Očkování covid při kojení. Je někdo a vše v pořádku?

makkyv
14. lis 2021

Ahoj holky, mám tu někoho kdo je naočkovaný proti covidu a kojí? Zda je vše v pořádku?

Přemýšlím, že se nechám očkovat, ať už to mám za sebou, dcerce je rok, tak se jen bojím, aby se něco nestalo, prostě mám strach. Děkuji❤️

l.u.c.i.e
14. lis 2021

Jsem 5 dní naočkovaná první dávkou. Dcerce jsou 4 měsíce a plně kojím. Po očkování mi nic nebylo. Jen ten den večer mi trochu bolelo na dotek místo vpichu. Taky jsem měla strach, ale moje doktorka i dětská mi očkování doporučily. Je fakt, že jsem i covid v těhotenství prodělala...

felixfelicis
14. lis 2021

Co by nemělo být vporadku? Jsem očkovaná od června, žádné NU.

makkyv
autor
14. lis 2021

@l.u.c.i.e
@felixfelicis
Děkuji holky. Též mi to MUDr doporučuje, tak nad tím přemýšlím, jen se bojím, aby nebyly horečky nebo tak. Jsem na malou sama a musím fungovat na 110%.. covid jsem naštěstí neprodělala ani jednou. Asi do toho půjdu. 🙂
No, spíš když jsem četla, že lidi jsou víc nemocní nebo horečkují, brní jim tělo, tak toho jsem se bála… ale je to individuální no..

katherine177
14. lis 2021

@makkyv mám obě dávky očkování,kojim a v pohodě

lady742
14. lis 2021

Byla jsem na očkování když bylo dceři rok,sama Mudr i můj praktik doporučili,že takhle bude mít malá protilátky přes mlíko.Uplne v pohodě,mě jen bolela 2dny ruka a na malé jsem nepozorovala vůbec nic.

pipi_puncocha
14. lis 2021

Taky jsem byla při kojení, syn rok a půl v té době. Nic mi nebylo, kromě bolesti paže asi 2 dny po aplikaci.

ajja87
14. lis 2021

Hele je to individuální, pokud se jedná o kojení, bát se nemusíš, taky už mám obě dávky a kojení úplně v pohodě... Jen mě bolela ruka, ale mám i kamarádky, které měli po tom horečky, zimnici apod.

aspie83
14. lis 2021

@makkyv byla jsem na očkování, když bylo malému 9 měsíců, kojim pořád 😉 po první dávce jsem byla jen trochu unavená a po druhé mi bylo o něco hůř, ale nic co by se nedalo zvládnout 😉 postarala jsem se o dva prcky (9 měsíců a 2,5 roku), stejně jako jindy 😉

tynka9
14. lis 2021

Byla jsem ještě v šestinedělí a vše v pořádku, jen mě bolela ruka. Dětská doktorka doporucovala - protilátky jdou mlékem i prckovi. Ockovaná jsem byla půl roku po kovidu. Btw asi bych se víc bála kovidu - je větší riziko, že te odrovná kovid než že vakcina. U mě to tak i bylo - kovid mě odrovnal cca na 10 dni, měla jsem horečky, bolelo mě celé tělo, 3 dny závratě... k tomu doma 2 malé děti a těhotná k tomu. Ještě, že jsme se prostřídali s manželem - když jemu bylo zle, fungovala jsem já a když já odpadla, tak jemu už bylo jakž takž

andelka
14. lis 2021

@makkyv já mám krátce po druhé dávce a kojím syna ( 2 a třičtvrtě roku), několikrát za den,i v noci. Na kojení ani na něj to vliv nemělo. Jen musím kojit z druhé strany než jsem byla zvyklá, nebo si podložit ruku. Po první dávce mě dva tři dny bolela paže od ramene při pohybu nahoru. Teď po druhé mě bolela jen první den,ale zase mám větší místní reakci ( bolestivé a oteklé místo kolem vpichu a trochu mě to svědí). Byla jsem ve čtvrtek. Počítám,že příští týden už to bude úplně ok.

mamikry
14. lis 2021

@makkyv Ockovana jsem hned po sestinedeli. Pri prvni davce bolest ruky, pri druhe pocit, jako kdyz se o me pokousi nejaka viroza. Zvysena unava, bolest v krku, bolest od ramene po lopatku. Ale dalo se v klidovejsim rezimu s detmi (mam 3) normalne fungovat. 😉

makkyv
autor
14. lis 2021

Super holky, moc děkuji❤️

iris92
14. lis 2021

@makkyv Jsem ockovana pri kojeni. Nic se nestalo, naopak vyhoda pro dite je, ze mu predas protilatky.

marketka_m
Autor odpověď smazal
Zobraz
pexi
14. lis 2021

První dávka jen bolest ruky. Po druhé únava a pocit, že na mě něco leze (jeden den). Kojila jsem a kojím normálně dál 🙂

jjasmina
14. lis 2021

@makkyv také jsem byla očko, když jsem kojila, vše v pořádku

montmirail
14. lis 2021

Covid jsme prodělali, a očkování nesli mnohem hůře. Počítej pro jistotu s hlídáním. My měli horečky, zvracení. A ruka jakoby pálila, to se dá přežít. Jinak v očkovacím centru radili koupit aspirin aby jsme neměli trombózu. Takže musim se docela smát těm fanatikům co tvrdí, že to nemůže nic udělat. Paní měla zřejmě zkušenosti, zněla docela přesvědčivě.

makkyv
autor
14. lis 2021

@montmirail Teda, to mi je líto😭 No hlídání nemám, tak to bude těžší a proto se bojím, ale opravdu je to individuální, třeba to bude dobrý a třeba taky ne😂🤔

eviicka
14. lis 2021

@makkyv první dávka bolest ruky, druhá před spaním zimnice. O dvě děti jsem se normálně postarala. Přesto, nemáš ani kamarádku kdyby náhodou? Ono to půjde, jen pro klid 😉.

makkyv
autor
14. lis 2021

@eviicka Zkusím ji dát vědět. Děkuji moc💕

montmirail
18. lis 2021

@makkyv a dej vědět jak jsi dopadla ☺️ každá zkušenost se hodí až to bude někdo číst 👍

makkyv
autor
18. lis 2021

@montmirail Dám, jsem objednaná, tak uvidíme 🙂 jen se chci optat, oni plánují nějaký ten lockdown pro neočkované.. kdyby náhodou chteli i obchody jen pro ockovane, je alespoň prokazatelna ta první dávka, s tím, ze třeba ukazu, ze jdu na druhou dávku? Přece jenom kamaradka byla na první vakcine listopad/ druhá prosinec a třetí až leden, 3 měsíce čekat je síla..

mamikry
18. lis 2021

@makkyv Pochopila jsem, ze se muzes prokazat tim, ze mas prvni davku + k tomu negativnim PCR testem.

makkyv
autor
18. lis 2021

@mamikry Jasně, tak alespoň něco.. moc děkuji 🙈

makkyv
autor
24. lis 2021

HOLKY HLÁŠENÍ PO OČKOVÁNÍ: mám dnes po a zatím vše v pohodě, já jsem úplně v pohodě, ani ruka mě nebolí nic, ale díky chladící náplasti, kterou si vzaly i sestřičky, aby je prý sehnaly, jsou super 🙏🏻😍 kdybych tam dnes nebyla, tak si myslím, že očkovaná nejsem😁
Takže uvidíme co zbytek dnů, jak mi bude 🙂 v prosinci mám druhou dávku, tak dám zase hlášení😂
Krásný den🥶♥️