich a ruka bolela víc, až ke klíční kosti, podpaží. Jinak ale vůbec nic. Tím pádem hodnotím, že jsem to nesla v pohodě. Stejně tak můj chlap.

nazka
22. srp 2021

@obloha78 jo a je pravda, že tak hodku po očkování jsem měla takové jako návaly. U obou dávek a přešlo to fakt po té hodině.

nazka
22. srp 2021

@obloha78 jinak táta Astra a po první dávce zimnice, po druhé vůbec nic. Máma pfizer (autoimunitní onemocnění) a obě dávky jen bolest ramene. Sestra Pfizer : prvni dávka v pohodě, druhá horečka. A v okolí taky převažuje bolest ruky, nic jinyho. 2 dedove, 2 babičky, tcahanovci..

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@lidka41 A kam presne chodi darovat ty tri osoby tu plasmu? Musi to zarizeni mit uvedene, a predpokladam, ze se jedna o komercni zarizeni, protoze napr. nemocnice nic takoveho uvedeneho nemaji a dokonce nektere maji presne tu vyzvu k rekonvalescentni plasme jak jsem uvadela, jelikoz s tom zacala organizace Cerveneho krize.
Ale pojem infekcni plasma je pojem, ktery moc nezna ani web, takze tomuto prohlaseni neverim dokud to neuvidim na webovkach konkretniho zarizeni.

lidka41
22. srp 2021

@jelenice_zavodnice Plasma Plase HK, klidně si to ověř, není to nic tajného🤦‍♀️😁

marketka_m
22. srp 2021

@lidka41
@jelenice_zavodnice bratranka taky po ocku nevzali na plasmu.chodil 10 let..detaily neznam..ale rikal ze dusledkem covid ockovani nemuze darovat.po novem rocema prijit a uvidi se.

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@lidka41 Ok, takze 7 dni po ockovani nebo 28 dni od vektorove. Nic noveho, tohle plati i pro jine ockovaci latky, da se rict vsechny ockovaci latky nejen proti covidu v pripade darovani krve nebo plasmy. Po borelioze nesmis darovat az 6m od vyleceni, po klisteti 4t od prisati, po porodu take mesice.
Nikde se nepise nic o infekcni plasme, takze bohuzel i tvoje tvrzeni, ze to dava “dozivotni stopku” je nepravdive.

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@marketka_m Ano, 7 nebo 28 dni. Takze mnohem mene nez napr. od tetovani nebo piercingu, od porodu, borelioze, mononukleoze nebo i dokonce i od nekterych atb.
Nic prevratneho ani necekaneho. Po vakcinaci ma clovek dodrzet standardni postup odpocinku, bez alkoholu, bez fyzickeho pretezovani jako u vsech jinych vakcin.
Ale dozivotne ty lidi fakt nejsou odepsani z darcovstvi kvuli jakesi infekcni plasme.

lidka41
22. srp 2021

@jelenice_zavodnice výrok lékařky při odběru, ale koukam, ze odborník jsi nejspis ty, a o odberech na transfúzní stanici vím svoje, za ta léta

jelenice_zavodnice
22. srp 2021

@lidka41 Se nemusis hned certit, ze jsem si dovolila rozporovat tvoje nepravdive tvrzeni. Staci se nad tim zamyslet cos napsala.
Tech ruznych vyroku ruznych lekaru i “lekaru” v prubehu teto pandemie je takove mnozstvi, ze se clovek pozastavi nad tim, jestli se ti lekari vubec vzdelavaji i dal.
A ty odbery nedelaji casto lekari ale sestry nebo flebotomisti, kteri vubec nemusi mit titul Mudr. ale predpokladam, ze to za ta leta vis 😉

eviicka
22. srp 2021

Pfizer, 1. dávka dva dny bolest ramene, 2. dávka večer zimnice. V rodině ani okolí žádné vážnější reakce nebyly.

passionfruit
22. srp 2021

@kosi_cek Veškeré nežádoucí účinky hlásit na SÚKL https://www.sukl.cz/hlaseni-pro-sukl 🙂

obloha78
autor
23. srp 2021

@nazka dnes jdu.Je dobře,že všichni to měli v pohodě😊.Děkuju za odpovědi

evika_1105
Autor odpověď smazal
Zobraz
lidka41
23. srp 2021

@jelenice_zavodnice nepravdivé to není a ano, odběry dělají sestry, ale k dr. tam musíš taky a nečertím se, spíš mě překvapuje nebo vlastně ani ne😂, že tu jsou ženy, které vždy ví vše nejlíp, aniž by u dané situace a hovoru byly.

nazka
23. srp 2021

@obloha78 držím palce, dej pak vědět co Ty 🙂

jelenice_zavodnice
23. srp 2021

@lidka41 A mne neprekvapuje, ze ono je to porad jako pres kopirak. Objevi se nejaka blbost na netu a hned se tady zjevi i nekolik uzivatelu, kterych znami sousedu z vedlejsiho okresu se s tim uz potkali, bylo jim to receno, stalo se jim to. Sice nikde to neni oficialne uvedeno, nikde o tom neni zaznam, ale znami dojiste nekecaji, urcite to spatne nepochopili a spatne neinterpretovali.
Mimochodem na zaver, ten hoax pokracuje, nejenom ze ockovani nesmi nic darovat do konce zivota, znamena to, ze 1,5 miliardy lidi v civilizovanem svete uz nebude moct darovat krev ani plasmu, takze se chysta vyhubeni teto casti populace zase diky covid ockovani. Protoze uz nebude krev pro transfuze a bude se hromadne umirat. Ale zachrana jeste existuje a to ve forme jakesi chytre krve coz je ale zase jeden obrovsky farma byznys s cilem ovladnuti lidstva. A kdyz to neprojde, budou se muset dovazet uprchlici, pretoze ti jeste ockovani nejsou.
Konec hoaxu.

bigbig
23. srp 2021

@obloha78 Pfizer: První dávka bolest ruky, hlavy a únava (cca den a půl). Druhá dávka jen bolest ruky a jinak dobrý. Manžel první dávka nic, druhá zvýšená teplota (jeden večer).

bigbig
23. srp 2021

@jelenice_zavodnice Tak tenhle hoax je obzvlášť výživnej🙈

jelenice_zavodnice
23. srp 2021

@bigbig Samozrejme. A komercni odberove centra plasmy a krve pujdou hladem, protoze si odstrihnou byznys tim, ze ockovane dozivotne odmitnou. Ale asi uz maji dostatek te chytre krve, tak to muzou zabalit.

lidka41
23. srp 2021

@jelenice_zavodnice ty jsi docela případ🤦‍♀️

jelenice_zavodnice
23. srp 2021

@lidka41 Jj, jesteze pripady jako ja existuji, alespon vam mohou vyvracet ty silenosti, kvuli kterym ohrozujete zdravi tech, co tomu uveri.